Політика
Ми все ще маємо гарні шанси вирішити питання миру в Україні

Про це він заявив у п’ятницю в Білому домі, передає кореспондент Укрінформу.
«Якщо з якоїсь причини одна із двох сторін ускладнюватиме це, ми просто скажемо: ви нерозумні, ви дурні, жахливі люди, і ми просто відмовимося від цього. Але, сподіваюся, нам не доведеться цього робити», – зазначив Трамп.
Водночас він підкреслив, що хоче, аби бойові дії закінчилися.
«Подумайте, щодня багато людей гинуть, в той час, як ми говоримо – ну ви знаєте – коли вони грають в ігри. Тож ми не збираємося це приймати, і ми побачимо. Проте я думаю, що у нас є гарні шанси розв’язати проблему», – зазначив президент США.
Трампа також попросили уточнити кількість днів, упродовж яких, за словами держсекретаря Рубіо, США можуть визначитися, чи можливий мир, і якщо ні, то «рухатися далі» по інших пріоритетах.
«Немає конкретної кількості днів, але ми хочемо зробити це швидко»,- зазначив Трамп, знову заявивши, що хоче зупинити вбивства солдатів з обох боків.
Як повідомляв Укрінформ, у п’ятницю Дональд Трамп заявив, що ніхто з ним не грає в питанні переговорів щодо досягнення миру в Україні. Він підкреслив, що бачить ентузіазм з боку сторін, які ведуть війну.
Політика
Сибіга та Сікорський обговорили вступ до ЄС та обороноздатність України

Міністри закордонних справ України та Польщі Андрій Сибіга і Радослав Сікорський обговорили просування вступу України до Європейського Союзу та зміцнення обороноздатності.
Про це повідомив глава української дипломатії в соцмережі X, передає Укрінформ.
«Я мав гарну розмову з моїм колегою Радославом Сікорським, щоб висловити свою вдячність Польщі за підтримку України під час її головування в ЄС. Ми обговорили подальші зусилля щодо просування вступу України до ЄС. Я відзначив важливість відкриття переговорних кластерів, зокрема першого кластера», – зазначив міністр.
Сибіга також наголосив, що спільний шлях України та Молдови до ЄС є фактором регіональної безпеки та стабільності.
Глави МЗС України та Польщі домовилися про наступні конкретні кроки щодо зміцнення обороноздатності України та поглиблення військової співпраці.
Як повідомляв Укрінформ, міністр Сибіга 2 липня зустрічався з делегацією послів ОБСЄ та наголосив дипломатам, що безпека у Європі неможлива без справедливого і тривалого миру для України.
Фото: Х Аndrii Sybiha
Політика
Зеленський підписав євроінтеграційний закон щодо простежуваності водних біоресурсів

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів».
Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства, передає Укрінформ.
«Документ є частиною наших зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС і стосується дуже конкретної, але важливої теми — сталого управління водними ресурсами». – зазначив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.
Так, закон встановлює чіткі правила простежуваності риби та рибної продукції — від вилову до споживача.
Крім того, впроваджуються європейські сертифікати для експорту, реекспорту та переробки, а також посилюється контроль за незаконним та неконтрольованим рибальством.
Закон зокрема захищає інтереси українських рибалок та підприємств, які працюють прозоро.
Коваль переконаний, підписання цього документа – крок, який зміцнює екологічну безпеку, підтримує експорт і відкриває нові можливості для українських виробників.
«Це ще один приклад того, як аграрний сектор і рибна галузь зокрема стають частиною європейської екосистеми», – підсумував міністр.
Як повідомлялось, Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 12384 «Про стимулювання економічного розвитку галузі рибного господарства».
Фото: ОП
Політика
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України

Україна очікує, що головування Данії в Раді ЄС допоможе подолати політичні бар’єри з боку Угорщини для відкриття перших переговорних кластерів про вступ держави до Євросоюзу.
Про це заявив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко у коментарі Укрінформу.
«Ми хотіли б, щоб кластери були відкриті ще в першому півріччі цього року, проте через політизацію процесу та блокування з боку Угорщини – це не вдалося зробити», – зазначив Корнієнко.
Він сподівається, що нове головування Данії в Раді ЄС, яке розпочалося 1 липня, допоможе усунути усі політичні перепони у цьому процесі, адже Європейська комісія вже чітко визначила, що Україна готова до відкриття першого переговорного кластера.
«Позиція Єврокомісії та більшості країн-членів – Україна має вже відкривати цей кластер. Тож наразі ми працюємо над усуненням політичних перепон із боку згаданої країни», – наголосив перший заступник Голови ВР.
Як повідомляв Укрінформ, 1 липня Данія розпочала головування у Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
Нині Угорщина залишається єдиною державою-членом ЄС, яка блокує відкриття першого кластера у переговорах про вступ України до Євросоюзу, тоді як інші 26 лідерів на саміті 26 червня виступили за таке відкриття.
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin