Connect with us

Війна

В Одесі вручили нагороди за оборону міста

Published

on

На честь Дня міста в Одесі вручили Почесну відзнаку «За оборону Одеси». Нагороду заснував у 2022 році міський голова, нею нагороджуватимуться громадські організації, трудові колективи, мешканці міста Одеси та інших міст України, іноземні громадяни, які здійснювали і продовжують здійснювати волонтерську діяльність, надавали матеріальну, фінансову та іншу допомогу Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, сприяли відновленню та розвитку міста або іншим чином брали активну участь у виконанні завдань щодо забезпечення оборони Одеси, захисту населення та інтересів держави у зв’язку із широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України.

Почесною відзнакою Одеського міського голови «За оборону Одеси» нагороджені:

Пантеліс Бумбурас – Почесний громадянин Одеси, голова Благодійної організації «Фонд Бумбураса», засновник будівельної компанії «Гефест»;

Трудовий колектив будівельної компанії «Стікон». Нагороду отримує керівник компанії, Почесний громадянин м. Одеси Крючков Леонід Яковлевич;

Вікнянський Микола Львович – координатор волонтерського центру «Гостинна хата»;

Добровольський Віталій Володимирович – керівник ТОВ «ОДЕСЬКИЙ ХЛІБОЗАВОД № 4»;

Унан Албертян – керівник мініготелю «Сова»;

Колектив Благодійного фонду «Міжнародна допомога «Добрий Самарянин». Нагороду отримав президент фонду Сердіченко Денис Петрович;

Богаченко Наталія Валеріївна – волонтер, координатор волонтерського центру «Гостинна хата»;

Іщенко Руслан Анатолійович – водій транспортної компанії, який у перші дні війни забезпечив доставку техніки у зони активних бойових дій;

Ножевнікова Катерина Юріївна – волонтер, директор та співзасновник Благодійного фонду «КОРПОРАЦІЯ МОНСТРІВ»;

Трус Віктор Миколайович – директор Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІБРА»;

Яковенко Олександр Володимирович – волонтер, керівник та співзасновник громадської організації «ГОРОД».

Почесну відзнаку Одеського міського голови «За оборону Одеси» також присуджено:

Кудашкіну Олегу Миколайовичу – начальнику залізничного вокзалу станції «Одеса-Головна»;

Орєшиній Людмилі Володимирівні – генеральному директору першого міського телеканалу та першого міського радіо – ЗМІ, які з початку повномасштабного вторгнення єдині у м. Одесі, хто не зупинив трансляцію.

Continue Reading
Click to comment

Війна

У Повітряних силах оцінили загрози від «Шахедів» із новою китайською антеною

Published

on

Ворог постійно намагається модернізувати свої дрони-камікадзе типу “Шахед”, щоб обійти українські засоби радіоелектронної боротьби.

Як передає Укрінформ, про це в телеефірі повідомив начальник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Так Ігнат прокоментував виявлені ударні дрони типу “Шахед”, оснащені китайською 16-канальною антеною для ефективнішої протидії українським засобам РЕБ.

“Звісно, усе вивчається. Якщо раніше було 8 каналів, тепер 16. Треба усе подавляти засобами радіоелектронної боротьби. Тобто зазвичай “Шахед” керується супутником, де є супутникова навігація, і дрон має супутникову систему наведення. Треба його збивати з маршруту, як-то кажуть spoofing, “спантеличення”, або ж, відповідно, подавлення сигналу. Чим і займаються наші системи радіоелектронної боротьби для того, щоби дрон не долетів до місця призначення і десь впав. Бажано, де немає сильної загрози життю людей”, – прокоментував Ігнат.

Він зазначив, що в міру удосконалення ворожих “Шахедів” українські захисники потребують більше засобів боротьби з ними.

Читайте також: Експерт пояснив, чому в Україні масово не виробляють оптоволоконні дрони

“І над цим сьогодні працюють. Серйозне виробництво нашого військово-промислового комплексу, є партнерська допомога, також допомагають інші організації і фонди. Тут важливо розуміти, що РЕБ, який можна купити в OLX, не завжди може бути ефективний. Це стосується дуже багатьох випадків, коли дійсно розраховують на ці системи, а вони не працюють так, як би хотілося. Це марні надії людей на захист”, – зауважив представник Повітряних сил.

Як повідомляв Укрінформ, китайські котушки з оптоволокном часто бувають браковані, що впливає на ефективність дрона.

Фото: Aleksandr Gusev/PACIFIC P/SIPA



Джерело

Continue Reading

Війна

ЗСУ Gepard — наскільки ефективна німецька зентина установка у війні з РФ

Published

on


Один з українських розрахунків установки Flakpanzer Gepard уже має на своєму рахунку 26 знищених ударних дронів і три крилаті ракети Збройних сил РФ.

Німецька зенітна самохідна установка (ЗСУ) Flakpanzer Gepard, розроблена в 1970-х роках, несподівано виявилася вкрай затребуваною в умовах сучасної війни. Незважаючи на свій вік, ця 47-тонна машина стала ефективним інструментом боротьби з дронами і крилатими ракетами, відіграючи важливу роль у захисті критично важливої інфраструктури України. Про бойову роботу українського “Гепарда” йдеться в матеріалі АрміяInform.

Зокрема, бойовий розрахунок одного з підрозділів Повітряного командування “Захід” встановив рекорд — 26 знищених ударних дронів і три крилаті ракети на рахунку. Причому цілі були вражені в умовах мінімального часу на реакцію.

Можливості ЗСУ Gepard

Перші установки Gepard були передані Україні 2022 року. Спочатку їх сприймали як застарілу техніку, проте швидко довели свою ефективність на полі бою. Особливо важливою стала їхня роль у відбитті масованих атак дронів-камікадзе і крилатих ракет, які Росія використовує для ударів по українській енергетичній інфраструктурі.

Головне озброєння установки — дві 35-мм автоматичні гармати Oerlikon KDA із загальною скорострільністю до 1100 пострілів на хвилину (по 550 пострілів на ствол). Висока щільність вогню і спеціальна конструкція боєприпасів роблять Gepard ідеальною зброєю для ураження малогабаритних і високошвидкісних цілей.


Fullscreen

Розрахунок Flakpanzer Gepard

Фото: Facebook

Особливу роль в ефективності машини відіграють снаряди AHEAD, які під час розриву формують хмару вольфрамових суббоєприпасів. Це дає змогу вражати ціль навіть за невеликої похибки наведення, що особливо важливо під час перехоплення дронів і ракет.

Ефективність “Гепарда” забезпечується злагодженою роботою двох радарів і автоматизованої системи управління вогнем. Перший пошуковий радар виявляє цілі на відстані до 15 км і передає координати в систему наведення. А супровідний радар фіксує ціль і коригує вогонь у реальному часі.

Це рішення дає змогу перехоплювати навіть складні та малопомітні цілі з високою точністю. Причому оператор установки лише підтверджує захоплення цілі та дає команду на вогонь.

На відміну від стаціонарних систем ППО, установка може швидко змінювати позицію, що ускладнює її виявлення і знищення. Крім того, броня захищає екіпаж від осколків і стрілецької зброї, а автономний радар дає змогу діяти без зовнішньої цілевказівки.

Проте українські розрахунки Gepard стикаються з проблемою дефіциту боєприпасів. Тому Німеччина вже організувала нове виробництво 35-мм снарядів і регулярно передає їх Україні, однак витрата боєкомплекту в умовах активних бойових дій залишається вкрай високою.

система Гепард


Fullscreen

Технічні характеристики Flakpanzer Gepard

  • Маса: 47,5 т.
  • Озброєння: 2 × 35-мм гармати Oerlikon KDA.
  • Скорострільність: 1100 пострілів/хв (550 на ствол).
  • Радіус виявлення: до 15 км
  • Боєкомплект: 640 снарядів
  • Екіпаж: 3 людини
  • Двигун: дизельний, 830 к. с.
  • Швидкість: до 65 км/год


Важливо

Gepard — найкраща система проти російських БпЛА: експерти назвали головну причину (відео)

Gepard — найкраща система проти російських БпЛА: експерти назвали головну причину (відео)



Джерело

Continue Reading

Війна

У Повітряних силах оцінили темпи постачань в Україну літаків F-16 та «Міраж»

Published

on

Держави-партнери України в рамках авіаційної коаліції дотримуються взятих на себе зобов’язань щодо постачань бойових літаків і навчання українських пілотів.

На цьому наголосив начальник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у телеефірі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У рамках авіаційної коаліції, яку було створено торік, держави виконують свої зобов’язанні по поставці літаків, по навчанню пілотів, і в навчальних центрах інструктори забезпечують навчання не лише на F-16, а вже й на «Міражах». Ці процеси тривають, звичайно, вони не є швидкими. Стандартний перехід на F-16 потребує значно більше часу, ніж його витратили пілоти», – зауважив Ігнат.

Читайте також: У Повітряних силах спросували російський фейк про збиття літака F-16 на Сумщині

Він також високо оцінив бойову роботу українських пілотів, які досконало опанували західні літаки F-16, і досвід яких уже вивчають західні партнери.

«Те, що роблять сьогодні пілоти F-16, ми всі бачимо. Так, нещодавно пілот за один бойовий виліт збив шість крилатих ракет, маючи для цього лише чотири ракети, а дві інші він добив гарматою. Таких випадків взагалі не було в світовій історії. Це є абсолютний рекорд. Тому партнери у нас, безумовно, вчаться тому досвіду, який ми вже маємо, як на землі, так і в небі», – зазначив Ігнат.

Читайте також: Повітряні сили закликають не поширювати у соцмережах відео з бойовою авіацією, зокрема з F-16

Як повідомляв Укрінформ, 20 березня Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна отримала нову партію винищувачів F-16.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.