Connect with us

Суспільство

МКСК не виключає «російського сліду»

Published

on



МКСК не виключає, що у незаконному встановленні табличок на пам’ятнику та братській могилі воїнам УПА на горі Монастир поблизу с. Верхрата у Польщі є російський слід. Це збіглося з початком пошукових робіт в с. Пужники та може свідчити про намір зірвати ці роботи.

Про це в телеефірі сказав заступник міністра культури та стратегічних комунікацій Андрій Наджос, передає Укрінформ.

“Встановлення цієї таблички збіглося дивним чином з початком робіт в Пужниках. І ми між собою, коли спілкувалися із польськими колегами, не виключали так званого російського сліду в цій всій історії для того, щоб зірвати ці роботи, зіпсувати взагалі атмосферу і хід підготовки до цих робіт”, – сказав Наджос.

Він нагадав, що міністри культури України та Польщі виступили зі спільною заявою, в якій засудили такі незаконні дії. Польська влада демонтувала незаконно встановлені таблички.

“Отже, менш ніж за тиждень, інцидент ми вважаємо повністю вичерпаним. Було засуджено такі дії і, власне, сама табличка демонтована. Нам здається, що це знову-таки чергова ознака того, що обидві країни без політизації і без емоцій рухаються в правильному напрямі”, – сказав Наджос.

Читайте також: Під час пошукових робіт у селі Пужники знайшли останки 30 осіб – Наджос

Як повідомлялося, 24 квітня в Тернопільскій області на місці зниклого села Пужники розпочали ексгумацію тіл польських громадян, які загинули у 1945 році. Роботи проходять у межах українсько-польської співпраці, спрямованої на спільне осмислення історичних подій Другої світової війни. Перед цим на горі Монастир поблизу с. Верхрата у Польщі на пам’ятнику та братській могилі воїнам УПА невідомі встановили незаконні таблички. 21 квітня 2025 року, поліцією Польщі було відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину передбаченого ст. 261 Кримінального кодексу Республіки Польща (наруга над пам’ятником чи іншим громадським місцем, встановленим для вшанування історичної події чи вшанування особи), а також ст. 288 КК РП (знищення чужої речі). 28 квітня 2025 року Реставратор пам’яток культури Підкарпатського воєводства видав наказ про усунення таблички, встановленої сторонніми особами на території гори Монастир. Дії було виконано відповідно до чинного законодавства та з урахуванням вимог охорони культурної спадщини.

Читайте також: У Польщі на могилі воїнів УПА демонтували провокативну плиту, у справі поки нікого не затримали

Міністерства культури України та Республіки Польща у спільній заяві рішуче засудили факт вандалізму щодо українського місця пам’яті на горі Монастир, наголосивши на необхідності негайного усунення всіх незаконно встановлених елементів.



Джерело

Суспільство

Віцепрезидент Ради з питань дипломатії презентував книгу-дослідження «Ідентичність і мозок»

Published

on


Путін продовжує заперечувати право українців на державний суверенітет, а також на визначення ідентичності українців. Дослідження Яна де Маєра допомагає зрозуміти, яким чином мозок людини здатен визначити свою ідентичність, керуючись емоціями та знаннями про мову і культуру.

Про це повідомив міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький під час презентації книги “Ідентичність і мозок”, яка відбулась в Укрінформі.

“Дослідження, яке стане повноцінною книгою про ідентичність і мозок, торкається ключових питань станом на сьогодні сучасного людства. Як формується наша ідентичність, як мозок, культура, мова і пам’ять творять наше я. І як ці механізми діють у суспільствах. Як будь-яке суспільство, керуючись основними елементами мови, культури, топоніміки, все ж таки має глибокі трансформації, а особливо в період війни”, – розповів Точицький.






В Укрінформі відбулася презентація книги “Ідентичність і мозок” Яна де Маєра / Фото: Тарасов Володимир. Укрінформ

За його словами доктор філософії, почесний професор Королівської академії археології Бельгії, історик і мовознавець Ян де Маєр намагається достеменно, детально розібратися в тому, що означає термін “ідентичність”.

“Я сподіваюсь, що кожен з вас зможе, можливо, не з першого разу, долучитися до розуміння того, що є для нас наш мозок у сучасному мистецькому історичному просторі. Найважливіше – це презентація того, як людина здатна мислити об’єктивно, базуючись на фактах історії і мистецтві”, – пояснив Точицький.

Міністр наголосив, що у дослідженні науковця йдеться про міждисциплінарні дослідження в сфері нейроестетики, філософії, культури та атрибуції візуального мистецтва, які є визначальними не лише в Європі, а і у Північній Америці.

“В той самий час – це роздуми про те, як людська особливість виникає з емоцій, розумінь. В тому числі, це надзвичайно важливо після пережитої чергової важкої ночі з тим, щоб в кожного з нас було розуміння, що прибрати той чи інший символ імперського минулого – це не лише про якусь дію, а так само про посили й меседжі, які ми даємо нашому суспільству”, – додав Точицький.

Своєю чергою віцепрезидент Ради з питань дипломатії Європейського Союзу, автор книги “Ідентичність і мозок” Ян де Маєр наголосив, що першу версію дослідження було опубліковано у 2021 році. Сьогодні ж декілька книг буде подаровано українським бібліотекам.

“На сьогоднішній день, в той час, коли доходить кінця перша частина дослідження, я бачу, як Путіна реформулює чимало в історії. І пан Микола Точицький в моїй роботі дуже сильно допоміг підійти до правильних підходів. Зокрема, як з української точки зору було б справедливо відобразити історичні реалії в моїй книзі. Також з огляду на те, що пан Путін все-таки заперечує суверенітет України та користується інструментами пропаганди. Він бачить українську ідентичність як опозицію до російського “я”. Я хотів би сказати, що на сьогоднішній день з позиції когнітивної нейронауки ідентичність, звісно, говорить про невід’ємне усвідомлення нас як нації”, – наголосив Ян де Маєр.

Професор Вільного університету Брюсселя також підкреслив, що на сьогодні всі нації переживають історичний наратив.

“По мірі того, як цивілізації стають більш зрілими, ми бачимо, що машини роблять неабиякий прорив в пізнанні роботи мозку. Так, емоційним шляхом наш мозок може на сьогодні обирати найяскравіше, найпоказовіше серед широких масивів даних. І тут головним показником є емоції. З інтелектуальної точки зору це називається свідомість…”, – пояснив науковець.

Читайте також: Точицький обговорив із послом Кореї захист української культурної спадщини

Він пояснив, що коли людина робить свій вибір, вона робить крок у валідацію своєї ідентичності.

“При цьому потрібно розуміти, що наші дії мають бути спрямовані на боротьбу з пропагандою. З огляду на пострадянську агресію проти України, президент Путін заперечує право українців на державний суверенітет, а також на визначення ідентичності українців. Амбіція Путіна полягає в відновленні Російської Федерації. Вони рухаються за стратегією зміцнення свого російського “Я” шляхом маніпуляції з мовною політикою. Так, впродовж останніх трьох років ми ввели свій вокабуляр, вже таке поняття, як жорстокість з боку Росії”, – наголосив дослідник.

Дослідження складається з 15 розділів, які охоплюють філософське, історичне, мистецьке та нейронаукове осмислення ідентичності. Наприкінці книги читачам пропонується візуальний додаток під назвою «Історія України в мапах», що відображає територіальну динаміку, колоніальну політику імперій, розподіли та втрати українських земель у різні історичні епохи.

Презентація книги відбулась в Укрінформі за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Херсонці організовували переміщення барж з військовою технікою рф та обікрали порт Анонси

Published

on



Чотирьох мешканців Херсона засудили до 12 років позбавлення волі за співпрацю з окупантами та розкрадання майна річкового порту. Вони допомагали російським військовим переправляти техніку, а також погрозами змушували працівників передавати майно підприємства.

Про це повідомив Центр журналістських розслідувань з посиланням на вирок суду.

За даними слідства, у 2022 році Ігор Ткаченко, Сергій Попов, Євген Савінкін та Олександр Гетманський працювали в незаконно створеному окупантами Херсонському річковому порту.

Вони брали участь у розкраданні майна порту, зокрема барж, техніки та дизельного пального, а також допомагали облаштовувати понтонну переправу через Дніпро для військових рф.

Ткаченко, колишній директор державного морського порту, добровільно очолив фейкове підприємство, організував набір персоналу, виплачував зарплати в рублях. Також він силоміць забирав майно компанії “Укррічфлот” та погрожував працівникам порту.

Він також сприяв транспортуванню російської техніки баржами між Херсоном і Голою Пристанню. На початку листопада 2022 року, напередодні відступу російських окупантів з Херсона, Ткаченко організував вивезення на захоплений лівий берег буксира “Кодак”, теплохода “Затон”, буксира “Ріца”, автокрана, двох тракторів та  раніше привласнених автомобілів.

Разом із ним діяли його знайомі — механік Попов, охоронець Гетманський і заступник директора Савінкін, які теж брали участь у розкраданні техніки, офісного обладнання та примушували віддавати транспорт.

Очевидці розповіли, що обвинувачені діяли агресивно й навіть погрожували розправою. Херсонський міський суд заочно визнав усіх чотирьох винними за статтями про пособництво ворогу, незаконне зберігання зброї та крадіжку в умовах воєнного стану. Вирок — по 12 років ув’язнення з конфіскацією майна та забороною працювати в органах влади протягом 15 років.

Також 41-річного Олександра Пархомюка заочно засудили до 12 років ув’язнення за пособництво рф. Під час окупації він працював заступником директора з безпеки в створеному окупантами фейковому Херсонському порту та допомагав будувати понтонну переправу поблизу Антонівського мосту.

Після окупації та обстрілів Херсонський морський порт зазнав майже повного знищення — втрачено обладнання, будівлі, судна та інше майно. Попри численні звернення, держава досі не узгодила з концесіонером план відновлення об’єкта.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Массовое отключение воды в Одессе в Хаджибейском, Киевском и Приморском районах – какие адреса и когда возобновят поставки (от Инфосводоканала)

Published

on


Люди набирают воду, чтобы попить. Фото иллюстративное: Новини.LIVE

Сегодня, 12 июня, в Одессе отключили воду сразу в трех районах города из-за аварии на сетях. Поставки горожанам обещают вернуть до 18:00, однако время зависит от адреса проживания.

Об этом сообщает пресс-служба “Инфоксводоканала”.

Реклама

Читайте также:

Отключение воды

В связи с аварией на магистральной линии временно прекращена подача воды потребителям Хаджибейского, Киевского и частично Приморского районов города. Восстановить поставки обещают до до 18:00.

Кроме того, до 15:00 воду отключили по следующим адресам:

  • Итальянская улица, 49-69,
  • Ришельевская, 53-59,
  • Большая Арнаутская, 49-55,
  • Малая Арнаутская, 50-52.

До 18:00 воды не будет:

  • Киевский район,
  • Хаджибейский район,
  • Приморский район (частично).
Поведомление Инфокса. Фото: скриншот

На время отключения водоснабжения в Киевском и Хаджибейском районах города организован централизованный подвоз технической воды.

Адреса, по которым с 11:00 будут стоять водовозы:

1. Ак.Королева / Чикаленко

2. Левитана / Ак.Королева

3. Архитекторская / Ак.Королева

4. Инглезе / Ак.Королева

5. пл.Деревянко / И.Рабина

6. Вадатурская / Люстдорфская дорога.

Адреса бюветов в Одессе

В городе функционируют 17 бюветов. Расположены они по следующим адресам:

Киевский район.

  • Фонтанская дорога, 16.
  • Адмиральский проспект, 31;
  • Дача Ковалевского, 150.
  • проспект Небесной Сотни, 14.

Приморский район.

  • Старобазарный сквер, 3;
  • проспект Гагарина, 33;
  • Академическая, 11.
  • Ольгиевская, 37;
  • Старопортофранковская, 105.
  • Академическая, 2.
  • Академическая, 30.

Хаджибейский район:

  • Космонавтов, 15;
  • Михайловская площадь, 19;
  • Дальницкая, 25;
  • Инглези, 1.

Пересипский район.

  • Крымская, 71;
  • Курорт Куяльник, 4.

Работают бюветные комплексы с 08:00 до 18:00 и до 20:00 ежедневно.

Напомним, недавно мы писали о тарифе на СДПТ в июне. А также о стоимости водоснабжения для одесситов.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.