Топ-тема
«Афганистан не будет использован против кого-либо». «Талибан» дал первую пресс-конференцию после прихода к власти

Муджахид пообещал, что «Талибан» скоро изменит страну в положительную сторону – речь идет об «очень серьезных шагах для улучшения экономики с помощью других стран».
Его также спросили об «Аль-Каиде» – ранее сегодня генсек НАТО Йенс Столтенберг предупредил о возможных дистанционных ударах по Афганистану в случае появления «Аль-Каиды» или других террористов, планирующих атаки против стран – участниц НАТО. Представитель талибов пообещал, что никто не будет атаковать другие страны с территории Афганистана.
«Мы не предоставим иностранцам, которые хотят причинить вред или угрожать безопасности других стран, места в Афганистане… Афганистан не будет использован против кого-либо. Мы можем заверить в этом международное сообщество», – сказал Муджахид.
“We will not allow any foreigners who wish to harm or threaten the security of other countries, any space in Afghanistan»
Taliban spokesman, asked about al-Qaeda, says “we want to reassure that Afghanistan will not be used against anybody”https://t.co/2f6JMTXHky pic.twitter.com/HVzA0MDzcE
— BBC News (World) (@BBCWorld) August 17, 2021
Муджахид обратился к жителям Афганистана и заверил, что они в безопасности. По его словам, группировка сейчас активно работает над формированием правительства, «куда будут включены все партии».
То же самое касается и женщин. «Все наши сестры, все наши женщины в безопасности. Наш Бог, наш Коран говорит, что женщины – очень важная часть нашего общества», – заявил Муджахид. По его словам, если афганские женщины будут жить по шариату, «мы будем счастливы, они будут счастливы и смогут работать«.
Телерадиокорпорация отмечает, что хотя, по словам спикера талибов, женщинам будет разрешено работать «в рамках наших исламских законов», он не уточнил, что это означает на практике. BBC напомнила также, что ранее за публичные выступления в защиту образования для женщин и девочек «Талибан» убивал.
“All our sisters, all our women are secure. Our God, our Quran, says women are a very important part of our society”
Taliban spokesman says if Afghan women «continue to live according to Sharia, we will be happy, they will be happy” https://t.co/2f6JMTXHky pic.twitter.com/Lx0blUcL09
— BBC News (World) (@BBCWorld) August 17, 2021
Он также заявил, что талибы обещают уважать прессу, и «если СМИ будут работать по нашим исламским правилам, по шариату, они могут работать и свободно транслировать». Он призвал СМИ к «сбалансированному и справедливому» освещению событий, добавив, что «если они будут честными, то могут критиковать нас».
В то же время спикер талибов предупредил, что «СМИ не должны работать против нас». Также он сказал, что журналисты «не должны работать против национальных ценностей», цитирует Associated Press.
“If they work according to our Islamic rules, to Sharia, they will be free, they can work, they can broadcast freely”
Taliban spokesman addresses media, calling for “balanced and fair” reporting adding “if they are fair they can criticise us” https://t.co/2f6JMTXHky pic.twitter.com/pqFdVQarrd
— BBC News (World) (@BBCWorld) August 17, 2021
Относительно амнистии чиновникам прежнего правительства Афганистана Муджахид подтвердил: «Мы всех амнистировали, мести нет». Он пообещал также, что «никто не придет за афганцами, которые работали с США, для них опасности нет».
“We haven’t taken revenge steps against anybody, but during the war there was no choice”
Taliban Spokesman addresses press conference, saying “we have given amnesty to everybody, we want them to give us forgiveness”https://t.co/2f6JMTXHky pic.twitter.com/oJ5kYuD0VU
— BBC News (World) (@BBCWorld) August 17, 2021
Кроме того, Муджахид пообещал, что «Афганистан больше не будет страной, где выращивают опиум».
“Afghanistan will not be a country of cultivation of opium anymore”
Taliban spokesman Zabihullah Mujahid says the country will need “international help” but will see opium production reduced to “zero again”
Latest: https://t.co/2f6JMTG6t0 pic.twitter.com/dAtTAl1dID
— BBC News (World) (@BBCWorld) August 17, 2021
Исламистское движение «Талибан» было образовано в 1994 году, с 1996-го по 2001 год оно находилось при власти в Афганистане, контролировало большую часть территории страны. В этот период неоднократно фиксировались факты жестокого отношения «Талибана» к женщинам, в том числе забивание камнями и публичные казни, напомнило Associated Press.
После терактов 11 сентября 2001 года в США и отказа «Талибана» выдать лидера террористической организации «Аль-Каида» Усаму бен Ладена в Афганистан были введены американские войска. Правительство «Талибана» было свергнуто, талибы начали боевые действия против власти.
В феврале 2020 года представители США и движения «Талибан» подписали мирное соглашение, которое предусматривает вывод иностранных войск из Афганистана в течение 18 месяцев после его подписания.
Ситуация с безопасностью в Афганистане ухудшилась на фоне вывода американских войск, который начался в апреле 2021 года. К 15 августа движение «Талибан» взяло под контроль практически всю страну, в том числе столицу Кабул. Президент Афганистана Ашраф Гани в этот же день бежал за границу. Его точное местонахождение неизвестно.
На фоне наступления «Талибана» иностранные государства начали эвакуацию своих граждан. Этот процесс был парализован из-за того, что 16 августа в аэропорту Кабула царил хаос, и аэропорт отменил все коммерческие рейсы. 17 августа процесс эвакуации возобновился, хотя министр обороны Франции Флоранс Парли сообщила, что блокпосты талибов затрудняют доступ к аэропорту.
Война
Майбутнє Без обмежень: протезування військовослужбовців в Одесі

В Україні протезування безкоштовне. Але постраждалі внаслідок бойових дій не завжди поінформовані, або не вірять у можливості української медицини, тому часто шукають можливості протезування за кордоном. Так, для отримання якісного протеза в Україні потрібно пройти певні бюрократичні процедури. В Україні та Одесі встановлюють сучасні протези і роблять це безоплатно та якісно. “Дайджест Одеси” поспілкувався із військовослужбовцем, який переніс травматичну ампутацію та центром протезування, ортезування та реабілітації “Без обмежень” в Одесі.
Можна навчитись ходити та бігати, треба лише захотіти
Роман родом із Тернополя, а в Одесі живе близько 9 років. Минулого червня під час виконання бойового завдання в Херсонській області отримав уламкове поранення, що призвело до травматичної ампутації. Розповідає, що коли лежав у госпіталі у Вінницькій області, то щодня відчувався сильний фантомний біль, зараз вже рідше, але інколи ніби б’є струмом у нозі. У госпіталі було багато військовослужбовців зі схожими пораненнями і всі самостійно обирали центри для протезування.
“В перший день на протезі вже зміг піти, але не довго, бо розболілась нога. Це було у вересні. До протеза треба звикнути, адже нижче коліна нічого не відчуваєш. Тому не все відразу, а потрошки. Чим більше ходиш, тим більше навчаєшся. Наприклад, ходити сходами у переході. Зараз нормально себе відчуваю. Краще, коли нога своя, але можна навчитись ходити, бігати, треба лише захотіти. А до центру приходжу лише тоді, коли щось болить чи заважає, таке все ж трапляється. Тут перевіряють, замінюють необхідне”, — поділився військовослужбовець.


Ірина, представник центру “Без обмежень” в Одесі зазначає, що кожному дуже хочеться допомогти: “Наші герої заслуговують найкращого. Поки ми працюємо, то стаємо ніби сім’єю. Після ампутації людина психологічно почувається неповноцінною, ніби життя минуло. Ми ж намагаємось пояснити, що це не окрема річ, а нога. Важливо мати бажання ходити, я бачу людей, котрі горять бажанням та хочуть стати на протез. У них це вдається. Військові між собою тісно спілкуються, коли бачать позитивний досвід, то отримують більше прагнення. Адже вставати на протезі — страшно. Ми намагаємося показати, що все буде добре, і людина не залишиться з проблемою сам на сам”.

