Connect with us

Суспільство

«Черноморец» после нападения фанатов сыграл вничью с «Александрией» 2:2 — УСИ Online

Published

on

Об этом  Украинской Службе Информации рассказал спортивный блогер Антон Терехов.

Первый тайм встречи прошел предельно спокойно. Команды боролись в центре поля и до ударов доводили свои атаки крайне редко. За неимением существенных событий на поле в зоне прессы журналистам пришлось развлекать себя чтением спортивных новостей. Прямо по ходу первой половины встречи пришла трансферная бомба из Манчестера – Криштиану Роналду (лучший футболист мира 2008, 2016 и 2017 гг.) вернулся в местный «Юнайтед». А в перерыве спортивные СМИ опубликовали и одесские новости.

Стало известно, что прямо перед игрой фанаты «Черноморца» осуществили свои угрозы и напали на автобус команды. Ультрас бросили несколько дымовых шашек под колеса и сами выложили фото и видео с места событий. Радикалы недовольны тем, что клуб арендовал у киевского «Динамо» сразу 15 игроков. Возможно, из-за этого в первом тайме «моряки» играли так скованно. Коуч Юрий Мороз уже не раз говорил, что молодых игроков нервирует нездоровая обстановка вокруг команды.

Сразу после перерыва хозяева пошли в атаку и наконец начали создавать моменты. На 53-й минуте Илья Путря отличной передачей вывел Владислава Бугая одного на ворота Олега Билыка. Бугай метров с 12-ти ударил очень неточно. Еще через две минуты Максим Брагару отдал мяч под удар Евгению Исаенко, который примерно с того же расстояния, что и Бугай, тоже влупил мяч на трибуны. На 63-й минуте гости едва не открыли счет. После подачи с фланга Владимир Одарюк изловчился и пяткой пробил в перекладину ворот Владислава Кучерука. На 68-й минуте самых техничный игрок «черно-синих» Артур Авагимян наконец забил гол. Артур поймал отскок метрах в 25-ти от ворот, включил «режим бога» и пошел обматывать всю «Александрию». Авагимян на дриблинге обыграл сразу пятерых защитников и несильно пробил по воротам Билыка. Голкипер, завороженный чудесами техники полузащитника, с опозданием среагировал на удар и пропустил мяч под собой – 1:0.
На фото – Артур Авагимян признанный лучшим игроком матча

«Александрия» отыгралась уже через четыре минуты. Бывший игрок «Черноморца» (2016 — 2018) Максим Третьяков метров с 25-ти выстрелил по воротам, мяч срикошетил об Николая Михайленко и по недосягаемой траектории залетел в верхний угол ворот Кучерука – 1:1. Еще через четыре минуты Денис Кузик вывел Владислава Ваната на ту же точку в штрафной, с которой ранее промахнулись Бугай и Исаенко. Ванат был безупречен, он оценил положение вратаря и спокойно ударил в ближний угол – 2:1. Прошло еще 8 минут, и александрийцы опять сравняли счет, и снова благодаря дальнему удару. Денис Устименко получил мяч у штрафной площадки «моряков», развернулся и по идеальной траектории забросил мяч в правую «девятку». Кучерук вновь не дотянулся до мяча – 2:2. Этот счет остался гореть на табло до финального свистка.

После игры как минимум десять сотрудников «Полиции диалога» дежурили у стадиона в ожидании новых сюрпризов от ультрас. В группе со сторонниками диалога также были замечены трое крепких парней одетых в спортивные костюмы, которых можно было бы принять за пресловутых «титушек». Возможно, это были консультанты по вопросам взаимодействия с маргинальными слоями общества.

Также у арены дежурило и трое полицейских с автоматами. Видимо, правоохранители очень не хотели продолжения столкновений с фанатами. У «Черноморца» теперь кроме четырех поражений и одной победы в активе появилась и первая ничья. У команды всего четыре очка и третье с конца место в таблице.

Впрочем, с каждым матчем подопечные Юрия Мороза понемногу прогрессируют. Если не брать игру с «Шахтером», то в трех последних встречах «черно-синие» забили уже семь голов. Сейчас чемпионат уходит на двухнедельную паузу в связи с играми сборной Украины. 11 сентября «моряки» в гостях сыграют с другим аутсайдром – «Минаем». Как минимум ничью команда Мороза вполне может добыть.

Сборная Украины против Казахстана, Франции и Чехии, увы, сыграет без одессита Георгия Бущана. Голкипер получил травму и не вызван в сборную. В национальную команду поедет помощник Юрия Мороза – Андрей Анненков. В штабе «желто-синих» он будет помощником нового старшего тренера Александра Петракова. Последний раз коуч «черно-синих» трудился в составе украинской сборной 14 лет назад. Это был корифей украинского тренерского цеха Семен Альтман. Он входил в штаб Олега Блохина с 2003 по 2007 и одновременно руководил «Черноморцем».

Обзор матча можно посмотреть по ссылке.

Ранее на  USIonline.com Фанаты «Черноморца» забросали петардами автобус собственной команды.

Читайте нас в Facebook, Telegram и Instagram, смотрите на Youtube.

Источник

Continue Reading
Click to comment

Война

Майбутнє Без обмежень: протезування військовослужбовців в Одесі

Published

on

В Україні протезування безкоштовне. Але постраждалі внаслідок бойових дій не завжди поінформовані, або не вірять у можливості української медицини, тому часто шукають можливості протезування за кордоном. Так, для отримання якісного протеза в Україні потрібно пройти певні бюрократичні процедури. В Україні та Одесі встановлюють сучасні протези і роблять це безоплатно та якісно. “Дайджест Одеси” поспілкувався із військовослужбовцем, який переніс травматичну ампутацію та центром протезування, ортезування та реабілітації “Без обмежень” в Одесі.

Можна навчитись ходити та бігати, треба лише захотіти

Роман родом із Тернополя, а в Одесі живе близько 9 років. Минулого червня під час виконання бойового завдання в Херсонській області отримав уламкове поранення, що призвело до травматичної ампутації. Розповідає, що коли лежав у госпіталі у Вінницькій області, то щодня відчувався сильний фантомний біль, зараз вже рідше, але інколи ніби б’є струмом у нозі. У госпіталі було багато військовослужбовців зі схожими пораненнями і всі самостійно обирали центри для протезування. 

“В перший день на протезі вже зміг піти, але не довго, бо розболілась нога. Це було у вересні. До протеза треба звикнути, адже нижче коліна нічого не відчуваєш. Тому не все відразу, а потрошки. Чим більше ходиш, тим більше навчаєшся. Наприклад, ходити сходами у переході. Зараз нормально себе відчуваю. Краще, коли нога своя, але можна навчитись ходити, бігати, треба лише захотіти. А до центру приходжу лише тоді, коли щось болить чи заважає, таке все ж трапляється. Тут перевіряють, замінюють необхідне”, — поділився військовослужбовець.

Ірина, представник центру “Без обмежень” в Одесі зазначає, що кожному дуже хочеться допомогти: “Наші герої заслуговують найкращого. Поки ми працюємо, то стаємо ніби сім’єю. Після ампутації людина психологічно почувається неповноцінною, ніби життя минуло. Ми ж намагаємось пояснити, що це не окрема річ, а нога. Важливо мати бажання ходити, я бачу людей, котрі горять бажанням та хочуть стати на протез. У них це вдається. Військові між собою тісно спілкуються, коли бачать позитивний досвід, то отримують більше прагнення. Адже вставати на протезі — страшно. Ми намагаємося показати, що все буде добре, і людина не залишиться з проблемою сам на сам”.

