Політика
Найкращою гарантією безпеки України є сильна українська армія

Польща братиме участь у «Коаліції охочих», але польських військових підрозділів фізично не буде в Україні. Найкращою гарантією безпеки України є сильна українська армія.
Про це в етері TVN24 заявив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський, передає Укрінформ.
«Польща буде в «Коаліції охочих», але не фізично в самій Україні», – зазначив Сікорський.
Він додав, що зараз уточнюється концепція участі цієї коаліції в Україні після можливого досягнення перемир’я.
Глава польської дипломатії також підкреслив, що «найбільшою і найкращою запорукою безпеки України є хоробра та добре оснащена українська армія».
Сікорський зауважив, що складно назвати успіхом Росії те, що у так званій СВО «за три дні» російська армія усе ще воює на сході України.
За його словами, Росія поставила на воєнні рейки економіку, витрачає приблизно 40% свого бюджету на озброєння, роблячи це за рахунок інвестицій, охорони здоров’я тощо, але також використовує резерви й обладнання, успадковані від СРСР. Так, Путін розпочав війну із запасом у понад 13 тисяч старих радянських танків, які модернізував спеціально до війни.
«Українці знищили більшість із них, і навіть з такою мобілізацією економіки росіяни виробляють близько 200 нових танків на рік. Тож російські резерви витрачаються дуже швидко», – констатував польський міністр.
Він наголосив, що є сценарій, за яким Росії просто не вистачатиме людей і техніки для продовження загарбницької війни.
Раніше глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща не направлятиме своїх військ до складу можливого миротворчого контингенту в Україні, оскільки зосереджується на захисті східного флангу – кордону з Росією та Білоруссю. Варшава допомагатиме Києву, як і донині: забезпечуючи логістичну підтримку, зокрема функціонування хабу Ряшів-Ясьонка.
Політика
Сибіга обговорив із главою МЗС Данії співпрацю під час її головування в ЄС

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга обговорив із данським колегою Ларсом Льокке Расмуссеном питання співпраці під час головування його країни в Європейському Союзі.
Про це глава української дипломатії повідомив у соцмережі X, передає Укрінформ.
“Тепла та продуктивна зустріч з моїм данським колегою та другом Ларсом Льокке Расмуссеном. Ми глибоко вдячні Данії за її непохитну та практичну підтримку України та нашого народу. Данська модель інвестицій в українську оборонну промисловість є прикладом співпраці та надихає інші країни світу”, – зазначив очільник МЗС України.
Він поінформував, що зосередився з данським колегою на подальшому зміцненні обороноздатності України, оскільки Росія посилює терор проти цивільного населення та нашої інфраструктури.
Сторони також обговорили поточні дипломатичні зусилля щодо наближення справедливого миру та співпраці під час головування Данії в ЄС.
Сибіга додав, що Україна сподівається на сильне лідерство Данії в ЄС в європейській інтеграції України, а також посилення санкційного тиску на Росію.
Як повідомляв Укрінформ, Данія 1 липня, розпочала головування у Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
10-11 липня у Римі відбудеться четверта Міжнародна конференція з питань відновлення України (URC2025), участь у роботі якої візьме глава Української держави.
Фото: @andrii_sybiha
Політика
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі

Президент Володимир Зеленський у Римі розпочав зустріч зі спеціальним представником президента США з питань України Кітом Келлогом.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Кіт Келлог входить до складу американської делегації, що братиме участь у Міжнародній конференції з відновлення України, що відбудеться у столиці Італії 10-11 липня.

Як повідомляв Укрінформ, учора, 8 липня, президент США Дональд Трамп заявив, що його адміністрація має намір постачати Україні більше оборонної зброї. За його словами, українці повинні мати змогу захистити себе. Ця заява пролунала після паузи у поставках зброї зі Сполучених Штатів.
Політика
ОЗХЗ посилить моніторинг ситуації на фронті в Україні

Гендиректор ОЗХЗ посол Фернандо Аріас наголосив, що ситуація в Україні залишається тривожним нагадуванням про загрозу застосування хімічної зброї у сучасних конфліктах, а також підкреслив необхідність посиленої міжнародної співпраці для запобігання таким злочинам.
-
Усі новини1 тиждень ago
чи є в ньому натяк на спін-офф
-
Відбудова1 тиждень ago
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами