Connect with us

Усі новини

ми бачили лише 0,001% цієї території (відео)

Published

on



Океан покриває понад 70% поверхні нашої планети і є домівкою для неймовірної кількості життя. І все ж, саме Світовий океан є найменш дослідженою областю на Землі — насправді 99,999% глибин океану ніколи не спостерігалися людьми.

Про це пише IFLScience.

Більшу частину океану ніколи не було нанесено на карту, проте вчені намагаються виправити ситуацію за допомогою таких проєктів, як Seabed 2030, щоб врешті-решт нанести на карту кожен океан. Відомо, що сьогодні вченим уже вдалося нанести на карту трохи більше чверті дна Світового океану. Цифра може здатися незначною, проте ще 2017 року на карту було нанесено лише 6% океанічного дна.

У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

99,999% все ще незвідані

І все ж, вчені попереджають, що є ще більш разюча цифра: нові дослідження показують, що 99,999% глибин Світового океану ніколи не спостерігалися людьми.

Зазначимо, що під глибинами океану розуміється будь-яка частина земного океану, яка глибша за 200 метрів. Статистика вказує на те, що такі регіони покривають 66% нашої планети та відіграють вирішальне значення для багатьох природних процесів на планеті, але все ще залишаються найменш вивченою і зрозумілою областю нашої планети.

Побачити все морське дно

У новому дослідженні вчені спробували з’ясувати, наскільки насправді недосліджений земний океан. Команда вивчила 43 681 зареєстровану підводну експедицію, проведену 14 країнами в 120 економічних зонах і відкритому морі.

Дані вказують на те, що нам доступні лише від 2130 до 3823 квадратних кілометрів візуального покриття морського дна. Для розуміння, це становить лише не більше 0,001% від загальної кількості морського дня, і навіть не є репрезентативним, оскільки більшість експедицій відбувалися в ВЕЗ у межах 370 кілометрів від узбережжя Японії, США та Нової Зеландії. Ці три країни, разом із Францією та Німеччиною, несуть відповідальність за понад 97 відсотків цих досліджень.

Карта океану

Команда виявила, що будуть потрібні набагато більші зусилля, щоб побачити все морське дно. Поточна швидкість нових спостережень становить 3 квадратних кілометри на рік. Навіть якби було 1000 спостережних платформ, кожна з яких підтримувала б поточну швидкість, знадобилося б понад 100 000 років, щоб картувати все це.

За словами дослідника Віктора Весково, який займається розробкою нових підходів для дослідження океану, дані вказують на те, що людству знадобляться фундаментальні зміни в тому, як саме ми вивчаємо Світовий океан.

Чому вивчення глибокого океану таке важливе

Глибокий океан важливий для розуміння виробництва кисню на нашій планеті, а також клімату. Дорогоцінні молекули, зібрані у глибоководних істот, таких як губки, використовувалися в медицині, і, ймовірно, з’являться й інші.

Під товщею води захований неймовірний дорогоцінний світ, який потрібно захистити й вивчити, але це неймовірно складно зробити, якщо нам нічого не відомо про нього. Дослідники припускають, що автоматизація може стати ключем до досягнення мети, оскільки вона значно знизить витрати. Це аналогічний аргумент для зниження витрат на фактичне картування морського дна в першу чергу.

Чому важливо картувати морське дно:

  • навігація суден, щоб вони не стикалися з підводними горами та мілинами;
  • карта приливних зон і зон океанічних течій, що впливають на зміну клімату;
  • захист морських мешканців;
  • розуміння вуглецевого циклу планети;
  • дорогоцінні молекули, важливі для медицини.

Раніше Фокус писав про те, що вчені помітили на поверхні те, що приховували від нас роками.



Джерело

Усі новини

безкоштовний лайфхак із TikTok підкорює користувачів

Published

on



Любителі домашнього затишку і красивих інтер’єрів відкрили для себе новий спосіб прикрасити вітальню, не витрачаючи жодної копійки. Усе, що потрібно, — це Smart TV і YouTube.

Один із найпопулярніших варіантів дрібненького трюку в TikTok показала користувачка Лара Джоанна Джарвіс, опублікувавши ролик про те, як вона увімкнула на своєму телевізорі “телеарти” в рамці.

Цей простий прийом дає змогу створити ілюзію дорогого настінного мистецтва просто на екрані телевізора.

“Якщо у вас немає естетичного телевізора, ось безплатний спосіб його “встановити”. Це миле диво! Просто трюк робить будинок у 10 разів дорожчим”, — сказала вона у відео.

Лара також наголосила, що можна змінювати рамки та зображення залежно від настрою та сезону.

Суть трюку — увімкнути на телевізорі відеозаставки з картинами відомих художників або атмосферними сценами, перетворюючи його на ефектну артінсталяцію. Такий прийом нагадує “Art Mode” від Samsung, але не вимагає купівлі дорогої моделі. Люди можуть обирати з величезного асортименту відео: від шедеврів Ван Гога і Моне до зимових пейзажів з різдвяним декором, польових квітів і мальовничих заходів сонця.

Користувачі в коментарях захоплюються знахідкою.

“Це так мило!”, “Геніально!”, “Тепер мій телевізор має вигляд як у журналі з інтер’єру”, — писали вони.

Багато хто зізнався, що регулярно вмикають заставки з фоном у вигляді дощу, джазу або тріску каміна для створення розслаблюючої атмосфери.

Раніше Фокус повідомляв, що жінка понад рік отримує тонни чужих посилок. Мешканка Сан-Хосе (США) несподівано стала “пунктом повернення” для товарів з Amazon. Її будинок завалений коробками, і посилки продовжують приходити.

Також стало відомо, що випадкова знахідка збагатила сім’ю майже на $1 млн. Мешканці Франції випадково виявили у себе вдома оригінальну скульптуру Огюста Родена, яка десятиліттями стояла у них на піаніно.





Джерело

Continue Reading

Війна

Трамп порадив Зеленському йти в наступ

Published

on



Президент США Дональд Трамп під час розмови із Володимиром Зеленським 4 липня заявив, що Україна не зможе переламати ситуацію на фронті, залишаючись у обороні. Цей діалог став ключовим у налагодженні відносин між лідерами після кількох місяців напруженості.

Як повідомляє The Washington Post з посиланням неназваного українського чиновника, у телефонній розмові, що відбулася в День Незалежності США, Трамп наголосив: Україні слід перейти в наступ, оскільки лише оборонна стратегія не дозволить змінити хід війни.

The Washington Post пише, що під час розмови із Зеленським 4 липня Трамп заявив, що Україна не змінить хід війни, граючи в обороні, і їй потрібно перейти в наступ, сказав український чиновник. Коли Трамп запитав, чи може Україна бомбити Москву чи Санкт-Петербург, чиновник сказав, що Зеленський відповів: “Якщо у нас буде правильна зброя, ми зможемо”.

Після розмови з Трампом керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав її “найкращою з усіх”, а Зеленський, за словами джерела, погодився. Хоча в команді українського президента панував обережний оптимізм, наголошувалося, що рано робити висновки без подальших дій.

На момент публікації матеріалу пресслужби Білого дому та Офісу президента не коментували інформацію медіа про те, що Дональд Трамп рекомендував Володимиру Зеленському віддати Силам оборони наказ йти у наступ.

Як писав Фокус, після розмови Зеленського з Трампом 4 липня, удари по Росії почастішали.

Офіційні повідомлення місцевої влади та Міноборони РФ показують, що з 4 по 18 липня Москву й область атакували безпілотники 9 разів.

Нагадаємо, 17 липня українські дрони атакували місцевий хімзавод “Щекиназот” у Тульській області РФ. Губернатор Дмитро Міляєв заявив, що підрозділи ППО збили три БПЛА, на територію неназваного підприємства нібито впали уламки.

14 липня президент США Дональд Трамп розповів, як лідер РФ Володимир Путін забував про домовленості, як тільки клав слухавку. Республіканець пообіцяв поставити багато зброї в Україну та висунув Росії жорсткий ультиматум.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

Чому не працює швидка зарядка: експерти назвали несподівану причину

Published

on



Зазвичай від швидкої зарядки нашого смартфона ми очікуємо якраз того, що вона працюватиме швидко. Але якщо така зарядка справляється із завданням повільно, то у цього може бути кілька причин.

Перш за все, треба розібратися з тим, що таке швидка зарядка, пише slashgear.com. Такі зарядні пристрої здатні забезпечувати необхідну кількість енергії завдяки протоколам швидкої зарядки (USB PD, Samsung Adaptive Fast Charging або Huawei SuperCharge). Але таку зарядку підтримують не всі пристрої.

Хоча багато хто з сучасних гаджетів може підтримувати до 240 Вт з USB PD3.1, у роботі ще залишилися пристрої, випущені в ті часи, коли планка для швидкостей швидкого заряджання була ще досить низькою. Тож для початку переконайтеся, що ваш девайс підтримує швидке заряджання.

Може бути й так, що зарядка працює не так швидко, як хочеться, але річ не в ній, а в тому, що господар телефону використовує енерговитратні додатки на повній яскравості, і вони “з’їдають” заряд швидше, ніж працює зарядний пристрій. У такому разі просто залиште телефон у спокої на час заряджання.

Як розібратися зі швидкою зарядкою

Є й такі смартфони, які підтримують швидку зарядку, але не за замовчуванням. Наприклад, на деяких моделях Samsung Galaxy таку опцію треба ввімкнути самому. Ще є безліч вбудованих механізмів безпеки — наприклад, оптимізація акумулятора, яка може сповільнити заряджання пристрою в разі досягнення певного порога. Зокрема, Apple використовує оптимізоване заряджання акумулятора, коригуючи швидкість заряджання, коли ваш iPhone досягає позначки 80%. Тому врахуйте, що повільне заряджання може бути функцією, а не помилкою.

Що уповільнює зарядку

Окремо варто відзначити суто технічні несправності. На функціональність механізмів швидкої зарядки можуть вплинути фізичні пошкодження: перевірте пристрій на наявність вм’ятин, тріщин та інших дефектів. Негативну роль можуть зіграти і несправні кабелі — перегнуті, протерті або просто невідповідні. Звісно, найкраще купувати оригінальні кабелі одного й того ж виробника, щоб бути впевненим, що вони ідеально підходять для вашого пристрою.

Проблема може бути і в джерелах живлення. Так може статися, якщо ви користуєтеся неякісним подовжувачем або неефективним дорожнім адаптером живлення, який не пройшов необхідну перевірку якості. Щоб перевірити це, ви можете спробувати під’єднати пристрій до розетки безпосередньо.

Раніше Фокус писав, які пристрої не можна підключати до подовжувача. Наприклад, не слід підключати велику побутову техніку — звичайний подовжувач на таку напругу не розрахований, і це може спричинити пожежу.

Також повідомлялося про п’ять міфів про смартфон, які варто забути. Серед таких міфів було й твердження про те, що нічна зарядка телефону нібито псує батарею



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.