Connect with us

Війна

Фонд Повернись живим презентував проєкт для обслуговування винищувачів F-16

Published

on



Якщо раніше для підвіски одного боєприпаса на літак потрібно було 10–12 військових, тепер — лише троє, кажуть у Фонді.

Фонд “Повернись живим” презентував “Проєкт 61” — мобільну екосистему для обслуговування винищувачів F-16, яку передав Повітряним силам ЗСУ. Про це повідомили на сторінці фонду в соцмережі.

Профінансувала придбання такої екосистеми компанія “Укрнафта”, задонативши понад 49 мільйонів гривень.

“Проєкт 61″ — це автономна й ефективна система, створена з урахуванням умов повномасштабної війни та досвіду західних партнерів. Якщо раніше для підвіски одного боєприпаса потрібно було 10–12 військових, тепер — лише троє”, — розповів Сергій, представник “Офісу 61”, який займається розвитком державної авіації.

До складу комплексу входять:

  • мобільний пункт планування місій з робочим і житловим модулями;
  • два комплекси підготовки озброєння (майстерня, техніка для підвіски та пікапи).

У Фонді наголошують, що в умовах реальної війни, коли ворог полює на літаки й аеродроми, Повітряним Силам бракувало мобільності в питаннях обслуговування як самих F-16, так і їхнього авіаційного озброєння.

Ця екосистема враховує передовий досвід Європи, спирається на реальні потреби України та допомагає літакам нового зразка реалізувати весь свій потенціал.

Нагадаємо, що у Повітряних силах ЗСУ зізнались, скільки F-16 втратили.

Також повідомлялося, чому Бельгія досі не передала Україні обіцяні F-16. Зокрема, їх досі немає чим замінити.



Джерело

Війна

Повітряні сили отримали мобільні комплекси для обслуговування F-16, розроблені в Україні

Published

on



Фонд “Повернись живим” за запитом Міністерства оборони України та з підтримкою державної компанії “Укрнафта” розробили, придбали та передали для Повітряних Сил Збройних сил України перші в країні мобільні комплекси для обслуговування літаків нового зразка.

Як передає Укрінформ, про Повітряні сили ЗСУ повідомили у Телеграмі та оприлюднили відповідне відео.

“В умовах реальної війни, коли ворог полює на літаки й аеродроми, Повітряним силам бракувало мобільності в питаннях обслуговування як самих F-16, так і їхнього авіаційного озброєння”,- ідеться у повідомленні.

Йдеться про “Проєкт 61” – унікальну, самостійну та ефективну екосистему, яка спирається на реальні потреби України у цій війні: мобільний комплекс планування місій, де проводиться передпольотний брифінг льотчиків та супровід бортів у ближній зоні та два комплекси підготовки авіаційного озброєння, які прискорюють підготовку та перевірку боєприпасів, а також полегшують їх підвіску до літака.

Читайте також: Чехія підготує вісьмох українських пілотів F-16

За словами представника “Офісу 61”, який займається розвитком державної авіації, “раніше для підвіски одного боєприпасу було необхідно від 10 до 12 осіб. Завдяки цьому комплексу, тепер це можливо реалізувати за допомогою трьох людей”.

Втілити в життя таке необхідне рішення допомогла Укрнафта, яка зробила внесок у 49 438 176,90 грн.

Читайте також: Дрони-перехоплювачі та інші розробки: Зеленський анонсував нові контракти

Ця екосистема враховує передовий досвід Європи, спирається на реальні потреби України та допомагає літакам нового зразка реалізувати весь свій потенціал.

Як повідомляв Укрінформ, влада Чехії за пропозицією міністерки оборони Яни Чернохової затвердила програму підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.



Джерело

Continue Reading

Війна

Війська РФ ударили дронами по Ізюму на Харківщині

Published

on



Російська армія завдала ударів безпілотниками по місту Ізюм Харківської області, виникла пожежа.

Про це повідомляє у Телеграмі Ізюмська міська військова адміністрація, передає Укрінформ.

“Сьогодні ворог завдав удару по місту Ізюм. За попередньою інформацією, зафіксовано два влучання внаслідок атаки БПЛА. Уражено складське приміщення, яке наразі не використовується. Виникла пожежа“, – йдеться у дописі.

Читайте також: На Харківщині у полі підірвався тракторист

На місці працюють рятувальні служби, за попередніми даними, постраждалих немає.

Як повідомлялося, в ніч проти 20 липня місто Ізюм зазнало ворожих атак безпілотниками. Один із них влучив у житловий будинок, інші дрони поцілили по території закинутої водокачки та нежитлової будівлі колишнього підприємства. 50-річна жінка отримала садна на руках і ногах, опіки обох стоп; 76-річна жінка – гостру реакцію на стрес.

Фото ілюстративне: ДСНС



Джерело

Continue Reading

Війна

Шмигаль назвав ключові рішення партнерів за підсумками 29-го «Рамштайну»

Published

on



Учасники 29-ї зустрічі Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») обговорили зміцнення оборонного потенціалу Збройних сил України.

Про це в Телеграмі повідомив міністр оборони Денис Шмигаль, передає Укрінформ.

«Під час засідання у форматі «Рамштайн» отримали важливий сигнал: вільний світ – на боці України та миру. Разом із партнерами зосередилися на головному – зміцненні оборонного потенціалу української армії», – написав Шмигаль.

Він також поінформував про ключові рішення партнерів.

Зокрема, США ініціюють новий механізм спільно з НАТО, що дозволить європейським країнам закуповувати американське озброєння для України. Європейські країни вже заявили про готовність долучитися до фінаснування. «Обговорили конкретний механізм роботи цієї ініціативи. Німеччина долучиться до ініціативи щодо передачі Україні п’яти систем протиповітряної оборони Patriot, які повинні незабаром надійти до України», – зауважив глава МОУ.

Він зазначив, що Німеччина передає понад 200 000 снарядів для систем Gepard, а також фінансує закупівлю українських далекобійних дронів.

Канада продовжить участь у фінансуванні українського ОПК через «данську модель» та виділяє 20 млн канадських доларів на обслуговування українських танків.

Нідерланди надають 200 млн євро на дрони-перехоплювачі та 125 млн євро на обслуговування літаків F-16.

Читайте також: Німеччина надасть Україні п’ять систем Patriot і профінансує далекобійні дрони – Пісторіус

Норвегія у 2025 році загалом виділила 1 млрд євро на закупівлю дронів, з них 400 млн – на закупівлю в українського ОПК.

Швеція готує новий пакет з засобами ППО, артилерією та технікою.

«Щиро дякую кожній країні, яка підтримує Україну в межах формату «Рамштайн». Особливо вдячний США – ініціатору створення цієї платформи у квітні 2022 року, а також Великій Британії та Німеччині – за лідерство в Контактній групі. Продовжуємо працювати з партнерами. Посилюємо армію та наближаємо справедливий та тривалий мир», – наголосив Шмигаль.

Як повідомлялося, 29-ту зустріч у форматі «Рамштайн» організували міністр оборони Великої Британії Джон Гілі та міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, подія об’єднала 52 країни та організації.

Читайте також: Генсек НАТО на засіданні «Рамштайну» наголосив на нових можливостях підтримки України

Серед учасників – генеральний секретар НАТО Марк Рютте, міністр оборони США Піт Гегсет, командувач Європейського командування ЗС США та керховний головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Алексус Гринкевич, високий представник ЄС Кая Каллас.

Україну представляли міністр оборони Денис Шмигаль, секретар Ради національної безпеки і оборони України Рустем Умєров, головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський. Також до української делегації увійшли начальник Генерального штабу генерал-майор Андрій Гнатов, начальник ГУР генерал-лейтенант Кирило Буданов, перший заступник міністра оборони Сергій Боєв та інші представники сектору безпеки та оборони.

Фото: Телеграм/Шмигаль



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.