Криминал
«Схеми і відкати»: посадових осіб КП «Київжитлоспецексплуатація» підозрюють в системному розкраданні бюджетних грошей
Поліція Голосіївського району столиці розслідує кримінальну виробництво за фактом можливого привласнення бюджетних коштів посадовими особами КП «Київжитлоспецексплуатація».
Правоохоронці вважають, що «комунальники» спільно з фірмами-підрядниками розробили злочинну схему розкрадання грошей при виконанні ремонтних робіт. Брати участь у торгах на «Prozorro» нібито можуть лише «свої» фірми, тоді як «чужі» позбавлені такої можливості. Цікаві і методи виконання робіт: їх ніхто потім не бачить. Поки що у фокусі уваги слідства «співпраця» КП з однією фірмою — ТОВ «Проект-Актив».
Як стало відомо KV, постановою від 21 березня 2019 року Голосіївський районний суд призначив проведення будівельно-технічної експертизи по ряду об’єктів, на яких проводилися роботи за замовленням КП «Київжитлоспецексплуатація» (*) (справа №752/4554/19).
Як зазначено в матеріалах справи, 26 січня 2019 року слідчим відділом Голосіївського управління поліції Києва в ЄРДР за №142019101010000013 були внесені відомості про відкриття кримінального провадження за ознаками порушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України — привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.
Правоохоронцям стало відомо, що 24 квітня 2018 року КП «Київжитлоспецексплуатація» та ПП «Проект-Актив» (**) уклали 8 договорів на виконання капітальних ремонтів місць загального користування в 8 багатоповерхівках у Голосіївському районі. Мова йде про будівлі на проспекті Академіка Глушкова (№№ 15, 21, 31, 57) і проспекті Академіка Заболотного (№№ 2, 12, 18, 32). Загальна сума договорів склала 5,08 млн гривень.
Надалі, в ході виїзду на вищевказані об’єкти, правоохоронці встановили, що ніякі ремонтні роботи на підставі договорів підряду не виконувалися. В якості свідків були опитані прості люди, які підтвердили цю інформацію.
Поліцейські вважають, що посадові особи КП «Київжитлоспецексплуатація» вступили в злочинну змову з посадовими особами ПП «Проект-Актив». На думку правоохоронців, сторони розробили злочинну схему розкрадання бюджетних коштів шляхом укладення фіктивних договорів підряду на виконання будівництва та реконструкції соціальних об’єктів з подальшим внесенням недостовірних відомостей в офіційні документи. Також правоохоронці встановили, що в підсумку гроші, заплачені за роботи, були «виведені» на фірми з ознаками фіктивності.
В ході засідання Голосіївського районного суду, яке пройшло 21 березня 2019 року, слідчий поліції клопотав про проведення судової будівельно-технічної експертизи, яка повинна визначити відповідність обсягів фактично виконаних робіт на згаданих вище 8 об’єктах тим обсягам, які вказані в кошторисно-проектної документації. Суд це клопотання задовольнив.
Схема від «Київжитлоспецексплуатації»
Як стало відомо KV, в матеріалах кримінальної справи розписана схема, яка нібито допомагає керівництву комунального підприємства надавати бюджетні кошти.
Так, згідно з матеріалами справи, посадові особи КП «Київжитлоспецексплуатація» оголошують в системі «ProZorro» торги. Переможцями, повинні бути виключно ті підприємства, які підконтрольні керівництву зазначеного комунального підприємства, або ті фірми, з якими були заздалегідь «побудовані» взаємини з отримання «відкатів». Учасники тендерів вносять в систему «ProZorro» дефектні акти з неправильним переліком робіт, які необхідно виконати. Це нібито робиться для «збільшення суми бюджетних коштів, які можна витратити в цілях особистого збагачення».
Також правоохоронці вважають, що з метою створення видимості проведення законної процедури державних закупівель посадові особи таких підконтрольних підприємств подають свідомо підроблені документи — довідки про наявність працівників відповідної категорії та їх належної кількості, а також наявності техніки і відповідних інструментів.
Крім того, в матеріалах справи зазначено: у разі, якщо переможцем може стати підприємство, яке не підконтрольне КП «Київжитлоспецексплуатація», тендер скасовано з формальних причин, а через деякий час оголошується повторно.
Скандальний підрядник
За даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «Проект-Актив» було зареєстровано 21 грудня 2015 року. Фірма має київську «прописку». Статутний капітал компанії становить 500 тис. гривень. Засновниками підприємства вказані житель Одеси Ігор Папуша і мешканець селища міського типу Свеса Сумської області Сергій Лисиця. Він же разом з Діаною Лисицею значаться уповноваженими особами ТОВ «Проект-Актив». Варто відзначити, що до лютого 2019 року фірма мала іншу організаційно-правову форму: вона була приватним підприємством, а стала товариством з обмеженою відповідальністю. Саме тому в матеріалах справи зазначено «ПП «Проект-Актив».
Згідно з інформацією бази даних Clarity Project, 24 квітня 2018 року між тоді ще ПП «Проект-Актив» та КП «Київжитлоспецексплуатація» було укладено 41 договір підряду на загальну суму 11,2 млн гривень. Предметами договорів були зазначені капітальні ремонти в багатоповерхових будинках. Нагадаємо, в матеріалах справи поки що вказані лише 8 договорів.
Крім того, ТОВ «Проект-Актив» — активний учасник тендерів, які організовують інші установи та структури. За даними Clarity Project, з березня 2017 року по березень 2019 року фірма уклала 162 контракту на суму 195,17 млн гривень. Головними «партнерами» компанії виступають дві установи Міністерства оборони України — Східне територіальне квартирно-експлуатаційне управління і Південне територіальне квартирно-експлуатаційне управління. Серед інших «мільйонних» замовників — управління житлово-комунального господарства та будівництва Солом’янської районної в Києві державної адміністрації (РДА) і скандальне КП «Голосіїво-Будінвест», про діяльність якого вже повідомляла KV.
