Connect with us

Суспільство

На Європейській площі в Одесі намалювали триколор рф Анонси

Published

on



В Одесі на постаменті, що залишився після знесення пам’ятника Катерині ІІ на Європейській площі, невідомі намалювали прапор рф.

Як повідомили у пресслужбі Нацполіції в Одеській області, правоохоронці вже встановлюють обставини інциденту.

Вранці, 16 травня, до поліції надійшло повідомлення від перехожої про те, що один із фрагментів постаменту посеред площі замальований фарбами, схожими на прапор країни агресора, а одне з пам’ятних фото забруднене.

“Наразі на місці працюють співробітники територіального підрозділу поліції. Вживаються заходи щодо встановлення особи, причетної до події. Правова кваліфікація їй буде надана після з’ясування всіх обставин”, – йдеться у повідомленні.

У травні минулого року поліція затримала 28-річну жінку, яка у стані алкогольного сп’яніння, яка справила нужду в центрі Одеси на Європейській площі де встановлені державні символи, прапорці, у пам’ять про полеглих героїв-захисників. Жінка використала державні символи як гігієнічні засоби. Про ганебний вчинок громадянки, який стався сьогодні ввечері на Європейській площі, правоохоронці дізнались під час моніторингу соціальних мереж. 


Ірина Глухова



Джерело

Суспільство

Україна разом з партнерами подала до суду ООН відповідь на заперечення Ірану у справі про збиття літака МАУ

Published

on



Україна, Швеція, Канада та Велика Британія спільно подали до Міжнародного суду ООН відповідь на заперечення Ірану щодо його ролі у збитті літака МАУ рейсу PS752.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це йдеться заяві МЗС Канади, опублікованій у соцмережі Х

“Сьогодні Канада, Швеція, Україна та Велика Британія спільно подали до Міжнародного суду ООН свою відповідь на попередні заперечення Ірану у нашому позові проти Ірану за незаконне збиття ним літака рейсу PS752”, – заявили у канадському МЗС.

Зазначається, що “це подання знаменує собою ще один важливий крок на шляху до прозорості, справедливості та відповідальності для жертв рейсу PS752 та їхніх сімей”.

Як повідомлялося, у квітні Іран розпочав провадження в Міжнародному суді ООН проти Канади, Швеції, України та Великої Британії. У поданій заяві Тегеран оскаржив рішення Ради Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО) від 17 березня 2025 року, яке було ухвалене у межах справи щодо збиття рейсу PS752.

Читайте також: Сибіга: В ІКАО завадили Ірану уникнути відповідальності за збиття літака МАУ

Іран наполягає, що Рада ІКАО перевищила свої повноваження, розглядаючи спір, а також ставить під сумнів право Великої Британії брати участь у справі. Крім того, у позові зазначено, що процес голосування у Раді ІКАО начебто був порушений, оскільки два окремі заперечення Ірану були об’єднані в одне і голосувалися як єдине питання. Через це, на думку Тегерана, було порушено принципи справедливості.

8 січня 2020 року у небі над Іраном був збитий літак МАУ, який виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран – Київ. На борту перебували громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Усі 176 осіб загинули, серед них – 11 українців (дев’ятеро членів екіпажу та двоє пасажирів).

Фото: АА



Джерело

Continue Reading

Суспільство

На Одещині викрили схему нелегального вивозу лісу до Європи Анонси

Published

on


На Одещині викрили масштабну схему контрабанди лісу: підприємець з Чернігівщини вивозив деревину за фальшивими документами через пункт пропуску “Старокозаче-Тудора” на кордоні з Молдовою.

Про це повідомили у Бюро економічної безпеки.

З’ясувалося, що обвинувачений організував схему незаконного експорту лісопродукції за кордон, попри чинну заборону на вивезення необробленої деревини з України.

Фото: Бюро економічної безпеки

Підприємець закуповував лісоматеріали без відповідних підтверджуючих документів, після чого оформлював підроблені товарно-транспортні накладні – нібито про придбання деревини у легальних лісогосподарських підприємств. На основі цієї фальсифікованої документації отримували сертифікати, що давали змогу експортувати деревину до країн Європейського Союзу.

 Таким чином йому вдалося експортувати 975,5 м³ лісоматеріалів на суму понад 2,6 млн грн, з яких понад 450 м³ — через пункти пропуску на Одещині.

Для маскування схеми фігурант використовував реквізити іншого підприємства — виробника дерев’яної тари, а саму деревину вивозив через різні пункти пропуску, аби не викликати підозр.

 У БЕБ зазначили, що контрабанду викрито у січні 2025 року, коли чоловік намагався вивезти чергову партію деревини.

В Одеській обласній прокуратурі додали, що до суду вже скеровано обвинувальний акт за ч. 1 ст. 201-1 Кримінального кодексу України (контрабанда лісоматеріалів).

Раніше працівники митниці виявили спробу незаконного експорту 597 тонн соняшникової олії, яка оцінюється більш ніж у 26 мільйонів гривень. Олія переміщувалася через українсько-угорський кордон у десяти залізничних вагонах-цистернах. Підприємець з Одеси планував експортувати цю продукцію за зовнішньоекономічними контрактами, у яких покупцем значилася угорська компанія. Однак, під час перевірки дотримання законності експорту, митники направили запит до іноземних колег для підтвердження справжності угоди.


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Побоюючись «репутаційних втрат», Фонд держмайна взяв паузу щодо продажу магазину в Ізмаїлі

Published

on


Приміщення магазину. Фото: Prozorro.Sale

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Одеській та Миколаївській областях скасувало треті торги з продажу приміщення магазину на Копаній Балці в Ізмаїлі, яке перебуває на балансі ПрАТ «Річковий порт «Дунайсудносервіс». Вони мали відбутися 13 травня у формі гібридного голландського аукціону, тобто коли ціна рухається від високої до нижчої.

Про це пише Район.Ізмаїл з посиланням на відповідний наказ регіонального Фонду держмайна, датований 12 травня.

У документі скасування аукціону пояснюється як «утримання від дій, які можуть спричинити нанесення репутаційних втрат державним органам приватизації та ненадходження до Державного бюджету України запланованих обсягів грошових коштів».

Як вже писав Район.Ізмаїл раніше, на наприкінці лютого 2025 року Фонд виставив на англійський аукціон (на підвищення ціни) приміщення магазину площею 45,2 м2 по вулиці Севастопольска,24 в Ізмаїлі – це квартал від дитячого садочку «Дзвіночок» – з початковою ціною в 1 гривню. До об’єкту, окрім інших учасників, виявило інтерес подружжя депутатів Подільської міської ради, Олександр Перепелиця та Алла Перепелиця. На перших та на других торгах вони у тандемі з лояльними ФОПами доводили ціну до 523 тисяч гривень, потім – до 359 тисяч гривень, одержуючи формальну перемогу. Проте в обох випадках протягом місяця, як це має бути за законом, кошти за лот не сплачували, чим повертали об’єкт черговий продаж. По суті займалися «тендерним тролінгом», збиваючи ціну. Га треті торги магазин виставили зі стартовою ціною у… 50 копійок.

Нагадаємо що працює ця схема наступним чином: на торги заявляються два або більше учасників, чиєю метою є зрив торгів, а не купівля нерухомості. І, як наслідок, можливість потім придбати це майно не за реальною, а за низькою ціною. Такі учасники завищують вартість майна до неадекватних розмірів, змушуючи таким чином потенційних реальних учасників відмовитись від подальшої боротьби. А у фіналі самі відмовляються купувати майно і торги визнають такими, що не відбулись. І організатор йде на нове коло. Cтартова ціна майна під час повторного аукціону – вже менша.

 

 

 





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.