Connect with us

Події

Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від університету США

Published

on



Американський письменник українського походження Аскольд Мельничук став лавреатом премії за найкращу есеїстику від видання Great River Review та університету Міннесоти.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє «Читомо».

Зазначається, що Мельничук отримав відзнаку за найкращу есеїстику від фонду літературних ініціатив імені Волтера Натана, який діє в межах університету Міннесоти.

Відзнаку премії Pink Poetry Prize отримала американська поетка й дитяча письменниця, викладачка університету Іллінойсу Дженіс Н. Гарінґтон. Невдовзі університет Міннесоти, що вручає обидві премії, проведе читання з обома лавреатами.

Аскольд Мельничук – американський письменник, перекладач, редактор, лавреат численних відзнак та нагород, зокрема премії Джорджа Джаррета за видатні заслуги перед суспільством у галузі літератури, а також премії Макґінніса в галузі белетристики.

Він народився 1954 року у Нью-Джерсі в українській родині. Літературна діяльність Мельничука тісно пов’язана з Україною, зокрема він перекладав українських авторів і публікував їхні твори у власному літературному журналі «Агні» (Agni), сам пише про Україну у своїх творах, а останнім часом часто бере участь у літературних подіях в Україні. Вперше він відвідав батьківщину батьків у 1990 році.

Читайте також: Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» вийшов у прокат англійською

Мельничук є автором чотирьох романів, два з яких про українських емігрантів у США після Другої Світової війни та їхній пошук нової ідентичності. Перший роман «Що сказано» (What is told, 1994) увійшов до списку найпомітніших книжок року за версією New York Times. В Україні його переклали і видали у 2017 році у видавництві «Комора».

Great River Review – літературний журнал, що видає університет Міннесоти. Заснований у 1977 році Еміліо Де Граціа. Від часу заснування журнал видавав центр Андерсона раз на два роки з 1996 по 2016 роки. Твори, опубліковані в Great River Review, передруковували в Pushcart Prize: Best of the Small Press, Best American Travel Essays і Best American Sports Stories. Журнал став лавреатом Державної книжкової премії Міннесоти 2002 року за свій двадцять п’ятий номер.

Премію за есеїстику від фонду літературних ініціатив Волтера Натана вручає університет Міннесоти. Програма з креативного письма цього університету заснувала фонд літературних ініціатив імені Волтера Натана у 2022 році. Фонд вручає премію за найкращий есей, а також проводить літературний фестиваль, у якому беруть участь учні середніх шкіл міст-побратимів. Фонд заснували завдяки пожертві Майкла та Джулі Каплан, випускників Коледжу вільних мистецтв, котру ті зробили на честь їхніх батьків, щоб вшанувати пам’ять про них.

Читайте також: У Києві до 130-річчя Максима Рильського презентували книгу «Люби природу не для себе»

Як повідомляв Укрінформ, члени Капітули відзнаки оголосили короткий список номінантів на здобуття премії Drahomán Prize для перекладачів з української мови на мови світу за 2024 рік.



Джерело

Події

В Одеському художньому музеї представили виставку «Плеяди» до 160-річчя Греківки

Published

on


В Одеському Національному художньому музеї відкрився новий виставковий проєкт «Плеяди», присвячений 160-річчюя Одеського художнього фахового коледжу імені Митрофана Грекова.


Фото: Світлана Корольова/Фейсбук.

На виставці представлені роботи студентів від заснування закладу у 1865 році і до перших років незалежності України. Це своєрідна екскурсія по епохам через картини та їх сюжети. Глядачі зможуть дослідити зміну наративів, політичних режимів та ідеологій, а також роль мистецтва в них. Всього представлено понад 300 робіт. На підготовку цієї виставки витратили понад 6 місяців на відбір робіт в архівах.


 

 

 

 
Всі фото: Світлана Корольова/Фейсбук.





Джерело

Continue Reading

Події

У Національній опері відбувся спеціальний концерт «Музи Пуччіні»

Published

on



У Національному академічному театрі опери та балету України імені Шевченка в Києві відбувся спеціальний концерт «Музи Пуччіні», де представили творчість італійського композитора Джакомо Пуччіні.

Про це повідомило посольство Італії в Україні у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Концерт пройшов за підтримки італійського дипломатичного представництва та Італійського інституту культури. На ньому представили цінність творчого доробку видатного італійського композитора перед численними глядачами, серед яких були поважні гості, урядовці, представники інституцій та дипломатичного корпусу, акредитованого в країні.

«Ми задумали цей концерт як культурний міст між Італією та Україною, між двома народами, що вірять у красу як силу стійкості та відродження. Саме тому ми прагнули провести його, попри складну ситуацію у столиці, де продовжуються повітряні атаки», – заявив посол Карло Формоза, відкриваючи захід разом із міністром культури та стратегічних комунікацій Миколою Точицьким.

«У час, коли Україна продовжує відстоювати своє право на існування, на свободу, на збереження своєї ідентичності, музика також може бути формою опору. Італія надалі буде поруч з Україною через нашу конкретну підтримку не лише у політичній, економічній та військовій сферах, але й через музику, культуру та відданість підтримці постійного мистецького діалогу між нашими народами», – додав дипломат.

Виступ солістів театру у супроводі хору та симфонічного оркестру пройшов під керівництвом маестро Миколи Дядюри. Посольство Італії зазначило, що до програми заходу увійшли арії та дуети з опер Джакомо Пуччіні, багато з яких вперше прозвучали у Національній опері України: «Богема», «Плащ», «Дівчина з Заходу», «Ластівка», «Сестра Анджеліка», «Віліси», «Флорія Тоска» та інші.

Як повідомляв Укрінформ, 2 червня монумент “Батьківщина-мати” у Києві підсвічували в кольорах прапора Італії на честь Дня Італійської Республіки.

Фото: Ambasciata d’Italia in Ucrain, Facebook



Джерело

Continue Reading

Події

В одеському музеї триває виставка «Кримська сюїта»

Published

on


В Одеському музеї західного та східного мистецтва продовжили виставку «Кримська сюїта» Костянтина та Світлани Шаповалових до 7 липня. «Кримська сюїта» – це добірка робіт, з якими митці об’їхали майже всю Україну, стверджуючи, що Крим – це Україна. Ця потужна заява, проголошена засобами мистецтва, набуває сьогодні особливого звучання.

Виставка вже експонувалася в 12 музеях України, зокрема в залах обласних художніх музеїв Чернігова, Черкас, Вінниці, Кропивницького, Хмельницького, Сум, Полтави та Тернополя.

Костянтин та Світлана Шаповалови – не лише талановиті художники, але й активні громадяни. Вони є ініціаторами численних благодійних проєктів на підтримку дитячої кардіології, для допомоги військовим, які отримали інвалідність внаслідок війни. У 2018 році подружжя започаткувало благодійний аукціон живопису «Київський арт-вернісаж» на підтримку сімей загиблих захисників України, який проводиться щорічно.

Квиток: 100 грн
*Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний
📍Італійська, 9.





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.