Суспільство
Багатостраждальний будинок у Сергіївці відновлять до кінця квітня Анонси

У Сергіївці Одеської області завершується відбудова дев’ятиповерхового будинку, який зазнав руйнувань унаслідок російської атаки 1 липня 2022 року. Роботи обіцяють завершити вже наприкінці квітня.
Про це повідомила пресслужба Служби відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області.
Відбудову пошкодженої багатоповерхівки розпочали наприкінці 2023 року.
Фото: Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області
У Службі зазначили, що наразі вже проклали всі інженерні мережі, відновили несучі конструкції, звели стіни та повністю оновили фасад.
Також у під’їздах ремонтники пофарбували стіни, у санітарних вузлах встановили нове сантехнічне обладнання та поклали керамічну плитку. У квартирах завершили оздоблювальні роботи: покладено лінолеум, встановлено плінтуси, вимикачі та розетки.
Окрему увагу приділили безпеці: у бомбосховищі завершено монтаж сучасної вентиляційної системи. Також на завершальному етапі облаштування пандусів та поручнів, що зробить будівлю доступною для маломобільних груп населення.
Фінішні штрихи – фарбування окремих елементів будівлі та завершення робіт з відновлення покрівлі. Будівельні роботи планують завершити вже до кінця квітня. Реконструкцію фінансує Фонд ліквідації наслідків збройної агресії.
Дев’ятиповерховий будинок у Сергіївці на Одещині був зруйнований 1 липня 2022 року. Тоді росіяни випустили по селищу три ракети типу Х-22 – одна з них влучила в цокольний поверх будинку. Вибух повністю знищив перший під’їзд, два інших були сильно пошкоджені. 105 зі 106 квартир дев’ятиповерхівки були зруйновані.
В липні правоохоронці оголосили у розшук голову Сергіївської громади Білгород-Дністровського району Анатолія Чередниченка. У прокуратурі вважають, що під час капітального ремонту житлових будинків у селищах Сергіївка та Чабанське Білгород-Дністровського району посадовець розробив схему з заволодіння бюджетними коштами, завищивши вартість виконаних робіт і будівельних матеріалів.
У вересні 2023 року у Сергіївці замінили підрядника та відновили будівельні роботи. Тоді голова Одеської ОВА Олег Кіпер розповів, що у роботах виникла пауза, оскільки потрібен був час на переоформлення документів між з одного підрядник на іншого. Також він додав, що попереднім підрядником займаються правоохоронці.
До того, 30 червня 2023 року журналісти ЦПР з’їздили на місце трагедії та показали, як виглядає зруйнована база відпочинку та частково зруйнована дев’ятиповерхова будівля після першочергового ремонту. У першому під’їзді були зроблені тільки аварійно-відновлювальні роботи. Тоді Анатолій Чередниченко пояснив, що проєктно-кошторисна документація була зроблена рік тому, але потім знадобилося корегування, тому вона досі не закінчена.
Також Центр публічних розслідувань персоналізував тих, хто може бути причетним до смертельної атаки по мирному населенню селища Сергіївка в Одеській області 1 липня 2022 року російськими військовими.
Суспільство
Як добровольцям долучитися до груп ППО

Міністерство оборони роз’яснило, як добровольцям, які мають бажання долучитися до груп протиповітряної оборони у складі добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ), реалізувати свої наміри.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.
«Кабінет міністрів 11 червня схвалив реалізацію експериментального проєкту щодо створення груп протиповітряної оборони у складі добровольчих формувань територіальних громад. Мета проєкту – посилити спроможності ППО шляхом залучення підготовлених і вмотивованих громадян до виконання завдань протиповітряного захисту в умовах зростаючої активності ворога», – йдеться в повідомленні.
Як пояснили в міністерстві, потенційні добровольці мають звертатися до командира добровольчого формування територіальної громади за місцем свого проживання. Якщо ДФТГ відсутнє, можна звернутися до місцевої військової адміністрації з ініціативою щодо його створення спільно з військовими частинами Сил територіальної оборони ЗСУ.
Для вступу до складу групи протиповітряної оборони необхідно бути учасником ДФТГ і мати відповідним чином укладений контракт члена добровольчого формування територіальної громади.
Також в Міноборони нагадали, що членом добровольчого формування може бути громадянин України віком від 18 років, який проживає на території громади, де діє добровольче формування, пройшов медичний, професійний та психологічний відбір (перевірку) і уклав контракт добровольця територіальної оборони. При цьому членом групи протиповітряної оборони можуть бути виключно громадяни, які не підлягають мобілізації в розумінні статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Кандидати на посади зовнішніх пілотів (операторів) БПЛА повинні мати сертифікат зовнішнього пілота, виданий відповідно до постанови Кабміну № 1129 від 1 жовтня 2024 року. Ця вимога не застосовується протягом перших 45 днів з моменту початку реалізації експериментального проєкту, що дозволяє спочатку підписати контракт добровольця, а потім пройти спеціалізоване навчання у сертифікованих школах.
Кандидати на вступ до груп ППО, які використовуватимуть пілотовані повітряні судна, мають відповідати встановленим кваліфікаційним вимогам та мати документи, що підтверджують право на виконання функцій щодо пілотування та/або обслуговування відповідних літаків. Члени екіпажу пілотованого повітряного судна призначаються командиром групи протиповітряної оборони за погодженням з командуванням Повітряних сил ЗСУ.
В оборонному відомстві також наголосили, що контракт добровольця ДФТГ укладається на 3 роки. Після включення особи до складу групи протиповітряної оборони до укладеного контракту добровольця територіальної оборони обов’язково вноситься умова про заборону направлення цієї особи для виконання бойових чи інших завдань, крім здійснення заходів з протиповітряної оборони.
В Міноборони також розповіли про 5 кроків процедури укладання контракту добровольця ДФТГ та документи, які необхідні для укладання контракту.
Учасники груп ППО мають право на отримання додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень на місяць. Виплата здійснюється пропорційно часу участі у заходах з протиповітряної оборони, тобто це не фіксована щомісячна сума, а розрахунок за дні чергування.
На членів груп з протиповітряної оборони поширюються гарантії соціального захисту, передбачені статтею 119 Кодексу законів про працю, зокрема, щодо збереження місця роботи та посади.
Як повідомляв Укрінформ, напередодні, 9 липня, під час російської повітряної атаки завдяки мобільним вогневим групам знищені майже 100 цілей.
Фото: Повітряні сили
Суспільство
Журналістка з Херсона перейшла на службу до окупантів та втратила три квартири Анонси

Колишню ведучу з Херсона заочно засудили до 10 років ув’язнення за співпрацю з окупантами. Вона очолювала “інформаційне управління” під час окупації, втекла з міста й тепер позбавлена майна та права працювати в органах влади.
Про це повідомив Detector.media з посиланням на вирок суду.
Херсонський міський суд визнав винною у колабораційній діяльності колишню журналістку та ведучу Тетяну Левандовську. За рішенням суду, її заочно засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна та забороною обіймати посади в органах влади, державних та комунальних установах строком на 15 років.
Суд встановив, що у 2022 році, під час тимчасової окупації Херсона, Левандовська добровільно погодилася очолити так зване “управління з питань засобів масової інформації та зв’язків із громадськістю” в складі окупаційної адміністрації. Двоє свідків підтвердили, що вона щоденно відвідувала приміщення окупаційного органу влади й особисто реєструвала свою присутність у відповідних журналах.
Восени того ж року жінка залишила Херсон разом із російськими військами що відступили. Суд постановив конфіскувати у засудженої будинок, три квартири та автомобіль Nissan Leaf 2013 року випуску. Вирок наразі ще не набрав законної сили.
До повномасштабного вторгнення Левандовська працювала ведучою Херсонської обласної телерадіокомпанії “Скіфія”, вела авторські програми, співпрацювала із Суспільним як приватна підприємиця, а також адмініструвала соцмережі Херсонського водоканалу.
У грудні 2024 року Нацполіція України повідомила про підозру херсонській журналістці Тетяні Левандовській у колабораційній діяльності. У березні 2024 року Левандовську виключили з лав Національної спілки журналістів України за співпрацю з окупаційною адміністрацією.
За даними медіа, вона була близькою подругою Володимира Сальдо та Віталія Булюка — колишніх політиків, які перейшли на бік окупантів. Раніше Левандовська займалася їхнім піаром, а після захоплення Херсона отримала посаду прессекретаря окупаційної адміністрації.
Також оголосили підозру і журналістці Галині Єрмишко з Генічеська за співпрацю з окупаційною владою та поширення проросійської пропаганди. Вона керувала газетою і працювала у пресслужбі так званої адміністрації.
Суспільство
Одещина лідирує в Україні за врожаєм пшениці, ячменю, сорго та винограду

Про це повідомляє Держстат.
За даними Держстату, у структурі сільськогосподарського виробництва Одещини минулого року основну частку займала продукція рослинництва — 91,7%.
Одещина посіла перше місце за обсягами виробництва пшениці (11,6% від загального збору в Україні), ячменю (24,9%), сорго (27,4%), сочевиці (49,8%), гороху (32,6%), льону олійного (51,9%), гірчиці (20,7%), коріандру (25,0%) та винограду (56,1%).
Основну частину посівних площ — 61,8% — у регіоні відвели під зернові та зернобобові культури. Серед них лідером залишалася пшениця, яка забезпечила 61,7% валового збору, далі — ячмінь (20,9%) та кукурудза (11,2%).
Серед технічних культур переважали соняшник (65% валового збору) та озимий ріпак із кользою (27,3%).
У категорії овочів найбільше в регіоні виростили помідорів — понад 67% від загального збору овочевих культур підприємств Одещини. Також суттєві обсяги становила ріпчаста цибуля (13,6%), морква (3,9%) та кабачки (3,5%).
Раніше на USIonline.com —
З Одещини до Непалу: агропідприємці «надурили» державу на майже 8 млн грн (відео)
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.
-
Усі новини1 тиждень ago
чи є в ньому натяк на спін-офф
-
Відбудова1 тиждень ago
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами