Connect with us

Політика

Глава МЗС Німеччини прибула до Києва

Published

on



Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок 1 квітня прибула в Україну з візитом.

Про це повідомляється на сайті МЗС ФРН, передає Укрінформ.

«У зв’язку з глухим кутом у відносинах між США та Росією надзвичайно важливо, щоб ми, європейці, показали, що беззастережно підтримуємо Україну та робимо це ще більше… На цьому тлі так важливо бути в Україні зараз і дати зрозуміти, що наступний уряд Німеччини також продовжуватиме надавати масштабну підтримку Україні», – пояснила Бербок мету свого візиту.

Вона зауважила, що Путін хотів завоювати Київ і Україну за три дні, але після більш ніж трьох років жорстокої російської агресії стало очевидним, що його план провалився; Путін втягнув Україну і Росію у жорстоку війну на виснаження, яку він не виграє. Народ України мужньо і рішуче боронить свою незалежність і демократію, підкреслила Бербок.

Глава МЗС ФРН наголосила, що ніхто так не прагне миру, як український народ.

«Україна готова до негайного припинення вогню. Це Путін тягне час, не хоче миру і продовжує загарбницьку війну, порушуючи міжнародне право. Він симулює готовність до переговорів, але ні на міліметр не відступає від своїх цілей», – підкреслила очільниця зовнішньополітичного відомства.

За її словами, партнери України не повинні дозволити, щоб «Путін і його клакери засліпили нас, бо пропозиція миру – це не мир».

Бербок зауважила, що на майбутній зустрічі міністри закордонних справ НАТО європейські країни планують дати зрозуміти американській стороні, що не можна миритися з тактикою зволікання Путіна.

Глава МЗС запевнила, що Німеччина не залишить напризволяще народ України. Рішення партій, які входять у попередній і майбутній уряд, надати додаткові 3 мільярди євро на короткострокову підтримку Україні та ще 8,25 мільярда євро спрямувати на військову підтримку до 2029 року є вираженням твердої міжпартійної солідарності та відданості. За словами Бербок, це чітке свідчення того, що Берлін серйозно налаштований на подальшу підтримку України та європейської безпеки.

Читайте також: До Києва прибув глава МЗС Литви

Як повідомлялося, це 11-й візит Бербок в Україну та 9-й від початку повномасштабного російського вторгнення.

Фото: Jörg Blank/dpa



Джерело

Політика

До «коаліції охочих» готові долучитися 10-12 країн

Published

on



Незабаром в Україні відбудеться перша зустріч представників генштабів іноземних держав, зокрема Франції та Великобританії, щодо можливого розміщення військового контингенту на території України. До «коаліції охочих» в тому чи іншому форматі готові долучитись 10-12 країн.

Як передає Укрінформ, про це заявив заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса під час спілкування з журналістами.

«Під час візиту Президента до Парижа, було досягнуто домовленості про проведення зустрічі в Україні. Вона стосуватиметься практичного військового планування, зокрема — присутності контингенту. На цій зустрічі ми обговоримо наше спільне бачення подальших дій. Участь у ній стовідсотково братимуть представники Франції та Об’єднаного Королівства. Також, можливо, долучаться представники інших країн. Наразі до коаліції готові долучитися близько десяти–дванадцяти країн. Питання лише в тому, в якому форматі це буде реалізовано. Саме тому зараз тривають обговорення: є наше базове бачення, і є бачення наших партнерів, виходячи з їхніх спроможностей», – повідомив Паліса.

Він додав, що після узгодження всіх деталей можна буде переходити до більш предметної розмови, а незабаром відбудеться друга зустріч, яка носитиме більш технічний формат.

Читайте також: Членство в НАТО залишається на столі переговорів, але поки Україні потрібні гарантії безпеки – Зеленський

Як повідомляв Укрінформ, 27 березня у Парижі відбулася зустріч «Коаліції охочих». Головною темою зустрічі було продовження допомоги для України та обговорення структури майбутніх гарантій безпеки для України після завершення війни.



Джерело

Continue Reading

Політика

Мережко назвав актуальне питання щодо залучення Європи до мирних перемовин

Published

on



Залучення країн Європейського Союзу до мирних переговорів лише зміцнить позиції України і посилить тиск на Росію. Проте наразі постає питання щодо того, як залучити Європу до переговорного процесу з технічної точки зору.

Про це повідомив народний депутат, голова комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко у коментарі Укрінформу.

«Я вважаю, що залучення Франції та Великої Британії до процесу переговорів – це абсолютно правильний крок, оскільки Європа є важливим гарантом нашої безпеки, надає значну допомогу, включаючи військову та матеріальну підтримку, що навіть перевищує допомогу Сполучених Штатів», – зазначив він.

Водночас парламентарій висловив думку, що Україна вже має статус кандидата на вступ до ЄС, «тобто ми майже є членами Євросоюзу, тому він повинен активно долучатися до переговорного процесу».

Читайте також: Умєров обговорив із колегами з ЄС план примушення Росії до переговорів

Мережко також підкреслив, що учать європейських країн у перемовинах була б корисною для української сторони, «однак наразі США обрали модель так званої “шатл-дипломатії”, тому питання полягає в тому, як залучити Європу до цього процесу з технічної точки зору».

«Я вважаю, що залучення Європи лише зміцнить позиції України і посилить тиск на Росію», – акцентував він.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що Європу за столом переговорів будуть представляти Франція і Велика Британія.



Джерело

Continue Reading

Політика

МЗС України вітає санкції США проти мережі, що допомагала Ірану виробляти безпілотники

Published

on



Міністерство закордонних справ України вітає рішення США запровадити санкції проти шістьох юридичних та двох фізичних осіб, причетних до забезпечення військово-промислового комплексу Ірану компонентами, необхідними для виробництва БПЛА.

Про це йдеться у коментарі МЗС України, передає Укрінформ.

“Україна підтримує такі дії та поділяє підхід Сполучених Штатів Америки щодо протидії загрозам з боку Ірану. Вважаємо збільшення тиску виправданим засобом обмеження доступу до іранського озброєння з боку країн, які порушують міжнародну безпеку та світовий правопорядок”, – наголошує зовнішньополітичне відомство.

Зазначається, що Україна дотримується у власній політиці аналогічної позиції. Міністерство нагадало, що в травні 2023 року Верховна Рада схвалила запровадження секторальних спеціальних економічних санкцій та інших обмежувальних заходів до Ірану терміном на 50 років, які, зокрема, мають на меті обмежити доступ підприємств іранського ВПК до товарів військового призначення та подвійного використання.

МЗС укотре закликало керівництво Ірану припинити постачання до Росії БпЛА, компонентів їх виробництва та інших видів озброєння, які регулярно та цілеспрямовано використовуються державою-агресором для атак проти мирних українських міст і громад, ударів по обʼєктах критичної інфраструктури та терору проти цивільних людей.

Читайте також: США перекидають військові літаки на Близький Схід на тлі зростання напруженості з Іраном

“Поглиблена військово-технічна співпраця Москви та Тегерана створює неприйнятні загрози як для Європи, так і для Близького Сходу, а отже, тиск на ці два режими сприятиме зміцненню безпеки та стабільності в обидвох регіонах”, – наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

Як повідомляв Укрінформ, 1 квітня уряд Сполучених Штатів оголосив про запровадження санкцій проти міжнародної мережі, яка забезпечувала поставки Ірану компонентів для його програми з незаконного виробництва безпілотних літальних апаратів.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.