Суспільство
какие цвета сочетать и как не переборщить с декором (фото) — УСИ Online

Украинская Служба Информации составила список полезных советов, которые помогут создать праздничную и уютную атмосферу в доме с помощью декора. О том, как уйти от будничности и создать эффектный стиль праздника, нам рассказала автор и учредитель студии декора для праздников Party Room Елена Смоляр.
Модный монохром
По словам дизайнеров, сейчас в моде монохром. Обычно он ассоциируется почему-то с черно-белыми оттенками, однако изначально это понятие предполагает минималистичные композиции в одном оттенке. При этом цветочная палитра может быть разной и насыщенной. Однотонный декор создает атмосферу праздника и поддерживает его идею. Наслаивая текстуры и выбирая интересные формы, монохромные цветовые схемы могут создавать запоминающиеся образы.
В топе цвета розового золота
Самый популярный цвет в event-декоре в этом году – цвет розового золота. Эти нежные оттенки настраивают на романтический лад. Металлический цвет с расслабляющим пыльным розовым оттенком подойдет для оформления годовщин, дней рождений и свадеб.
Женская часть покупателей обращает внимание в декоре именно на розовое золото. Причем хотят много блестящего и сразу – фотозону, шарики, декор. Мы немного их останавливаем, предлагая разбавить декор белыми или нейтральными цветами. У нас в магазине есть все в этой гамме, – и дарилочки, и фраже, шторки-декор, шарики, – рассказала Елена Смоляр.
Базовый элемент
По словам Елены, при оформлении праздника стоит выбрать базовый элемент декора и от него отталкиваться. Если это День рождения, то акцентом праздника может стать вывеска Happy Birthday, и уже ее дополнять другими деталями. Важно помнить, что цвета при оформлении пространства должны быть те же, что и на базовом элементе.
Мы смотрим, какие цвета присутствуют в растяжке, и эти же цвета мы применяем. Если это постельные тона, как сейчас модно говорить цвет макарунс, мы в таких же постельных тонах подбираем складные шары, либо соты раскладные, китайские фонарики, помпоны, есть спиральки красивые – выглядят они, как пироженки. И можно небольшим акцентом какую-то одну-две золотую деталь. Это уже потрясающая композиция есть. Если мы берем растяжку Happy Birthday на которой присутствуют большое количество цветов. То эту пестроту нам нужно и поддерживать. Мы выбираем кисти, шары, сотовые шары, спиральки, конфетти. В чем принцип – берем одну деталь, которая должна присутствовать на празднике – к примеру это девишник растяжка bride-to-be, либо Happy New Year, — отметила Елена Смоляр.
Не переборщить с декором
Декор не должен быть кричащим или слишком ярким. Он призван вдохновлять и создавать настроение. В оформлении праздника дизайнеры советуют сочетать не более трех цветов. Такой стиль станет частью праздника и гармонично впишется в интерьер.
В дизайне интерьера не более трех материалов должно присутствовать. Четвертый – это уже каламбур пошел. Если это, конечно не касается темы Мексика: здесь, чем больше присутствует цветов, тем лучше. Если берем тему морского дня, то здесь понятно должен присутствовать перламутр, бледно-голубой, бледно-ментоловый. В любой подборке должно быть не больше трех цветов, — рассказала Смоляр.
Учитывайте характер
Сделать душевным любой праздник поможет понимание, для кого устраивается ивент. Если речь идет о Дне рождении, здесь нужно учитывать характер именинника или именинницы. Это поможет создать подходящее настроение.
Если говорят, что это девочка с характером мальчика, то можно продумать яркий декор. Для девочек, которые любят соцсети, можно подобрать оформление в стиле «Тик-ток». Если девочка-принцесса, мы подбираем фламинго, русалочек, балет. Предлагая тематический набор, мы знаем, что по цвету, он будет гармонично смотреться, — рассказала Елена.
Обустройте фото-зону
Фишкой любого праздника могут стать фотозоны. Это место для фотосессии гостей праздника, которое, кстати, можно организовать абсолютно везде: дома, на природе или в кафе.
Интересное решение фотозона-дождик. Она идет одной шторой, на липучке клеится, в дверной проем, на стену. И таким образом уже есть фон для фотографий. Очень любят сейчас с фотозонами Boomerang снимать. Она очень пестрая, летящая и мы руками раздвигаем эти шторы, получается динамично, —
Крупные и маленькие элементы
Часто самостоятельно составить композицию для оформления праздника бывает сложно. Поэтому сегодня студии декора предлагают большой выбор уже готовых ивент-атрибутов. Они уже подобраны по цветовой палитре и стилю. Так же не стоит забывать и про мелкие детали, которые привнесут изюминку в любое торжество.
Есть наборы уже созданные. В этих наборах есть специальные ленты, которые крепят элементы декора. Из мелких деталей это конфетти тематические, — фламинго, кактусы, звездочки, сердечки, снежинки. К годовщине можно подобрать пестрые конфети-цифры. Если человеку 30 лет, весь стол можно усыпать этими цифрами. Можно топерами украсить. Украшением стола могут стать интересные фетровые фигурки: это морские звезды, кораллы, фламинго, кактысы. Эти элементы задают настроение праздника, — поделилась Елена Смоляр.
Ранее на USIonline.com — Магия праздников: необычные украшения и подарки на Новый год и Рождество.
Читайте нас в Facebook, Telegram и Instagram, смотрите на Youtube.
Война
Майбутнє Без обмежень: протезування військовослужбовців в Одесі

