Суспільство
Багатостраждальний будинок у Сергіївці відновлять до кінця квітня Анонси

У Сергіївці Одеської області завершується відбудова дев’ятиповерхового будинку, який зазнав руйнувань унаслідок російської атаки 1 липня 2022 року. Роботи обіцяють завершити вже наприкінці квітня.
Про це повідомила пресслужба Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області.
Відбудову пошкодженої багатоповерхівки розпочали наприкінці 2023 року.
Фото: Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області
У Службі зазначили, що наразі вже проклали всі інженерні мережі, відновили несучі конструкції, звели стіни та повністю оновили фасад.
Також у під’їздах ремонтники пофарбували стіни, у санітарних вузлах встановили нове сантехнічне обладнання та поклали керамічну плитку. У квартирах завершили оздоблювальні роботи: покладено лінолеум, встановлено плінтуси, вимикачі та розетки.
Окрему увагу приділили безпеці: у бомбосховищі завершено монтаж сучасної вентиляційної системи. Також на завершальному етапі облаштування пандусів та поручнів, що зробить будівлю доступною для маломобільних груп населення.
Фінішні штрихи – фарбування окремих елементів будівлі та завершення робіт з відновлення покрівлі. Будівельні роботи планують завершити вже до кінця квітня. Реконструкцію фінансує Фонд ліквідації наслідків збройної агресії.
Дев’ятиповерховий будинок у Сергіївці на Одещині був зруйнований 1 липня 2022 року. Тоді росіяни випустили по селищу три ракети типу Х-22 – одна з них влучила в цокольний поверх будинку. Вибух повністю знищив перший під’їзд, два інших були сильно пошкоджені. 105 зі 106 квартир дев’ятиповерхівки були зруйновані.
В липні правоохоронці оголосили у розшук голову Сергіївської громади Білгород-Дністровського району Анатолія Чередниченка. У прокуратурі вважають, що під час капітального ремонту житлових будинків у селищах Сергіївка та Чабанське Білгород-Дністровського району посадовець розробив схему з заволодіння бюджетними коштами, завищивши вартість виконаних робіт і будівельних матеріалів.
У вересні 2023 року у Сергіївці замінили підрядника та відновили будівельні роботи. Тоді голова Одеської ОВА Олег Кіпер розповів, що у роботах виникла пауза, оскільки потрібен був час на переоформлення документів між з одного підрядник на іншого. Також він додав, що попереднім підрядником займаються правоохоронці.
До того, 30 червня 2023 року журналісти ЦПР з’їздили на місце трагедії та показали, як виглядає зруйнована база відпочинку та частково зруйнована дев’ятиповерхова будівля після першочергового ремонту. У першому під’їзді були зроблені тільки аварійно-відновлювальні роботи. Тоді Анатолій Чередниченко пояснив, що проєктно-кошторисна документація була зроблена рік тому, але потім знадобилося корегування, тому вона досі не закінчена.
Також Центр публічних розслідувань персоналізував тих, хто може бути причетним до смертельної атаки по мирному населенню селища Сергіївка в Одеській області 1 липня 2022 року російськими військовими.
Суспільство
До програми «Доступні ліки» долучилися понад 16 тисяч аптек

В Україні станом на зараз працюють понад 16 тисяч аптек і аптечних пунктів, де пацієнти можуть отримати препарати за програмою “Доступні ліки”.
Про це міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко повідомляє у Фейсбуці, передає Укрінформ.
Він нагадав, що з 1 липня запрацювало важливе нововведення: усі аптеки з ліцензією на роздрібну торгівлю зобов’язані приєднатися до програми “Доступні ліки”.
За словами Ляшка, це важливий крок для того, аби пацієнти з хронічними захворюваннями могли отримати необхідні препарати за електронним рецептом у будь-якій аптеці — безоплатно або з частковою доплатою.
Наразі програма охоплює понад 600 торгових найменувань ліків і медвиробів для лікування більш як 15 груп захворювань — від серцево-судинних і діабету до епілепсії, хронічних хвороб дихальних шляхів, мігрені, болю і станів після трансплантації. Детальний перелік за посиланням.
Ляшко зауважив, що у серпні перелік поповниться ліками для вагітних і новими засобами для контролю тиску, а в жовтні препаратами для гормональної терапії раку молочної залози.
Він наголосив, що станом на 9 липня в Україні працюють понад 16 тисяч аптек і аптечних пунктів, де пацієнти можуть отримати ліки за програмою “Доступні ліки”.
Ляшко пояснив, що слід робити, якщо в аптеці відмовили.
У разі якщо аптека не має договору з Національною службою здоров’я України (НСЗУ), слід повідомити на гарячу лінію МОЗ України за номером: 0800 505 201. Звернення буде передане до Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками, яка проводитиме подальшу перевірку аптеки.
У разі якщо аптека має договір, але не відпускає ліки за е-рецептом, слід повідомити про це НСЗУ (за номером: 16-77)
Ляшко поінформував, що для мешканців віддалених або прифронтових громад передбачені додаткові можливості: у 17 областях працюють 30 мобільних аптек, які вже охопили понад тисячу населених пунктів. Крім того, завдяки проєкту “Укрпошта. Аптека” ліки можна замовити телефоном із безоплатною доставкою (за номером: 0 800 300 545).
Наявність потрібного препарату і аптеку з договором НСЗУ можна перевірити: на сайті НСЗУ, у чат-боті “Спитай Гриця” і через контакт-центр (за номером: 16-77).
Ляшко підкреслив, що у 2025 році понад 2,1 мільйона українців уже отримали препарати в межах програми, а загалом нею охоплено щонайменше 5,5 мільйона пацієнтів, і додав: “Це дієвий спосіб зменшити витрати на лікування — користуйтеся ним”.
Як повідомлялося, програма реімбурсації “Доступні ліки” спрямована на зменшення витрат пацієнтів на лікарські засоби та медичні вироби. До програми входять лікарські засоби, які застосовуються для лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи, діабету II типу та бронхіальної астми, діабету I типу, хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів, при розладах психіки та поведінки, хворобі Паркінсона.
Голова Національної служби здоровʼя Наталія Гусак заявила, що окремі аптеки можуть втратити ліцензію, якщо не стануть учасниками державної програми “Доступні ліки”.
Суспільство
Херсонський виконком витратив 40 мільйонів з бюджету: більшість на зарплати Анонси

У 2025 році виконком Херсона витратив майже 40 мільйонів гривень, більшість з яких — на зарплати та соціальні внески. У фінансовій звітності за 2020 рік зафіксовано збитки понад 760 тисяч гривень при доході понад 66 мільйонів.
Про це свідчать дані Реєстру публічних фінансів Опендатаботу.
У 2025 році Виконавчий комітет Херсонської міської ради використав з міського бюджету 39,9 мільйона гривень. Найбільша частка витрат — 27,5 мільйона (68,9%) — спрямована на заробітну плату працівників та компенсаційні виплати. Ще 6,95 мільйона гривень (17,4%) склали нарахування єдиного соціального внеску.
Серед інших витрат: 1,9 мільйона гривень пішло на закупівлю предметів, матеріалів та обладнання, понад 1,2 мільйона — на сплату податку на доходи фізичних осіб, 343 тисячі — військового збору. Також виконком сплатив понад 720 тисяч гривень за судовими рішеннями. Інші статті включають оплату послуг (314 тис. грн), комунальні витрати (183 тис. грн) та оплату газу (понад 109 тис. грн).
Фінансова звітність комітету за 2020 рік свідчить про дохід у понад 66,4 мільйона гривень при чистому збитку понад 760 тисяч. На той час активи виконкому становили 14,1 мільйона гривень, а зобов’язання — лише 218 тисяч. Дані про кількість працівників не вказані.
Протягом перших п’яти місяців 2025 року виконавчий комітет Херсонської міської ради спрямував понад 3,5 мільйона гривень на різні закупівлі з місцевого бюджету. Попри війну та обмежені ресурси, виконком продовжував витрачати кошти на широкий спектр потреб: від придбання пального для службових авто — до мийних засобів, офісного паперу, господарських товарів і технічного обслуговування приміщень.
У переліку закупівель — як обов’язкові, так і другорядні позиції, що демонструє доволі буденний підхід до розпорядження бюджетними коштами навіть в умовах воєнного часу.
У 2024 році комунальні підприємства Херсонської міськради закуповували автотранспорт, паливо та будматеріали. Інтент проаналізував, які КП витратили найбільше та на які потреби спрямували бюджетні гроші.
Суспільство
Військовослужбовця з Білгород-Дністровського району Анатолія Марцинюка нагороджено орденом “За мужність” III ступеня

З нагоди Дня Військово-морських сил Президент України Володимир Зеленський вручив державні нагороди військовослужбовцям, серед яких мешканець Сергіївської громади Білгород-Дністровського району Анатолій Марцинюк. Про це повідомили в Сергіївській селищній раді, передає Бессарабія.UA
Орден «За мужність» III ступеня Анатолію Марцинюку було вручено особисто Президентом України. Вже понад два роки він служить у складі елітного підводного спецпідрозділу Військово-морських сил ЗСУ, де більшість операцій виконуються під грифом «секретно».
Серед його бойових завдань — охорона мостів, перевірка суден, що проходять через зерновий коридор, знешкодження морських мін.
Анатолій — висококваліфікований спеціаліст із розмінування, на його рахунку понад дві тисячі годин під водою та численні успішно виконані операції.
Фото з сайту Президента України
Частичное или полное использование материалов разрешается только при условии прямой и открытой для поисковых систем гиперссылки на сайт Бессарабія.UA. Гиперссылка должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала и вести непосредственно на цитируемый материал. Гиперссылка обязательна вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Использование фотографий и видео разрешается при условии указания источника Бессарабія.UA. Если на фотографии присутствует вотермарк сайта, их сохранение при использовании фотографий обязательно
-
Усі новини1 тиждень ago
чи є в ньому натяк на спін-офф
-
Відбудова1 тиждень ago
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами