Суспільство
опасности, грозящие маленьким детям, и как их избежать — УСИ Online

Об опасностях, которые часто угрожают маленьким детям, корреспонденту Украинской Службы Информации рассказали дерматолог, отоларинголог и детский хирург.
Слаймы входят в категорию тех игрушек, которые могут вызывать нежелательные реакции в виде контактного аллергического дерматита, ведь в его составе используется камедь или клей, а в качестве загустителей используют буру, борные кислоты и т.д. Также не стоит забывать и о наклейках, блестках и украшениях слаймов. Невинная на первый взгляд игрушка может доставить много неприятностей, а на консультации врача родителям может и не прийти в голову заподозрить и упомянуть о наличии таковой в быту ребёнка, — рассказывает Юлия Теплюк — дерматолог Медицинского дома Odrex.
Аллергические реакции могут проявляться на абсолютно разные вещества, которые порой и не вызывают подозрений. Иногда довольно трудно установить причину из-за обилия новых игрушек, которые пользуются огромной популярностью.
Помимо слаймов, существует еще множество игрушек, которые могут вызывать аллергические реакции у ребенка. Выбирать нужно игрушки, не содержащие искусственные красители, химические покрытия в виде лаков и так далее. В целом — читать маркировку и выбирать проверенных производителей. А при возникновении аллергической реакции у ребенка — незамедлительно обращаться к врачу.
Здоровый интерес = нездоровые уши и нос
Практически каждый родитель сталкивался с попаданием инородных тел в полости носа и уха ребёнка, отмечает Елизавета Подпорина — отоларинголог Медицинского дома Odrex. Чаще всего это случается в возрасте от 2 до 6 лет, когда ребенок начинает познавать окружающий мир. Зачастую инородные тела диагностировать непросто, так как они попадают в полость носа и уха, когда никто из родителей не видит.
Там оказываются пуговицы, мелкие детали от конструктора и других детских игрушек, кусочки пищи, семена растений, насекомые.
Первые симптомы попадания инородного тела в нос таковы: односторонняя заложенность носа, также возможно чихание, слизистое отделяемое из носа, слезотечение. Со временем развивается воспаление слизистой оболочки, вплоть до кровотечения из носа, выделения с неприятным запахом, головная боль, — говорит Елизавета Подпорина.
В весенний и летний период, помимо стараний самих малышей, в наружный слуховой канал заползают насекомые. Это вызывает дискомфорт и боль. Обычно родители самостоятельно, при осмотре полости, замечают инородное тело и стараются справиться своими силами. Но стоит знать, что запрещено самостоятельно доставать инородные тела с помощью пинцета, зубочистки, ватной палочки или других подручных средств. Это продвигает инородное тело ещё глубже, а также травмировать полость. Чтобы обнаружить и достать инородное тело, достаточно обратиться к ЛОРу, который проведет эндоскопический осмотр и справится с проблемой с без боли, стресса и осложнений для ребенка.
«Съел игрушку — покажись хирургу»
Магнитные шарики — одни из самых опасных детских игрушек. Один шарик сам по себе проблемы не вызовет, обычно о нем не узнают, пока он не пройдет естественный путь в организме ребенка. Проблема возникает, когда эти шарики глотаются порциями — тогда они догоняют друг друга, при этом склеивая между собой части кишечника. Так как магнитная сила у них очень выражена, ткани склеиваются намертво, шарики продавливают стенки кишечника, вызывают перфорацию или отверстие, через которое содержимое кишечника выпадает в брюшную полость. Перитонит — очень грозное заболевание, которое излечимо хирургически, но последствия бывают крайне опасными. Как правило, это спаечная болезнь, которая на современном этапе развития медицины имеет неблагоприятный прогноз, — предупреждает Дмитрий Чеканов — детский хирург Медицинского дома Odrex.
Если ребенок проглотил магниты, проблема будет заметна: боль в животе, повышение температуры, вздутый живот. Нужно немедленно ехать в хирургическое отделение и сразу настраиваться большую и сложную операцию с длительным пребыванием в стационаре.
Пластмассовые детали игрушек не дают о себе знать, если не перекрывают просвет, допустим, пищевода или глотки. Часть из них становятся случайной находкой в горшке. Проблемы случаются, когда они застревают в узких местах: например, в сужениях пищевода. Проявляется это болью при глотании, слюнотечением, беспокойством ребенка. Длительное стояние в пищеводе может вызвать пролежень, а вместе с этим очень неприятные осложнение под названием «медиастенит» — воспаление средостения. Детский хирург извлекает игрушку в условиях операционной.
Дети глотают и батарейки, что также достаточно опасно. Они окисляются пищеварительными ферментами, такими, как слюна и желудочный сок. Поврежденная оболочка батарейки выделяет электролит, который может вызвать язву, прободение стенки с перитонитом. С батарейками сразу едут в приемное отделение, поскольку они приклеиваются к слизистой, — говорит Дмитрий Чеканов.
Еще одна жизненно опасная вещь — агрессивные жидкости. Дети пьют даже самые странные по вкусу, виду или цвету жидкости. Хорошо, когда резкий запах иногда отталкивает детей, и все останавливается на химическом ожоге полости рта. Но при химическом ожоге пищевода есть необходимость в операциях, этапном бужировании пищевода. Это — высокий риск инвалидизации и большая проблема на всю жизнь. Все жидкости должны быть в недоступном месте, промаркированы и прочно закрыты: особенно уксусная кислота, пергидроль, электролиты и т.д.
Внимательность родителей в таких случаях — не пустые слова. Нужно действительно следовать инструкциям от производителей игрушек. Игрушки для детей до 3-х лет не просто так огромны по размерам. Если в семье есть ребенок постарше, его игрушки следует прятать, ведь уследить за каждым движением малыша порой не удается и толпе нянь. Казалось бы, это совсем очевидные вещи, но подобные случаи встречаются часто, а маленькая предосторожность может уберечь от больших проблем.
Ранее на USIonline.com — Как определить, что беспокоит, и как помочь животному: советы специалиста.
Читайте нас в Facebook, Telegram и Instagram, смотрите на Уoutube.
Война
Майбутнє Без обмежень: протезування військовослужбовців в Одесі

