Суспільство
Англійська від дошкільнят до держслужбовців – Зеленський подав законопроект про новий статус іноземної мови

Незалежно від посади та обов’язків на держслужбі кожен мусить знати англійську мову, а дитина, яка щойно переступила поріг садочка, почне ходити на уроки англійської. Законопроект з новими щодо іноземної мови вимогами подав до парламенту Володимир Зеленський, передає Big Kyiv.
Законопроект ро застосування англійської мови в Україні №9432 закріплює статус англійської мови як як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.
“Євроінтеграційні прагнення України визначають, зокрема, і визнання європейських стандартів у сфері мовної політики. Як відомо, одним із ключових пріоритетів внутрішньої політики ЄС та важливим елементом конкурентноспроможності Європи (згідно з баченням ЄС) є вивчення іноземних мов. Зокрема, нинішня політика ЄС спрямована, серед іншого, і на те, щоб кожен громадянин європейської спільноти володів, як мінімум, двома іноземними мовами”, – вказано в пояснювальній записці до документу.
Також, як можна побачити з порівняльної таблиці до документу, хоч в Україні надалі мовою послуг на транспорті залишається державна мова, застосування мов у сфері транспорту визначається законами України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” та “Про застосування англійської мови в Україні”.
Зазначається, що мовою Збройних Сил України є державна мова. Проте додається, що у діяльності Збройних Сил України може використовуватися англійська мова як мова міжнародного спілкування. Подібний припис стосується Нацгвардії.
Нововведення чекають і на вихованців дитсадків. Відповідно до документу, закладах дошкільної освіти забезпечується обов’язкове вивчення англійської мови для дітей старшого дошкільного віку. Заклади дошкільної освіти забезпечують обов’язкове використання англійської мови в освітньому процесі для дітей раннього, молодшого дошкільного та середнього дошкільного віку.
Особи, які отримують ступінь доктора наук мають підтвердити ще й знання англійської мови на рівні В1 за шкалою рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR).
Англійська вводиться до звернень громадян, до обов’язкових вимог для осіб, які працюють на мають намір працювати у місцевих держадміністраціях. У разі проведення конкурсу на посади державної служби, кандидати на зайняття яких зобов’язані володіти англійською мовою, – мають надаватися реквізити документа, що засвідчує відповідний рівень володіння англійською мовою.
А на телебаченні дозволяється трансляція фільмів та програм як українською, так і англійською мовами. Якщо ж застосовуються інші мови окрім цих двох – вони мають бути перекладені у вигляді накладання звуку чи титрів.
Україна
в Києві поліція затримала творця хакерського форуму

Поліція спільно з СБУ, Європолом і французькими колегами затримала 37-річного киянина, який створив платформу для торгівлі шкідливим ПЗ та координації хакерських атак у різних країнах світу. Його ресурсом користувалися злочинні угруповання у Франції, США та по всій Європі.
Як повідомляє Департамент комунікації Національної поліції, внаслідок міжнародної спецоперації у Києві затримано українського розробника одного з наймасштабніших хакерських форумів у світі. Цей ресурс, що працював понад 10 років, став платформою для координації кібератак, торгівлі шпигунським програмним забезпеченням і витоками баз даних.
Онлайн-форум, який використовували зловмисники з різних країн, фактично став “маркетплейсом” кіберзлочинного світу. Тут продавали програми, обмінювалися інструментами для атак, а також організовували кібератаки на державні установи та інфраструктурні об’єкти у Франції, США та інших країнах ЄС. За даними слідчих, дохід адміністратора цього ресурсу міг сягнути 7 мільйонів доларів.
У Франції наслідки діяльності форуму стали особливо відчутними – понад 100 організацій зазнали кібератак. Як встановили слідчі Головного слідчого управління Національної поліції, адміністратором платформи виявився 37-річний українець, що проживає в Києві. Він розробив сайт, забезпечував його технічну підтримку та надавав інфраструктуру для дій інших хакерів, отримуючи частку від прибутку. За офіційними даними, чоловік ніде не працював і не мав судимостей.
Операцію в Україні провели за участі співробітників Нацполіції, СБУ, французької поліції та Європолу. У межах слідчих дій у помешканні підозрюваного провели санкціоновані обшуки. Вилучено комп’ютери, мобільні пристрої та обладнання для злому бездротових мереж.
Нагадаємо, наприкінці липня хакери збанкрутували велику компанію через легкий пароль.
Фокус вже попереджав, що хакери можуть легко атакувати мільйони смартфонів через помилку Android.
Суспільство
Нова експертиза тіла Рощиної виявила травми шиї та переломи кісток

