Одеса
137 пожеж за тиждень на Одещині — деталі

Пожежа на Одещині. Фото: ГУ ДСНС в Одеській області
За минулий тиждень співробітники ДСНС Одещини виїжджали на ліквідацію пожеж на відкритих територіях 137 разів. За цей період вогонь знищив понад 60 гектарів землі.
Про це повідомляє Головне управління ДСНС України в Одеській області.
Читайте також:
Пожежі в регіоні
Основною причиною майже усіх пожеж у полях та лісах є необережність та недбалість людей. Зокрема, йдеться про випадки, коли місцеві мешканці спалюють суху траву та сміття, через що вогонь перекидається на рослинність поблизу. А це своєю чергою становить загрозу для всієї екосистеми.
“Ми вкотре закликаємо, дотримуйтесь правил пожежної безпеки! Не спалюйте суху траву та сміття!” — додають у ДСНС.
Додамо, за статтею 77 КУпАП, штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах — 1530 гривень.
Що робити при виявлені пожежі
При виявленні пожежі:
- обов’язково повідомте про пожежу за тел.: “101”;
- незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або щільною тканиною;
- якщо вогонь великий — виходьте з лісу у напрямку проти вітру;
- повідомляйте про пожежу людей, у разі необхідності допоможіть їм покинути ліс.
Крім того, відвідувати ліс у пожежонебезпечний період взагалі забороняється.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про чоловіка, якого оштрафували через спалювання листя. А також про займання в лісовому господарстві.
Одеса
Ситуація на дорогах Одещини – великі затори на трасі Одеса-Рені у бік КПП до Молдови та Румунії

Траса Одеса-Рені на карті. Фото: скриншот Google Maps
У вівторок, 1 липня, на трасі Одеса — Рені фіксують величезні затори шляхом до КПП у бік Молдови, більшість яких — в районі Паланки. Однак у сторону Румунії проїзд дещо більш вільний, тягнучок там значно менше.
Про це Новини.LIVE дізналися з картографічного вебсервісу Google Maps.
Реклама
Читайте також:
Затори до Молдови
Біля пункту пропуску до Молдови “Паланка — Маяки — Удобне” наразі утворилося декілька великих заторів, простояти там доведеться більше 2 годин. Ще один спостерігається в районі села Маяки. Що стосується “Старокозачого — Тудора” — тягнучки є але вони дещо менші за розміром. Лише поблизу до КПП у Рені, за даними картографічного сервісу, черг сьогодні не зафіксовано.
Затори до Румунії
Неподалік від найближчого до Румунії поромного переходу пункт пропуску “Орлівка — Ісакча” наразі є заторів немає. Біля каналу Кофа, міст через який вже завершують ремонтувати, тягнучок також не спостерігається. Однак черга автівок утворилася поблизу села Саф’яни. Поїздка з Одеси триватиме близько 4 годин.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про нові вимоги для автомобілістів, які подорожують до Молдови. А також про те, які документи необхідно брати із собою в Румунію.
Одеса
Росіяни продовжують археологічні розкопки в Криму, аби вивезти цінності до своїх музеїв

Розкопки в Криму. Фото ілюстративне: Кримський вітер
Росіяни продовжують проводити незаконні археологічні розкопки в Криму. Під виглядом досліджень, окупанти хочуть вивезти якомога більше об’єктів історичної та культурної спадщини з півострову в музеї РФ.
Про це в інтерв’ю російським ЗМІ повідомив директор підконтрольного РФ Інституту археології Криму Вадим Майко.
Реклама
Читайте також:
Археологічні достідження
За словами Вадима Майко, науковці дослідили Крим не більше ніж на 15-17%. незважаючи на більш ніж 200 років археологічних робіт. Тому більшість древньої історії півострова залишається нерозгаданою. Саме так окупаційна влада обгрунтовує незаконні розкопки.
“Щороку проводилися розкопки, і вони обов’язково були сенсаційними. Тож ця сенсація обов’язково відбудеться. Головне зрозуміти, чому саме такі знахідки і що за ними стоїть”, — каже Вадим Майко.
Додамо, протягом 200 років археологічних досліджень, за винятком українського періоду, найцінніші знахідки вивозилися до Москви та Санкт-Петербурга. Сьогодні, після анексії Криму, росіяни продовжують збагачувати власні музеї за рахунок окупованого півострова.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про атаку дронів ГУР на Крим зі знищенням ППО та винищувача. А також про відродження занедбаної військової бази на окупованому півострові.
Одеса
Жертви та поранені внаслідок удару по полігону на півдні України – Братчук про те, що військові ЗСУ нехтували сигналами тривоги

Запуск ракети “Іскандер-М”. Фото ілюстративне: Defense Express
Жертв та постраждалих внаслідок удару по військовому полігону на півдні можна було уникнути. Однак деякі службовці ЗСУ не зреагували на сигнали повітряної тривоги належним чином, що призвело до трагедії.
Про це повідомив речник Української добровольчої армії Сергій Братчук в ефірі День.LIVE.
Реклама
Читайте також:
Нехтування правилами безпеки
Речник Української добровольчої армії Сергій Братчук наголосив на важливості особистої відповідальності кожного військового під час повітряної загрози. За його словами, тривога була оголошена, однак не всі службовці належно відреагували, тому й опинилися у зоні ураження.
“Це сумнозвісний людський фактор. На жаль, не всі до кінця виконали те, що були зобов’язані зробити. Саме це призвело до того, що люди загинули. Хоча всі статути Збройних сил завжди пишуться кров’ю, про це необхідно пам’ятати”,— каже Сергій Братчук.
Сергій Братчук також додав, що цивільні теж не завжди адекватно реагують на сигнали повітряної тривоги, та нагадав про необхідність проходити в укриття під час атак.
Атака на полігон на півдні
Вчора, 22 червня, ворог завдав удару ракетою “Іскандер-М” по тренувальному полігону однієї з механізованих бригад Сухопутних військ на півдні. У цей час там проводилися заняття з військовослужбовцями. Внаслідок атаки троє осіб загинули, ще 11 отримали поранення.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про вибухи, які сьогодні лунали на Одещині. А також про те, що в нашому місті збудують укриття в гімназії за 66 мільйонів.
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події6 днів ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Усі новини6 днів ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика6 днів ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини6 днів ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика6 днів ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня