Connect with us

Суспільство

Депутати пропонують розширити перелік випадків застосування бойового імунітету

Published

on



У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується внести зміни до Кримінального кодексу та розширити випадки застосування бойового імунітету для військових.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у законопроєкті № 13146, який оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Документом пропонується внести зміни до статті 43-1 Кримінального кодексу “Виконання обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України”.

Нинішня редакція закону передбачає, що не є кримінальним правопорушенням діяння (дія або бездіяльність), вчинене в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту та спрямоване на відсіч та стримування збройної агресії Росії або агресії іншої країни, якщо це заподіяло шкоду життю або здоров’ю особи, яка здійснює таку агресію, або заподіяло шкоду правоохоронюваним інтересам, за відсутності ознак катування чи застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інших порушень законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою.

Запропонована депутатами редакція включає також втрати особового складу, бойової техніки та іншого майна до переліку можливих наслідків правомірних дій, спрямованих на відсіч агресії.

Також пропонується, що стаття про бойовий імунітет не застосовуватиметься, якщо порушення законів та звичаїв війни були умисними.

Серед ініціаторів законопроєкту члени оборонного комітету Ради – Ірина Фріз (фракція “Європейська солідарність”), Соломія Бобровська (фракція “Голос”), голова підкомітету з питань кримінального процесуального законодавства Юлія Яцик (позафракційна), перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики Михайло Цимбалюк(фракція “ВО “Батьківщина”).

Читайте також: Арешти бойових офіцерів: адвокатів Горбенка, Галушкіна й Рюмшина заслухали на комітеті ВР

Як повідомляв Укрінформ, 15 березня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та інших законів України щодо визначення обставин, що виключають кримінальну протиправність діяння та забезпечують бойовий імунітет в умовах дії режиму воєнного стану“. За це рішення проголосували 344 народні депутати.



Джерело

Суспільство

В Україні почали діяти нові правила оплати лікарняних

Published

on



Із 4 квітня застраховані українці матимуть право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах не тільки за основним місцем роботи, а й за сумісництвом.

Про це повідомив Пенсійний фонд України, передає Укрінформ.

Відповідні зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року №4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування», набувають чинності з 4 квітня 2025 року.

Так, внесені зміни до абзацу другого частини першої статті 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, якими передбачено надання застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах як за основним місцем роботи (діяльності), так і за місцем роботи за сумісництвом. Обмежень щодо кількості місць роботи за сумісництвом застрахованих осіб, за якими вони мають право отримати страхові виплати, не передбачено.

Наголошується, що зазначена норма застосовуватиметься до страхових випадків, які настануть з 4 квітня 2025 року.

Якщо людина втратила працездатність через нещасний випадок і при цьому перебуває у трудових відносинах з іншим страхувальником (за іншим місцем роботи ніж те, де стався нещасний випадок), такий страхувальник оплачує потерпілому перші 5 днів тимчасової непрацездатності за власні кошти у розмірі 100% середньої зарплати (оподаткованого доходу) незалежно від страхового стажу працівника.

З шостого дня тимчасової непрацездатності фінансування лікарняних здійснюється Пенсійним фондом України.

Читайте також: Пенсійний фонд у березні перерахує деяким домогосподарствам розмір призначеної субсидії

Як повідомлялося, Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування. Основні зміни в законі передбачають звільнення релігійніх організацій від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, заміну особистого страхування для посадових осіб природно-заповідного фонду на загальнообов’язкове соціальне страхування, надання право на допомогу з тимчасової непрацездатності та вагітності не тільки за основним місцем роботи, але й за сумісництвом, створення можливості отримання страхових виплат у паперовій чи електронній формі в умовах форс-мажору тощо.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

На Одещині судили військового, який пробрався до чужого будинку Анонси

Published

on



Військовослужбовець з села Мар’янівка, що у Ширяївському районі, постав перед судом за незаконне проникнення до приватного будинку.

Ананьївський районний суд Одеської області визнав солдата винним у скоєнні кримінального проступку за частиною 1 статті 162 Кримінального кодексу України — порушення недоторканності житла.

Як встановив суд, 17 лютого 2025 року військовослужбовець — розвідник 2-го механізованого батальйону — приблизно о 13:00, проходячи повз домоволодіння в одному з населених пунктів Одещини, вирішив незаконно проникнути до чужого будинку. Переконавшись, що власниці немає вдома, чоловік за допомогою цеглини зламав навісний замок і зайшов всередину. У будинку він перебував приблизно дві години.

Обвинувачений повністю визнав провину, щиро розкаявся та сприяв розслідуванню. Потерпіла жінка також погодилася на спрощене провадження — справу розглянули без судових дебатів, у письмовому форматі.

Суд врахував щире каяття, відсутність матеріальної шкоди та факт, що обвинувачений не має судимостей. Як покарання військовому призначили штраф у розмірі 1020 гривень (60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Нещодавно Балтський районний суд Одеської області виніс вирок у справі про хабарництво, пов’язане з ухиленням від мобілізації. Обвинувачений визнав свою вину та отримав покарання у вигляді штрафу. А Малиновський районний суд міста Одеси визнав військовослужбовця винним у неправдивому повідомленні про замінування цього суду й засудив його до 5 років і місяць позбавлення волі.

Раніше Інтент писав, що суд виніс рішення у справі військовослужбовця, який не повернувся на службу після відпустки. Солдат військової частини був звинувачений у самовільному залишенні місця служби.


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Суспільство

У селі Веселий кут на Одещині у вогні загинув пенсіонер — УСІ Online

Published

on


Вчора зранку в Болградському районі, у селі Веселий Кут, по вулиці Надрічна, виникла пожежа в літній кухні.

Про це повідомила пресслужба ГУ ДСНС України в Одеській області.

На місці пожежі вогнеборці виявили тіло 81-річного господаря будинку. Причина пожежі та розмір збитків встановлюються.

Загалом за минулу добу на Одещині сталося 32 пожежі: 13 в Одесі й 19 в області.

З них 16 – це загоряння сухої рослинності на загальній площі 9,56 гектарів.

Раніше на  USIonline.com

На Одещині гасили пожежу: знову горіла суха трава (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.