Connect with us

Війна

боєць «Едельвейсу» розповів про зміну тактики ворога

Published

on


Російські загарбники кардинально змінили тактику ведення штурмових дій і перейшли на стратегію наступу за допомогою так званих перероблених багі, які не завдають якихось занадто великих проблем для українських військових.

Про це під час пресконференції в Укрінформі на тему “Люди, які тримають нашу землю” з нагоди Дня піхоти повідомив старший лейтенант, військовослужбовець 10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс” Роман Тлустий.

“Що стосується зміни тактики ведення штурмових дій чи наступу ворога, однозначно вона змінилася. Спочатку це були колони максимально довгі, максимально великі з броньованої техніки, і основним нашим ураженням – це було в першу чергу артилерія. Далі з плином часу на перший план вже виходять в нас безпілотні літальні апарати. І вся війна або основна частина ключова саме ними виконується. Вони (російські війська – ред.) перейшли на стратегію наступу за допомогою так званих перероблених багі, в які там сідає чотири-шість піхотинців, і на квадроцикли, мотоцикли. Ну, я не можу сказати, що це наразі є ефективна тактика, бо вона нам не завдає якихось занадто великих проблем. Це все зазвичай виявляється на підступах. І наша основна задача, що ми робимо і справляємося, – не підпускати безпосередньо до нашого піхотинця, до ближнього бою, оцю колону, яка їде”, – зазначив Тлустий.

Також він пояснив, що тактика в лісистій місцевості має свою специфіку, однак українські піхотинці навчились повноцінно протидіяти ворогу.

“Якщо ми говоримо безпосередньо про ліс, лісисту місцевість, то раніше в них була тактика великими групами заходити, пробувати штурмувати наші позиції. Зараз вони перейшли на тактику короткими групами – по три чоловіка. Проводять максимальне накопичення найближче до нашої точки, яку вони хочуть в подальшому штурмувати, роблять певне накопичення, а далі малими групами починають заходити. На всі “тактики”, які вони використовують наразі, є повноцінна протидія”, – наголосив Тлустий.

Читайте також: Ворог вже активно застосовує мототехніку на фронті – військові

Водночас він зауважив, що особливої уваги потребують нові розробки ворожих БПЛА, FPV-дронів, які постійно змінюють частоти, на яких працюють.

“Тут є така постійна гонка. Вони літають на певних FPV на певних частотах, ми використовуємо певні РЕБи. Проходить проміжок часу, вони переобладнуються, вони виходять на інші частоти. Відповідно, ми мусимо швидко реагувати і виходити на інші РЕБи на інших частотах. І оце така гонка, яку виграти дуже важко. Головне – не програти”, – відзначив він.

Боєць «Едельвейсу» також зазначив, що станом на сьогодні піхотинці оперативного командування “Захід” Сухопутних військ ЗСУ не мають дефіциту боєприпасів на полі бою.

“Що стосується забезпечення як такого, не можна сказати, що є якісь наразі проблеми чи критичні проблеми з озброєнням і взагалі. Є певні проміжки часу, коли буває в певні моменти гірше, а загалом проблем в цьому немає”, – запевнив Тлустий.

Читайте також: До професійного свята піхотинцям ОК «Захід» вручили державні нагороди

Як повідомляв Укрінформ, у 2019 році Президент України підписав Указ №152/2019 про відзначення 6 травня Дня піхоти. Згідно з указом, це професійне свято встановлено “з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій”.



Джерело

Війна

ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed

Published

on



Українська армія вперше застосує повністю автономну турель Sky Sentinel з великокаліберним кулеметом M2 “Ma Deuce” для боротьби з дронами-камікадзе. Встановлення цієї системи на озброєння стало новим етапом у розвитку протидронових технологій.

Як повідомив співробітник Центру підготовки операторів БПЛА “Крук” Віктор Таран у мережі Facebook, ключовою особливістю Sky Sentinel є повна автономність: система самостійно розпізнає ціль, розраховує траєкторію польоту ворожого дрона, зокрема Shahed, і відкриває вогонь.

“Не потрібно жодного оператора. Все робитиме виключно штучний інтелект”, – зазначив Таран.

Крім того, як наголосив спеціаліст, українські розробники почали впроваджувати систему штучного інтелекту OCDSS, яка дозволяє планувати ройові місії дронів на основі симуляцій тисяч бойових сценаріїв.

“Це означає: менше втрат, більше влучань і повний контроль над ситуацією в повітрі”, – пояснив він.

Водночас Таран застеріг, що всі ці показники були продемонстровані лише на випробуваннях.

“Звісно, ці всі показники були на рівні випробувань і не впроваджені на рівні країни. Тож тепер чекатимемо, як вона покаже себе в реальних бойових умовах”, – підсумував співробітник Центру підготовки операторів БПЛА “Крук” Віктор Таран.

Фокус вже писав, що турель Sky Sentinel (“Небесний Страж”) здатна виявляти та збивати російські безпілотні літальні апарати типу Shahed-136 і високошвидкісні крилаті ракети.

Нагадаємо, у квітні в українських бійців з’явилися автоматизовані турелі, здатні вести вогонь з укриття на відстані до 2,5 км.



Джерело

Continue Reading

Війна

У Третій штурмовій розповіли, як наземні дрони замінюють піхоту на полі бою

Published

on



Третя окрема штурмова бригада Збройних сил України впроваджує наземну роботизовану техніку, щоб замінити піхоту на полі бою; це сприяє зниженню людських втрат і підвищує ефективність виконання бойових завдань.

Про це на брифінгу заявив командир взводу наземних роботизованих комплексів та засновник школи НРК 3 ОШБр Віктор Павлов (Старк), передає кореспондент Укрінформу.

“Всі безпілотні системи, як повітряні, так і наземні, – це змога ефективно воювати та захищати свою країну. Вони дозволяють зменшити людські втрати та економічні витрати на війну. Наземні дрони – це можливість замінити роботу піхоти. НРК виконують три основні функції піхоти: логістичну, інженерну та вогневу підтримку”, – сказав Павлов.

За його словами, за тиждень наземні роботи перевозять десятки тонн вантажу на передову. Якщо людина в середньому може перенести до 20 кілограмів, роботизована техніка здатна довезти до 200 кг.

“Логістика – це основа. Без забезпечення не буде війни. У бригаді ми навчилися багато вантажу перевозити саме роботизованими комплексами… Класичну логістику ми майже повністю замінили на логістику дронами“, – наголосив військовослужбовець.

Не менш важливими функціями роботизованої техніки є можливість евакуації поранених, мінування та розмінування, забезпечення вогневої підтримки.

Він зазначив, що на Третю штурмову бригаду зараз припадає 50-60% застосування всіх роботизованих комплексів у Силах оборони. Системно підрозділ почав їх використовувати у 2024 році в Авдіївці. “Зараз у нас великі результати, а своїм досвідом ми готові ділитись”, – додав Павлов.

Читайте також: Чи стане небо чистим від «шахедів»?

У березні запрацювала Школа наземних роботизованих комплексів від Третьої штурмової бригади, за цей час навчання в ній пройшли 507 людей.

“Це і люди, які проходять курс рекрута, і цивільні, і військові. Більшість із них цивільні, бо курс для військових ми лише нещодавно запустили”, – зауважив Павлов.

За його словами, Школа НРК передусім працює для того, щоб акумулювати бойові знання, навички та досвід у цій галузі та передавати його як військовим, так і цивільним, “але для цивільних програма більш урізана, аби не відкривати військові таємниці”.

Павлов додав, що ще одним завданням школи є популяризація цього напряму та збільшення кількості підготовлених людей.

Читайте також: Нацгвардійці врятували пораненого побратима за допомогою наземного робота

У школі пропонують базовий 5-денний курс для цивільних і військовий курс, який триває 11 днів. Навчальна програма складається з таких напрямків: інженерна підтримка, логістика, бойові платформи. Подати заявку можна за посиланням.

Як повідомлялося, Третя окрема штурмова бригада Збройних сил України запустила власну школу для підготовки операторів наземних роботизованих комплексів (НРК).

Фото: Генштаб ЗСУ



Джерело

Continue Reading

Війна

Росія нарощує застосування ударних БпЛА та дронів-імітаторів під час атак на Україну

Published

on



Російська армія збільшує кількість засобів повітряного нападу, які застосовує під час атак на Україну, зокрема, йдеться про ударні БпЛА та дрони-імітатори.

Про це у телеефірі заявив начальник управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передає кореспондент Укрінформу.

“Достатньо взяти ту статистику, яку маємо за травень-червень, коли Росія поступово збільшує кількість засобів повітряного нападу, атакує з різних напрямків, різними типами дронів, ракет – ідуть крилаті, балістичні, аеробалістичні… Бачимо, що нарощують вони (атаки) саме кількісно; там немає особливого збільшення ракет, а от саме ударних БпЛА і – основне – імітаторів стає більше”, – сказав Ігнат.

Він додав, що під час останньої атаки ворог запустив понад 300 ударних БпЛА, решта були дрони-імітатори.

Коментуючи те, чи можливо визначити під час відбиття атаки, де ударний БпЛА, а де – імітатор, Ігнат зазначив, що спочатку залітають імітатори для того, щоб зімітувати той чи інший Shahed.

Читайте також: Мобільні групи ППО вночі знищили майже 100 ворожих цілей – Ігнат

“Залітають у складі груп, можуть летіти доволі кучно один до одного, тому радіолокаційно може бути видно, що це один Shahed, а насправді там може бути чотири, або ж імітатор один, а можуть бути чотири-п’ять. Потім вони вже можуть розділятися і летіти у різних напрямках, з різного боку атакувати ту чи іншу ціль. Звісно, є особливості параметрів польоту, якщо ми говоримо про радіолокаційне виявлення – маркер на моніторі. При наближенні до цілі об’єкта, до пунктів спостереження, де візуально та акустично теж іде ідентифікація тієї чи іншої цілі, і вже приймається рішення, коли знаємо, що це Shahed чи дрон-імітатор, на визначення засобу щодо їхнього знищення”, – розповів він.

Речник зауважив, що Повітряні сили мають різні засоби знищення ворожих літальних апаратів.

“Розуміємо, що авіація винищувальна працює, при таких атаках, безумовно, будуть працювати всі, зокрема гелікоптери армійської авіації, ППО Сухопутних військ, зенітно-ракетні війська, РЕБ, мобільно-вогневі групи – сьогодні найбільше збили саме вони… І також БпЛА-перехоплювачі залучаються дуже активно. Сьогодні десятки цілей на їхньому рахунку, цей напрямок теж розвивається”, – зазначив він.

Читайте також: Українські гвинтокрили першими у світі масово збивають дрони – льотчик ЗСУ

Як повідомляв Укрінформ, сили протиповітряної оборони знешкодили 718 засобів повітряного нападу, зокрема збили сім крилатих ракет “Х-101″/”Іскандер-К”, якими росіяни з вечора 8 липня атакували Україну.

Завдяки мобільним вогневим групам були знищені майже 100 цілей.

Фото: ФБ/Юрій Ігнат



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.