Ось так виглядає протез стегна із 4 мобільністю та колінним вузлом, який здебільшого отримують військові

Хто та як може отримати протез коштом держави 

Протези — це технічні засоби реабілітації, які можна безоплатно отримати від держави й водночас пройти реабілітаційний курс з користування ними. На них можуть претендувати:

  • особи з інвалідністю;
  • діти з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • військовослужбовці; 
  • мирні громадяни, які дістали поранення внаслідок військової агресії російської федерації проти України; 
  • ті, на кого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

Щоб отримати безоплатний протез або інший технічний засіб реабілітації слід пройти кілька кроків процедури:

  • Подати заяву та повний пакет документів або до ЦНАП, або до органу соціального захисту населення, або через електронний кабінет особи з інвалідністю;
  • Ознайомитися з інформацією про технічні засоби реабілітації та переліком підприємств, які забезпечують протезами в рамках державної підтримки;
  • Отримати від Фонду соціального захисту інвалідів повідомлення про ухвалене рішення та сформоване електронне направлення;
  • Звернутися до обраного вами підприємства із заявою. Пам’ятайте, ви маєте право поміняти підприємство на інше протягом 14 календарних днів з моменту звернення;
  • На підприємстві вам підберуть протез та сформують замовлення для індивідуального засобу реабілітації або анкету для серійного засобу реабілітації. 
  • Вам потрібно перевірити та підписати замовлення або анкету;
  • Після примірки протеза, якщо він вам підійшов, підпишіть замовлення або анкету повторно та акт приймання-передачі робіт; 
  • Отримайте протез, настанову щодо експлуатації та гарантійний талон.

Етапи протезування 

Важливо, що пацієнт самостійно обирає центр у якому протезуватиметься. Жодна з організацій, яка займається документами чи лікарі не мають направляти. Людина ознайомлюється із переліком сертифікованих закладів, може поспілкуватись з працівниками та пацієнтами, прийняти рішення. Надалі у цьому ж підприємстві потрібно буде обслуговувати протез. 

Після ампутації є можливості повернення до активного життя та соціального статусу. Початкові етапи складні та болючі, але для протезування потрібна правильно сформована кукса. 

Пацієнт має рекомендації по догляду за раною, формуванню кукси, підтримці суглобів, техніці бинтування. Спочатку кінцівка набрякла, а для протезування потрібно, щоб щонайменше протягом 4 днів, вона не змінювалась у розмірі. Тоді протезисти роблять гіпсовий зліпок, куксоприймач та замовляють комплектувальні протезу. Далі приміряють, пробують, роблять приймач максимально комфортним. Це індивідуальний вибір, тому потрібно працювати безпосередньо з людиною. Неможливо точно сказати за який час людина зможе ходити, комусь і 30 хвилин достатньо, аби зрозуміти процес, комусь важче. Але тут взнаки дається вік, тяжкість поранень, бажання.

Перший час може траплятись підвищене потовиділення, але кукса адаптується. Також у 5-7% може виникнути індивідуальна непереносимість до матеріалів, тоді змінять метод фіксації. Ставши на протез, зменшується навантаження на хребет і тіло повертається до свого анатомічного положення. Протягом півроку-року кукса зменшується, зникає набряк і використовується спеціальна панчоха, аби заповнити втрачений об’єм. 

Протези: мобільність, вартість, експлуатація

Важливу роль грає мобільність протеза, яка має чотири ступені. Українські військовослужбовці отримують протези із найвищою мобільністю, що за функціями та можливостям відповідає здоровій кінцівці. 

На кожен протез є гранична ціна, яка для військових збільшена утричі. Тому комплектуючі дорожчі. Більшість колінних вузлів — механічні пристрої, що забезпечують зворотний зв’язок з пацієнтом, амортизацію при ходьбі і автоматичне розгинання.

Здебільшого деталі протеза замовляють у Великій Британії, Німеччині, Америці та Японії. “Без обмежень” має власне виробництво саме вузлів, опираючись на досвід іноземних колег, створили конкурентні вироби. І хоч цей засіб є дорогим, відсутність потреби у транспортуванні та розмитненні позитивно впливає на вартість. 