В Україні протезування безкоштовне. Але постраждалі внаслідок бойових дій не завжди поінформовані, або не вірять у можливості української медицини, тому часто шукають можливості протезування за кордоном. Так, для отримання якісного протеза в Україні потрібно пройти певні бюрократичні процедури. В Україні та Одесі встановлюють сучасні протези і роблять це безоплатно та якісно. “Дайджест Одеси” поспілкувався із військовослужбовцем, який переніс травматичну ампутацію та центром протезування, ортезування та реабілітації “Без обмежень” в Одесі.
Можна навчитись ходити та бігати, треба лише захотіти
Роман родом із Тернополя, а в Одесі живе близько 9 років. Минулого червня під час виконання бойового завдання в Херсонській області отримав уламкове поранення, що призвело до травматичної ампутації. Розповідає, що коли лежав у госпіталі у Вінницькій області, то щодня відчувався сильний фантомний біль, зараз вже рідше, але інколи ніби б’є струмом у нозі. У госпіталі було багато військовослужбовців зі схожими пораненнями і всі самостійно обирали центри для протезування.
“В перший день на протезі вже зміг піти, але не довго, бо розболілась нога. Це було у вересні. До протеза треба звикнути, адже нижче коліна нічого не відчуваєш. Тому не все відразу, а потрошки. Чим більше ходиш, тим більше навчаєшся. Наприклад, ходити сходами у переході. Зараз нормально себе відчуваю. Краще, коли нога своя, але можна навчитись ходити, бігати, треба лише захотіти. А до центру приходжу лише тоді, коли щось болить чи заважає, таке все ж трапляється. Тут перевіряють, замінюють необхідне”, — поділився військовослужбовець.


Ірина, представник центру “Без обмежень” в Одесі зазначає, що кожному дуже хочеться допомогти: “Наші герої заслуговують найкращого. Поки ми працюємо, то стаємо ніби сім’єю. Після ампутації людина психологічно почувається неповноцінною, ніби життя минуло. Ми ж намагаємось пояснити, що це не окрема річ, а нога. Важливо мати бажання ходити, я бачу людей, котрі горять бажанням та хочуть стати на протез. У них це вдається. Військові між собою тісно спілкуються, коли бачать позитивний досвід, то отримують більше прагнення. Адже вставати на протезі — страшно. Ми намагаємося показати, що все буде добре, і людина не залишиться з проблемою сам на сам”.

