Connect with us

Усі новини

компанія представила власну модель штучного інтелекту

Published

on



Китайський виробник смартфонів і електромобілів Xiaomi впроваджуватиме власний ШІ. Ринок одразу ж відреагував — акції компанії помітно пішли вгору.

Про це повідомляє scmp.com.

Зокрема, ціна акцій Xiaomi в Гонконзі наприкінці минулого тижня зросла на 5,3% (до 49,95 гонконзьких доларів), тоді як акції Kingsoft Cloud Holdings, в якій Xiaomi належить 10% акцій, а генеральному директору Xiaomi Лей Цзюню — 11%, підскочили на 14,2% (до 7,4 гонконзьких доларів).

Як заявили в компанії Xiaomi, їхня модель MiMo з відкритим вихідним кодом налічує 7 млрд параметрів і перевершила в математичному обґрунтуванні та кодуванні o1-mini від OpenAI і QwQ-32B-Preview від Alibaba Group Holding.

MiMo — це перша велика мовна модель (ВММ) Xiaomi. Її запуску передували повідомлення про те, що Xiaomi нарощує свої обчислювальні ресурси. Наприклад, згідно зі звітом місцевого ЗМІ Jiemian у грудні, Xiaomi закупила близько 10 тис. графічних процесорів для навчання своїх моделей.

Амбіції Xiaomi в галузі штучного інтелекту стали очевидними, коли компанія зробила пропозицію про найм Ло Фулі — китайської “дівчини-генія” штучного інтелекту з DeepSeek. Щоправда, Ло за підсумком відхилила цю пропозицію.

До того ж, ще рік тому Xiaomi оголошувала про плани з розроблення власних LLM: компанія прагне впровадити внутрішню технологію штучного інтелекту у свої електромобілі, смартфони та побутову техніку.

Хоча Xiaomi випускає модель ШІ пізніше, ніж DeepSeek і Alibaba, там упевнені, що у компанії є шанс стати частиною штучного загального інтелекту (AGI), теоретичної точки, в якій ШІ дорівнює або перевершує людський інтелект.

“Здавалося, що 2025 рік стане другою половиною змагання моделей ШІ, але ми впевнені, що шлях до AGI ще дуже довгий”, — заявив представники Xiaomi.

Раніше Фокус писав про смартфони Xiaomi, які працюють найдовше. Ємність батарей гаджетів, що потрапили в топ-5, перевищує 5000 мАг.

Також експерти пояснили, чому Phone ніколи не наздожене Xiaomi. Справа теж виявилася в потужному акумуляторі: телефон Xiaomi 16 може бути оснащений масивною батареєю на 7000 мАг, що зробить його першим подібним смартфоном.



Джерело

Економіка

Дострокова пенсія для медиків — як вийти

Published

on



Деякі категорії медичних працівників в Україні можуть вийти на пенсію достроково — за вислугу років.

Таке право надається за певного спеціального стажу та за умови роботи в установах. Про це повідомляє ПФУ.

Серед тих, хто може претендувати на пільгову пенсію, — лікарі, середній медичний персонал, провізори та фармацевти, незалежно від займаної посади.

Основна умова — наявність спеціального стажу залежно від періоду виходу на пенсію:

  • не менше 29 років — у разі виходу на пенсію з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року;
  • не менше 29,5 років — з 1 квітня 2023 по 31 березня 2024 року;
  • не менше 30 років — починаючи з 1 квітня 2024 року і далі.

При цьому стаж, отриманий до 1 січня 2004 року в низці установ, зараховується в подвійному розмірі. Йдеться про роботу в лепрозорних і протичумних установах, відділеннях для ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, інфекційних, патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях, а також психіатричних установах.

Розмір такої пенсії визначається за тими самими принципами, що й пенсія за віком: зазвичай це 55% від середньомісячного заробітку, але не нижче мінімальної пенсії. Розрахунок проводять за формулою, що залежить від загального стажу та рівня доходу.

Пенсійний фонд враховує заробіток за будь-які 60 календарних місяців, що йдуть підряд, протягом усього трудового життя, незалежно від перерв.

Багато медпрацівників після оформлення пенсії за вислугу років хочуть продовжувати працювати. Однак тут є важливий нюанс: пенсія виплачується тільки в разі звільнення з посади, яка дає право на цю пільгу. Якщо людина продовжує працювати на такій посаді, виплати призупиняються.

Нагадаємо, в Україні педагогам, які працюють у закладах загальної середньої освіти, надаються різні доплати, розмір яких варіюється від 5% до 40% від посадового окладу. Крім того, запроваджено нову надбавку в розмірі 1 тисячі гривень.

Раніше повідомлялося, що зарплати українських вчителів планують підвищити. Залежно від рівня кваліфікації зарплати педагогам можуть підняти від 10 до 25%.



Джерело

Continue Reading

Війна

ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed

Published

on



Українська армія вперше застосує повністю автономну турель Sky Sentinel з великокаліберним кулеметом M2 “Ma Deuce” для боротьби з дронами-камікадзе. Встановлення цієї системи на озброєння стало новим етапом у розвитку протидронових технологій.

Як повідомив співробітник Центру підготовки операторів БПЛА “Крук” Віктор Таран у мережі Facebook, ключовою особливістю Sky Sentinel є повна автономність: система самостійно розпізнає ціль, розраховує траєкторію польоту ворожого дрона, зокрема Shahed, і відкриває вогонь.

“Не потрібно жодного оператора. Все робитиме виключно штучний інтелект”, – зазначив Таран.

Крім того, як наголосив спеціаліст, українські розробники почали впроваджувати систему штучного інтелекту OCDSS, яка дозволяє планувати ройові місії дронів на основі симуляцій тисяч бойових сценаріїв.

“Це означає: менше втрат, більше влучань і повний контроль над ситуацією в повітрі”, – пояснив він.

Водночас Таран застеріг, що всі ці показники були продемонстровані лише на випробуваннях.

“Звісно, ці всі показники були на рівні випробувань і не впроваджені на рівні країни. Тож тепер чекатимемо, як вона покаже себе в реальних бойових умовах”, – підсумував співробітник Центру підготовки операторів БПЛА “Крук” Віктор Таран.

Фокус вже писав, що турель Sky Sentinel (“Небесний Страж”) здатна виявляти та збивати російські безпілотні літальні апарати типу Shahed-136 і високошвидкісні крилаті ракети.

Нагадаємо, у квітні в українських бійців з’явилися автоматизовані турелі, здатні вести вогонь з укриття на відстані до 2,5 км.



Джерело

Continue Reading

Економіка

Морський відпочинок 2025 — що вибрати між Туреччиною та Єгиптом

Published

on



Обираючи місце для літньої відпустки, багато українців традиційно розриваються між двома найбільш затребуваними курортами — Туреччиною та Єгиптом. Ці напрямки залишаються фаворитами серед туристів завдяки зручному формату відпочинку за системою “все включено” і широкому спектру послуг для мандрівників.

Система “все включено” давно стала візитною карткою Єгипту і Туреччини — двох країн, для яких туризм відіграє ключову роль в економіці. Відпочивальникам тут пропонують максимум комфорту, проте за вартістю путівки дещо різняться. Про це йдеться в матеріалі видання “Новини.LIVE”.

Вартість відпочинку в Єгипті

Так, для українських туристів відпочинок у Єгипті обійдеться дешевше. Семиденний тур у тризірковий готель у середньому стартує від 20 тисяч грн на одного. У цю суму вже включено переліт, трансфер, проживання за системою all inclusive і медичну страховку.

Трохи дорожче коштує розміщення в чотиризірковому готелі — від 22 тисяч грн за тиждень.

Тим, хто віддає перевагу самостійним поїздкам, доведеться заплатити від 15 000 грн за тиждень проживання з харчуванням. Додатково потрібно врахувати витрати на переліт, розваги та покупки, включно з сувенірами.

Ціни на відпочинок у Туреччині

Українцям, які планують літню відпустку в Туреччині, варто враховувати, що вартість турів стартує від 22 тисяч гривень на одного. За цю суму можна провести п’ять днів у тризірковому готелі з обслуговуванням за системою “все включено”. Додатково за переліт і трансфер платити не доведеться — ці послуги входять у турпакет і забезпечуються туристичним агентством.

Якщо розглядати триваліший відпочинок у готелі вищого рівня, то тиждень у чотиризірковому закладі обійдеться щонайменше у 27 тисяч грн.

Тим, хто воліє самостійно бронювати житло, також варто підготуватися до витрат. Проживання в турецькому готелі протягом шести днів стартує від 13 200 гривень.

Нагадаємо, Фокус раніше розповідав про найкращі локації для відпочинку в Хорватії.

Також Фокус писав про найкращі пляжі, маршрути та страви в Чорногорії.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.