В Україні протезування безкоштовне. Але постраждалі внаслідок бойових дій не завжди поінформовані, або не вірять у можливості української медицини, тому часто шукають можливості протезування за кордоном. Так, для отримання якісного протеза в Україні потрібно пройти певні бюрократичні процедури. В Україні та Одесі встановлюють сучасні протези і роблять це безоплатно та якісно. “Дайджест Одеси” поспілкувався із військовослужбовцем, який переніс травматичну ампутацію та центром протезування, ортезування та реабілітації “Без обмежень” в Одесі.
Можна навчитись ходити та бігати, треба лише захотіти
Роман родом із Тернополя, а в Одесі живе близько 9 років. Минулого червня під час виконання бойового завдання в Херсонській області отримав уламкове поранення, що призвело до травматичної ампутації. Розповідає, що коли лежав у госпіталі у Вінницькій області, то щодня відчувався сильний фантомний біль, зараз вже рідше, але інколи ніби б’є струмом у нозі. У госпіталі було багато військовослужбовців зі схожими пораненнями і всі самостійно обирали центри для протезування.
“В перший день на протезі вже зміг піти, але не довго, бо розболілась нога. Це було у вересні. До протеза треба звикнути, адже нижче коліна нічого не відчуваєш. Тому не все відразу, а потрошки. Чим більше ходиш, тим більше навчаєшся. Наприклад, ходити сходами у переході. Зараз нормально себе відчуваю. Краще, коли нога своя, але можна навчитись ходити, бігати, треба лише захотіти. А до центру приходжу лише тоді, коли щось болить чи заважає, таке все ж трапляється. Тут перевіряють, замінюють необхідне”, — поділився військовослужбовець.