Хто та як може отримати протез коштом держави
Протези — це технічні засоби реабілітації, які можна безоплатно отримати від держави й водночас пройти реабілітаційний курс з користування ними. На них можуть претендувати:
- особи з інвалідністю;
- діти з порушеннями опорно-рухового апарату;
- військовослужбовці;
- мирні громадяни, які дістали поранення внаслідок військової агресії російської федерації проти України;
- ті, на кого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».



Щоб отримати безоплатний протез або інший технічний засіб реабілітації слід пройти кілька кроків процедури:
- Подати заяву та повний пакет документів або до ЦНАП, або до органу соціального захисту населення, або через електронний кабінет особи з інвалідністю;
- Ознайомитися з інформацією про технічні засоби реабілітації та переліком підприємств, які забезпечують протезами в рамках державної підтримки;
- Отримати від Фонду соціального захисту інвалідів повідомлення про ухвалене рішення та сформоване електронне направлення;
- Звернутися до обраного вами підприємства із заявою. Пам’ятайте, ви маєте право поміняти підприємство на інше протягом 14 календарних днів з моменту звернення;
- На підприємстві вам підберуть протез та сформують замовлення для індивідуального засобу реабілітації або анкету для серійного засобу реабілітації.
- Вам потрібно перевірити та підписати замовлення або анкету;
- Після примірки протеза, якщо він вам підійшов, підпишіть замовлення або анкету повторно та акт приймання-передачі робіт;
- Отримайте протез, настанову щодо експлуатації та гарантійний талон.
Етапи протезування
Важливо, що пацієнт самостійно обирає центр у якому протезуватиметься. Жодна з організацій, яка займається документами чи лікарі не мають направляти. Людина ознайомлюється із переліком сертифікованих закладів, може поспілкуватись з працівниками та пацієнтами, прийняти рішення. Надалі у цьому ж підприємстві потрібно буде обслуговувати протез.
Після ампутації є можливості повернення до активного життя та соціального статусу. Початкові етапи складні та болючі, але для протезування потрібна правильно сформована кукса.
Пацієнт має рекомендації по догляду за раною, формуванню кукси, підтримці суглобів, техніці бинтування. Спочатку кінцівка набрякла, а для протезування потрібно, щоб щонайменше протягом 4 днів, вона не змінювалась у розмірі. Тоді протезисти роблять гіпсовий зліпок, куксоприймач та замовляють комплектувальні протезу. Далі приміряють, пробують, роблять приймач максимально комфортним. Це індивідуальний вибір, тому потрібно працювати безпосередньо з людиною. Неможливо точно сказати за який час людина зможе ходити, комусь і 30 хвилин достатньо, аби зрозуміти процес, комусь важче. Але тут взнаки дається вік, тяжкість поранень, бажання.




Перший час може траплятись підвищене потовиділення, але кукса адаптується. Також у 5-7% може виникнути індивідуальна непереносимість до матеріалів, тоді змінять метод фіксації. Ставши на протез, зменшується навантаження на хребет і тіло повертається до свого анатомічного положення. Протягом півроку-року кукса зменшується, зникає набряк і використовується спеціальна панчоха, аби заповнити втрачений об’єм.
Протези: мобільність, вартість, експлуатація
Важливу роль грає мобільність протеза, яка має чотири ступені. Українські військовослужбовці отримують протези із найвищою мобільністю, що за функціями та можливостям відповідає здоровій кінцівці.
На кожен протез є гранична ціна, яка для військових збільшена утричі. Тому комплектуючі дорожчі. Більшість колінних вузлів — механічні пристрої, що забезпечують зворотний зв’язок з пацієнтом, амортизацію при ходьбі і автоматичне розгинання.
Здебільшого деталі протеза замовляють у Великій Британії, Німеччині, Америці та Японії. “Без обмежень” має власне виробництво саме вузлів, опираючись на досвід іноземних колег, створили конкурентні вироби. І хоч цей засіб є дорогим, відсутність потреби у транспортуванні та розмитненні позитивно впливає на вартість.