“Одновісні вузли, які зображені на фото, виконані нашим підприємством, мають додаткову зону буфера для пом’якшення режиму ходьби.  Усі вироби є гідравлічними та можуть застосовуватись із механічним кріпленням куксоприймача. Це потрібно для додаткової фіксації, якщо на кінцівці  залишається мало м’яких тканин, аби людина не вислизнула із протеза”, — розповідає протезист центру “Без обмежень” Сергій.

Виготовлення протеза залежить від особливостей пацієнта, але при вторинному протезуванні займає близько 2-3 тижнів. Оптимальний час виготовлення протеза гомілки — 15 днів, а стегна — 20 днів. 

Пацієнт отримує один основний протез та один гігієнічний для купання. Перший є більш функціональним, а другий — можна мочити. Основний протез експлуатується три роки, а гігієнічний — п’ять років. Після чого знову за державні кошти відбувається заміна протезів. На період використання передбачено і ремонт, проте його вартість не має перевищувати 70% від граничної вартості. 

Є і спортивні протези, тут треба додати документи, які свідчать про потребу через заняття певними видами спорту. Українські ветерани беруть участь у спортивних змаганнях і перемагають. Нагадаємо, як маленька Саша Паскаль, яка у травні минулого року втратила ногу через ракетний удар по селищу Затока, вперше після трагедії виступила на змаганнях з художньої гімнастики. І перемогла.

Первинне протезування в Україні піднялось на багато щаблів вперед наразі, дуже високою ціною. Проте сьогодні ми можемо забезпечити наше населення якісними виробами і допомогти їм повернутись до соціального та активного життя. До того ж на початку потрібен нагляд протезиста, контроль ходьби, зміна куксоприймачів, обслуговування самого засобу. Із повномасштабною війною відзначили складність ампутацій, тяжкі поранення, проте нас це стимулює розробляти нове, аби українські захисники мали повноцінне майбутнє, яке нам і дарують!

Фото: «Без обмежень»

Continue Reading

Война

Более 3 млн тонн агропродукции экспортировали из портов Большой Одессы

Published

on

За период с 1 августа по сегодня, 14 сентября, из портов Большой Одессы вышло более 130 судов с продовольствием. Экспортировано 3,1 млн тонн агропродукции.

В Министерстве инфраструктуры Украины отметили, что всего из портов «Одесса», «Черноморск» и «Южный» вышли уже 134 судна, в Азию — 71, в Европу — 44, а в Африку — 19.

Среди этих судов были и зафрахтованы Всемирной продовольственной программой ООН, противодействующей голоду в мире. Так украинская пшеница попала в Йемен и Эфиопию, где продовольственная катастрофа.

В планах экспортировать всеми видами транспорта не менее 8 млн тонн. Пока что самый большой караван, отправленный из портов Большой Одессы по этой инициативе составил 13 судов, которые перевозили 282,5 тыс. тонн украинской агропродукции.

Continue Reading

Любопытно

В Одессе бесплатно проверят слух

Published

on

В течение двух дней, 15-16 сентября, в Консультативно-диагностическом центре №6 пройдут Дни проверки слуха. Каждый желающий до 60 лет может бесплатно пройти аудиометрию и проконсультироваться с врачом.

Проверить слух можно с 09:00 до 17:00 в поликлинике №6, расположенной на ул. Маршала Говорова, 26а. Чтобы не было очередей, есть предварительная запись по номеру: (048) 797 28 88.

Аудиометрия позволяет оценить остроту слуха. Эту диагностику рекомендовано проводить раз в 5 лет, но если работаете или часто находитесь в шумных условиях – нужно проверять чаще. Обычно понижение слуха происходит постепенно, поэтому самостоятельно оценить себя невозможно. Имея аудиограмму, врач сможет предоставить рекомендации и профилактические мероприятия.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.