Криминал
Дебатів не буде. Ні офіційних, в студії. Ні неофіційних – на стадіоні. Завдання штабу Зеленського уникнути їх будь-якою ціною
За ці дні я двічі посперечався на коньяк, що дебатів не буде.
Тому що ідея про стадіон народилася в штабі Володимира Зеленського не для того, щоб їх там провести. Вона народилася для того, щоб їх зірвати. Тому що дебати їм категорично не потрібні.
Саме тому народилася ідея про здачу аналізів. І про Юлію Тимошенко в ролі модератора дебатів. Команда Зеленського придумує все нові умови – в надії на те, що штаб Порошенка визнає їх нездійсненними, образиться і відмовиться. Замість цього президент раз за разом зі всіма виставленими умовами погоджується. Але це означає лише те, що умови і далі будуть висуватися. А точніше – прийменники.
У звичайних кампаніях саме претендент зацікавлений в дебатах. Особливо, якщо він «новачок», який бореться зі «старими елітами». Тому що у нього немає за спиною обозу невиправданих очікувань. Корупційні скандали і темні плями – доля діючих політиків. Їх можна докоряти кадровими призначеннями, помилками і прорахунками. «Нове обличчя» звільнився від всього цього – і приречене на тефлоновість.
Але нинішня президентська кампанія стала винятком. Володимиру Зеленському категорично не вигідно вступати в дискусію. Розповідати про майбутнє. Ділитися планами. І про причини цього вже доводилося писати.
Саме тому за тиждень до другого туру ми не знаємо його кадрових планів. Бажаного вектора інтеграції. Ставлення до мовної і культурної політики. Межі допустимих компромісів. Ми навіть не можемо оцінити його здатність вести дискусію. Про те самому майбутньому, контури якого він ніяк не хоче окреслити.
Всю комунікацію здійснює його штаб. А його прихильники в соцмережах раз за разом говорять про те, що на тлі чинного президента їхній кандидат стане меншим злом або більшим добром. Але якщо вони настільки впевнені у своєму кандидаті – то чому не хочуть, щоб він поговорив з виборцями? Якщо вони раз за разом говорять про безпідставність побоювань на його рахунок – чому не закликають його самостійно їх розвіяти?
Причому це не обов’язково повинні бути саме дебати. Досить прес-конференції. Або інтерв’ю. Або будь-який інший формат спілкування, який перевищує 30-секундний ролик в соцмережах. Будь-який спосіб розвіяти чутки і внести ясність. Будь-який формат, який дозволить поговорити про майбутнє. Тим більше що звітувати за минуле новачкові не доведеться – політична кар’єра Володимира Зеленського почалася кілька місяців тому.
Мені часто доводиться розповідати про дебати. Про те, що офіційна процедура не передбачає несподіванок. Вступні слова за п’ять хвилин кожне. Хвилина на запитання, три – на відповідь. В кінці – за п’ять хвилин на заключні слова. Роль ведучого схоже на підставці під мікрофон. Він не задає питання, не уточнює і не дочавлює. Він лише слідкує за таймінгом. Саме тому суперечки про те, хто саме буде їх вести, не мають ніякого сенсу – офіційні дебати настільки зарегульовані, що провести їх може будь-хто.
Але в тому і штука, що дебатів не буде. Ні офіційних, в студії. Ні неофіційних – на стадіоні. Тому що завдання штабу Володимира Зеленського не в тому, щоб провести їх за своїми правилами. Завдання – уникнути будь-яку ціну. Причому не тільки дебатів, але і будь-якого іншого предметної розмови про майбутнє. І навіть якщо в останній момент ЦВК змінить регламент і дозволить провести офіційні дебати на стадіоні – як того вимагає сьогодні команда Володимира Зеленського – мені здається, вони все одно не відбудуться. Наприклад, ми дізнаємося, що хтось подзвонив в поліцію і повідомив, що «Олімпійський» заміновано. Чим не варіант?
Тому не питайте мене більше про дебати. Їх не буде. Ніщо не завадить мені виграти всі ті пляшки коньяку, які необережно встигли пообіцяти мої колеги. Я був би радий публічно визнати власну неправоту і вибачитися за свої прогнози. Але, судячи з усього, мені цього робити не доведеться.
