Усі новини
лікарка вказала на ключову помилку в процесі зважування

Людина може зважитися о 8-й ранку і знову о 8-й вечора, і тільки потім виявити, що її тіло, здавалося б, набрало або втратило кілька кілограмів без видимих причин. Такий незвичайний перепад має під собою низку причин, про які розповіли лікарі.
Про це пише BBC Science Focus.
Терези не брешуть, але вони можуть вводити нас в оману без контексту. Цей своєрідний феномен, який часто помилково сприймають як ознаку невдачі або успіху в досягненні цілей у царині здоров’я, пов’язаний скоріше з біологічними припливами та відпливами, ніж із набором або втратою жиру. Щоденні зміни ваги можуть здаватися нестійкими, але їхні причини глибоко вкорінені в системах організму, які спокійно працюють.
У Фокус.Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Доктор Ніш Манек, лікар загальної практики та медичний педагог, розкрила цю загадку, вказавши на воду як на одного з головних винуватців. Оскільки вода становить приблизно 60 відсотків людського тіла, незначні зміни в гідратації, наприклад, солона вечеря або багата на вуглеводи їжа, можуть затримати більше води в тканинах, тимчасово схиливши шальки терезів у бік збільшення. Гормональні зрушення, особливо під час менструації, можуть спричинити аналогічні ефекти, які часто минають протягом кількох днів без втручання.
Високий рівень цукру виявився не пов’язаним з ожирінням: що знайшли вчені в нашому мозку
Те, що надходить в організм, також буквально впливає на вагу, просто тому що воно ще не вийшло з нього, каже Манек. Пізній прийом їжі, навіть якщо він корисний, все одно додає масу, яку травна система ще не переробила. Ця харчова вага є минущою, зникаючи в міру перетравлення їжі, але вона може на мить підштовхнути цифри вгору. Швидкість цього процесу значно варіюється від людини до людини, залежно від здоров’я травної системи та метаболізму.
Фізичні вправи теж можуть створити ілюзію швидкої зміни ваги. Після інтенсивного тренування організм втрачає воду через піт, що призводить до короткочасного зниження ваги. Однак під час відновлення м’язів організм може утримувати зайву воду, що призводить до її тимчасового збільшення, попереджає Манек.
Протягом кількох тижнів або місяців нарощування м’язів може навіть призвести до довгострокового збільшення ваги, тоді як реальні запаси жиру зменшуються, що робить ваги ненадійним інструментом для відстеження фітнес-прогресу.
Травна система вносить ще один шар коливань. Рухи кишківника, або їх відсутність, можуть змінити вагу людини кардинально. Закреп, зневоднення або недостатня кількість клітковини можуть вплинути на частоту очищення організму від відходів, тож час зважування відіграє не меншу роль, ніж дієта або рівень активності.
Навіть алкоголь залишає свій слід як у нашому тілі, так і на показниках ваг. Спочатку зневоднюючи організм і спричиняючи оманливе зниження ваги, він викликає ефект компенсації наступного дня, коли організм чіпляється за будь-яку зайву воду. Цей ефект бумеранга маскує реальність стабільного рівня жиру і вводить в оману тих, хто відстежує прогрес тільки за цифрами.
Така вага може коливатися до 2 кілограмів протягом одного дня, до того ж більша частина цього коливання пов’язана з рідиною і травними процесами, а не з жиром, що потрібно враховувати під час коригування харчування і способу життя, ґрунтуючись на показниках ваг.
Раніше Фокус писав про нещодавно знайдений ген ожиріння. Вчені підтвердили, що в зайвій вазі не завжди винне погане харчування.
А так само Фокус писав про глобальну проблему, що виникає через ожиріння. Люди з такою проблемою були схильні пропускати набагато більше роботи через проблеми зі здоров’ям порівняно зі своїми однолітками з нормальною вагою, до того ж кількість прогулів збільшується разом із тяжкістю ожиріння
Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових і медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов’язково зверніться до лікаря.
Економіка
Пенсія в Україні — скільки платитимуть за середньої зарплати

В Україні за умови повного трудового стажу і стабільного отримання середньої зарплати можна розраховувати на пенсію в розмірі 5269,9 гривень. Для цього необхідно протягом 35 років отримувати щонайменше середню по країні зарплату або мати такий рівень доходу в середньому за все трудове життя.
За наявності 40 років трудового стажу та стабільного отримання середньої заробітної плати протягом усього періоду роботи у 2025 році пенсія становитиме 6022,8 грн. Зі зростанням зарплат розмір виплат також помітно зростатиме. Про це йдеться в матеріалі видання OBOZ.UA.
Приміром, за зарплати, що на 50% вища за середню, — тобто приблизно 27 883 грн — можна розраховувати на пенсію в розмірі 7904,9 грн, якщо трудовий стаж становить 35 років. А за наявності 40 років стажу така зарплата забезпечить пенсію в 9034,2 грн.
В Україні пенсії отримують 10 млн 331 тис. осіб. З них майже 7,5 млн — це пенсіонери за віком, решта — одержувачі спеціальних виплат: за інвалідністю, через втрату годувальника та інших підстав. Найвищими залишаються пенсії суддів — згідно із законом, це довічне грошове забезпечення. У середньому судді отримують понад 108 тис. грн на місяць.
Нагадаємо, українці передпенсійного віку, які опинилися без роботи, можуть достроково вийти на відпочинок. Однак для цього людина має відповідати низці умов.
У Пенсійному фонді розповіли, що деякі українці можуть вийти на пенсію в 55 років. Однак така пільга доступна не всім.
Авто
Ford Mustang Shelby GT350 1965 простояв 50 років на вулиці — відео

У США виявили занедбаний Ford Mustang 1965 року в лімітованій спортивній версії Shelby GT350. Раритетне авто не їздило 50 років.
Найперший Ford Mustang Shelby GT350 – колекційний спорткар, вартість якого стартує з 350 000 доларів. Виготовлено лише 562 таких купе. Про знахідку розповіли у відео на Youtube-каналі Vernon Estes Classics.
Історія Ford Mustang Shelby GT350 доволі насичена. Це один із п’яти спорткарів цієї моделі, які дісталися дилеру на Гавайї (квота на цей штат була невеликою). Його експлуатували до 1972 року, а потім поставили на плантації ананасів.
Занедбаний раритет: колекційне американське авто 70-х простояло 45 років у гаражі (фото)
Shelby GT350 викупили і переправили до Каліфорнії, однак у середині 70-х власник поставив його під навіс у своєму дворі і більше не заводив.
Випущено лише 562 Shelby GT350 1965 року
Фото: скриншот / YouTube
Знайомий механік давно хотів викупити раритетне купе Ford Mustang, проте зміг зробити це лише після смерті власника. Спорткар, звісно, потребує реставрації, адже місцями покрився іржею і не заводиться, проте автомобіль повністю оригінальний.
Спорткар потребує реставрації, але повністю оригінальний
Фото: скриншот / YouTube
Shelby GT350 1965 року – перший Ford Mustang, доопрацьований знаменитим гонщиком та конструктором Кероллом Шелбі. Його полегшили до 1280 кг, а потужність 4,7-літрового V8 збільшили до 306 сил. Із 4-ступінчастою механічною КПП спорткар здатен розігнатися до 100 км/год за 6,5 с і розвинути 217 км/год.
Між іншим, нещодавно виявили цілу покинуту колекцію рідкісних Ford Mustang.
Також Фокус писав про кладовище автомобілів “Ока” в США.
Економіка
ТЦК розшукує військовозобов’язаного – як вийти із розшуку

Як дізнатися, що ТЦК оголосила розшук? Фокус запитав юристів про це та інші питання застосування розшуку, як заходу впливу на громадян з боку ТЦК та СП.
Розшук військовозобов’язаних, чи мобілізаційний розшук, здійснюється для встановлення місцезнаходження осіб, які ухиляються від виконання обов’язку під час війни. Передусім йдеться про явку до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП). Цей процес регламентується законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, зазначила в коментарі Фокусу адвокатка АО Evrikalaw Мирослава Мостова. Вона розповіла також про обставини, за яких військовозобов’язаний потрапляє “в розшук”.
Чи законно оголошувати військовозобов’язаних у розшук
За словами юристки, як співробітники ТЦК, так і поліція, діють у межах нормативного регулювання, оголошуючи військовозобовязаного в розшук.
Розшук, ініційований ТЦК — це один із заходів адмінвпливу на військовозобов”язаних
Фото: З відкритих джерел
За законом України “Про військовий обов’язок і військову службу” (ст. 38–39), постановою КМУ №921, яка регулює ведення військового обліку,а також низки наказів Міністерства оборони України, у разі неявки без поважної причини до ТЦК, людину розшукуватимуть.
“У цих документах описано механізми контролю за військовозобов’язаними, а також дії у разі їх неявки без поважної причини. Розшук, ініційований Територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), – це один із заходів адміністративного впливу на військовозобов’язаних, які не виконують свої обов’язки, визначені законом під час мобілізації або ведення військового обліку”, – каже Мирослава Мостова.
У разі виявлення порушень ТЦК звертається до Нацполіції
Фото: соцмережi
Як запускається процедура розшуку?
У разі виявлення вказаних правопорушень, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки звертається до органів та підрозділів, що входять до системи поліції, щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до ТЦК та СП із наступними запитами:
- внести особу до Єдиної інформаційної системи МВС;
- долучити інформацію про військовозобов’язаного до державного реєстру військовозобов’язаних “Оберіг”.
Зазначимо, що поліція отримує право на адміністративне затримання такої особи з метою доставлення її до ТЦК та СП.
Поліція отримує право на адміністративне затримання такої особи з метою доставлення її до ТЦК та СП
“Від моменту звернення керівника ТЦК та СП до органу поліції із вказаною заявою, військовозобов’язаний, який допустив порушення вноситься до Єдиної інформаційної системи МВС та до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (Оберіг). У разі виявлення порушника працівники поліції здійснюють адміністративне затримання до доставлення такої особи до ТЦК та СП для складення адмінпротоколу та притягнення до адміністративної відповідальності. Після виявлення порушника працівники поліції складають протокол, і особа притягується до адміністративної відповідальності”, – пояснила Мостова.
Для перевірки інформації про розшук слід скористатися мобільним додатком Резерв +
Фото: sud.ua
Як дізнатися, чи ви у розшуку: два способи
Для перевірки, чи перебуває особа в розшуку, можна:
- зробити офіційний запит до ТЦК та СП за місцем проживання;
- скористатися мобільним додатком “Резерв +”, який дозволяє перевірити статус військовозобов’язаного.
Щоби позбутися статусу “У розшуку”, слід особисто з’явившись до ТЦК та СП після отримання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та оплати штрафу після оновлення військово-облікових даних
А щоби позбутися статусу “У розшуку”, слід особисто з’явившись до ТЦК та СП після отримання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та оплати штрафу після оновлення військово-облікових даних. Тож слід діяти за наступним алгоритмом:
- прибути до ТЦК та СП;
- отримати постанову про адміністративне правопорушення;
- сплатити штраф, передбачений законодавством;
- оновити військово-облікові дані.
Лише після цього інформацію буде видалено з реєстрів, і статус “У розшуку” зникне.
Працівники ТЦК і бусифікація: в аналогу гри GTA про Україну з’явилося нове оновлення (відео)
“Аби уникнути неприємних штрафів, варто пам’ятати про необхідність дотримання правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, – радить юристка.
Як додає Анна Даніель, адвокатка, керуюча Адвокатського бюро “Анни Даніель”, варто підготуватися до мобілізації і з юридичної точки зору. Це включає перевірку отриманих медичних документів, права на відстрочку та консультації з адвокатом щодо можливих дій у разі виникнення юридичних складнощів і проблемних питань.
“А у разі законних підстав для отримання відстрочки необхідно завчасно звертатися за отриманням правничої допомоги. Важливо пам’ятати, що кожен випадок індивідуальний, і консультація з кваліфікованим юристом допоможе правильно зрозуміти права та обов’язки”, – наголошує адвокатка.
-
Суспільство1 тиждень ago
Суд залишив під вартою екскомандира 155 бригади «Анна Київська» до 20 липня і зменшив заставу
-
Суспільство1 тиждень ago
Комунальні підприємства та університет звернулися до депутатів з проханням надати землю Анонси
-
Політика1 тиждень ago
Фіцо і Додіка внесли до бази «Миротворця»
-
Усі новини1 тиждень ago
чому ми не можемо схуднути, попри дієти і спорт
-
Усі новини1 тиждень ago
чому деякі популярні телефони «відстали від життя»
-
Війна1 тиждень ago
Командир корабля морської охорони Микола Щербаков
-
Відбудова1 тиждень ago
У Бородянці почали будувати багатоповерхівку на місці зруйнованої росіянами
-
Політика1 тиждень ago
Новообраний президент Румунії вперше відвідає Україну