Ірина, представник центру “Без обмежень” в Одесі зазначає, що кожному дуже хочеться допомогти: “Наші герої заслуговують найкращого. Поки ми працюємо, то стаємо ніби сім’єю. Після ампутації людина психологічно почувається неповноцінною, ніби життя минуло. Ми ж намагаємось пояснити, що це не окрема річ, а нога. Важливо мати бажання ходити, я бачу людей, котрі горять бажанням та хочуть стати на протез. У них це вдається. Військові між собою тісно спілкуються, коли бачать позитивний досвід, то отримують більше прагнення. Адже вставати на протезі — страшно. Ми намагаємося показати, що все буде добре, і людина не залишиться з проблемою сам на сам”.

Хто та як може отримати протез коштом держави
Протези — це технічні засоби реабілітації, які можна безоплатно отримати від держави й водночас пройти реабілітаційний курс з користування ними. На них можуть претендувати:
- особи з інвалідністю;
- діти з порушеннями опорно-рухового апарату;
- військовослужбовці;
- мирні громадяни, які дістали поранення внаслідок військової агресії російської федерації проти України;
- ті, на кого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».



Щоб отримати безоплатний протез або інший технічний засіб реабілітації слід пройти кілька кроків процедури:
- Подати заяву та повний пакет документів або до ЦНАП, або до органу соціального захисту населення, або через електронний кабінет особи з інвалідністю;
- Ознайомитися з інформацією про технічні засоби реабілітації та переліком підприємств, які забезпечують протезами в рамках державної підтримки;
- Отримати від Фонду соціального захисту інвалідів повідомлення про ухвалене рішення та сформоване електронне направлення;
- Звернутися до обраного вами підприємства із заявою. Пам’ятайте, ви маєте право поміняти підприємство на інше протягом 14 календарних днів з моменту звернення;
- На підприємстві вам підберуть протез та сформують замовлення для індивідуального засобу реабілітації або анкету для серійного засобу реабілітації.
- Вам потрібно перевірити та підписати замовлення або анкету;
- Після примірки протеза, якщо він вам підійшов, підпишіть замовлення або анкету повторно та акт приймання-передачі робіт;
- Отримайте протез, настанову щодо експлуатації та гарантійний талон.
Етапи протезування
Важливо, що пацієнт самостійно обирає центр у якому протезуватиметься. Жодна з організацій, яка займається документами чи лікарі не мають направляти. Людина ознайомлюється із переліком сертифікованих закладів, може поспілкуватись з працівниками та пацієнтами, прийняти рішення. Надалі у цьому ж підприємстві потрібно буде обслуговувати протез.
Після ампутації є можливості повернення до активного життя та соціального статусу. Початкові етапи складні та болючі, але для протезування потрібна правильно сформована кукса.
Пацієнт має рекомендації по догляду за раною, формуванню кукси, підтримці суглобів, техніці бинтування. Спочатку кінцівка набрякла, а для протезування потрібно, щоб щонайменше протягом 4 днів, вона не змінювалась у розмірі. Тоді протезисти роблять гіпсовий зліпок, куксоприймач та замовляють комплектувальні протезу. Далі приміряють, пробують, роблять приймач максимально комфортним. Це індивідуальний вибір, тому потрібно працювати безпосередньо з людиною. Неможливо точно сказати за який час людина зможе ходити, комусь і 30 хвилин достатньо, аби зрозуміти процес, комусь важче. Але тут взнаки дається вік, тяжкість поранень, бажання.




Перший час може траплятись підвищене потовиділення, але кукса адаптується. Також у 5-7% може виникнути індивідуальна непереносимість до матеріалів, тоді змінять метод фіксації. Ставши на протез, зменшується навантаження на хребет і тіло повертається до свого анатомічного положення. Протягом півроку-року кукса зменшується, зникає набряк і використовується спеціальна панчоха, аби заповнити втрачений об’єм.
Протези: мобільність, вартість, експлуатація
Важливу роль грає мобільність протеза, яка має чотири ступені. Українські військовослужбовці отримують протези із найвищою мобільністю, що за функціями та можливостям відповідає здоровій кінцівці.
На кожен протез є гранична ціна, яка для військових збільшена утричі. Тому комплектуючі дорожчі. Більшість колінних вузлів — механічні пристрої, що забезпечують зворотний зв’язок з пацієнтом, амортизацію при ходьбі і автоматичне розгинання.
Здебільшого деталі протеза замовляють у Великій Британії, Німеччині, Америці та Японії. “Без обмежень” має власне виробництво саме вузлів, опираючись на досвід іноземних колег, створили конкурентні вироби. І хоч цей засіб є дорогим, відсутність потреби у транспортуванні та розмитненні позитивно впливає на вартість.




