Одесса
В Приморском районе Одессы создан первый детский дом семейного типа, и восьмой по счету в городе (фото) » Все новости Одессы

На исполкоме горсовета 23 сентября было принято решение о создании и обеспечении функционирования детского дома семейного типа на базе семьи Загария Н. Э в Приморском районе Одессы.
Как сообщила, начальник службы по делам детей горсовета Юлия Никандрова, это уже восьмой по счету детский дом семейного типа, созданный в городе. Но первый – в Приморском районе.
«У Надежды Эриковны Загария своих четверо детей, самая старшая девочка – совершеннолетняя, а трое – несовершеннолетние. К ней устроено пять статусных ребят. Это дети, лишенные родительской опеки, и сирота. Четверо – братики и сестрички, родные между собой. Мальчик – сирота. Для меня сегодня большой праздник. Была цель создать в Одессе еще один детский дом семейного типа. Это правильно, когда детям предоставляется возможность расти, жить и воспитываться в семье», — отметила Юлия Никандрова.
По ее словам, сегодня детский дом семейного типа – альтернатива интернатным и интитуционным учреждениям.
«Создавая восьмой дом – мы подошли к процессу серьезно. Он создан с любовью. Семью заселили в комфортную квартиру, площадью 150 м кв, с ремонтом и обустроенную всем необходимым для проживания. Самой маленькой девочке – 4 годика, а самому старшему мальчику – 13 лет. Это, что касается статусных деток. При создании дома сложным было найти достойного кандидата. Желающих взять на воспитание ребят из детдомов – мало. Речь идет про опеку, про взрослых детей, которые редко усыновляются украинцами. Такие дети заслуживают жить в любви, семье. Надежда Загария – известный человек в городе, занимается благотворительностью, работает в фонде «Светлый дом». Занимается женщинами с детьми, которые оказались в сложных обстоятельствах», — рассказала Юлия Никандрова.
Она подчеркнула, что детский дом семейного типа – это профессиональное родительство, где государство выделяет помощь на содержание детей и зарплату родителю-воспитателю.
Как добавил председатель Приморской райадминистарции Марат Королев, открытие нового такого дома – большая победа:
«Победа для деток, которые не могут ощутить доброту, тепло и заботу от родной семьи. Поэтому теперь они будут жить абсолютно по-новому. Любовь, которую они начнут ощущать, поможет им стать настоящими членами нашего общества, настоящими одесситами. Руководители домов семейного типа – примеры для подражания. Надежда Загария принимает активное участие в жизни Приморского района. Участвует во всех мероприятих, организациях. Являясь многодетной мамой, прекрасно понимает, как воспитывать деток».
В свою очередь, старшие дети Надежды Загария поделились эмоциями, приобретя новых братьев и сестер.
«С новыми братьями и сестрами, мы можем общаться, делать вместе уроки, играть. Гуляем во дворе. Трое из всех детей — учимся в одном классе. Не хорошо, и не плохо учимся. Нужно подтянуть математику. В целом, в классе дружные отношения со всеми. А мой любимый урок – труд», — сказал Артем, ему 13 лет.
А 12-летняя Вероника рассказала, что новая квартира, в которой теперь живет семья – уютная, просторная. А братья и сестры помогают делать ей домашние задания:
«Дружно застилаем постели после сна, завтракаем, одеваем младших, потом мы идем в школу. На занятиях друг другу помогаем».
Сама же Надежда подчеркнула, что имеет опыт работы в приюте, центре соцслужб:
«Являюсь главой общественной организации, психолог, психотерапевт. Уже 15 лет я провожу в сфере семьи и детства. Все дети, которые в моем детском доме семейного типа, похожи внешне друг на друга. Алина с Машей – просто как двойня. Я увидела ребят, и поняла, что они МОИ дети. Юлия Никандрова помогла мне пройти весь путь, от сбора документов – до обустройства квартиры. В квартире есть все – въезжай и живи. Служба по делам детей очень постаралась, огромное всем спасибо!».
Начальник Службы по делам детей Юлия Никандрова резюмировала, что в Одессе есть ресурс создавать и развивать такие проекты:
«Жилье, выделяемое для детского дома семейного типа, купленное за счет средств горбюджета. Это служебная квартира, коммунальная собственность. Одесса – образцово-показательная с точки зрения развития семейных форм устройства. У мэра Геннадия Труханова политика – развивать и поддерживать это направление. Благодаря его политической воле, неравнодушию к детям, и появился восьмой детдом семейного типа в городе».
Война
Майбутнє Без обмежень: протезування військовослужбовців в Одесі

В Україні протезування безкоштовне. Але постраждалі внаслідок бойових дій не завжди поінформовані, або не вірять у можливості української медицини, тому часто шукають можливості протезування за кордоном. Так, для отримання якісного протеза в Україні потрібно пройти певні бюрократичні процедури. В Україні та Одесі встановлюють сучасні протези і роблять це безоплатно та якісно. “Дайджест Одеси” поспілкувався із військовослужбовцем, який переніс травматичну ампутацію та центром протезування, ортезування та реабілітації “Без обмежень” в Одесі.
Можна навчитись ходити та бігати, треба лише захотіти
Роман родом із Тернополя, а в Одесі живе близько 9 років. Минулого червня під час виконання бойового завдання в Херсонській області отримав уламкове поранення, що призвело до травматичної ампутації. Розповідає, що коли лежав у госпіталі у Вінницькій області, то щодня відчувався сильний фантомний біль, зараз вже рідше, але інколи ніби б’є струмом у нозі. У госпіталі було багато військовослужбовців зі схожими пораненнями і всі самостійно обирали центри для протезування.
“В перший день на протезі вже зміг піти, але не довго, бо розболілась нога. Це було у вересні. До протеза треба звикнути, адже нижче коліна нічого не відчуваєш. Тому не все відразу, а потрошки. Чим більше ходиш, тим більше навчаєшся. Наприклад, ходити сходами у переході. Зараз нормально себе відчуваю. Краще, коли нога своя, але можна навчитись ходити, бігати, треба лише захотіти. А до центру приходжу лише тоді, коли щось болить чи заважає, таке все ж трапляється. Тут перевіряють, замінюють необхідне”, — поділився військовослужбовець.


Ірина, представник центру “Без обмежень” в Одесі зазначає, що кожному дуже хочеться допомогти: “Наші герої заслуговують найкращого. Поки ми працюємо, то стаємо ніби сім’єю. Після ампутації людина психологічно почувається неповноцінною, ніби життя минуло. Ми ж намагаємось пояснити, що це не окрема річ, а нога. Важливо мати бажання ходити, я бачу людей, котрі горять бажанням та хочуть стати на протез. У них це вдається. Військові між собою тісно спілкуються, коли бачать позитивний досвід, то отримують більше прагнення. Адже вставати на протезі — страшно. Ми намагаємося показати, що все буде добре, і людина не залишиться з проблемою сам на сам”.

Хто та як може отримати протез коштом держави
Протези — це технічні засоби реабілітації, які можна безоплатно отримати від держави й водночас пройти реабілітаційний курс з користування ними. На них можуть претендувати:
- особи з інвалідністю;
- діти з порушеннями опорно-рухового апарату;
- військовослужбовці;
- мирні громадяни, які дістали поранення внаслідок військової агресії російської федерації проти України;
- ті, на кого поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».



Щоб отримати безоплатний протез або інший технічний засіб реабілітації слід пройти кілька кроків процедури:
- Подати заяву та повний пакет документів або до ЦНАП, або до органу соціального захисту населення, або через електронний кабінет особи з інвалідністю;
- Ознайомитися з інформацією про технічні засоби реабілітації та переліком підприємств, які забезпечують протезами в рамках державної підтримки;
- Отримати від Фонду соціального захисту інвалідів повідомлення про ухвалене рішення та сформоване електронне направлення;
- Звернутися до обраного вами підприємства із заявою. Пам’ятайте, ви маєте право поміняти підприємство на інше протягом 14 календарних днів з моменту звернення;
- На підприємстві вам підберуть протез та сформують замовлення для індивідуального засобу реабілітації або анкету для серійного засобу реабілітації.
- Вам потрібно перевірити та підписати замовлення або анкету;
- Після примірки протеза, якщо він вам підійшов, підпишіть замовлення або анкету повторно та акт приймання-передачі робіт;
- Отримайте протез, настанову щодо експлуатації та гарантійний талон.
Етапи протезування
Важливо, що пацієнт самостійно обирає центр у якому протезуватиметься. Жодна з організацій, яка займається документами чи лікарі не мають направляти. Людина ознайомлюється із переліком сертифікованих закладів, може поспілкуватись з працівниками та пацієнтами, прийняти рішення. Надалі у цьому ж підприємстві потрібно буде обслуговувати протез.
Після ампутації є можливості повернення до активного життя та соціального статусу. Початкові етапи складні та болючі, але для протезування потрібна правильно сформована кукса.
Пацієнт має рекомендації по догляду за раною, формуванню кукси, підтримці суглобів, техніці бинтування. Спочатку кінцівка набрякла, а для протезування потрібно, щоб щонайменше протягом 4 днів, вона не змінювалась у розмірі. Тоді протезисти роблять гіпсовий зліпок, куксоприймач та замовляють комплектувальні протезу. Далі приміряють, пробують, роблять приймач максимально комфортним. Це індивідуальний вибір, тому потрібно працювати безпосередньо з людиною. Неможливо точно сказати за який час людина зможе ходити, комусь і 30 хвилин достатньо, аби зрозуміти процес, комусь важче. Але тут взнаки дається вік, тяжкість поранень, бажання.




Перший час може траплятись підвищене потовиділення, але кукса адаптується. Також у 5-7% може виникнути індивідуальна непереносимість до матеріалів, тоді змінять метод фіксації. Ставши на протез, зменшується навантаження на хребет і тіло повертається до свого анатомічного положення. Протягом півроку-року кукса зменшується, зникає набряк і використовується спеціальна панчоха, аби заповнити втрачений об’єм.
Протези: мобільність, вартість, експлуатація
Важливу роль грає мобільність протеза, яка має чотири ступені. Українські військовослужбовці отримують протези із найвищою мобільністю, що за функціями та можливостям відповідає здоровій кінцівці.
На кожен протез є гранична ціна, яка для військових збільшена утричі. Тому комплектуючі дорожчі. Більшість колінних вузлів — механічні пристрої, що забезпечують зворотний зв’язок з пацієнтом, амортизацію при ходьбі і автоматичне розгинання.
Здебільшого деталі протеза замовляють у Великій Британії, Німеччині, Америці та Японії. “Без обмежень” має власне виробництво саме вузлів, опираючись на досвід іноземних колег, створили конкурентні вироби. І хоч цей засіб є дорогим, відсутність потреби у транспортуванні та розмитненні позитивно впливає на вартість.




“Одновісні вузли, які зображені на фото, виконані нашим підприємством, мають додаткову зону буфера для пом’якшення режиму ходьби. Усі вироби є гідравлічними та можуть застосовуватись із механічним кріпленням куксоприймача. Це потрібно для додаткової фіксації, якщо на кінцівці залишається мало м’яких тканин, аби людина не вислизнула із протеза”, — розповідає протезист центру “Без обмежень” Сергій.

Виготовлення протеза залежить від особливостей пацієнта, але при вторинному протезуванні займає близько 2-3 тижнів. Оптимальний час виготовлення протеза гомілки — 15 днів, а стегна — 20 днів.
Пацієнт отримує один основний протез та один гігієнічний для купання. Перший є більш функціональним, а другий — можна мочити. Основний протез експлуатується три роки, а гігієнічний — п’ять років. Після чого знову за державні кошти відбувається заміна протезів. На період використання передбачено і ремонт, проте його вартість не має перевищувати 70% від граничної вартості.
Є і спортивні протези, тут треба додати документи, які свідчать про потребу через заняття певними видами спорту. Українські ветерани беруть участь у спортивних змаганнях і перемагають. Нагадаємо, як маленька Саша Паскаль, яка у травні минулого року втратила ногу через ракетний удар по селищу Затока, вперше після трагедії виступила на змаганнях з художньої гімнастики. І перемогла.


Первинне протезування в Україні піднялось на багато щаблів вперед наразі, дуже високою ціною. Проте сьогодні ми можемо забезпечити наше населення якісними виробами і допомогти їм повернутись до соціального та активного життя. До того ж на початку потрібен нагляд протезиста, контроль ходьби, зміна куксоприймачів, обслуговування самого засобу. Із повномасштабною війною відзначили складність ампутацій, тяжкі поранення, проте нас це стимулює розробляти нове, аби українські захисники мали повноцінне майбутнє, яке нам і дарують!
Фото: «Без обмежень»
Любопытно
В Одессе бесплатно проверят слух

В течение двух дней, 15-16 сентября, в Консультативно-диагностическом центре №6 пройдут Дни проверки слуха. Каждый желающий до 60 лет может бесплатно пройти аудиометрию и проконсультироваться с врачом.
Проверить слух можно с 09:00 до 17:00 в поликлинике №6, расположенной на ул. Маршала Говорова, 26а. Чтобы не было очередей, есть предварительная запись по номеру: (048) 797 28 88.
Аудиометрия позволяет оценить остроту слуха. Эту диагностику рекомендовано проводить раз в 5 лет, но если работаете или часто находитесь в шумных условиях – нужно проверять чаще. Обычно понижение слуха происходит постепенно, поэтому самостоятельно оценить себя невозможно. Имея аудиограмму, врач сможет предоставить рекомендации и профилактические мероприятия.
Одесса
Пьяный одессит спровоцировал смертельное ДТП

Вчера вечером на Овидиопольской дороге произошло ДТП, из-за которого погиб 17-летний родственник пьяного водителя. Виновник аварии был задержан, а следствие продолжается.
Как сообщила пресс-служба патрульной полиции в Одесской области, за рулем автомобиля Nissan находился 25-летний водитель, находившийся в состоянии алкогольного опьянения и ехавший с пассажиром, своим несовершеннолетним родственником. Он допустил столкновение с другим автомобилем на встречной полосе, после чего въехал в столб.
Родственник виновника погиб от полученных ран, сам водитель имеет незначительные повреждения. Пассажиры другого автомобиля не пострадали, но их транспортное средство имеет механические повреждения.
Водитель задержан. Следствие продолжается и назначен ряд экспертиз. По закону водителя могут лишить свободы и права управлять автомобильным средством на срок от 5 до 10 лет.