Як стало відомо KV, ТОВ «Проект-Актив» — фігурант кримінальної справи за фактом можливого зловживання владою службовими особами зазначеного вище Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони (справа №522/18160/18). Правоохоронці встановили, що дане управління протягом 2018 року провело процедури публічних закупівель з порушенням законодавства, уклавши з десятками компаній 34 договору підряду на будівництво казарм покращеного типу у військових містечках в Одеській і Миколаївській областях, а також у місті Кропивницький.
КП «Київжитлоспецексплуатація» було створено в листопаді 2000 року на базі однойменного державного комунального підприємства. Хоча офіційний сайт КП «Київжитлоспецексплуатація» веде історію комунального підприємства з 1943 року — з моменту створення Міськжитлоуправління.
Як повідомляла KV, КП «Київжитлоспецексплуатація» є найбільшим власником об’єктів історичної спадщини, в тому числі й пам’яток місцевого значення. При цьому підприємство відверто погано справляється з покладеною на них функцією по укладанню охоронних договорів щодо даних об’єктів. Мовляв, з-за поганого фінансового забезпечення.
Зазначимо, директором КП «Київжитлоспецексплуатація» з 2014 року є Олег Котляренко (на фото). Підприємство підпорядковане Департаменту комунальної власності Київської міськдержадміністрації (КМДА), який з 5 листопада 2014 року очолює Андрій Гудзь. Роботу цього департаменту курирує заступник голови КМДА — Володимир Слончак.
* КП «Київжитлоспецексплуатація» (код ЄДРПОУ: 03366500)
** ТОВ «Проект-Актів» (код ЄДРПОУ: 40186902)
«>
15.04.2019
11:13
Источник
Культура
Судьбу памятника Екатерине в Одессе решат общественные слушания
В Одессе состоится общественное обсуждение дальнейшей судьбы памятника «Основателям Одессы», расположенного на Екатерининской площади в центре города. Мероприятие пройдет под руководством управления по объектам культурного наследия Одесского городского совета в форме интернет-конференции 19 сентября в 12.00.
С учетом предложений, полученных по результатам общественного обсуждения, в период с 20 сентября 2022 года по 20 октября 2022 года включительно будет проводиться электронный опрос территориальной громады Одессы по данному вопросу с использованием вебпортала «Социально активный гражданин» Одесского городского совета.
Напомним, недавно на президентском портале было размещено несколько петиций с требованием снести монумент. Президент рассмотрел эти предложения и заявил, что судьбу памятника должны решать городские власти Одессы.
Регион
В нацпарке «Тузловские лиманы» высохли уникальные озера
В Национальном природном парке «Тузловские лиманы» в Одесской области практически высохли уникальные мелкие внутренние озера, названные в честь академика Ювеналия Зайцева.
Об этом сообщил бывший руководитель нацпарка эколог Иван Русев.
Причиной высыхания озер стало то, что в этом году вода в лиманы почти не поступает извне.
«Не было и стока пресной воды по малым рекам в лиманы. К тому же в этом году уровень воды в реке Дунай крайне низок за последние десятилетия, поэтому вода в лиманы Джантшейский и Малый Сасык тоже оттуда не поступает и не пополняет озера», – объясняет Русев.
По его словам, сейчас «совсем» не поступает вода и из Черного моря в Тузловские лиманы. Помимо влияния военных действий на отсутствие водообмена одной из причин Русев также назвал тот факт, что администрация области не предоставила рыбакам разрешения открыть пропасть за собственные средства.
«Одесская ОГА, а именно заместитель главы ОГА Олег Муратов и Департамент экологии ОГА Павел Буланович противозаконно блокировали выдачу разрешений местным рыбакам, которые готовы были за свои средства сделать такую важную природоохранную работу, о чем я писал раньше и открыть пропасть. Но этого не произошло» , – подчеркивает сотрудник Национального парка.
В результате испарения воды из лиманов на фоне отсутствия водообмена привело к полному высыханию заповедных озер, где были сосредоточены уникальные птичьи «садики» галагазов (род уток), говорит Русев.
Национальный парк «Тузловские лиманы» — природоохранная территория в Украине на территории Белгород-Днестровского района Одесской области.
Культура
На одесской дискотеке благотворительно повеселились
В Одессе разгорелся скандал вокруг случаев нарушения комендантского часа развлекательными заведениями. Наибольший резонанс вызвала дискотека в клубном отеле М1 на Ланжероне, видео с которой появилось в соцсетях ее участников. Шум и веселье многие сочли опасными и неуместными во время войны, когда в Одессе страдают переселенцы, в госпиталях лежат раненые, а Николаев ежедневно бомбят ракетами оккупанты.
Ситуация привлекла внимание военной администрации. О том, как поступили с нарушителями, рассказал спикер главы Одесской военной администрации Сергей Братчук.
Он заявил, что и персонал клуба и все посетители поняли, что они нарушили правила, поэтому принесли свои извинения и все вместе решили предоставить финансовую помощь подразделениям Вооруженных сил Украины. Братчук подчеркнул, что ни одного исключения для нарушителей комендантского часа, кто бы это ни был или правил в работе данных клубов, не будет.
Между тем в анонимных телеграм-каналах города появилось заявление одного из сотрудников клуба, который утверждает, что все это ложь, и на самом деле никто не был наказан. Также он написал, что никакие средства на ВСУ в клубе не собирались. Дискотека изначально была организована якобы с благотворительной целью, но кому конкретно и какая часть от собранных с отдыхающих средств уйдет — неизвестно.