Хто та як може отримати протез коштом держави
Протези — це технічні засоби реабілітації, які можна безоплатно отримати від держави й водночас пройти реабілітаційний курс з користування ними. На них можуть претендувати:
- особи з інвалідністю;
- діти з порушеннями опорно-рухового апарату;
- військовослужбовці;
- мирні громадяни, які дістали поранення внаслідок військової агресії російської федерації проти України;
- ті, на кого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».



Щоб отримати безоплатний протез або інший технічний засіб реабілітації слід пройти кілька кроків процедури:
- Подати заяву та повний пакет документів або до ЦНАП, або до органу соціального захисту населення, або через електронний кабінет особи з інвалідністю;
- Ознайомитися з інформацією про технічні засоби реабілітації та переліком підприємств, які забезпечують протезами в рамках державної підтримки;
- Отримати від Фонду соціального захисту інвалідів повідомлення про ухвалене рішення та сформоване електронне направлення;
- Звернутися до обраного вами підприємства із заявою. Пам’ятайте, ви маєте право поміняти підприємство на інше протягом 14 календарних днів з моменту звернення;
- На підприємстві вам підберуть протез та сформують замовлення для індивідуального засобу реабілітації або анкету для серійного засобу реабілітації.
- Вам потрібно перевірити та підписати замовлення або анкету;
- Після примірки протеза, якщо він вам підійшов, підпишіть замовлення або анкету повторно та акт приймання-передачі робіт;
- Отримайте протез, настанову щодо експлуатації та гарантійний талон.
Етапи протезування
Важливо, що пацієнт самостійно обирає центр у якому протезуватиметься. Жодна з організацій, яка займається документами чи лікарі не мають направляти. Людина ознайомлюється із переліком сертифікованих закладів, може поспілкуватись з працівниками та пацієнтами, прийняти рішення. Надалі у цьому ж підприємстві потрібно буде обслуговувати протез.
Після ампутації є можливості повернення до активного життя та соціального статусу. Початкові етапи складні та болючі, але для протезування потрібна правильно сформована кукса.
Пацієнт має рекомендації по догляду за раною, формуванню кукси, підтримці суглобів, техніці бинтування. Спочатку кінцівка набрякла, а для протезування потрібно, щоб щонайменше протягом 4 днів, вона не змінювалась у розмірі. Тоді протезисти роблять гіпсовий зліпок, куксоприймач та замовляють комплектувальні протезу. Далі приміряють, пробують, роблять приймач максимально комфортним. Це індивідуальний вибір, тому потрібно працювати безпосередньо з людиною. Неможливо точно сказати за який час людина зможе ходити, комусь і 30 хвилин достатньо, аби зрозуміти процес, комусь важче. Але тут взнаки дається вік, тяжкість поранень, бажання.




Перший час може траплятись підвищене потовиділення, але кукса адаптується. Також у 5-7% може виникнути індивідуальна непереносимість до матеріалів, тоді змінять метод фіксації. Ставши на протез, зменшується навантаження на хребет і тіло повертається до свого анатомічного положення. Протягом півроку-року кукса зменшується, зникає набряк і використовується спеціальна панчоха, аби заповнити втрачений об’єм.
Протези: мобільність, вартість, експлуатація
Важливу роль грає мобільність протеза, яка має чотири ступені. Українські військовослужбовці отримують протези із найвищою мобільністю, що за функціями та можливостям відповідає здоровій кінцівці.
На кожен протез є гранична ціна, яка для військових збільшена утричі. Тому комплектуючі дорожчі. Більшість колінних вузлів — механічні пристрої, що забезпечують зворотний зв’язок з пацієнтом, амортизацію при ходьбі і автоматичне розгинання.
Здебільшого деталі протеза замовляють у Великій Британії, Німеччині, Америці та Японії. “Без обмежень” має власне виробництво саме вузлів, опираючись на досвід іноземних колег, створили конкурентні вироби. І хоч цей засіб є дорогим, відсутність потреби у транспортуванні та розмитненні позитивно впливає на вартість.




