Катастрофа МН17: дев’ять років тому окупанти збили літак в небі над Донбасом

Унаслідок авіакатастрофи загинули всі 298 пасажирів, які були на борту, зокрема 80 дітей, передає Главком.
Дев’ять років тому, 17 липня 2014 року, у небі над Донбасом окупанти збили літак «Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines. Пасажирський борт виконував регулярний рейс MH17 із нідерландського Амстердаму до малайзійського Куала-Лумпуру. Через три години польоту в нього влучила ракета з російського «Буку».
Унаслідок авіакатастрофи загинули всі 298 пасажирів, які були на борту, зокрема 80 дітей.
У серпні 2014 року створили спільну слідчу групу, в яку увійшли представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України. За даними слідства, пасажирський борт збили ракетою, випущеною з російської установки «Бук», яка належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО збройних сил РФ, дислокованій у Курську.
Судовий розгляд справи розпочався 9 березня 2020 РОКУ в Нідерландах. 10 червня 2022 року суд щодо МН17 закінчився.
23 червня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, якою визнала, що малайзійський Boeing 777 рейсу MH17 2014 збили російською ракетою. Москву попросили офіційно попросити вибачення в родичів жертв авіакатастрофи за поширення дезінформації.
17 листопада 2022 року у Нідерландах оголосили вирок чотирьом обвинуваченим у причетності до збиття літака.
Суд у Нідерландах визнав громадян Росії Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та громадянина України Леоніда Харченка винними у катастрофі MH17 та загибелі 298 людей. Суд засудив їх до довічного ув’язнення та виплати компенсацій родинам загиблих. Росіянина Олега Пулатова у справі виправдали.
Суд Гааги під час оголошення вироку у справі про катастрофу малайзійського літака MH17 на Донбасі заявив про фальсифікацію доказів, наданих російською стороною.

Усі новини
Жінка зробила ДНК-тест заради розваги: правда зруйнувала стосунки

Жінка пережила шок після того, як пройшла тест ДНК заради розваги, проте виявила незвичайну таємницю, яка зруйнувала стосунки.
Про це пише Mirror.
Жінка поділилася шокуючим відкриттям, яке вона зробила після домашнього тесту ДНК заради розваги, проте це сильно вплинуло на життя людей після того, як правда вийшла назовні.
Виявилося, двоє членів її родини були донорами сперми в минулому, і один з них став батьком понад 40 дітей таким чином.
А згідно з інформацією, наданою в наборі для тестування ДНК, інший донор мав лише одну дитину.
“Один має понад 40 дітей, неодружений і, ймовірно, втратив свої останні серйозні стосунки після того, як правда вийшла назовні. В іншого є лише одна дитина-донор, наскільки нам відомо, але він одружений і має сім’ю. Дружина була незадоволена, але донорство було зроблено понад 30 років тому”, — розповіла вона.
Донор намагався створити свій “клан”.
“Я думаю, що подруга, ймовірно, була засмучена, бо він багато пожертвував, навіть коли йому більше не потрібні були гроші”, — розповіла жінка.
Один користувач мережі запитав: “Чому донорство сперми злить їхню другу половинку?”
А інший додав: “Деяким людям просто не подобається думка про те, що їхня друга половинка матиме біологічне потомство з іншими людьми, незалежно від того, як це сталося”.
Поділившись власною історією стосунків, ще один користувач розповів: “Ми сиділи, їли. Я визирнув у вікно, побачив колишню і сказав: “Хм, я зустрічався з тією дівчиною близько року тому”. Вона розсердилася на мене і пішла, звинувативши мене в тому, що я хочу бути з нею”.
Нагадаємо, американський репер Каньє Вест запустив стрім на Twitch і був забанений за рекордні 7 хвилин, за які він встиг показати нацистський жест, назвати себе воїном білої раси та сказав кілька расистських та антисемістських висловлювань.
Також Фокус писав про те, що в Туреччині чоловік забув турецьку мову після того, як у нього виявили тромбоз. Замість рідної мови він раптово заговорив данською.
Події
Премія Довженка оголосила прийом заявок

Комітет з Державної премії України імені Олександра Довженка оголошує конкурс на здобуття премії 2025 року.
Як передає Укрінформ, про це Державне агентство з питань кіно повідомило у Фейсбуці.
“Твори та документи приймаються Комітетом з Державної премії України імені Олександра Довженка до 1 червня 2025 року”, – йдеться в повідомленні.
Премія імені Олександра Довженка присуджується за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва щорічно до 10 вересня.
Премія присуджується як окремим кінематографістам, так і творчим колективам. Колектив, який висувається на здобуття премії, не може перевищувати п’яти осіб. Нагорода може бути присуджена громадянам України та інших держав й особам без громадянства.
Подання творів здійснюється Міністерством культури та стратегічних комунікацій України, творчими спілками, кіно-, теле-, відеостудіями, мистецькими закладами та науковими установами, громадськими організаціями, редакціями газет і журналів.
Як повідомлялося, Державна премія України імені Олександра Довженка – державна нагорода України, метою якої є відзначення за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва. Премія була заснована у 1994 році з нагоди 100-річчя від дня народження українського письменника, кінорежисера, кінодраматурга, класика світового кінематографа Олександра Довженка.
Відбудова
У Польщі почали видавати пільгові кредити для бізнесу на участь у відбудові України

Польща запустила державну програму пільгового кредитування “Кредит для участі у відбудові України” з фондом у 250 млн злотих (близько 58,25 млн євро) для польських компаній, які інвестують у бізнес-проєкти в Україні.
Про це повідомляє Міністерство економіки України, передає Укрінформ.
За умовами польської державної програми пільгового кредитування «Кредит для участі у відбудові України», максимальна сума кредиту на підприємство становить 10 мільйонів злотих (2,33 млн євро) з процентною ставкою 2% та терміном погашення до 12 років. Заявки вже почали приймати три компанії-партнери польського Bank Gospodarstwa Krajowego.
За словами першої віцепремʼєр-міністерки – міністерки економіки Юлії Свириденко, ці кошти можна також використати на послуги з підготовки техніко-економічних обґрунтувань або інвестиційних проєктів, організацію логістики та розвитку двосторонньої торгівлі.
Кошти можуть використовуватися на логістику і транспортування, розширення інфраструктури України, підготовку інвестиційних проєктів, фінансування медичних компаній, а також придбання нерухомості в Польщі, якщо це пов’язано з інвестиціями в Україну.
Розпорядником коштів державної програми пільгового кредитування «Кредит для участі у відбудові України» є Bank Gospodarstwa Krajowego.
Як повідомляв Укрінформ, у березні Державний секретаріат з економічних питань Швейцарії вдвічі збільшив фінансування проєктів відновлення та реконструкції від швейцарських компаній, що працюють в Україні, до 100 мільйонів франків.
-
Усі новини1 тиждень ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Політика1 тиждень ago
ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня
-
Відбудова1 тиждень ago
У Піддубному на Донеччині відновили газопостачання після обстрілу
-
Усі новини1 тиждень ago
чоловік ремонтував будинок та виявив під підлогою щось невідоме (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Майбутній уряд ФРН багато обіцяє Україні, але не вказує способи втілення планів
-
Україна1 тиждень ago
яка область на першому місті
-
Політика1 тиждень ago
Польща допоможе Україні підготуватися до переговорів з ЄС за одним із пунктів
-
Події1 тиждень ago
Українка перемогла на конкурсі краси у США Miss Petite Universe