Війна
Латвія відправила в Україну чергову партію ударних дронів

«Ще 1500 бойових безпілотників прямують з Латвії до України. Дві латвійські компанії в рамках міжнародної коаліції безпілотників за перше півріччя поставили 12 тис. безпілотників», – написав Спрудс у своїй сторінці в соцмережі Х та опублікував відповідні фото та відео.
Він розповів, що у цю партію увійшли 1500 бойових дронів. Вони є частиною замовлення із 12 тисяч безпілотників, які у першому півріччі вироблять дві латвійські компанії для потреб Сил оборони України.
Зазначимо, що попередню партію БПЛА, про яку також повідомляв латвійський урядовець, було відправлено в Україну на початку квітня, і вона також налічувала 1,5 тисячі дронів.
Як раніше повідомляв Укрінформ, президент Латвії підписав закон про вихід країни з конвенції про заборону протипіхотних мін.
Фото: x.com/AndrisSpruds
Війна
що зробив завод і як змінили технологію, — ЕП

Підприємство, причетне до скандалу з бракованими мінами для Збройних сил України, виконало зобов’язання та повністю замінило проблемні боєприпаси. Завод надіслав українським бійцям майже 40 тисяч мін за умовами гарантії, та вдосконалив виробничий процес.
Про міни для ЗСУ та підсумки скандалу з неякісними пострілами написало медіа “Економічна правда”.
Медіа повідомило, що отримало відповідь на запит, відправлений у Міністерство стратегічних галузей промисловості. У документі від міністерства вказується, що завод-виробник повністю замінив партію бракованих мін. Ідеться про 39 455 од. боєприпасів. Неякісні постріли калібру 120 мм вилучили й надіслали нові та покращені, написало ЕП. Обмін відбувався з грудня 2024 року і кількома партіями, пояснили в Мінстратегпромі. При цьому завод одночасно відвантажував боєприпаси за поточними контрактами, додало відомство.
У листі міністерства також розповіли про те, що зробив завод після виявлення партії бракованих мін для ЗСУ. Вказується, що компанія змінила конструкцію пострілів, покращила технології та посилила контроль за якістю. Крім того, покращені міни успішно пройшли бойове випробування, підсумували урядовці.
“Нові партії мінометних пострілів калібру 120 мм виготовлені за зміненою технологією, пройшли ряд випробувань, зокрема у військах”, — навели журналісти фрагмент відповіді Мінстратегпрому.
Також міністерство відкрило інформацію про кількість мін та снарядів, випущених в Україні протягом 2024 року: це 2,4 млн од. Підрахунки показують, що бракованих виробів виявилось 2%.
Міни для ЗСУ — проблеми з бракованими боєприпасами
Зазначимо, у листопаді 2024 року Фокус писав про міни для ЗСУ, які не вибухали або детонували, не долітаючи до цілі. Про проблеми з боєприпасами розповів розслідувач Юрій Ніколов. Ніколов зібрав скарги бійців, які публікували відео з неякісними пострілами. Як з’ясувалось, згідно з угодою Міноборони України з деяким державним підприємством, у 2023 році в ЗСУ мали надійти спершу 300 тис. мін, а потім — ще 670 тис. У статті описується процедура перевірки та прийняття продукції, через недосконалість якої на фронт потрапили неякісні міни. У 2024 році, за орієнтовними оцінками, могли відкликати партію в 100 тис. пострілів, ідеться у розслідуванні. Своєю чергою глава Мінстратегпром Герман Сметанін заявив, що насправді ідеться про 24 тис. одиниць браку.
Тоді ж Міноборони України відреагувало на скандал з мінами. У відомстві повідомили, що знають про проблему і три тижні тому почали розслідування. Відомство додало, що бійці ЗСУ отримуватимуть імпортні постріли, поки з’ясується питання з вітчизняними.
Нагадуємо, у січні на порталі Defense Express розповіли про закупівлю мін для ЗСУ, 80-річний вік яких перевищує термін придатності тротилу.
Війна
Війська РФ використають «травневе перемир’я» для перегрупування та посилення

