Одеса
В Одесі суд оштрафував чоловіка, бо він вкусив жінку у ресторані

Київський районний суд Одеси оштрафував на 850 грн чоловіка, який вкусив жінку у ресторані під час конфлікту.
Про це йдеться у вироку суду від 8 червня, передає Hromadske.
Інцидент стався ввечері 9 травня на території ресторану «Кораблик» в Одесі. Як зазначається, обвинувачений створив конфліктну ситуацію з потерпілою і в нього «виник умисел спричинити жінці тілесні ушкодження».
Чоловік вкусив жінку, залишивши укушену рану та синець на лівій кисті. Ці ушкодження належать до категорії легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров’я, йдеться у матеріалах справи.
Обвинувачений свою вину визнав. Суд, коли визначав йому покарання, врахував, що чоловік раніше не був судимий, у психіатра та нарколога на обліку не перебуває.
Тож суд вважає, що штраф — це «необхідне і достатнє» покарання «для виправлення обвинуваченого і запобіганню вчинення ним нових кримінальних проступків або правопорушень».
Чоловіка визнали винним у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч. 2 ст. 125 Кримінального кодексу України, та оштрафували на 850 грн.
Одеса
Одесит кілька разів вдарив ножем сусіда

Поліція на місці події. Фото: Національна поліція
Одесит кілька разів вдарив свого сусіда ножем у тулуб за словесну образу, чим спричинив тяжкі тілесні ушкодження. Поліцейські затримали нападника, йому загрожує до 8 років ув’язнення.
Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Одеській області.
Реклама
Читайте також:
Подробиці справи
57-річний місцевий житель Хаджибейського району підходив до свого будинку, коли 28-річний сусід, який сидів на лавочці неподалік, словесно його образив. Через це між чоловіками виник конфлікт, під час якого старший вирішив помститися молодшому: побіг додому за ножем, а повернувшись, кілька разів вдарив опонента в тулуб.
Очевидці викликали потерпілому швидку. Медики госпіталізували його з проникаючим пораненням живота, пошкодженням кишківника, колотими ранами черевної стінки й грудної клітки. Слідчі затримали підозрюваного та вилучили ніж, який направили на експертизу. Свій вчинок правопорушник пояснив обуренням через образливі висловлювання сусіда.
Яке покарання загрожує
Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесному ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння). Йому загрожує до 8 років ув’язнення.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про застілля, яке закінчилось вбивством. А також про жительку Одещини, яка зарізала пенсіонерку.
Одеса
Нова премʼєрка України – що очікують одесити від Юлії Свириденко

Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко. Фото: KSE
Вперше за 15 років уряд України очолила жінка — Юлія Свириденко. Колишня перша віцепрем’єрка та міністерка економіки змінила Дениса Шмигаля на посаді голови Кабміну. Її призначення викликало жвавий суспільний інтерес, хоча й не стало несподіванкою для політично обізнаних громадян. Попри серйозний політичний і економічний бекграунд Свириденко, частина українців сприймає кадрову зміну з настороженістю. Інші ж бачать у новій прем’єрці шанс на оновлення, новий стиль управління й символічний прорив для української жінки у великій політиці.
Журналісти Новини.LIVE запитали людей: що вони хотіли б, аби змінилося в країні після призначення нової прем’єрки?
Реклама
Читайте також:
Очікування від нової влади
У відповідях багатьох людей відчувається стриманий оптимізм. З одного боку, є надія, що нове керівництво уряду зможе дати поштовх країні в напрямку розвитку, а з іншого — чимало скепсису, який накопичився за роки обіцянок, що не виконувались. Люди втомились чекати чудес і дедалі частіше говорять про потребу в системній роботі та чесності. Водночас навіть у критичних голосах звучить головне: кожен українець хоче, щоб “було добре”.
“Ну, ви знаєте, треба подивитися з часом. Хейтерів вистачить, я теж готовий зараз захейтити й сказати, що все погано. До цього часу також було погано. А ми хочемо добре, треба час”, — розмірковує Олександр.
Для багатьох опитаних першочергове побажання — це завершення війни. Люди говорять про мир не лише як про кінець обстрілів, а як про повернення до нормального життя, де можна знову будувати, планувати, мріяти. Очікування від прем’єрки не зводяться лише до економіки: для когось її роль — символічна, для когось — суто практична. Важливо, щоб саме з новим очільником уряду люди асоціювали потенціал змін.
“Ну, перше, хотілося б, щоб війна закінчилася. А там, я думаю, вже зорієнтуються і почнуть покращувати нашу країну. І, дай Бог, все відбудеться і все буде добре”, — каже Аліна.
Мрії про майбутнє
Дехто з опитаних мислить ширше і говорить не лише про завершення війни, а й про стратегічне майбутнє. Йдеться про те, якою має стати Україна після перемоги. Тут звучать слова про культуру, інновації, внутрішній мир — і це не просто фантазії, а глибока потреба бачити країну живою, вільною і сучасною. Такі очікування — особливо цінні, бо свідчать: навіть у складні часи громадяни готові мислити позитивними сценаріями.
“Я хочу, щоб Україна відновилася і стала такою, якою вона ще ніколи не була. Вона буде культурною, інноваційною і дійсно мирною. І бажаю, щоб Свириденко змогла так керувати країною, щоб це відбулось”, — поділився Володимир.
Корупція в Україні
Інша частина респондентів говорить про базові речі, які турбують щодня: корупція, відсутність довіри до влади, нерівне ставлення в регіонах. У цих словах — не лише критика, а й запит на справедливість. Люди хочуть від влади не популізму, а відчутного покращення ставлення до людини — зокрема в регіонах, які найбільше постраждали від війни.
“Ну, корупцію, щоб побороли, щоб якомога менше було. Вірніше, зовсім щоб її не було. Ну, ми самі із Запоріжжя, і тому ми б хотіли, щоб все ж таки там ставлення до людей покращилось. Ну, від Свириденко це не залежить ніяк”, — зізнається Світлана.
Дехто обирає не говорити про політику взагалі. Для них усе зводиться до простих людських цінностей — життя, здоров’я, безпека. В їхніх словах — втома, але й надія. Це теж позиція: у світі, де все непевне, хочеться хоча б стабільності у власному домі.
“У нас все добре. Ну, звісно в першу чергу хочеться, закінчення війни та щоб всі були живі, здорові”, — говорить Антон.
Поява жінки на чолі уряду — подія, яка заслуговує на увагу. Але серед українців наразі не спостерігається масового захоплення чи ейфорії. Люди стримані, зосереджені на реаліях і власному досвіді. Вони не чекають дива, але дуже хочуть побачити результат. І головне, щоб влада — незалежно від статі чи партійності — пам’ятала: кожен її крок відчутний там, на вулиці, у звичайних розмовах, де звучить найпростіше: “Хочемо добре”.
Раніше ми писали, що Юлія Свириденко провела перше засідання нового уряду, як воно пройшло. А також про те, хто увійшов до нового Кабміну.
Одеса
Графіки відключень світла на завтра, 22 липня, в Одесі – прогнози від ДТЕК та Укренерго щодо ситуації з електрикою

Вечірня Одеса. Фото ілюстративне: Новини.LIVE
Ситуація в енергосистемі країни ще залишається складною через атаки з боку РФ по енергооб’єктах. Проте завтра, у вівторок, 22 липня, в Одесі запроваджувати обмеження подачі світла не планують.
Такий висновок можна зробити з того, що ні ДТЕК, ні Укренерго не попереджали про обмеження.
Реклама
Читайте також:
Споживання електроенергії знизилось
Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 21 липня, станом на 09:30 воно було на 5,4% нижчим, ніж в цей же час попереднього робочого дня — у п’ятницю. Причина — встановлення помірної температури повітря у більшості регіонів (крім південних). А також ясна погода на значній території України, що зумовлює високу ефективність побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення обсягу енергоспоживання із загальної мережі.
Де дізнатися графіки
Якщо відключення все ж запровадять, то енергетики попередять заздалегідь. Перевірити, до якої групи належить ваш будинок, можна на сайті місцевого оператора системи розподілу. У ДТЕК закликають мешканців Одеського регіону з розумінням поставитися до обмежень, зменшити споживання електроенергії під час наявності світла для уникнення перевантажень системи.
Як дізнатися час відновлення світла
Час відновлення світла можна дізнатися за допомогою:
- сайту ДТЕК Одеські електромережі (розділ “Відсутня електроенергія?”);
- чат-бота у Telegram;
- приватних повідомлень у Facebook;
- подати заявку на сайті ДТЕК.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про вартість електроенергії у липні. А також про тариф на УБПТ для одеситів.
-
Усі новини6 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини7 днів ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Одеса1 тиждень ago
Вартість оренди житла в Одесі липень 2025 — скільки коштує квартира біля моря
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
-
Усі новини6 днів ago
де відпочити у Європі в 2025 році не за всі гроші
-
Усі новини1 тиждень ago
Найвигідніші смартфони 2025 року — характеристики — фото
-
Усі новини1 тиждень ago
американець виграв мільйон після сну про лотерею
-
Усі новини1 тиждень ago
Чому не працює швидка зарядка: експерти назвали несподівану причину