Події
Вибухнув невідомий предмет: в Одеській області постраждала дівчинка

15-річна дівчинка з Балті постраждала внаслідок вибуху, повідомляє ГУНП в Одеській області.
Наразі встановлено, що постраждала знайшла у власному будинку невідомий предмет і він вибухнув у неї в руках.
Дівчинку з осколковими пораненнями тіла госпіталізували до місцевої лікарні.
На місці працюють поліціянти, встановлюються обставини події..
“Поліцейські вкотре закликають громадян у разі виявлення підозрілих чи явно вибухонебезпечних предметів не чіпати їх руками, а, відійшовши на безпечну відстань, відразу викликати аварійні служби за телефонами спецліній «101» і «102»”, – додали в управлінні.
Події
У Києві відкриють виставку відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею

У Києві відбудеться відкриття виставки «Іканича»: маріупольська писанка» – першої фізичної експозиції, яка присвячена культурній спадщині Маріуполя після знищення міського краєзнавчого музею внаслідок російської агресії.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
У відомстві зауважили, що виставка має стратегічне значення у протидії російській пропаганді, яка намагається стерти ідентичність українських громад на тимчасово окупованих територіях.
Центральним елементом експозиції стане відтворена колекція унікальних писанок «Іканича», що були знищені разом із музейним фондом у 2022 році. Над її відновленням працювала заслужена майстриня народної творчості України, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України Зоя Сташук.
Писанки «Іканича» – це унікальний зразок народного мистецтва, що бере початок із кінця ХІХ століття. Колекцію почали формувати в Олександрівській чоловічій гімназії в Маріуполі, а згодом – у новоствореному Маріупольському краєзнавчому музеї. У радянський період традиції писанкарства, як і інші прояви української культури, зазнали репресій: колекція була частково передана до музеїв Донецька, а самобутній орнамент Надазов’я – майже втрачений.
Як зазначається, завдяки збереженим цифровим копіям з колекції «Іканича» вдалося відтворити зразки писанок та зберегти регіональну ідентичність. У 2024 році ЮНЕСКО включило «Писанку: українська традиція і мистецтво» до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.
У межах виставки відвідувачі зможуть взяти участь у кураторських екскурсіях, відвідати лекції, присвячені історії писанки «Іканича», а також долучитися до серії майстер-класів від Зої Сташук.
Організаторами проєкту виступили Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, Маріупольська міська рада, Донецька обласна державна адміністрація, Маріупольський краєзнавчий музей, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», «Центр розвитку «Демократія через культуру», Донецький обласний навчально-методичний центр культури, Національна спілка майстрів народного мистецтва України, команда «Місто Марії».
Відкриття виставки відбудеться 24 квітня о 17:00 у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара», Київ, вулиця Лаврська, 19.
Як повідомляв Укрінформ, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» анонсував низку тематичних подій, майстер-класів і екскурсій до Великодня.
Фото ілюстративне
Події
На Донеччині відкрили фотовиставку, присвячену Святогірській лаврі

Фотовиставку «Спадщина не/приречена на знищення», присвячена Святогірській лаврі, відкрили на Донеччині.
Про це повідомив у Телеграмі начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін, передає Укрінформ.
«На Донеччині презентували фотовиставку «Спадщина, не/приречена на знищення». Вона розповідає про історію створення Святогірської лаври, її розвиток, знищення комуністами, відродження в незалежній Україні та про ті злочини, які росіяни вчинили зі святинею вже зараз, під час повномасштабного вторгнення», – зазначив Філашкін.
Він зауважив, що після презентації на Донеччині такі заходи спільно з іншими обласними адміністраціями проводитимуться по всій Україні, «щоб показати, що Донеччина – це не тільки війна і руйнування, Донеччина має багату давню історію, тісно пов’язану з Україною».
За словами Філашкіна, це перша з серії подібних експозицій. Спеціалісти Донецької ОДА, історики та культурологи працюють над створенням виставок про інші пам’ятки та знакові місця, знищені окупантами.
Як повідомляв Укрінформ, у Києві пройде виставка відтворених писанок зі зруйнованого маріупольського музею.
Фото: photographers.ua
Події
В Літературному музеї відкрилася виставка “Україна переможе” художниці з Ялти

В галереї Одеського літературного музею відкрилася персональна виставка художниці Ніни Теренько з Ялти. З 1990 року очолювала дитячу художню студію при Керченському палаці культури «Корабель», організовувала виставки дитячої творчості, та власні персональні виставки, три з яких пройшли в Ялті. Також займалася викладацькою діяльністю.
Коли почалася війна в Україні, разом з чоловіком переїхала до Одеси. Зараз працює в військовому санаторії. Допомагає військовим частинам в оформленні патріотичних картин та зображень. У своїй творчості мисткиня використовує олійний живопис , акварель та акрил, працює з такими жанрами як портрет, пейзаж і натюрморт.
На виставці «Україна переможе…» представлені 22 емоційні роботи сповнені болю, надії та віри в перемогу. В картинах авторка втілила свої переживання та враження від війни, що охопила її рідний край. Мабуть, не знайдеться українця в душі якого не знайдуть відгуку ці роботи. Всі кошти з продажу картин художниця передає на потреби ЗСУ.
-
Суспільство1 тиждень ago
Зеленський відвідав поранених захисників, які виконували завдання на Донеччині та у Курській області
-
Усі новини7 днів ago
машинний зір не допоміг (відео)
-
Усі новини6 днів ago
у Китаї створили найкращий у світі елемент
-
Усі новини5 днів ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Політика5 днів ago
ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня
-
Усі новини5 днів ago
чоловік ремонтував будинок та виявив під підлогою щось невідоме (фото)
-
Події1 тиждень ago
Уряд призначив голову Держмистецтв
-
Події1 тиждень ago
Евакуацію музейних цінностей провели у 63 закладах культури