Connect with us

Топ-тема

Школьница из Кривого Рога рассказала, что на выпускном ее изнасиловал учитель. Гинеколог подтвердила факт насилия

Published

on

Издание изменило имена фигурантов инцидента, пострадавшую назвали Ольгой, а ее обидчика – Антоном.

В материале сказано, что мама выпускницы была с ней на официальной части мероприятия, а на банкет не осталась – там было много взрослых и учителей, а классный руководитель пообещала присмотреть за девушкой.

На банкете был алкоголь, его употребляли все присутствующие, в том числе потерпевшая. По словам Ольги, в какой-то момент у нее начало все плыть перед глазами, а после 2.00 ночи к ней подошел учитель танцев. Остальные педагоги, взрослые и дети разбрелись по территории школы на тот момент. Антон сказал, что «нарешает комнату», и ушел. А через некоторое время вернулся.

«Я даже не сразу поняла, что это он. Все произошло так быстро – я была пьяна. Все расплывалось, но я понимала, что мы идем на первый этаж по лестнице, я постоянно спотыкалась. Мы заходим куда-то в коридорчик, там мужской туалет и какие-то гримерные. Он достает ключи, открывает гримерную, заводит меня туда, закрывает дверь на ключ (я услышала щелчок замка), не включает свет. […] Поскольку я была пьяна, я была «телом» – он просто делал, что хотел. […] Мне было очень больно, и я вроде начала кричать. […] Я слышала, что кто-то подходил к двери, ручка дергалась. Он двумя руками закрыл мне рот. Далее просто шел процесс, я говорила, что мне больно, но он меня затыкал и только бросал меня, как хотел, чтобы ему было приятно», – рассказала пострадавшая.

Утром выпускницу забрала домой мама. Оля рассказала обо всем брату – матери боялась, так как переживала о ее здоровье. Родные поддержали девушку, она с мамой пошла в полицию.

В полиции на несовершеннолетнюю, по ее словам, смотрели с осуждением и расспрашивали о деталях того, как ее насиловали. А в какой-то момент между полицейским и пострадавшей произошел диалог, в ходе которого полицейский сказал: «Ну, слушай, у тебя ведь не классическое изнасилование. Секс был естественным или нет? Ну, вагинально, то-се?»

«Да, а потом он заставил меня делать минет, держал меня за голову силой, говорил: «Сделай мне приятное», – ответила Оля.

Полицейский отреагировал: «А, да, сделай мне приятное? Ну, как мужчина я его понимаю, да».

По словам девушки, как на пострадавшую на нее посмотрели, когда ее осмотрела гинеколог и подтвердила наличие травм и следов изнасилования.

«До этого относились ко мне так, будто это я кого-то изнасиловала, а не наоборот. Я понимаю, что я какая-то девочка, которая по факту напилась на выпускном, я не ожидаю, что мне будут доверять, но зачем мне ходить и врать о таком? И только после гинеколога они решили забрать вещественное доказательство – белье со следами спермы. После пяти часов в отделении», – рассказала она.

«Заборона» пишет, что правоохранители открыли уголовное производство по ст. 152 Уголовного кодекса Украины (изнасилование несовершеннолетнего лица).

После посещения полиции девочка решила рассказать обо всем одноклассникам. Те решили, что она захотела «хайпануть».

Пострадавшая говорит, что педагог лишил ее девственности.

«Я понимаю: может быть сложно принять, что человек, который ставил вам танец, оказался насильником. Но мне тоже сложно – я тоже не ожидала, что мой первый раз будет изнасилованием. У меня в течение четырех лет был друг, и максимум, что у нас было, – это поцелуи. Если бы я хотела заняться сексом, я бы это сделала с человеком, которому доверяю», – сказала она.

Классный руководитель в разговоре с матерью обвинила во всем пострадавшую и попросила «не портить жизнь» 28-летнему педагогу. Ни классный руководитель, ни директор школы не стали отвечать на звонки журналистов. Но отец одной из выпускниц позвонил в редакцию и сказал, что девушка, которую изнасиловали, врет. По его версии, там было много взрослых, а хореограф практически постоянно был в поле зрения.

Этот мужчина сказал, что учителю, если потребуется, «помогут с адвокатом – не хочется ломать его жизнь, тем более у него есть беременная девушка».

В дирекции школы семье пострадавший сообщили, что на следующий год договор с хореографом все же не будет заключать. Он преподает хореографию не только в этой школе, пишет «Заборона».

Источник

Continue Reading
Click to comment

Война

Майбутнє Без обмежень: протезування військовослужбовців в Одесі

Published

on

В Україні протезування безкоштовне. Але постраждалі внаслідок бойових дій не завжди поінформовані, або не вірять у можливості української медицини, тому часто шукають можливості протезування за кордоном. Так, для отримання якісного протеза в Україні потрібно пройти певні бюрократичні процедури. В Україні та Одесі встановлюють сучасні протези і роблять це безоплатно та якісно. “Дайджест Одеси” поспілкувався із військовослужбовцем, який переніс травматичну ампутацію та центром протезування, ортезування та реабілітації “Без обмежень” в Одесі.

Можна навчитись ходити та бігати, треба лише захотіти

Роман родом із Тернополя, а в Одесі живе близько 9 років. Минулого червня під час виконання бойового завдання в Херсонській області отримав уламкове поранення, що призвело до травматичної ампутації. Розповідає, що коли лежав у госпіталі у Вінницькій області, то щодня відчувався сильний фантомний біль, зараз вже рідше, але інколи ніби б’є струмом у нозі. У госпіталі було багато військовослужбовців зі схожими пораненнями і всі самостійно обирали центри для протезування. 

“В перший день на протезі вже зміг піти, але не довго, бо розболілась нога. Це було у вересні. До протеза треба звикнути, адже нижче коліна нічого не відчуваєш. Тому не все відразу, а потрошки. Чим більше ходиш, тим більше навчаєшся. Наприклад, ходити сходами у переході. Зараз нормально себе відчуваю. Краще, коли нога своя, але можна навчитись ходити, бігати, треба лише захотіти. А до центру приходжу лише тоді, коли щось болить чи заважає, таке все ж трапляється. Тут перевіряють, замінюють необхідне”, — поділився військовослужбовець.

Ірина, представник центру “Без обмежень” в Одесі зазначає, що кожному дуже хочеться допомогти: “Наші герої заслуговують найкращого. Поки ми працюємо, то стаємо ніби сім’єю. Після ампутації людина психологічно почувається неповноцінною, ніби життя минуло. Ми ж намагаємось пояснити, що це не окрема річ, а нога. Важливо мати бажання ходити, я бачу людей, котрі горять бажанням та хочуть стати на протез. У них це вдається. Військові між собою тісно спілкуються, коли бачать позитивний досвід, то отримують більше прагнення. Адже вставати на протезі — страшно. Ми намагаємося показати, що все буде добре, і людина не залишиться з проблемою сам на сам”.

Ось так виглядає протез стегна із 4 мобільністю та колінним вузлом, який здебільшого отримують військові

Хто та як може отримати протез коштом держави 

Протези — це технічні засоби реабілітації, які можна безоплатно отримати від держави й водночас пройти реабілітаційний курс з користування ними. На них можуть претендувати:

  • особи з інвалідністю;
  • діти з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • військовослужбовці; 
  • мирні громадяни, які дістали поранення внаслідок військової агресії російської федерації проти України; 
  • ті, на кого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

Щоб отримати безоплатний протез або інший технічний засіб реабілітації слід пройти кілька кроків процедури:

  • Подати заяву та повний пакет документів або до ЦНАП, або до органу соціального захисту населення, або через електронний кабінет особи з інвалідністю;
  • Ознайомитися з інформацією про технічні засоби реабілітації та переліком підприємств, які забезпечують протезами в рамках державної підтримки;
  • Отримати від Фонду соціального захисту інвалідів повідомлення про ухвалене рішення та сформоване електронне направлення;
  • Звернутися до обраного вами підприємства із заявою. Пам’ятайте, ви маєте право поміняти підприємство на інше протягом 14 календарних днів з моменту звернення;
  • На підприємстві вам підберуть протез та сформують замовлення для індивідуального засобу реабілітації або анкету для серійного засобу реабілітації. 
  • Вам потрібно перевірити та підписати замовлення або анкету;
  • Після примірки протеза, якщо він вам підійшов, підпишіть замовлення або анкету повторно та акт приймання-передачі робіт; 
  • Отримайте протез, настанову щодо експлуатації та гарантійний талон.

Етапи протезування 

Важливо, що пацієнт самостійно обирає центр у якому протезуватиметься. Жодна з організацій, яка займається документами чи лікарі не мають направляти. Людина ознайомлюється із переліком сертифікованих закладів, може поспілкуватись з працівниками та пацієнтами, прийняти рішення. Надалі у цьому ж підприємстві потрібно буде обслуговувати протез. 

Після ампутації є можливості повернення до активного життя та соціального статусу. Початкові етапи складні та болючі, але для протезування потрібна правильно сформована кукса. 

Пацієнт має рекомендації по догляду за раною, формуванню кукси, підтримці суглобів, техніці бинтування. Спочатку кінцівка набрякла, а для протезування потрібно, щоб щонайменше протягом 4 днів, вона не змінювалась у розмірі. Тоді протезисти роблять гіпсовий зліпок, куксоприймач та замовляють комплектувальні протезу. Далі приміряють, пробують, роблять приймач максимально комфортним. Це індивідуальний вибір, тому потрібно працювати безпосередньо з людиною. Неможливо точно сказати за який час людина зможе ходити, комусь і 30 хвилин достатньо, аби зрозуміти процес, комусь важче. Але тут взнаки дається вік, тяжкість поранень, бажання.

Перший час може траплятись підвищене потовиділення, але кукса адаптується. Також у 5-7% може виникнути індивідуальна непереносимість до матеріалів, тоді змінять метод фіксації. Ставши на протез, зменшується навантаження на хребет і тіло повертається до свого анатомічного положення. Протягом півроку-року кукса зменшується, зникає набряк і використовується спеціальна панчоха, аби заповнити втрачений об’єм. 

Протези: мобільність, вартість, експлуатація

Важливу роль грає мобільність протеза, яка має чотири ступені. Українські військовослужбовці отримують протези із найвищою мобільністю, що за функціями та можливостям відповідає здоровій кінцівці. 

На кожен протез є гранична ціна, яка для військових збільшена утричі. Тому комплектуючі дорожчі. Більшість колінних вузлів — механічні пристрої, що забезпечують зворотний зв’язок з пацієнтом, амортизацію при ходьбі і автоматичне розгинання.

Здебільшого деталі протеза замовляють у Великій Британії, Німеччині, Америці та Японії. “Без обмежень” має власне виробництво саме вузлів, опираючись на досвід іноземних колег, створили конкурентні вироби. І хоч цей засіб є дорогим, відсутність потреби у транспортуванні та розмитненні позитивно впливає на вартість. 

“Одновісні вузли, які зображені на фото, виконані нашим підприємством, мають додаткову зону буфера для пом’якшення режиму ходьби.  Усі вироби є гідравлічними та можуть застосовуватись із механічним кріпленням куксоприймача. Це потрібно для додаткової фіксації, якщо на кінцівці  залишається мало м’яких тканин, аби людина не вислизнула із протеза”, — розповідає протезист центру “Без обмежень” Сергій.

Виготовлення протеза залежить від особливостей пацієнта, але при вторинному протезуванні займає близько 2-3 тижнів. Оптимальний час виготовлення протеза гомілки — 15 днів, а стегна — 20 днів. 

Пацієнт отримує один основний протез та один гігієнічний для купання. Перший є більш функціональним, а другий — можна мочити. Основний протез експлуатується три роки, а гігієнічний — п’ять років. Після чого знову за державні кошти відбувається заміна протезів. На період використання передбачено і ремонт, проте його вартість не має перевищувати 70% від граничної вартості. 

Є і спортивні протези, тут треба додати документи, які свідчать про потребу через заняття певними видами спорту. Українські ветерани беруть участь у спортивних змаганнях і перемагають. Нагадаємо, як маленька Саша Паскаль, яка у травні минулого року втратила ногу через ракетний удар по селищу Затока, вперше після трагедії виступила на змаганнях з художньої гімнастики. І перемогла.

Первинне протезування в Україні піднялось на багато щаблів вперед наразі, дуже високою ціною. Проте сьогодні ми можемо забезпечити наше населення якісними виробами і допомогти їм повернутись до соціального та активного життя. До того ж на початку потрібен нагляд протезиста, контроль ходьби, зміна куксоприймачів, обслуговування самого засобу. Із повномасштабною війною відзначили складність ампутацій, тяжкі поранення, проте нас це стимулює розробляти нове, аби українські захисники мали повноцінне майбутнє, яке нам і дарують!

Фото: «Без обмежень»

Continue Reading

Война

Около Одессы сдетонировала морская мина

Published

on

У побережья в Одесской области сдетонировала русская морская мина.
Об этом сообщил спикер Одесской ОВА Сергей Братчук.
«Вражеская морская мина, которую сорвало во время шторма с якоря, сдетонировала в водах у Одесского побережья», — отметил он.

Взрывом задело один из частных пляжей, было повреждено оборудование — однако ни один человек не пострадал.

Братчук напомнил, что в Одесской области до сих пор запрещено купаться в море, посещать пляжи и побережье.

Continue Reading

Война

Защитникам Украины нужна кровь

Published

on

Сдать донорскую кровь всех групп призвали граждан сотрудники Одесской областной станции переливания крови. В связи с активизацией боевых действий на фронте медики нуждаются в дополнительном запасе для раненых защитников Украины, поэтому приглашают всех, кто готов помочь, по адресу: г.Одесса, пер. Бисквитный, 2 с 8.00 до 14.00.

Приобщиться к донорству может каждый человек в возрасте от 18 до 60 лет и весом от 50 кг, если он не болеет и не имеет противопоказаний.

Перед сдачей крови донор должен соблюдать определенные правила:

– иметь хорошее здоровье и хорошее самочувствие;

– хорошо отдохнуть, выспаться;

– накануне кроводачи следует исключить из рациона жирную пищу (масло, сало, жирные мясо и рыбу, молоко, сметану, яйца, мороженое). В эти дни можно есть нежирные отварные мясо и рыбу, каши, картофель, отварные и сырые овощи и фрукты, соки, компот, ржаной и не сдобный хлеб;

– в день сдачи необходимо съесть легкий завтрак: чай или сок, печенье, белый хлеб.

– за 48 часов до дачи крови следует отказаться от алкогольных напитков, воздержаться от курения или не курить за час до и после донации.

Перед сдачей крови донору проводят анкетирование, определяют содержание гемоглобина, группу крови по системе АВО, предтестовое консультирование и осмотр врача-терапевта.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.