Війна
Набір до «Гвардії наступу» продовжується: портрет добровольця та етапи навчання

Основний штат штурмових бригад «Гвардії наступу» укомплектований. І наразі відкрито новий набір до резерву. Наразі вже є бригади, які завершили навчання.
«Гвардія наступу» — рекрутингова програма з набору до восьми штурмових бригад, ініційована у лютому Офісом Президента України та Міністерством внутрішніх справ. «Рубіж», «Червона калина», «Азов», «Спартан», «Кара-даг» та «Буревій» — бригади Нацгвардії України. «Лють» представлятиме Нацполіцію, а «Сталевий кордон» — Держприкордонслужбу. В основі підрозділів стоятимуть поліціянти, прикордонники та нацгвардійці, а серед офіцерів та сержантського складу воїни з реальним досвідом, які вже працювали на важких напрямках. Обличчя сержантів добре впізнані українцями, а імена командирів — знають навіть діти, бо вони брали участь у історичних подіях про які говорить весь світ: оборона Маріуполя та Харкова, бої у Гостомелі, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Бахмутський напрямок.
Величезна робота протягом року від повномасштабного вторгнення вже зроблена, але війна не закінчилась, тому потреба у сміливості та силі українських героїв досі актуальна, як і тоді, 24 лютого. Хоч і всі розраховували на спринт, ми на марафоні і попереду не менш важливі завдання з викидання окупантів за кордони України.
Яке навчання?
Добровольці самостійно обирають напрям діяльності і проходять ряд співбесід, військово-лікарську комісію, тести на психологічний та фізичний стан. Бригади мають посилити оборону країни і допомагати ЗСУ, проте це не окопні війська. Їхні задачі здебільшого полягають у зачистці та звільненні територій, знешкоджені ДРГ, розмінуванні, підтриманні безпеки й порядку. Потрібні різні спеціальності, тому закликають людей, як з військовим досвідом, так і без нього.
Наразі вже є групи, які пройшли навчання. Це індивідуальна та колективна підготовка, а потім бойове злагодження. Бійці навчались на полігонах під керівництвом інструкторів з реальним досвідом ведення бою в Україні. Підготовка залежить від бригади та запланованих для неї завдань.

«Навчання проходить кілька місяців і включає кілька етапів. Починається з індивідуальної підготовки. Після цього — спеціалізація. І потім — злагодження в складі підрозділу. На етапі індивідуального навчання ви виходите з вмінь, навичок і орієнтирів, де бажаєте проходити службу — чи у вас більша наснага до медичної сфери, чи, можливо, ви хотіли б бути снайпером, чи мінометником, чи артилеристом. Від цього буде залежати, як буде відбуватися навчання. А вже потім, у складі підрозділу, кандидати здобувають комплексне навчання — це називається бойовим злагодженням», — розповіла заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко в інтерв’ю Суспільне.
Бойове злагодження потрібне, щоб кожна одиниця підрозділу розуміла завдання і функції, знала одне одного, спілкувалися єдиною мовою, знали, як вони наступають, відступають, хто, де, які позиції займає. Це спільне навчання в складі підрозділу.
За словами інструкторів, більшість добровольців, які вже пройшли частину підготовки, швидко зросли до рівня досвідчених бійців, які готові до бою. Гвардійські інструктори переважно і проходили навчання за кордоном та брали участь у військових місіях на території України. Свій досвід вони отримували з 2014 року.
Який він, український доброволець?
За результатами набору в Офісі Президента розповіли про портрет українського добровольця. Здебільшого це чоловік до 40 років з гарним станом здоров’я та мотивацією вигнати росіян на своє болото. Із відібраних кандидатів, 27% — раніше проходили службу в силах оборони та правопорядку. Більшість добровольців мають родини, 54% серед них — одружені, 49% — проживають у місті.

Вступити можуть чоловіки та жінки віком від 18 до 55 років. У кандидата має бути задовільний стан здоров’я без хронічних захворювань на фоні алкоголізму чи наркоманії та відсутня судимість. Проте люди старші за 60 років теж подають анкети, зазначаючи досвід проходження військової служби, роботи у правоохоронних органах, або виконання завдань в АТО чи ООС.
«На період воєнного стану штати майже всіх військових частин збільшуються, це передбачено відповідними законами. Бригади Гвардії наступу формуються на основі наявних військових частин і вони готуються для виконання певних задач. Паралельно з цим є поповнення в інші військові частини, які виконують в тому числі й правоохоронні задачі — охороняють об’єкти критичної інфраструктури, несуть службу на блокпостах. Це притаманно для всіх військових відомств — у країні війна, треба нарощувати спроможності кожного військового формування, збільшувати кількість людей пропорційно задачам, довжині лінії фронту. Тому ця робота продовжується, у країні триває планова мобілізація і паралельно з цим йде формування бригад Гвардії наступу», — додав Руслан Музичук, речник Нацгвардії України для Суспільне.
Як проходить набір?
Набір йде як за контрактом, так і по мобілізації. «За призовом у громадянина має бути військовий квиток. Ми надаємо лист до ТЦК і доброволець там проходить військово-лікарську комісію та повертається до нас. Якщо громадянин бажає проходити службу за контрактом, то усі процедури проходитиме у частині, а ВЛК — у лікарні МВС», — розповів Денис Лавренко, начальник південного центру комплектування Національної гвардії України.
Якщо людина отримала повістку, але бажає вступити до «Гвардії наступу», то формуються відповідні документальні звернення від центрів комплектації, через які доброволець вступає до штурмової бригади. У випадку вступу до бригад Національної гвардії та Прикордонної служби можливі варіанти збереження робочого місця як і під час мобілізації. Робота залишатиметься за кандидатом. Також з кандидатом укладатимуть контракт, який не розривають під час війни.
У бригаді «Лють» бійці й працівники залишаться працівниками Національної поліції, якщо вони матимуть бажання працювати. Усі соціальні гарантії збережені. Також можна звільнитись згідно з Кодексом про працю протягом двох тижнів. Є можливість вийти з цієї бригади швидко.
Рекрутингові групи працюють у 44 ЦНАПах по всій Україні. Детальну інформацію щодо діючих центрів можна буде дізнатися на офіційному сайті або за номером “гарячої лінії” 080 010 00 20.

За попереднього набору по гарячій лінії фахівці надали понад 9 тисяч консультацій. Як правило, це були питання про перелік необхідних документів, вимоги до фізичної підготовки, умови служби.
Щоб долучитись, можна заповнити анкету через сайт:https://storm.mvs.gov.ua/. Або особисто через ЦНАПи, поспілкувавшись там з представниками Нацгвардії, які можуть відповісти на попередні питання по бригадах (перелік центрів теж є на сайті кампанії).
Війна
На Сіверському напрямку штурмові групи ворога безуспішно намагалися покращити тактичне положення

На Сіверському напрямку російські війська намагаються покращити тактичне положення в районі Григорівки, Серебрянки та Виїмки.
Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомила пресслужба оперативно-стратегічного угруповання військ “Хортиця”.
“На Сіверському напрямку штурмові групи окупантів безуспішно намагалися покращити тактичне положення в районі Григорівки, Серебрянки та Виїмки”, – йдеться у повідомленні.
На Південно-Слобожанському напрямку минулої доби ворог атакував наші позиції в районі Вовчанська та в бік Стариці, а на Куп’янському напрямку – біля Голубівки. Успіху не мав.
На Лиманському напрямку українські воїни відбили атаки загарбників біля Карпівки, Шандриголового, Колодязів, Торського, Нового Миру, Рідкодуба та у Серебрянському лісництві.
На Краматорському та Торецькому напрямках штурмові дії загарбників були спрямовані на наші позиції неподалік Предтечиного, Плещіївки, Диліївки, Катеринівки та у Торецьку. Наші воїни тримають оборону, знищуючи переважаючі сили ворога.
На Покровському напрямку противник намагався прорвати нашу оборону в районах населених пунктів Русин Яр, Полтавка, Володимирівка, Новоекономічне, Лисівка та Звірове. Наші воїни відбивали штурми неподалік Новопавлівки, Удачного та Олексіївки. Ворог продовжує накопичувати сили для подальших атак. Сили оборони стримують натиск, знищуючи переважаючі сили противника.
На Новопавлівському напрямку окупанти зосередили атакувальні зусилля в районі Мирного, Запоріжжя, Воскресенки, Толстого, Маліївки та Комишувахи. Також відбулися боєзіткнення неподалік Темирівки, Новополя та Зеленого Поля. Тривають важкі бої, противник намагається розвинути наступ.
Як повідомляв Укрінформ, на фронті минулої доби, 20 липня, зафіксовані 154 бойові зіткнення Сил оборони України з російськими загарбниками.
Фото: Генштаб ЗСУ
Війна
в Оріхові над дорогами натягнули сітки — фото

Місто Оріхів у Запорізькій області постійно потерпає від обстрілів, зокрема й від fpv-дронів, якими ворог атакує як військових, так і мирних громадян.
Щоб захиститися від них, на найнебезпечніших ділянках доріг з’явилися десятки кілометрів антидронових сіток. Як це виглядає, показав на своїй сторінці Facebook пікер Сил оборони півдня Владислав Волошин.
За його словами, ця “мертва смуга” сьогодні має ширину до 10 км, а такі антидронні тунелі допомагають захиститися від ворожих “подарунків” з неба.
Фото: Влад Волошин/Facebook
Фото: Влад Волошин/Facebook
Фото: Влад Волошин/Facebook
Фото: Влад Волошин/Facebook
За словами волонтера і менеджера організації Operation Change Бернарда Крістенсена, запити на рибальські сітки як антидронні збільшуються на всьому фронті.
З Данії українським воїнам передали близько 500 тонн вживаних рибальських сіток для захисту.
Український оператор дронів розповів журналістам на умовах анонімності, що сітки, розтягнуті над окопами та входами до бліндажів, часто допомагають зменшити вплив атак, сповільнюючи падіння вибухових пристроїв, таким чином вибуховий механізм може пошкодитися.
Однак не завжди сітки здатні захистити. У Покровську на Донеччині поліцейські з “Білих янголів” і члени громадської організації “Капеланський патруль” займалися евакуацією поранених, коли дорогою побачили двох людей, які постраждали від влучання по них російського БПЛА.
Як з’ясувалося, громадяни їхали на велосипеді, коли по них ударив ворог. Одному відірвало ногу. Постраждалих завантажили в машину, але й вона потрапила під удар ворожого дрона.
У підсумку поранених вивезли на іншому авто, але чоловіка з важким пораненням врятувати не встигли.
Раніше Фокус писав, що в Шебекіно встановили сітки на будинках для захисту від дронів.
-
Одеса1 тиждень ago
Температура моря в Одесі 7 липня: скільки градусів – прогноз погоди на Одещині
-
Усі новини5 днів ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Суспільство5 днів ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Події1 тиждень ago
Національна музична академія України має виконати закон про деколонізацію
-
Відбудова1 тиждень ago
На конференції URC2025 Херсонська громада підписала меморандум про співпрацю з італійським Коллеферро
-
Війна6 днів ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
-
Політика6 днів ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії
-
Усі новини6 днів ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)