Connect with us

Політика

Найкращою гарантією безпеки України є сильна українська армія

Published

on



Польща братиме участь у «Коаліції охочих», але польських військових підрозділів фізично не буде в Україні. Найкращою гарантією безпеки України є сильна українська армія.

Про це в етері TVN24 заявив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський, передає Укрінформ.

«Польща буде в «Коаліції охочих», але не фізично в самій Україні», – зазначив Сікорський.

Він додав, що зараз уточнюється концепція участі цієї коаліції в Україні після можливого досягнення перемир’я.

Глава польської дипломатії також підкреслив, що «найбільшою і найкращою запорукою безпеки України є хоробра та добре оснащена українська армія».

Сікорський зауважив, що складно назвати успіхом Росії те, що у так званій СВО «за три дні» російська армія усе ще воює на сході України.

За його словами, Росія поставила на воєнні рейки економіку, витрачає приблизно 40% свого бюджету на озброєння, роблячи це за рахунок інвестицій, охорони здоров’я тощо, але також використовує резерви й обладнання, успадковані від СРСР. Так, Путін розпочав війну із запасом у понад 13 тисяч старих радянських танків, які модернізував спеціально до війни.

Читайте також: Трамп має переконати Путіна відмовитися від деяких абсурдних вимог – Сікорський

«Українці знищили більшість із них, і навіть з такою мобілізацією економіки росіяни виробляють близько 200 нових танків на рік. Тож російські резерви витрачаються дуже швидко», – констатував польський міністр.

Він наголосив, що є сценарій, за яким Росії просто не вистачатиме людей і техніки для продовження загарбницької війни.

Раніше глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща не направлятиме своїх військ до складу можливого миротворчого контингенту в Україні, оскільки зосереджується на захисті східного флангу – кордону з Росією та Білоруссю. Варшава допомагатиме Києву, як і донині: забезпечуючи логістичну підтримку, зокрема функціонування хабу Ряшів-Ясьонка.



Джерело

Політика

про розмову Зеленського і Трампа: Обидва президенти усвідомлюють біль втрати молоді

Published

on



Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог прокоментував розмову українського та американського лідерів Володимира Зеленського та Дональда Трампа.

Про це Келлог написав у соцмережі Х, передає Укрінформ.

Він назвав президента США «класичним Трампом, завжди готовим до співпраці».

Келлог також подякував Зеленському «за його співчуття щодо жахливої загибелі людей під час повені в Техасі, особливо молоді».

«Обидва президенти усвідомлюють біль втрати молоді в мирний час і на війні. Співчуття є ключовою частиною лідерства», – наголосив спецпредставник президента США.

Читайте також: Келлог: Росія не може продовжувати тягнути час, бомбардуючи цивільні цілі в Україні

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський назвав розмову з президентом США Дональдом Трампом 4 липня «важливою й корисною», ключовими темами якої стали ситуація на фронті, повітряні удари Росії, постачання систем ППО та майбутня мирна угода.

Своєю чергою Трамп заявив, що його телефонна розмова із Зеленським була «хорошою» й «стратегічною».

3 липня відбулася телефонна розмова Трампа з Путіним, після якої президент США заявив, що розчарований, зауваживши, що при цьому не досяг жодного прогресу.

Раптові повені у штаті Техас призвели до загибелі щонайменше 51 людини, тоді як ще 27 дівчат, що перебували у літньому таборі на березі річки, вважаються зниклими безвісти.



Джерело

Continue Reading

Політика

Сибіга закликав партнерів збільшити інвестиції в українські технології

Published

on



Міністр закордонних справ Андрій Сибіга звернувся до партнерів України із закликом збільшити інвестиції в українські технології і посилити санкції проти Росії, зокрема шляхом перекриття доступу Москви до технологій.

Як передає Укрінформ, про це міністр написав у соцмережі Х.

Очільник зовнішньополітичного відомства зазначив, що оскільки Україні потрібно було захищатися, вона навчилася впроваджувати інновації. За його словами, зараз Україна – технологічно передова країна, яка досягла успіху у галузі безпілотників, бойового штучного інтелекту, кібербезпеки, цифрового управління та банківської справи, а також в інших галузях.

«Ми закликаємо партнерів інвестувати більше в українські технології та допомагати нам у масовому виробництві наших найкращих інновацій. Це взаємовигідне партнерство: ті, хто допомагають нам зараз, отримають безпосередню користь від наших інновацій у майбутньому», – написав Сибіга.

Він зауважив, що Україна вже робить внесок у трансатлантичну безпеку, запевнивши, що українські технології посилять як Україну, так і її партнерів.

Водночас глава МЗС наголосив на необхідності негайного посилення санкцій проти Росії.

«Кожен мікрочіп, в якому відмовлено Москві, – це врятоване життя. Росія повинна бути позбавлена усіх ресурсів для своєї військової машини», – заявив Сибіга.

Міністр додав, що доходи Росії від продажу нафти мають бути урізані, а доступ Москви до технологій має бути повністю перекритий.

«Давайте розширимо технологічний розрив між свободою і тиранією, перетворивши інновації на щит. Не лише для України, але й для усієї трансатлантичної спільноти», – додав Сибіга.

Читайте також: Країни ЄС можуть збільшити підтримку України завдяки новій фінансовій цілі НАТО – Кошта

Як повідомляв Укрінформ, 14 червня виконавча директорка Незалежної антикорупційної комісії Олена Трегуб заявила, що абсолютно в усіх високотехнологічних зразках російської зброї є західні компоненти і Росії досі вдається їх отримувати попри «пекельні санкції».



Джерело

Continue Reading

Політика

Зеленський: Світ вірить в українців

Published

on



Світ допомагає Україні, бо вірить в українців, які дійсно заслуговують на цю довіру світу.

Як передає Укрінформ, про це Президент України Володимир Зеленський повідомив у відеозверненні.

Відео: Офіс Президента

«Хочу відзначити також сьогодні Швецію: є рішення про новий пакет оборонної підтримки. Дякую, Швеція! Активно працюємо з Німеччиною, щоб прискорити рішення щодо ППО. Є рішення Латвії про надання нового оборонного пакету», – акцентував Зеленський.

Президент подякував за це партнерам, які залишаються з Україною та її народом.

«Я пишаюся нашими людьми. Світ допомагає Україні, бо вірить в нас, вірить в українців, і наші люди дійсно заслуговують на цю довіру світу», – підкреслив глава держави.

Читайте також: Зеленський анонсував нові домовленості щодо газу для України

Також Зеленський анонсував підготовку вже зараз нових кроків, які будуть змушувати Росію дійсно відчувати, що за війну треба буде платити.

«Відповідальність агресора має бути. І буде. Цілком справедливою і дуже відчутною», – наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, Євросоюз 30 червня оголосив про продовження на наступні шість місяців економічних обмежувальних заходів проти Росії через її війну в Україні.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.