Триденне «перемир’я» у травні, як і попереднє «Великоднє», російські війська використають для перегрупування, посилення своїх оборонних споруд та збільшення забезпечення.
Як передає Укрінформ, про це в телеефірі заявив речник Сил оборони Півдня Владислав Волошин.
«Звичайно, це його так зване перемир’я (Великоднє – ред.) чи припинення вогню, воно лише було видимістю. Ми, звичайно ж, спостерігали, як ворог проводив ці перегрупування, як він зміцнював і посилював свої оборонні споруди, як він проводив евакуацію своїх втрат, як він здійснював логістичне забезпечення. І вже буквально на наступну добу в нас на 25% збільшилась кількість артилерійських обстрілів і збільшилась кількість боєприпасів, які ворог застосував під час цих обстрілів. Крім того, відсотків на 12-15 збільшилась кількість ударів дронами-камікадзе. Підкреслюю – на наступну добу. Тобто ворог використав те перемир’я, те припинення вогню для того, щоб безперешкодно здійснити всі ці перегрупування і логістичні посилення своїх підрозділів», – сказав Волошин.
Крім того, за його словами, росіяни не припиняли розвідку, намагалися на деяких напрямках зробити проходи в мінно-вибухових загородженнях, хоча Сили оборони й не дозволили це здійснити. На думку речника, анонсоване диктатором Путіним перемир’я на 9 травня російські окупанти так само використають для свого посилення.
«За ці три дні, що вище військово-політичне командування і керівництво Російської Федерації пропонує провести, ну, здійснити «перемир’я», я думаю, що він (ворог – ред.) також зможе використати його для того, щоб просто посилитись», – наголосив Волошин.
Як повідомляв Укрінформ, Путін оголосив «перемир’я» з 8 по 10 травня на честь Дня Перемоги, який відзначається в Росії. На цей період нібито буде зупинено всі бойові дії з боку РФ. Президент України заявив, що для припинення вогню не потрібно чекати 8 травня, як анонсував очільник РФ Володимир Путін. Це можна зробити негайно.
Війна
Генерала Генштабу РФ Ярослава Москалика ліквідували спецслужби України, — нардеп (відео)

Убивство заступника начальника Головного оперативного управління Генерального штабу РФ Ярослава Москалика організували українські спецслужби. У Верховній Раді впевнені, що це була правильна робота.
Про це заявив в інтерв’ю “Українській правді” секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.
У Верховній Раді визнали, що вбивство Москалика організували українські спецслужби
“Що тут можна сказати… Я задоволений, це правильна робота наших спецслужб. Навіть якщо найближчим часом ми дійдемо до припинення війни, робота спецслужб тільки почнеться”, — пояснив політик.
Йдеться про початок ліквідації злочинців, які обстрілювали мирних українців, запускали ракети, аналізували, ухвалювали рішення і віддавали накази. Це буде основним завданням українських спецслужб, розвідки та Служби безпеки України.
“Щоб ці люди понесли покарання, де б вони не перебували. Щоб вони боялися виїжджати не те що за територію Росії, а виходити з дому”, — зауважив Костенко.
Цей напрям діяльності, за його словами, буде актуальним у найближчі 10, 20 і 30 років.
“Як колись євреї шукали нацистів, які скоювали злочини в концтаборах. Головне — створити сильні спецслужби і набирати серйозні кадри. Ставити їм правильні завдання”, — резюмував він.
Нагадаємо, у РФ затримали уродженця України Ігната Кузіна, підозрюваного в організації вибуху в місті Балашиха та подальшій ліквідації Москалика.
Фокус раніше писав, що вранці 25 квітня жителі підмосковної Балашихи почули гучний вибух. Машина Москалика горіла біля багатоповерхівки.
-
Політика6 днів ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна6 днів ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події6 днів ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
-
Усі новини1 тиждень ago
стюардеса показала, що носить під зручною уніформою (відео)
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова6 днів ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна6 днів ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий