Connect with us

Війна

Бізнес в умовах війни: 5 програм для підприємців в Одеській області

Published

on

Збройна агресія росії завдає величезних збитків українській економіці, проте ми маємо продовжувати працювати, бо, як відомо, битви виграє армія, а війну — економіка. Тому дії держави націлені на стабільну роботу банківських систем, релокацію підприємств у безпечні місця, фінансову підтримку ФОПів, залучення працездатного населення — все це кроки до більш-менш контрольованої ситуації. 

Кількість підприємців в регіоні та їхні перепони

Повний рівень економічних збитків залежатиме від того, як довго триватиме війна. Але навіть після закінчення Світовий банк прогнозує повільне відновлення та зростання загрози масової бідності. За даними Програми розвитку ООН, тривалий конфлікт призведе до того, що 30% населення України опиниться за межею бідності.

Малий та середній бізнес намагаються все ж відновлювати роботу, виробництво, поширення своїх послуг та товарів. В Одеській області кількість підприємців ліквідувались, але з’явились нові. Як розповів заступник Начальника Одеської ОВА Дмитро Радулов в інтерв’ю «Дайджест Одеси»: «З початку повномасштабного вторгнення по квітень згідно з реєстраціями було більше ліквідацій ФОПів, ніж створення нових. Загалом з лютого по грудень 2022 року припинило діяльність понад 12 800 підприємців, як фізичних, так і юридичних осіб. Потім тенденція змінилась та пішла вгору, особливо в літні місяці. З березня було зареєстровано 11 тисяч підприємств, здебільшого фізичних осіб. Загалом в області близько 230 тисяч підприємців».

Воєнний стан створює нові правові умови для підприємців, але це не єдині труднощі при роботі. ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» щомісяця проводить опитування керівників підприємств «Український бізнес в умовах війни». Згідно із 7 випуском за листопад 2022 року, проблема перебоїв з електро-, водо- та теплопостачанням уперше за весь час опитування (із травня 2022 року) вийшла на перше місце в рейтингу перешкод. Частка підприємств, які зіштовхнулись з цією проблемою, досягла 78%. Найзначніша проблема — війна і це аксіома. А потім вже йдуть похідні від дій агресії рф та воєнного стану: перебої з електроенергією, зниження купівельної спроможності, звуження ринку, інфляційні процеси, розриви логістичних ланцюжків. Щоб підтримати економіку країни та підприємців створюються державні програми, податкові умови, надаються умови для релокації підприємства.

Олександр Висоцький, засновник компанії Visotsky розповів для «Дайджесту Одеси», що більшість підприємців продовжують працювати навіть попри усі складнощі: «Якщо говорити про економіку та підприємницьку діяльність, то вже пройшла точка, коли все зупинилося. На початку війни моя компанія організувала програму підтримки українських підприємців. Наразі наш київський офіс влаштовує живі зустрічі для резидентів цієї програми. 70% підприємців продовжують працювати, їх не зупиняють навіть складнощі з електроенергією. Усього 30% із 805 компаній призупинили діяльність. Є взагалі неймовірні кейси серед наших клієнтів — Юрій Синиця, власник компанії Collar, із командою презентував свій бізнес на міжнародній виставці, відновив виробництво та експорт».

Програми та ініціативи, які допомагають бізнесу

Портал «Дія.Бізнес» містить сторінку «Підтримка бізнесу в умовах війни”. Тут представлені державні та донорські програми, приватні ініціативи підтримки підприємців та інформація щодо релокації бізнесу, працевлаштування, кредитів. 

Програма  «EU4Business» дозволяє отримати додаткове фінансування, навчання або нададуть консультації. Це ініціатива Європейського союзу,а  разом з Мінекономіки та Офісом з розвитку підприємництва та експорту запущено грантовий фонд, який розрахований на 300 підприємців. 

Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» спрощує доступ підприємств малого та середнього бізнесу до банківського кредитування, а також надає кошти за зниженою процентною ставкою. Дмитро Радулов розповів, що Одеська область вийшла на третє місце за обсягом кредитів, взятих у рамках цієї програми. Суб’єкти господарювання взяли понад 6 тисяч кредитів.