“Одновісні вузли, які зображені на фото, виконані нашим підприємством, мають додаткову зону буфера для пом’якшення режиму ходьби. Усі вироби є гідравлічними та можуть застосовуватись із механічним кріпленням куксоприймача. Це потрібно для додаткової фіксації, якщо на кінцівці залишається мало м’яких тканин, аби людина не вислизнула із протеза”, — розповідає протезист центру “Без обмежень” Сергій.

Виготовлення протеза залежить від особливостей пацієнта, але при вторинному протезуванні займає близько 2-3 тижнів. Оптимальний час виготовлення протеза гомілки — 15 днів, а стегна — 20 днів.
Пацієнт отримує один основний протез та один гігієнічний для купання. Перший є більш функціональним, а другий — можна мочити. Основний протез експлуатується три роки, а гігієнічний — п’ять років. Після чого знову за державні кошти відбувається заміна протезів. На період використання передбачено і ремонт, проте його вартість не має перевищувати 70% від граничної вартості.
Є і спортивні протези, тут треба додати документи, які свідчать про потребу через заняття певними видами спорту. Українські ветерани беруть участь у спортивних змаганнях і перемагають. Нагадаємо, як маленька Саша Паскаль, яка у травні минулого року втратила ногу через ракетний удар по селищу Затока, вперше після трагедії виступила на змаганнях з художньої гімнастики. І перемогла.


Первинне протезування в Україні піднялось на багато щаблів вперед наразі, дуже високою ціною. Проте сьогодні ми можемо забезпечити наше населення якісними виробами і допомогти їм повернутись до соціального та активного життя. До того ж на початку потрібен нагляд протезиста, контроль ходьби, зміна куксоприймачів, обслуговування самого засобу. Із повномасштабною війною відзначили складність ампутацій, тяжкі поранення, проте нас це стимулює розробляти нове, аби українські захисники мали повноцінне майбутнє, яке нам і дарують!
Фото: «Без обмежень»
Война
Более 3 млн тонн агропродукции экспортировали из портов Большой Одессы

За период с 1 августа по сегодня, 14 сентября, из портов Большой Одессы вышло более 130 судов с продовольствием. Экспортировано 3,1 млн тонн агропродукции.
В Министерстве инфраструктуры Украины отметили, что всего из портов «Одесса», «Черноморск» и «Южный» вышли уже 134 судна, в Азию — 71, в Европу — 44, а в Африку — 19.

Среди этих судов были и зафрахтованы Всемирной продовольственной программой ООН, противодействующей голоду в мире. Так украинская пшеница попала в Йемен и Эфиопию, где продовольственная катастрофа.
В планах экспортировать всеми видами транспорта не менее 8 млн тонн. Пока что самый большой караван, отправленный из портов Большой Одессы по этой инициативе составил 13 судов, которые перевозили 282,5 тыс. тонн украинской агропродукции.
Любопытно
В Одессе бесплатно проверят слух

В течение двух дней, 15-16 сентября, в Консультативно-диагностическом центре №6 пройдут Дни проверки слуха. Каждый желающий до 60 лет может бесплатно пройти аудиометрию и проконсультироваться с врачом.
Проверить слух можно с 09:00 до 17:00 в поликлинике №6, расположенной на ул. Маршала Говорова, 26а. Чтобы не было очередей, есть предварительная запись по номеру: (048) 797 28 88.
Аудиометрия позволяет оценить остроту слуха. Эту диагностику рекомендовано проводить раз в 5 лет, но если работаете или часто находитесь в шумных условиях – нужно проверять чаще. Обычно понижение слуха происходит постепенно, поэтому самостоятельно оценить себя невозможно. Имея аудиограмму, врач сможет предоставить рекомендации и профилактические мероприятия.