“Одновісні вузли, які зображені на фото, виконані нашим підприємством, мають додаткову зону буфера для пом’якшення режиму ходьби. Усі вироби є гідравлічними та можуть застосовуватись із механічним кріпленням куксоприймача. Це потрібно для додаткової фіксації, якщо на кінцівці залишається мало м’яких тканин, аби людина не вислизнула із протеза”, — розповідає протезист центру “Без обмежень” Сергій.

Виготовлення протеза залежить від особливостей пацієнта, але при вторинному протезуванні займає близько 2-3 тижнів. Оптимальний час виготовлення протеза гомілки — 15 днів, а стегна — 20 днів.
Пацієнт отримує один основний протез та один гігієнічний для купання. Перший є більш функціональним, а другий — можна мочити. Основний протез експлуатується три роки, а гігієнічний — п’ять років. Після чого знову за державні кошти відбувається заміна протезів. На період використання передбачено і ремонт, проте його вартість не має перевищувати 70% від граничної вартості.
Є і спортивні протези, тут треба додати документи, які свідчать про потребу через заняття певними видами спорту. Українські ветерани беруть участь у спортивних змаганнях і перемагають. Нагадаємо, як маленька Саша Паскаль, яка у травні минулого року втратила ногу через ракетний удар по селищу Затока, вперше після трагедії виступила на змаганнях з художньої гімнастики. І перемогла.


Первинне протезування в Україні піднялось на багато щаблів вперед наразі, дуже високою ціною. Проте сьогодні ми можемо забезпечити наше населення якісними виробами і допомогти їм повернутись до соціального та активного життя. До того ж на початку потрібен нагляд протезиста, контроль ходьби, зміна куксоприймачів, обслуговування самого засобу. Із повномасштабною війною відзначили складність ампутацій, тяжкі поранення, проте нас це стимулює розробляти нове, аби українські захисники мали повноцінне майбутнє, яке нам і дарують!
Фото: «Без обмежень»
Война
Около Одессы сдетонировала морская мина

У побережья в Одесской области сдетонировала русская морская мина.
Об этом сообщил спикер Одесской ОВА Сергей Братчук.
«Вражеская морская мина, которую сорвало во время шторма с якоря, сдетонировала в водах у Одесского побережья», — отметил он.
Взрывом задело один из частных пляжей, было повреждено оборудование — однако ни один человек не пострадал.
Братчук напомнил, что в Одесской области до сих пор запрещено купаться в море, посещать пляжи и побережье.
Война
Защитникам Украины нужна кровь

Сдать донорскую кровь всех групп призвали граждан сотрудники Одесской областной станции переливания крови. В связи с активизацией боевых действий на фронте медики нуждаются в дополнительном запасе для раненых защитников Украины, поэтому приглашают всех, кто готов помочь, по адресу: г.Одесса, пер. Бисквитный, 2 с 8.00 до 14.00.
Приобщиться к донорству может каждый человек в возрасте от 18 до 60 лет и весом от 50 кг, если он не болеет и не имеет противопоказаний.
Перед сдачей крови донор должен соблюдать определенные правила:
– иметь хорошее здоровье и хорошее самочувствие;
– хорошо отдохнуть, выспаться;
– накануне кроводачи следует исключить из рациона жирную пищу (масло, сало, жирные мясо и рыбу, молоко, сметану, яйца, мороженое). В эти дни можно есть нежирные отварные мясо и рыбу, каши, картофель, отварные и сырые овощи и фрукты, соки, компот, ржаной и не сдобный хлеб;
– в день сдачи необходимо съесть легкий завтрак: чай или сок, печенье, белый хлеб.
– за 48 часов до дачи крови следует отказаться от алкогольных напитков, воздержаться от курения или не курить за час до и после донации.
Перед сдачей крови донору проводят анкетирование, определяют содержание гемоглобина, группу крови по системе АВО, предтестовое консультирование и осмотр врача-терапевта.