Події
Національна філармонія працює над розширенням інклюзивної доступності

Національна філармонія активно працює над розширенням інклюзивної доступності в межах проєкту “Культура без бар’єрів”, удосконалюючи умови для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.
Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, передає Укрінформ.
“Національна філармонія України продовжує працювати над розширенням інклюзивної доступності закладу в межах нового флагманського проєкту МКСК «Культура без бар’єрів», метою якого є забезпечення безбар’єрності культурних просторів і послуг для всіх громадян. Зокрема, днями було затверджено Інструкцію щодо порядку надання допомоги особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення, а також їх супроводу у будівлі філармонії”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що найближчим часом працівники філармонії пройдуть відповідні навчання з урахуванням положень інструкції, що сприятиме покращенню рівня обслуговування та доступності закладу, зокрема до Колонного залу імені Миколи Лисенка.
У МКСК нагадали, що старовинне приміщення філармонії має низку архітектурних викликів, над якими команда адміністрації працює.
Як повідомлялося, Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року прийнята з ініціативи першої леді Олени Зеленської і передбачає створення безбар’єрного простору в Україні.
Події
Кінофестиваль Миколайчук OPEN оголосив програму «Гала- премʼєр»

Фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN», який проходитиме 14 – 21 червня у Чернівцях, оголосив програму «Гала-премʼєр».
Про це повідомляє Укрінформ.
«На фестивалі відбудуться українські прем’єри зіркових фільмів. Усі покази — мовою оригіналу», – зазначили організатори.
Зокрема, на «Миколайчук OPEN» відбудеться низка премʼєр стрічок, що згодом вийдуть у прокат. Усі вони обʼєднані у нову секцію фестивалю – «Гала-премʼєри».
Серед них – сатиричний трилер «Еддінгтон» режисера Арі Астера («Спадковість», «Сонцестояння», «Усі страхи Бо») з Педро Паскалем («Останні з нас», «Мандалорець»), Гоакіном Феніксом («Джокер», «Усі страхи Бо»), Еммою Стоун («Бідолашні створіння», «Ла-Ла Ленд») і Остіном Батлером («Елвіс», «Дюна: Частина друга») у головних ролях. Сюжет вестерну розповідає про запекле протистояння між шерифом (Гоакін Фенікс) і мером (Педро Паскаль) невеликого містечка Еддінгтон, боротьба яких стає по-справжньому вибухонебезпечною. Світова прем’єра фільму запланована на Каннському кінофестивалі у травні 2025 року. У прокат він має вийти 31 липня.
«Пробач, дівчинко» режисерки Єви Віктор – фільм-закриття «Двотижневика режисерів» Каннського кінофестивалю та хіт «Санденса-2025». Це режисерський дебют Єви Віктор, яка виконала також головну роль. В основі сюжету фільму – особиста історія режисерки. Стрічка розповідає про молоду жінку Агнес, яка намагається знайти в собі сили боротися із наслідками травматичної події та «зібрати» себе наново, поки її друзі, колеги та люди навколо продовжують своє безтурботне життя. У стрічці також знялися Наомі Акі («Мікі 17», «Кліпни двічі»), Лукас Геджес («Леді Берд», «Три білборди за межами Еббінга, Міссурі»), Джон Керолл Лінч («Суд над Чікагською сімкою», «Зодіак»). У прокат ільм має вийти у серпні-вересні 2025 року.

«Кінець» Джошуа Оппенгаймера – постапокаліптичний мюзикл від режисера-номінанта на «Оскар» з Тільдою Свінтон («Доктор Стрендж», «Виживуть лише коханці») у головній ролі. Британська акторка активно підтримує Україну з перших днів повномасштабної війни. Також у фільмі зіграли Джордж Мак-Кей («1917»), Майкл Шеннон («Людина зі сталі», «Ножі наголо») та інші. За сюжетом у розкішному підземному бункері, серед картин і вишуканих вин, родина створила свій ізольований світ після глобальної катастрофи. Син, який народився вже під землею, ніколи не бачив справжнього неба, а батьки й вірна прислуга ретельно підтримують ілюзію добробуту. Коли на порозі з’являється таємнича дівчина з іншого світу, їхня крихка гармонія починає руйнуватися. Дата прокату: осінь 2025 року.

«Кольори всередині» режисера Наоко Ямади – хіт з програми фестивалю в Ансі, що вважається головною подією в анімації. Фільм створила студія Sciene Saru, яка працювала над анімаційними серіалами «Час пригод», «Зоряні війни: Видіння» та «Скотт Пілігрим стає до бою». Головна героїня аніме — Тоцуко. Вона має здатність бачити «кольори» інших людей. Її однокласниця Кімі випромінює найкрасивіший колір з усіх. Спільні репетиції у старій церкві на віддаленому острові об’єднують дівчат, розбудовують їхню дружбу і почуття. Стрічка вийде у прокат 26 червня.

Як повідомляв Укрінформ, фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN» відбудеться з 14 до 21 червня у місті Чернівці за підтримки Чернівецької міської ради та Культурно-мистецького центру ім. Івана Миколайчука.
Фільмом-відкриттям міжнародного фестивалю глядацького кіно «Миколайчук OPEN» стане екранізація повісті Стівена Кінга «Життя Чака».
Події
В одеській бібліотеці відкрилася виставка польських фотографів

7 травня в арт-просторі Бібліотеки на Європейській, 67 відкрився польсько-український фотопроєкт «Листи у майбутнє», який вже встигли побачити у Сумах, Львові, Києві, Кропивницькому, Дніпрі, Рівному, Чернігові, а тепер – і в Одесі. Проєкт покликаний бути не просто мистецьким явищем, а культурним містком між двома країнами, що спільно переживають глибокі історичні трансформації.
Цей фотопроєкт – глибока мистецька рефлексія на воєнні події в Україні. Кожна світлина – це не лише візуальна композиція, а справжній «лист» у майбутнє: наповнений співчуттям, людяністю, прагненням свободи та гідності. І водночас – це сигнал солідарності польського народу, готового бути поруч із Україною у найтемніші часи.
В експозиції представлено 49 світлин від 27 видатних польських фотомитців, серед яких – Александра Шмігель, Кріс Ніденталь, Аркадіуш Обшинські, Томаш Лазар, Яцек Бочар та інші. Кожна робота – це історія, яку можна «читати» серцем, сповнена глибокого змісту, символізму, драматизму, але водночас – надії.
Фотографії пронизані світлом навіть у найтемніші моменти, нагадуючи: людяність і єдність сильніші за зброю. Вони торкаються не тільки національної пам’яті, а й створюють нову – спільну, польсько-українську.
Проєкт реалізується під почесним патронатом Національного центру культури Польщі. Його кураторами стали Інна Гуцан, Валерій Лещинський та Андрій Чекановський, а кураторкою виставки в Одесі виступила Ельвіра Заборцева.
Серед партнерів проєкту – провідні польські та українські фотоспілки, музеї, арт-центри, які сприяють розвитку культурного діалогу.
Виставка триватиме до 20 травня. Вхід вільний.
Події
Вийшов перший тизер антирадянського зомбі-муві «Каховський об’єкт»

В Україні вийшов перший тизер фільму «Каховський об’єкт», який запланований у широкий національний прокат з 1 жовтня поточного року.
Про це повідомляє Укрінформ.
Епічний екшн «Каховський об’єкт» знято у піджанрі антирадянського зомбі-муві.
Команда проєкту FILM.UA Group, яка минулого року створила хіт «Конотопська відьма», наголошує, що фільм у жорсткій формі деромантизує «совок» та прагне остаточно позбутися його в житті українців. Ідеї відокремлення від російських наративів та боротьбі зі злом сучасності присвячена вся лінійка горорів FILM.UA «Кіногероїні темних часів».
«Коли вони лізуть звідусіль зі своєю романтизацією комуністичних часів, ностальгують за «совком», брендують серпом з молотом одяг, чіпляють піонерські галстуки на шиї, коли той гімн терористичної держави (який, власне, покладений на музику «союза нєрушимого») інколи пролазить і на наші вулиці, коли вони з пієтетом розказують про «дєдушку Лєніна», то ми заради майбутнього маємо стояти на варті і не впускати те недогниле зло минулого у своє життя, чого так прагне бункерний головнокомандувач», – заявила продюсерка «Каховського об’єкту» Ірина Костюк.
Події «Каховського об’єкту» відбуваються після підриву Каховської дамби російською армією. За сюжетом, загін українських військових на чолі з бійчинею з позивним Мара потрапляє до таємного радянського бункера, що був виявлений на дні водосховища. Там під час «холодної війни» СРСР проводив досліди на людях. Наслідки цих дослідів все ще знаходяться у цьому бункері у вигляді напівживих трупів солдатів радянської армії. Щоб вижити і врятувати країну від загрози з бункера, українським військовим треба перемогти радянських зомбі та довіритися один одному.
Головну героїню Мару зіграла Марина Кошкіна. Головну чоловічу роль виконав актор-військовий Володимир Ращук. Крім того, у фільмі знімалися Олександр Яцентюк («Памфір»), Ірина Кудашова («Смак свободи»), Андрій Жила, Дмитро Павко («Прикордонники», «Потяг у 31 грудня»), Андрій Подлєсний («МУР. Ти [РОМАНТИКА] в кіно»), Михайло Дзюба («Королі репу»). Виконавці ролі військових пройшли спеціальний вишкіл — це була одна з обов’язкових умов участі акторів у проєкті.
Як повідомляв Укрінформ, зйомки фільму «Каховський об’єкт» стартували у березні 2025 року з символічного ритуалу розбиття погруддя Леніна. Вони тривали півтора місяця у Києві на шести локаціях, серед яких закинута молочна кухня та бомбосховище науково-дослідного інституту радянських часів.
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Суспільство5 днів ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика3 дні ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Війна4 дні ago
На Київщині та в низці областей оголошували тривогу через загрозу балістики
-
Політика4 дні ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Події4 дні ago
В Україні у травні розпочнуться зйомки нового фільму про УПА
-
Політика3 дні ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Усі новини1 тиждень ago
українці обурились кадрами «Громовержців» з літерою Z у назві месників (відео)