Connect with us

Криминал

Сьогодні можуть ліквідовати державну корпорацію «Радон». У чому масштабність події?

Published

on

Президентські вибори затьмарили собою багато інших важливих подій. До прикладу: сьогодні на засіданні уряду може бути ліквідовано державну корпорацію «Українське державне об’єднання «Радон».

Проект відповідного розпорядження під номером 5.1 стоїть у плані розгляду документів Кабінету Міністрів. Доповідач – міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

У чому масштабність події? Поспішні рішення можуть вплинути на рівень ядерної безпеки країни. Нагадаю, що головним завданням корпорації «Радон» з моменту її створення після Чорнобильської аварії у 1990 році, є «збирання, транспортування, переробка та захоронення радіоактивних відходів, джерел іонізуючого випромінювання, дезактивації забруднених матеріалів» та виконання Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами на 2008-2017 роки, затвердженої Законом України від 17.09.2008 N516-VI. У складі єдиного комплексу діють 6 держкомбінатів та кілька держпідприємств.

За оцінкою Державної Інспекції ядерного регулювання України «реорганізація ДК «УкрДО «Радон» може призвести до негативних наслідків у сфері фізичного захисту». Зокрема, ліквідація, реорганізація й розчленування комплексу може призвести до «знищення єдиної системи моніторингу функціонування систем фізичного захисту пунктів захоронення радіоактивних відходів, головна станція моніторингу якої розташована в приміщеннях комплексу виробництв «Вектор» у зоні відчуження».

Не виключено, що активні дії з реорганізації можуть бути пов’язані із спробою отримати доступ до використання грошей Державного фонду поводження з радіоактивними відходами. Йдеться про понад 900 мільйонів гривень з бюджету країни цього року й, загалом, 6-ти мільярдів гривень впродовж реалізації п’ятому п’ятирічної програми. Розпорядником цих коштів Фонду поводження з радіоактивними відходами визначено Державне агентство з управління зоною відчуження. І це за існуючої колізії – відсутності Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами на 2018-2027 роки.

Наприклад, вже виведені з структури корпорації «Радон» два держпідприємства, серед яких Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами ДСП ЦППРВ планують у 2019 році здійснити закупівлі «обладнання, товарів, послуг, витратити на будівництво й реконструкцію» понад 740 млн. грн.

Виходячи з наявної інформації, можна зробити висновок, що широкого обговорення з експертами у сфері ядерної безпеки не було. Думаю, що в країні, яка незабаром вчергове вшановуватиме жертв трагедії Чорнобильської аварії, не варто пояснювати важливість питання безпеки й ризиків, які можуть виникнути вже у недалекому майбутньому. Було б розумно відмовитись від прийняття поспішних рішень й здійснити комплексну експертизу запропонованих рішень Кабінету Міністрів, із залученням провідних профільних інституцій та міжнародної організації МАГАТЕ.

Адже мова про ядерну безпеку як України, так й цілого регіону – в тому числі, й країн Європейського Союзу. Крім того, антикорупційним структур (зокрема, НАБУ й ДБР) варто також звернути увагу на фінансовий аспект цієї справи. Аби допомогти державним службовцям використати немаленькі кошти державного бюджету саме за цільовим призначенням. Адже важлива складова антикорупційної політики держави – це упередження можливих порушень ї злочинів. Це ефективніше, аніж потім роками розслідувати гучні справи.

«>

10.04.2019
11:50
Источник

Continue Reading
Click to comment

Культура

Судьбу памятника Екатерине в Одессе решат общественные слушания

Published

on

В Одессе состоится общественное обсуждение дальнейшей судьбы памятника «Основателям Одессы», расположенного на Екатерининской площади в центре города. Мероприятие пройдет под руководством управления по объектам культурного наследия Одесского городского совета в форме интернет-конференции 19 сентября в 12.00.
С учетом предложений, полученных по результатам общественного обсуждения, в период с 20 сентября 2022 года по 20 октября 2022 года включительно будет проводиться электронный опрос территориальной громады Одессы по данному вопросу с использованием вебпортала «Социально активный гражданин» Одесского городского совета.
Напомним, недавно на президентском портале было размещено несколько петиций с требованием снести монумент. Президент рассмотрел эти предложения и заявил, что судьбу памятника должны решать городские власти Одессы.

Continue Reading

Регион

В нацпарке «Тузловские лиманы» высохли уникальные озера

Published

on

В Национальном природном парке «Тузловские лиманы» в Одесской области практически высохли уникальные мелкие внутренние озера, названные в честь академика Ювеналия Зайцева.

Об этом сообщил бывший руководитель нацпарка эколог Иван Русев.

Причиной высыхания озер стало то, что в этом году вода в лиманы почти не поступает извне.

«Не было и стока пресной воды по малым рекам в лиманы. К тому же в этом году уровень воды в реке Дунай крайне низок за последние десятилетия, поэтому вода в лиманы Джантшейский и Малый Сасык тоже оттуда не поступает и не пополняет озера», – объясняет Русев.
По его словам, сейчас «совсем» не поступает вода и из Черного моря в Тузловские лиманы. Помимо влияния военных действий на отсутствие водообмена одной из причин Русев также назвал тот факт, что администрация области не предоставила рыбакам разрешения открыть пропасть за собственные средства.
«Одесская ОГА, а именно заместитель главы ОГА Олег Муратов и Департамент экологии ОГА Павел Буланович противозаконно блокировали выдачу разрешений местным рыбакам, которые готовы были за свои средства сделать такую ​​важную природоохранную работу, о чем я писал раньше и открыть пропасть. Но этого не произошло» , – подчеркивает сотрудник Национального парка.

В результате испарения воды из лиманов на фоне отсутствия водообмена привело к полному высыханию заповедных озер, где были сосредоточены уникальные птичьи «садики» галагазов (род уток), говорит Русев.

Национальный парк «Тузловские лиманы» — природоохранная территория в Украине на территории Белгород-Днестровского района Одесской области.

Continue Reading

Культура

На одесской дискотеке благотворительно повеселились

Published

on

В Одессе разгорелся скандал вокруг случаев нарушения комендантского часа развлекательными заведениями. Наибольший резонанс вызвала дискотека в клубном отеле М1 на Ланжероне, видео с которой появилось в соцсетях ее участников. Шум и веселье многие сочли опасными и неуместными во время войны, когда в Одессе страдают переселенцы, в госпиталях лежат раненые, а Николаев ежедневно бомбят ракетами оккупанты.

Ситуация привлекла внимание военной администрации. О том, как поступили с нарушителями, рассказал спикер главы Одесской военной администрации Сергей Братчук.

Он заявил, что и персонал клуба и все посетители поняли, что они нарушили правила, поэтому принесли свои извинения и все вместе решили предоставить финансовую помощь подразделениям Вооруженных сил Украины. Братчук подчеркнул, что ни одного исключения для нарушителей комендантского часа, кто бы это ни был или правил в работе данных клубов, не будет.
Между тем в анонимных телеграм-каналах города появилось заявление одного из сотрудников клуба, который утверждает, что все это ложь, и на самом деле никто не был наказан. Также он написал, что никакие средства на ВСУ в клубе не собирались. Дискотека изначально была организована якобы с благотворительной целью, но кому конкретно и какая часть от собранных с отдыхающих средств уйдет — неизвестно.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.