Війна
Одещина перша в Україні по жнивах

Одеська область серед інших регіонів України вийшла у лідери з обмолоту ранніх зернових культур. Валовий збір зерна наближається до 1 млн. тонн. На другому та третьому місці – Дніпропетровська та Миколаївська області, відповідно. Про це повідомила директор обласного департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Алла Стоянова.
Вона зазначила, що сільгоспвиробники нашого регіону зібрали 39% площ (404 тис. га) зернових та зернобобових культур, намолотили 982,8 тис. тонн зерна.
Загалом по країні збирання ранніх зернових та зернобобових культур проведено на площі 1,2 млн га (10%) за врожайності 29,3 ц/га, намолочено 3,6 млн тонн зерна нового врожаю.
Війна
У Повітряних силах оцінили загрози від «Шахедів» із новою китайською антеною

Ворог постійно намагається модернізувати свої дрони-камікадзе типу “Шахед”, щоб обійти українські засоби радіоелектронної боротьби.
Як передає Укрінформ, про це в телеефірі повідомив начальник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Так Ігнат прокоментував виявлені ударні дрони типу “Шахед”, оснащені китайською 16-канальною антеною для ефективнішої протидії українським засобам РЕБ.
“Звісно, усе вивчається. Якщо раніше було 8 каналів, тепер 16. Треба усе подавляти засобами радіоелектронної боротьби. Тобто зазвичай “Шахед” керується супутником, де є супутникова навігація, і дрон має супутникову систему наведення. Треба його збивати з маршруту, як-то кажуть spoofing, “спантеличення”, або ж, відповідно, подавлення сигналу. Чим і займаються наші системи радіоелектронної боротьби для того, щоби дрон не долетів до місця призначення і десь впав. Бажано, де немає сильної загрози життю людей”, – прокоментував Ігнат.
Він зазначив, що в міру удосконалення ворожих “Шахедів” українські захисники потребують більше засобів боротьби з ними.
“І над цим сьогодні працюють. Серйозне виробництво нашого військово-промислового комплексу, є партнерська допомога, також допомагають інші організації і фонди. Тут важливо розуміти, що РЕБ, який можна купити в OLX, не завжди може бути ефективний. Це стосується дуже багатьох випадків, коли дійсно розраховують на ці системи, а вони не працюють так, як би хотілося. Це марні надії людей на захист”, – зауважив представник Повітряних сил.
Як повідомляв Укрінформ, китайські котушки з оптоволокном часто бувають браковані, що впливає на ефективність дрона.
Фото: Aleksandr Gusev/PACIFIC P/SIPA
Війна
ЗСУ Gepard — наскільки ефективна німецька зентина установка у війні з РФ

Один з українських розрахунків установки Flakpanzer Gepard уже має на своєму рахунку 26 знищених ударних дронів і три крилаті ракети Збройних сил РФ.
Німецька зенітна самохідна установка (ЗСУ) Flakpanzer Gepard, розроблена в 1970-х роках, несподівано виявилася вкрай затребуваною в умовах сучасної війни. Незважаючи на свій вік, ця 47-тонна машина стала ефективним інструментом боротьби з дронами і крилатими ракетами, відіграючи важливу роль у захисті критично важливої інфраструктури України. Про бойову роботу українського “Гепарда” йдеться в матеріалі АрміяInform.
Зокрема, бойовий розрахунок одного з підрозділів Повітряного командування “Захід” встановив рекорд — 26 знищених ударних дронів і три крилаті ракети на рахунку. Причому цілі були вражені в умовах мінімального часу на реакцію.
Можливості ЗСУ Gepard
Перші установки Gepard були передані Україні 2022 року. Спочатку їх сприймали як застарілу техніку, проте швидко довели свою ефективність на полі бою. Особливо важливою стала їхня роль у відбитті масованих атак дронів-камікадзе і крилатих ракет, які Росія використовує для ударів по українській енергетичній інфраструктурі.
Головне озброєння установки — дві 35-мм автоматичні гармати Oerlikon KDA із загальною скорострільністю до 1100 пострілів на хвилину (по 550 пострілів на ствол). Висока щільність вогню і спеціальна конструкція боєприпасів роблять Gepard ідеальною зброєю для ураження малогабаритних і високошвидкісних цілей.
Розрахунок Flakpanzer Gepard
Фото: Facebook
Особливу роль в ефективності машини відіграють снаряди AHEAD, які під час розриву формують хмару вольфрамових суббоєприпасів. Це дає змогу вражати ціль навіть за невеликої похибки наведення, що особливо важливо під час перехоплення дронів і ракет.
Ефективність “Гепарда” забезпечується злагодженою роботою двох радарів і автоматизованої системи управління вогнем. Перший пошуковий радар виявляє цілі на відстані до 15 км і передає координати в систему наведення. А супровідний радар фіксує ціль і коригує вогонь у реальному часі.
Це рішення дає змогу перехоплювати навіть складні та малопомітні цілі з високою точністю. Причому оператор установки лише підтверджує захоплення цілі та дає команду на вогонь.
На відміну від стаціонарних систем ППО, установка може швидко змінювати позицію, що ускладнює її виявлення і знищення. Крім того, броня захищає екіпаж від осколків і стрілецької зброї, а автономний радар дає змогу діяти без зовнішньої цілевказівки.
Проте українські розрахунки Gepard стикаються з проблемою дефіциту боєприпасів. Тому Німеччина вже організувала нове виробництво 35-мм снарядів і регулярно передає їх Україні, однак витрата боєкомплекту в умовах активних бойових дій залишається вкрай високою.
Технічні характеристики Flakpanzer Gepard
- Маса: 47,5 т.
- Озброєння: 2 × 35-мм гармати Oerlikon KDA.
- Скорострільність: 1100 пострілів/хв (550 на ствол).
- Радіус виявлення: до 15 км
- Боєкомплект: 640 снарядів
- Екіпаж: 3 людини
- Двигун: дизельний, 830 к. с.
- Швидкість: до 65 км/год
Gepard — найкраща система проти російських БпЛА: експерти назвали головну причину (відео)

Війна
У Повітряних силах оцінили темпи постачань в Україну літаків F-16 та «Міраж»

Держави-партнери України в рамках авіаційної коаліції дотримуються взятих на себе зобов’язань щодо постачань бойових літаків і навчання українських пілотів.
На цьому наголосив начальник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у телеефірі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«У рамках авіаційної коаліції, яку було створено торік, держави виконують свої зобов’язанні по поставці літаків, по навчанню пілотів, і в навчальних центрах інструктори забезпечують навчання не лише на F-16, а вже й на «Міражах». Ці процеси тривають, звичайно, вони не є швидкими. Стандартний перехід на F-16 потребує значно більше часу, ніж його витратили пілоти», – зауважив Ігнат.
Він також високо оцінив бойову роботу українських пілотів, які досконало опанували західні літаки F-16, і досвід яких уже вивчають західні партнери.
«Те, що роблять сьогодні пілоти F-16, ми всі бачимо. Так, нещодавно пілот за один бойовий виліт збив шість крилатих ракет, маючи для цього лише чотири ракети, а дві інші він добив гарматою. Таких випадків взагалі не було в світовій історії. Це є абсолютний рекорд. Тому партнери у нас, безумовно, вчаться тому досвіду, який ми вже маємо, як на землі, так і в небі», – зазначив Ігнат.
Як повідомляв Укрінформ, 20 березня Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна отримала нову партію винищувачів F-16.
-
Суспільство1 тиждень ago
На Одещині ігнорування вимог експлуатації полігону відходів призвело до пожежі та забруднення повітря
-
Події1 тиждень ago
У Києві пройде онлайн-майстер-клас щодо впливу виставкових проєктів на суспільство
-
Усі новини1 тиждень ago
психолог розповів, як побороти почуття самотності у шлюбі
-
Усі новини1 тиждень ago
судитимуть банду пенсіонерів, які пограбували Кім Кардаш’ян
-
Усі новини5 днів ago
Олена Зеленська – образ першої леді у Фінляндії
-
Суспільство1 тиждень ago
Близько тисячі родин ветеранів отримали послугу поновлення родинних зв’язків
-
Відбудова1 тиждень ago
Британія готова інвестувати у проєкти з відбудови України
-
Події5 днів ago
У Житомирі відкрилася фотодокументальна виставка, присвячена Святославу Ріхтеру