«Єробота» передбачає видачу грантів для створення або розвитку власного бізнесу. Проєкт містить 6 грантових програм за різними напрямками і підходить вже власникам бізнесу чи початківцям. В Одеській області програма лише набирає оберти, станом на початок січня 918 фізичних та юридичних осіб подали заявки на участь. 132 проєкти отримали погодження, на розгляді — 525, відмовили — 261. На 51 суб’єкт господарювання вийшло 12 млн гривень.

Проєкт «Do Business with Ukrainians» дозволяє іноземцям працювати з українським бізнесом і навпаки. Українці створюють ніби анкету та пропонують свої послуги іноземцям, набуваючи собі нових партнерів. 

Досвід війни з 2014 року та обмеження, пов’язані з COVID-19 навчили підприємців готуватись та думати про майбутнє. І як не крути, кожен бізнес пов’язаний з політикою, тому мотивація боротись за незалежність дала сильний поштовх триматись за свої проєкти. Наразі є безліч можливостей залучати іноземних партнерів та розширювати бізнес-спільноту задля того, щоб встояти. І це стосується, як великого, так і малого бізнесу, хоч і здається, що останній досить гнучкий. 

«Я вірю у швидкий розвиток та зростання українського бізнесу. Хоча війна знижує інвестиційну привабливість країни, але сьогодні для світу Україна стала символом перемоги добра над злом. Україні є, що запропонувати світові, і світ інтегруватиметься з Україною: це сільське господарство, IT-індустрія, технології тощо. Думаю, що перспектива розвитку дуже висока — як приклад можна взяти Ізраїль», — додав Олександр Висоцький. 

Нагадаємо, що Одеса — є кандидатом на проведення міжнародної виставки EXPO в 2030 році. Це великий іміджевий захід, який приведе з собою мільйони туристів, інвестиції та перспективу масштабного розвитку міста. 

Війна

Україна опанувала технології ведення війни, які багато армій світу не можуть навіть уявити

Published

on

Українські військові опанували найсучасніші технології ведення війни, які багато армій світу не можуть собі навіть уявити, повчитися можуть і американці.

Про це кореспондентові Укрінформу сказав директор Геотехнологічного центру Globesec, генерал морської піхоти США у відставці Джон Аллен.

«Ви так цифровізували свої збройні сили, що ми маємо і захоплюватися ними, і водночас наслідувати їх у багатьох аспектах. Ви воюєте з «хмари» – нині більшість армій не можуть цього зробити. Ви застосовуєте інструменти штучного інтелекту для управління величезними обсягами даних у «хмарі», і ви можете завдяки управлінню даними та потоком даних забезпечувати дуже точний вогонь по ворожих цілях у способи, які, думаю, більшість армій не можуть собі навіть уявити. Тож Україна багато чому вчить світ, і нам слід пильно стежити за цим», – сказав колишній керівник Міжнародних сил сприяння безпеці НАТО та Збройних сил США в Афганістані (USFOR-A), колишній спеціальний представник президента США в Глобальній коаліції з протидії ІДІЛ.

За його словами, у США дуже уважно спостерігають за розвитком і вивчають український досвід. «Українці здатні застосовувати технології таким чином, що ми у Сполучених Штатах можемо багато чого навчитися», – сказав генерал.

Читайте також: Полковник армії Нідерландівпро війну з РФ: Україна дає Заходу надзвичайно важливі уроки

Аллен зізнався, що був здивований операцією СБУ «Павутина», проте зауважив, що Україна довела світові свою надзвичайну інноваційність.

За його словами, застосування дронів саме по собі не є high-tech, натомість запровадження інновацій, що дало змогу реалізувати удар по російських військових аеродромах, – це максимально високотехнологічно.

При цьому генерал наголосив на праві України перенести війну на російську територію.

«Українці повинні переносити війну проти Росії скрізь, де тільки можуть, в усі можливі способи. Росіяни не повинні мати відчуття, що якісь частини їхньої території безпечні. Це, думаю, довело Володимиру Путіну та Росії, що в Росії немає потенційно безпечного місця, до якого Україна не могла б дотягнутися. І я думаю, що це була дуже важлива операція в цьому відношенні», – сказав генерал.

Читайте також: Операція «Павутина» суттєво посилила репутацію Україниавстрійський генерал у відставці

На думку Аллена, українці в цій сфері просуваються з такою швидкістю, за якою росіянам дуже важко встигати. У міру цифровізації та розвитку ШІ виникла теорія гіпервійни, швидкість конфлікту, війн зростатимуть, і це те, що спостерігається у російсько-українській війні.

Він не став коментувати перспективи продовження постачання Україні американської зброї, зауваживши, що це політичне рішення, проте висловив сподівання, що адміністрація Дональда Трампа «і далі вбачатиме, що інтереси США, європейські інтереси та, звичайно, українські інтереси найкраще задовольняються постійною широкомасштабною американською підтримкою».

Як повідомляв Укрінформ, 1 червня СБУ провела унікальну спецоперацію з одночасного ураження чотирьох військових аеродромів у тилу РФ: «Олєнья», «Іваново», «Дягілєво» та «Біла», де базувалася російська стратегічна авіація.

Загальні втрати авіації РФ становлять 41 одиницю, серед яких літаки А-50, Ту-95, Ту-22, Ту-160, а також Ан-12 та Іл-78.

Орієнтовна вартість техніки, ураженої за результатами спецоперації СБУ, перевищує 7 мільярдів доларів США.



Джерело

Continue Reading

Війна

Україна провела четвертий обмін полоненими за тиждень

Published

on


Президент Володимир Зеленський повідомив про четвертий за тиждень обмін з РФ військовополоненими. 

Як передає Укрінформ, про це Глава держави заявив у Телеграмі.




Україна провела четвертий обмін полоненими за тиждень / Фото: Телеграм Володимира Зеленського

“Продовжуємо забирати наших людей із російського полону. Це вже четвертий обмін за тиждень”, – підкреслив Зеленський.

За його словами, “сьогодні серед хлопців, які повернулись в Україну, багато тих, хто був у полоні ще з 2022 року. Воїни Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту”.

Як наголосив Президент, “обовʼязково маємо звільнити всіх і працюємо саме для цього, щоб нікого не залишати ворогу. Дякую всім, хто допомагає”.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що найстаршому з повернутих із російського полону 63 роки, наймолодшому – 21 рік.

Як повідомляв Укрінформ, 12 червня відбувся другий етап обміну між Україною та РФ – важкопоранених і хворих військовополонених.

Частину звільнених того дня військовополонених вважали зниклими безвісти.

Фото: Zelenskiy/Official



Джерело

Continue Reading

Війна

Сирський поставив завдання удосконалити протидію російським БПЛА, які тероризують Україну

Published

on

Головнокомандувач ЗCУ Олександр Сирський поставив завдання з удосконалення виявлення і протидії російським ударним дронам, які щоночі тероризують українські міста.

Як передає Укрінформ, про це він повідомив у Фейсбуці.

Сирський провів робочу нараду щодо протидії ворожим ударним БПЛА, якими росіяни щоночі тероризують міста України.

Завдання номер один – нарощування та масштабування засобів, які працюють ефективно вже зараз, підкреслив головнокомандувач.

Насамперед, зазначив генерал, це збільшення кількості БПЛА-перехоплювачів.

За його словами, “маємо підходити комплексно, використовувати можливості всіх наявних компонентів”.

“Ворог постійно змінює характеристики своїх “шахедів” та тактику їх застосування. Обговорили шляхи удосконалення виявлення ворожих дронів та своєчасного їх знищення”, – зауважив Сирський.

Читайте також: «Мінус» 4000 танків і бронемашин від початку року: Сирський показав, як ЗСУ нищать ворога

Головнокомандувач ЗСУ повідомив, що “поставив завдання, визначив пріоритетні напрямки. Від цього залежить життя наших людей, функціонування критичної інфраструктури та економіки держави в цілому”.

Він також подякував усім, хто розробляє відповідні рішення по БПЛА-перехоплювачаз, допомагає їх впроваджувати і масштабувати, а також готує операторів.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів затвердив експериментальний проєкт щодо посилення протиповітряної оборони шляхом залучення добровольчих формувань територіальних громад.

Фото: Головнокомандувач ЗСУ, Facebook



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.