Павло Казарін
«>
15.04.2019
15:23
Источник
Культура
Судьбу памятника Екатерине в Одессе решат общественные слушания
В Одессе состоится общественное обсуждение дальнейшей судьбы памятника «Основателям Одессы», расположенного на Екатерининской площади в центре города. Мероприятие пройдет под руководством управления по объектам культурного наследия Одесского городского совета в форме интернет-конференции 19 сентября в 12.00.
С учетом предложений, полученных по результатам общественного обсуждения, в период с 20 сентября 2022 года по 20 октября 2022 года включительно будет проводиться электронный опрос территориальной громады Одессы по данному вопросу с использованием вебпортала «Социально активный гражданин» Одесского городского совета.
Напомним, недавно на президентском портале было размещено несколько петиций с требованием снести монумент. Президент рассмотрел эти предложения и заявил, что судьбу памятника должны решать городские власти Одессы.
Регион
В нацпарке «Тузловские лиманы» высохли уникальные озера
В Национальном природном парке «Тузловские лиманы» в Одесской области практически высохли уникальные мелкие внутренние озера, названные в честь академика Ювеналия Зайцева.
Об этом сообщил бывший руководитель нацпарка эколог Иван Русев.
Причиной высыхания озер стало то, что в этом году вода в лиманы почти не поступает извне.
«Не было и стока пресной воды по малым рекам в лиманы. К тому же в этом году уровень воды в реке Дунай крайне низок за последние десятилетия, поэтому вода в лиманы Джантшейский и Малый Сасык тоже оттуда не поступает и не пополняет озера», – объясняет Русев.
По его словам, сейчас «совсем» не поступает вода и из Черного моря в Тузловские лиманы. Помимо влияния военных действий на отсутствие водообмена одной из причин Русев также назвал тот факт, что администрация области не предоставила рыбакам разрешения открыть пропасть за собственные средства.
«Одесская ОГА, а именно заместитель главы ОГА Олег Муратов и Департамент экологии ОГА Павел Буланович противозаконно блокировали выдачу разрешений местным рыбакам, которые готовы были за свои средства сделать такую важную природоохранную работу, о чем я писал раньше и открыть пропасть. Но этого не произошло» , – подчеркивает сотрудник Национального парка.
В результате испарения воды из лиманов на фоне отсутствия водообмена привело к полному высыханию заповедных озер, где были сосредоточены уникальные птичьи «садики» галагазов (род уток), говорит Русев.
Национальный парк «Тузловские лиманы» — природоохранная территория в Украине на территории Белгород-Днестровского района Одесской области.
Культура
На одесской дискотеке благотворительно повеселились
В Одессе разгорелся скандал вокруг случаев нарушения комендантского часа развлекательными заведениями. Наибольший резонанс вызвала дискотека в клубном отеле М1 на Ланжероне, видео с которой появилось в соцсетях ее участников. Шум и веселье многие сочли опасными и неуместными во время войны, когда в Одессе страдают переселенцы, в госпиталях лежат раненые, а Николаев ежедневно бомбят ракетами оккупанты.
Ситуация привлекла внимание военной администрации. О том, как поступили с нарушителями, рассказал спикер главы Одесской военной администрации Сергей Братчук.
Он заявил, что и персонал клуба и все посетители поняли, что они нарушили правила, поэтому принесли свои извинения и все вместе решили предоставить финансовую помощь подразделениям Вооруженных сил Украины. Братчук подчеркнул, что ни одного исключения для нарушителей комендантского часа, кто бы это ни был или правил в работе данных клубов, не будет.
Между тем в анонимных телеграм-каналах города появилось заявление одного из сотрудников клуба, который утверждает, что все это ложь, и на самом деле никто не был наказан. Также он написал, что никакие средства на ВСУ в клубе не собирались. Дискотека изначально была организована якобы с благотворительной целью, но кому конкретно и какая часть от собранных с отдыхающих средств уйдет — неизвестно.