Війна
Полковник, який очолював «Привид Києва», загинув над Чорним морем

Льотчик, полковник ЗСУ, Михайло Матюшенко, загинув у небі над Чорним морем. Про це повідомив Бучанський міський голова.
Михайло Матюшенко – позивний «Дід» – льотчик із Бучі, який очолював «Привид Києва».
“Військовий льотчик керував багатьма типами військових та цивільних літаків. Служив у різних військових частинах, до війни працював керівником однієї з українських авіакомпаній.
Був успішною людиною і ніколи не хвалився тим, чим займається насправді. Маючи активну громадянську позицію, очолював громадське формування охорони правопорядку.
Свій безцінний досвід роботи Михайло Матюшенко — позивний «Дід» — передавав молодшому поколінню. І лише тепер ми маємо право розказати правду: «Привид Києва» очолював льотчик з Бучі.
Із приходом полковника Матюшенка до керівництва 40 бригада тактичної авіації не зазнавала втрат у повітрі. А значить, всі пілоти із «Київських привидів» поверталися живими.”, — написав міський голова.
З чергового вильоту пілот не повернувся і міссія стала останньою. Його довго шукали. Поховання пройшло у Бучі.
Нагадаємо, що одеські «Технарі» розробили новий застосунок — «єППО».
Війна
У МОЗ повідомили про скасування 445 рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям

Скасовано 445 рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовцям.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.
Як нагадали в МОЗ, відповідно до інформації, наданої Службою безпеки України, Державним бюро розслідувань та Офісом генерального прокурора, до перевірки включено 2630 справ посадових осіб з понад 70 державних органів, яким було встановлено інвалідність.
“Центром оцінювання функціонального стану особи вже розглянуто 1692 справи. Ще 423 осіб викликано на дообстеження для уточнення функціонального стану. За результатами перевірки 445 рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям вже скасовано, а в 286 випадках прийняті нові рішення, зокрема про зміну групи інвалідності (226 випадки), чи зміни терміну встановлення інвалідності (60 випадків)”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що найбільша кількість посадових осіб, яким було встановлено інвалідність і щодо яких триває перевірка, припадає на:
- Державна митна служба України – 810 справ, із яких 369 уже розглянуто, 129 рішень скасовано, а у 78 випадках – рішення змінено;
- Державна податкова служба України – 518 справ, із яких 291 розглянуто, 90 рішень скасовано, 64 – змінено;
- Органи прокуратури – 448 справ із яких 203 вже розглянуто, 80 рішень було скасовано, у 45 випадках рішення змінено, а 121 осіб викликано на дообстеження.
Як повідомляв Укрінформ, станом на 4 червня до системи вже заведено понад 254 тисячі справ: 46 289 справ — це оцифровані матеріали, передані від МСЕК, 208 450 — нові електронні направлення, сформовані лікуючими лікарями. Уже розглянуто більш як 220 тисяч справ (222 258). У 162 285 випадках експертні команди ухвалили рішення про встановлення статусу інвалідності.
Війна
про Сумський напрямок: Сили оборони виконали всі завдання, визначені тиждень тому

Президент Володимир Зеленський провів нараду з військовими та міністром оборони Рустемом Умєровим щодо ситуації на фронті, зокрема на Покровському та Сумському напрямках.
Як передає Укрінформ, про це Зеленський повідомив у Фейсбуці.
Щодо Покровського напрямку, глава держави висловив вдячність за стійкість усім підрозділам Сил оборони, кожному воїну, який виконує завдання на цій ділянці фронту. Там, як зауважив Президент, сконцентроване значне угруповання російських військ, ворог здійснює багато штурмів.
«Сумщина – цей напрямок обговорили сьогодні окремо. Тиждень тому визначили для наших військ спеціальні завдання, конкретні рубежі. Станом на сьогодні визначені завдання повністю реалізовані. Це важливо», – зазначив Зеленський.
Він констатував, що російський задум наступу в Сумській області не реалізовується, і це результат кожного українського підрозділу, який діє на напрямку.
Активні дії Сил оборони в межах Курської операції теж тривають. Мета операції, акцентував Президент, забезпечується впродовж уже майже десяти місяців.

Також під час наради детально обговорили фінансування, виконання контрактів, виробництво та постачання українських дронів, зокрема дипстрайків і перехоплювачів.
«Темп виробництва нарощуємо. Найближчим часом говоритиму з керівниками Євросоюзу щодо додаткового фінансування для виробництва дронів і спільних виробництв», – зазначив Президент.

Українське лідерство в технологіях війни, за його словами, має бути й надалі забезпечене.
Як повідомляв Укрінформ, у Сумській області Сили оборони звільнили Андріївку та просунулися в районі Олексіївки, відтіснивши російські війська далі від Сум.
Фото: Зеленський/Фейсбук
Війна
В Україні створили новий дрон на оптоволокні Ронні-13

Дрон, який має оптоволоконне управління, створений українським підприємством з урахуванням бойового досвіду наших захисників.
Вже найближчим часом Сили оборони отримають в користування нові дрони на оптоволокні “РОННІ-13”. Міністерство оборони України кодифікувало та допустило їх до експлуатації. Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки.
Дрон на оптоволокні створило одне з українських підприємств з урахуванням бойового досвіду українських захисників.
Ці “бойові пташки” мають міцну легку раму, акумулятори великої ємності та потужні безколекторні двигуни, які дозволяють нести бойовий заряд для ураження живої сили та техніки противника на значні відстані.
Крім цього “РОННІ-13” можуть бути оснащені різними видами камер в залежності від поставленими перед ними завданнями. Вони можуть використовуватися у різний час доби.
Нагадаємо, що українські розробники за стандартами НАТО створили нові набої для Сил оборони. Вони допомагатимуть боротися з ворожими дронами.
Також повідомлялося, що Міжнародний легіон Головного управління розвідки Міноборони України розпочав виробництво власного наземного роботизованого комплексу під назвою “Легіт”. Він може виконувати як логістичні, так і ударні завдання. Для транспортування боєприпасів, продовольства та іншого вантажу до наземної платформи під’єднується причіп.
-
Усі новини7 днів ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події6 днів ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини6 днів ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика7 днів ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика7 днів ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика6 днів ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини6 днів ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика6 днів ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня