Криминал
У КМДА «дали добро» будівництва ТРЦ на землях парку «Кіото»
Департамент містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації (КМДА) надав ТОВ «Женсан» містобудівні умови та обмеження (ГУО) для проектування будівництва торговельного центру з паркінгом біля станції метро «Лісова» (в тому числі, на території парку «Кіото»).
Рік тому цій компанії відмовили у видачі ГУО з-за невідповідності намірів забудовника чинному Генплану. Однак ТОВ «Женсан» подало позов у суд, який жодних невідповідностей не побачив, плани забудовника підтримав і зобов’язав містобудівний департамент таки видати ГУО цій фірмі. Примітно, що у керівництва ТОВ «Женсан» до листопада 2018 року був спільний бізнес з якимсь Ігорем Боровиком. Людина з таким же прізвищем та ініціалами на сьогодні є помічником депутата Київради Ігоря Кисельова.
Як стало відомо KV підставі наказу Департаменту містобудування та архітектури КМДА від 7.03.2019 року №286, ТОВ «Женсан» (ТОВ «Женсан») (*) були видані ГУО для проектування будівництва багатофункціонального торгово-розважального центру з паркінгом та реконструкції площі біля станції метро «Лісова».
У документі наголошується, що згідно інформації Державного земельного кадастру, цільове призначення земельної ділянки площею 4,0141 га (кадастровий номер: 8000000000:62:035:0030) — для будівництва та експлуатації багатофункціонального торговельного центру з багатоповерховим паркінгом та реконструкції біля станції метро «Лісова». Однак підтвердження цього знайти не вдалося – у Державному земельному кадастрі цільове призначення вказаної ділянки зазначено, як «для будівництва та торгівлі».
Згідно з Генпланом Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року, функціональне призначення-це ділянки — територія земельних насаджень загального користування, частково територія вулиць і доріг.
У ГУО зазначено, що частина земельної ділянки потрапляє в санітарно-захисну зону від промислових об’єктів, що необхідно буде врахувати забудовнику. Також при проектуванні він повинен передбачити заходи щодо захисту прилеглих будинків від руйнування. Крім того, до початку проектування забудовник повинен отримати угоду КП «Київський метрополітен» щодо можливості розміщення об’єкта. Максимальна висота будівель може становити 50 м.
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, компанія ТОВ «Женсан»заснована в 2002 році киянином Валерієм Потапенко. Керівником фірми значиться Юрій Мартинюк. Основним видом діяльності компанії є роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, включаючи напої та тютюнові вироби.
На сьогодні ТОВ «Женсан» та Юрій Мартинюк також є засновниками нікого ТОВ «Юис» (**), зареєстрованого з «Женсан» за однією адресою. Основним видом діяльності компанії значиться «Оренда та управління власної або орендованої нерухомістю». Кінцевими бенефіціарами цієї компанії виступають є Валерій Потапенко і Юрій Мартинюк. До листопада 2018 року цим ТОВ також володів Ігор Олегович Боровик. Відзначимо, що людина з таким же прізвищем та ініціалами на сайті Київради значиться помічником депутата столичної міськради і першого заступника голови комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування Ігоря Кисельова (фракція «Єдність»).
Раніше KV писала, що вказана ділянка була передана ТОВ «Женсан» згідно з рішенням Київради від 18.11.2004 року №826/2236. Цим рішенням частину лісових земель площею 2,3 га в кварталі КП «Дарницьке лісопаркове господарство» були переведені в землі запасу житлової та громадської забудови. В межі зазначеної земельної ділянки потрапив парк «Кіото» та громадська транспортна розв’язка. Ділянка площею 4,0141 га був переданий ТОВ «Женсан» терміном на 25 років за договором оренди з Київрадою від 8 вересня 2005 року.
Нагадаємо, що 13 березня 2018 року містобудівний департамент КМДА відмовив ТОВ «Женсан» у видачі ГУО на проектування будівництва ТРЦ на цій землі «у зв’язку з невідповідністю намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, а саме — Генеральному плану Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року».
Після цієї відмови ТОВ «ЖенСан» звернулося до Окружного адміністративного суду Києва з позовом до Департаменту містобудування та архітектури КМДА та вимогою визнати це рішення неправомірним. Суд в особі судді Олени Патратій визнав, що проект будівництва повністю відповідає тим цільовим призначенням, для якого Київрадою у 2004 році ТОВ «Женсан» виділялася земля і підстав для відмови ТОВ «Женсан» у видачі ГУО немає. У результаті суд зобов’язав Департамент містобудування та архітектури КМДА видати фірмі цю документацію.
Зазначимо, KV неодноразово писала, що на рівні керівництва КМДА і столичної міськради, зокрема, секретаря Київради Володимира І.прокопіва (фракція «Солідарність»), інтереси ТОВ «Женсан», очевидно, лобіюються. Так, у вересні 2014 року на розгляд градостроительно-земельної комісії Київради був поданий проект рішення про розірвання з ТОВ «ЖенСан» договору оренди зазначеної земельної ділянки. Однак Прокопів, який в період 2014-2015 роки був головою цієї комісії, явно зробив всі зусилля, щоб «завалити» цей проект рішення.
У вересні 2017 року, як повідомляла KV, столичні активісти готували звернення в прокуратуру, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і поліцію з вимогою захистити від забудови громадський простір біля станції метро «Лісова» і територію парку «Кіото».
Остання спроба врятувати зазначені території від забудови була зроблена в кінці 2017 року. Але тоді градостроительно-земельна комісія відмовилася розглядати новий проект рішення про розірвання договору оренди з ТОВ «Женсан» авторства депутата Київради Валерія Гуманенко (фракція ВО «Батьківщина»). Представники «Солідарності» послалися на те, що проект рішення подавався, коли ще діяв старий регламент Київради.
Нагадаємо, Департаментом містобудування та архітектури КМДА з 1 листопада 2016 року керує Олександр Свистунов. Роботу цього департаменту курирує заступник голови КМДА Олександр Спасибко.
«>
11.04.2019
10:05
Источник
Культура
Судьбу памятника Екатерине в Одессе решат общественные слушания
В Одессе состоится общественное обсуждение дальнейшей судьбы памятника «Основателям Одессы», расположенного на Екатерининской площади в центре города. Мероприятие пройдет под руководством управления по объектам культурного наследия Одесского городского совета в форме интернет-конференции 19 сентября в 12.00.
С учетом предложений, полученных по результатам общественного обсуждения, в период с 20 сентября 2022 года по 20 октября 2022 года включительно будет проводиться электронный опрос территориальной громады Одессы по данному вопросу с использованием вебпортала «Социально активный гражданин» Одесского городского совета.
Напомним, недавно на президентском портале было размещено несколько петиций с требованием снести монумент. Президент рассмотрел эти предложения и заявил, что судьбу памятника должны решать городские власти Одессы.
Регион
В нацпарке «Тузловские лиманы» высохли уникальные озера
В Национальном природном парке «Тузловские лиманы» в Одесской области практически высохли уникальные мелкие внутренние озера, названные в честь академика Ювеналия Зайцева.
Об этом сообщил бывший руководитель нацпарка эколог Иван Русев.
Причиной высыхания озер стало то, что в этом году вода в лиманы почти не поступает извне.
«Не было и стока пресной воды по малым рекам в лиманы. К тому же в этом году уровень воды в реке Дунай крайне низок за последние десятилетия, поэтому вода в лиманы Джантшейский и Малый Сасык тоже оттуда не поступает и не пополняет озера», – объясняет Русев.
По его словам, сейчас «совсем» не поступает вода и из Черного моря в Тузловские лиманы. Помимо влияния военных действий на отсутствие водообмена одной из причин Русев также назвал тот факт, что администрация области не предоставила рыбакам разрешения открыть пропасть за собственные средства.
«Одесская ОГА, а именно заместитель главы ОГА Олег Муратов и Департамент экологии ОГА Павел Буланович противозаконно блокировали выдачу разрешений местным рыбакам, которые готовы были за свои средства сделать такую важную природоохранную работу, о чем я писал раньше и открыть пропасть. Но этого не произошло» , – подчеркивает сотрудник Национального парка.
В результате испарения воды из лиманов на фоне отсутствия водообмена привело к полному высыханию заповедных озер, где были сосредоточены уникальные птичьи «садики» галагазов (род уток), говорит Русев.
Национальный парк «Тузловские лиманы» — природоохранная территория в Украине на территории Белгород-Днестровского района Одесской области.
Культура
На одесской дискотеке благотворительно повеселились
В Одессе разгорелся скандал вокруг случаев нарушения комендантского часа развлекательными заведениями. Наибольший резонанс вызвала дискотека в клубном отеле М1 на Ланжероне, видео с которой появилось в соцсетях ее участников. Шум и веселье многие сочли опасными и неуместными во время войны, когда в Одессе страдают переселенцы, в госпиталях лежат раненые, а Николаев ежедневно бомбят ракетами оккупанты.
Ситуация привлекла внимание военной администрации. О том, как поступили с нарушителями, рассказал спикер главы Одесской военной администрации Сергей Братчук.
Он заявил, что и персонал клуба и все посетители поняли, что они нарушили правила, поэтому принесли свои извинения и все вместе решили предоставить финансовую помощь подразделениям Вооруженных сил Украины. Братчук подчеркнул, что ни одного исключения для нарушителей комендантского часа, кто бы это ни был или правил в работе данных клубов, не будет.
Между тем в анонимных телеграм-каналах города появилось заявление одного из сотрудников клуба, который утверждает, что все это ложь, и на самом деле никто не был наказан. Также он написал, что никакие средства на ВСУ в клубе не собирались. Дискотека изначально была организована якобы с благотворительной целью, но кому конкретно и какая часть от собранных с отдыхающих средств уйдет — неизвестно.