“Одновісні вузли, які зображені на фото, виконані нашим підприємством, мають додаткову зону буфера для пом’якшення режиму ходьби. Усі вироби є гідравлічними та можуть застосовуватись із механічним кріпленням куксоприймача. Це потрібно для додаткової фіксації, якщо на кінцівці залишається мало м’яких тканин, аби людина не вислизнула із протеза”, — розповідає протезист центру “Без обмежень” Сергій.

Виготовлення протеза залежить від особливостей пацієнта, але при вторинному протезуванні займає близько 2-3 тижнів. Оптимальний час виготовлення протеза гомілки — 15 днів, а стегна — 20 днів.
Пацієнт отримує один основний протез та один гігієнічний для купання. Перший є більш функціональним, а другий — можна мочити. Основний протез експлуатується три роки, а гігієнічний — п’ять років. Після чого знову за державні кошти відбувається заміна протезів. На період використання передбачено і ремонт, проте його вартість не має перевищувати 70% від граничної вартості.
Є і спортивні протези, тут треба додати документи, які свідчать про потребу через заняття певними видами спорту. Українські ветерани беруть участь у спортивних змаганнях і перемагають. Нагадаємо, як маленька Саша Паскаль, яка у травні минулого року втратила ногу через ракетний удар по селищу Затока, вперше після трагедії виступила на змаганнях з художньої гімнастики. І перемогла.


Первинне протезування в Україні піднялось на багато щаблів вперед наразі, дуже високою ціною. Проте сьогодні ми можемо забезпечити наше населення якісними виробами і допомогти їм повернутись до соціального та активного життя. До того ж на початку потрібен нагляд протезиста, контроль ходьби, зміна куксоприймачів, обслуговування самого засобу. Із повномасштабною війною відзначили складність ампутацій, тяжкі поранення, проте нас це стимулює розробляти нове, аби українські захисники мали повноцінне майбутнє, яке нам і дарують!
Фото: «Без обмежень»
Война
Более 3 млн тонн агропродукции экспортировали из портов Большой Одессы

За период с 1 августа по сегодня, 14 сентября, из портов Большой Одессы вышло более 130 судов с продовольствием. Экспортировано 3,1 млн тонн агропродукции.
В Министерстве инфраструктуры Украины отметили, что всего из портов «Одесса», «Черноморск» и «Южный» вышли уже 134 судна, в Азию — 71, в Европу — 44, а в Африку — 19.

Среди этих судов были и зафрахтованы Всемирной продовольственной программой ООН, противодействующей голоду в мире. Так украинская пшеница попала в Йемен и Эфиопию, где продовольственная катастрофа.
В планах экспортировать всеми видами транспорта не менее 8 млн тонн. Пока что самый большой караван, отправленный из портов Большой Одессы по этой инициативе составил 13 судов, которые перевозили 282,5 тыс. тонн украинской агропродукции.
Любопытно
В Одессе бесплатно проверят слух

В течение двух дней, 15-16 сентября, в Консультативно-диагностическом центре №6 пройдут Дни проверки слуха. Каждый желающий до 60 лет может бесплатно пройти аудиометрию и проконсультироваться с врачом.
Проверить слух можно с 09:00 до 17:00 в поликлинике №6, расположенной на ул. Маршала Говорова, 26а. Чтобы не было очередей, есть предварительная запись по номеру: (048) 797 28 88.
Аудиометрия позволяет оценить остроту слуха. Эту диагностику рекомендовано проводить раз в 5 лет, но если работаете или часто находитесь в шумных условиях – нужно проверять чаще. Обычно понижение слуха происходит постепенно, поэтому самостоятельно оценить себя невозможно. Имея аудиограмму, врач сможет предоставить рекомендации и профилактические мероприятия.