Проведена в липні судово-медична експертиза тіла загиблої в російському полоні журналістки Вікторії Рощиної виявила низку тілесних ушкоджень, про які раніше не повідомлялося.
Цю інформацію у коментарі Укрінформу підтвердила начальниця управління інформаційної політики та комунікацій Офісу генерального прокурора Мар’яна Гайовська-Ковбасюк.
«За результатами проведеної судово-медичної експертизи від 9 липня 2025 року на тілі Вікторії Рощиної виявлено ряд тілесних ушкоджень: травма шиї, переломи кісток, крововиливи в м’які тканини скроневої ділянки, правого плеча і гомілок, садно лівої стопи», – сказала Гайовська-Ковбасюк.
Як повідомляв Укрінформ, тіло Вікторії Рощиної російська сторона повернула в Україну у лютому цього року. Через стан тіла не вдалося встановити причину смерті журналістки у російському полоні.
Тіло Рощиної повернули без деяких внутрішніх органів, а у документах вона була вказана як «невстановлена особа чоловічої статі».
Вікторія Рощина зникла безвісти в серпні 2023 року під час поїздки на тимчасово захоплені Росією території. За даними правозахисників, у РФ журналістку утримували у двох найжорстокіших в’язницях.
Фото: Фейсбук Вікторії Рощиної
Суспільство
Суддів із Криму притягнули до відповідальності за державну зраду Анонси

З початку року прокуратура АРК передала до суду понад 240 справ проти кримських суддів, які співпрацювали з окупаційною владою. Декільком уже винесено обвинувальні вироки, а десятки — очікують судового рішення.
Про це йдеться у відповіді Прокуратури АР Крим та міста Севастополя на запит ZMINA.
У кримінальних провадженнях, досудове розслідування в яких здійснювало слідче управління Головного управління СБУ в АРК, до суду вже скерували обвинувальні акти щодо 25 осіб, які виконували функції суддів у незаконних структурах на окупованому півострові.
З них:
- 22 обвинувачуються за статтею 111-1 ККУ — колабораційна діяльність;
- 1 — за статтею 111 ККУ — державна зрада;
- 3 — за статтею 438 ККУ — порушення законів та звичаїв війни (воєнні злочини).
За цими справами суд уже виніс 5 обвинувальних вироків, повідомила прокуратура.
Окремо, за процесуального керівництва прокурорів АРК, у справах, які розслідувало друге слідче відділення Територіального управління ДБР (з дислокацією у Херсоні), до суду передано ще 218 обвинувальних актів стосовно колишніх суддів Криму. Йдеться про осіб, які залишились на півострові після 2014 року та долучились до системи так званої судової влади рф, визнаючи її юрисдикцію.
Крім того, слідче управління СБУ в АРК також повідомило про підозру 15 російським пропагандистам, які поширювали кремлівські наративи й виправдовували окупацію Криму. Відкрито 14 проваджень, у межах яких вже винесено два обвинувальні вироки.
У Прокуратурі АРК зазначили, що робота зі збору доказів і притягнення до відповідальності осіб, які зрадили присягу та сприяли окупаційній владі, триває.
Нещодавно трьом так званим “суддям” з тимчасово окупованого Криму повідомили про підозру в колабораційній діяльності. Їм загрожує до 15 років ув’язнення. За даними слідства, у 2022–2024 роках громадянки України добровільно пішли на співпрацю з ворогом і зайняли посади в незаконно створених “судах”: одна – в “Арбітражному суді Республіки Крим”, дві інші – в окупаційному Севастопольському міському суді, зокрема одна з них стала “заступницею голови”.
-
Усі новини1 тиждень ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Суспільство1 тиждень ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Одеса1 тиждень ago
Масштабне відключення води в Одесі – які адреси відключень та коли відновлять постачання (від Інфоксводоканалу)
-
Усі новини5 днів ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль обговорив з латвійською колегою поглиблення оборонного партнерства
-
Усі новини1 тиждень ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Війна1 тиждень ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
-
Політика1 тиждень ago
Після схвалення 18-го пакету євросанкцій проти РФ Литва обіцяє ініціювати наступний