Одеса
Наслідки нічного удару по Одесі — є постраждалі

Наслідки атаки. Фото: Геннадій Труханов у соцмережі
Вночі 21 квітня ворог поцілив ударними дронами по житловій забудові в густонаселеному районі Одеси. На місці спалахнула пожежа, яку швидко ліквідували рятувальники.
Про це повідомляє міський голова Одеси Геннадій Труханов.
Реклама
Читайте також:
Постраждалі внаслідок атаки
Руйнувань зазнали об’єкти цивільної інфраструктури, житлові будинки, навчальні заклади в Одесі, автомобілі містян. За попередніми даними, через атаку постраждали три людини. Їм надають медичну допомогу.
Допомога постраждалим
Наразі вже розгорнули оперативний штаб, де надають консультації, як подати документи на матеріальну допомогу на відновлення вікон і дверей. А також отримати компенсацію з держбюджету за програмою єВідновлення.
“На допомогу людям прийдуть наші надійні партнери — громадські та благодійні організації, які надаватимуть набори для тимчасового закриття віконних отворів”, — йдеться у повідомленні Геннадія Труханова.
Прокуратура відкрила справу
Одеська обласна прокуратура відкрила справу за ч. 1 ст. 438 КК України (воєнні злочини). Повний перелік руйнувань та пошкоджень встановлюється. Правоохоронці документують наслідки ворожої атаки.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про вибухи в Одесі. А також про перемир’я для РФ та України.
Реклама
Одеса
Чи можливе перемирʼя України та РФ у 2025 році: що кажуть експерти

Президент США Дональд Трамп. Фото: Reuters
Майбутнє російсько-української війни дедалі більше залежить не лише від ситуації на фронті, а й від міжнародної дипломатії. Сигнали, які надходять із Вашингтона, свідчать: Україна входить у складну фазу переговорного процесу, в якій важливо не втратити суб’єктність. Дедалі очевидніше — США можуть зосередитися не на пошуку перемоги, а на збереженні обличчя. Усе частіше звучить думка: можлива нова спроба “домовитися” з Путіним. Але яку ціну за це доведеться заплатити Україні?
Журналісти Новини.LIVE запитали про це у політологині Людмили Покровщук.
Реклама
Читайте також:
Санкції для Росії
Паралельно зі спробами політичного тиску на Росію, США використовують санкційний інструмент. Однак, як виявляється, реальний ефект таких обмежень значно менший, ніж очікувалося. Причина — численні винятки, що дозволяють обходити заборони через спеціальні дозволи Мінфіну. Такий підхід не лише нівелює мету санкцій, а й створює простір для гібридних маніпуляцій з боку РФ. Водночас Україна потребує не символічних заходів, а дієвого ізолювання агресора від світової економіки.
“Треба вести більш жорстку позицію, проти Росії. Тому що ті санкції, які зараз є, саме від Сполучених Штатів зауважу, коли вони вводять санкції, то в Міністерстві Фінансів вводять потім такі генеральні довіреності. І генеральні довіреності видаються підприємствам, яким дозволяється ці санкції не виконувати певною мірою. А нам потрібно, щоб ці санкції повністю виконувалися і саме, щоб вони були більш жорсткими. Тобто потрібно певне таке, не то б сказати ембарго, але більш жорстка позиція щодо зброї”, — каже політологиня Людмила Покровщук.
Фактично це означає: що навіть під санкціями Росія зберігає доступ до критичних ресурсів, зокрема до технологій подвійного призначення. Без посилення санкційної політики Москва й надалі фінансуватиме війну шляхом міжнародних каналів.
Кому вигідна пауза у війні
Ідея короткострокового перемир’я, що її просуває частина американського істеблішменту, має привабливий вигляд лише на перший погляд. Насправді ж йдеться не про завершення війни, а про відкладений конфлікт із високими ризиками. За відсутності чіткого механізму контролю за дотриманням домовленостей, такі ініціативи створюють ілюзію миру. Росія отримує час на перегрупування, а Захід — змогу тимчасово “вимкнути” війну з інформаційного порядку денного. Україна ж у цьому сценарії — єдина, хто реально ризикує.
“Якщо Трамп вийде на сто днів з оцим частковим, то це, в принципі, вже є прогрес. Але тут також є певна пересторога. Якщо він вийде і заявить, що є часткове перемир’я, то ми повинні розуміти, як воно буде відбуватися. Що таке часткове перемир’я? Як буде це контролюватися? А часу вже зовсім мало. В принципі, часу вже немає в нього. Тому на сьогодні дуже-дуже складний процес”, — зазначає експертка.
Досвід попередніх “перемир’їв” — Мінських домовленостей — демонструє, що такі формати не працюють без жорстких гарантій. І найголовніше — без готовності карати порушника.
Симпатія Трампа до Путіна
Особисте ставлення Дональда Трампа до Володимира Путіна давно викликає запитання у політичних аналітиків. У цьому контексті важливо розуміти, що Трамп сприймає Росію не як загрозу, а як імперію, яку варто поважати. Така позиція не лише небезпечна, а й деструктивна для глобального балансу сил.
“Він імператор, у нього така політика. Йому, в принципі, може не подобатися те, що Путін робить в Росії. Але це він робить в Росії, і Трампу на це все одно. Але за його словами, Росія — це імперія”, — зауважує експертка.
Це пояснює, чому Трамп часто відмовляється від оцінок дій Кремля, пропонуючи “домовитися як лідери”. І саме тут криється найбільша небезпека для України.
Трамп зацікавлений у Росії
Поза межами публічного обговорення існує ще один — економічний — вимір американсько-російських відносин. І тут ключовим є регіон Арктики, багатий на ресурси та стратегічно важливий у військовому контексті. Трамп, як бізнесмен, не може ігнорувати ці можливості, особливо в умовах конкуренції з Китаєм. Саме тому навіть під час війни зберігається кулуарна економічна комунікація з РФ. Цей чинник суттєво ускладнює прозорість політики США щодо війни в Україні.
“Росія Дональду Трампу потрібна, щоб вирішити ряд питань, які його дуже цікавлять. Перше, це, звісно, питання Арктики. І от якщо ми подивимося, що Дмитрієв привіз перший раз, коли приїхав у Вашингтон. Там дуже великий був економічний блок по Арктиці. Це те, що було потрібно самому Трампу”, — каже політологиня.
З огляду на це, можна припустити, що стратегічні угоди в Арктичному регіоні стають однією з карт у перемовному процесі. І тут інтереси України можуть легко відійти на другий план.
Раніше ми писали, що Трамп зробив заяву про останні зустрічі України та РФ. А також про те, що Келлог пояснив, на що розраховувати Україні щодо перемир’я.
Реклама
Одеса
Ракетоносій Росії у Чорному морі — яка загроза обстрілів для Одещини

Ракетоносії РФ. Фото ілюстративне: REUTERS
РФ досі утримує на патрулюванні у Чорному морі ракетоносій із “Калібрами”. У Середземній акваторії наразі також спостерігається присутність декількох військових кораблів Росії.
Про це 22 квітня повідомили у Військово-Морських силах Збройних сил України.
Реклама
Читайте також:
Кількість кораблів у морях
У Чорному морі перебуває один військовий корабель Росії, який може випустити до 6 ракет. У Середземне на рейди виведено 2 судна РФ, які споряджені 12 “Калібрами”. В Азовській акваторії присутності ворога не зафіксовано.
Рух Керченською протокою
Протягом минулої доби до Чорного моря Керченською протокою зайшло 4 судна, які потім продовжили рух у бік Босфору. До Азовської акваторії не зайшло в інтересах РФ жодного корабля. У ВМС додають: Росія продовжує порушувати Міжнародну конвенцію з охорони людського життя на морі від 1974 року, вимикаючи системи автоматичної ідентифікації, що ускладнює моніторинг руху транспортних засобів.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про дронову атаку на Одесу. А також про вибухи, які чули в місті.
Реклама
Одеса
На Одещині продали заарештований російський корабель — яка ціна

Nika Spirit. Фото: АРМА
Агентство з розшуку та менеджменту активів України (АРМА) продало на аукціоні заарештований російський нафтовий танкер Nika Spirit. Його вартість становила 6,4 мільйона гривень.
Про це повідомляє пресслужба АРМА.
Реклама
Читайте також:
Продаж судна
За результатами конкурентних торгів, танкер, попередньо оцінений у 2,4 млн гривень, був проданий майже втричі дорожче. Ці гроші передадуть до державного бюджету. Судно було зношене на 80%, а його відновлення потребує щонайменше 20 мільйонів гривень інвестицій.
Що відомо про NIKA SPIRIT
Танкер Nika Spirit, раніше відомий як Neyma, був затриманий 24 липня 2019 року в порту Ізмаїл на Одещині та ідентифікований як судно, що блокувало Керченську протоку в листопаді 2018 року. Тоді російські прикордонники із застосуванням зброї захопили українські військові кораблі з 24 членами екіпажу. А у листопаді 2024 року Дніпровський районний суд Києва дозволив передати арештований Nika Spirit для реалізації.
Додамо, в управлінні АРМА наразі перебуває 16 заарештованих суден.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, як працюють одеські порти. А також про викид пальмової олії в море.
Реклама
-
Усі новини1 тиждень ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Відбудова1 тиждень ago
У Піддубному на Донеччині відновили газопостачання після обстрілу
-
Політика1 тиждень ago
Майбутній уряд ФРН багато обіцяє Україні, але не вказує способи втілення планів
-
Україна1 тиждень ago
яка область на першому місті
-
Війна1 тиждень ago
У низці областей України оголошували повітряну тривогу
-
Події1 тиждень ago
Нацбанк випустив пам’ятну монету на честь художниці-модельєра Любові Панченко
-
Усі новини6 днів ago
дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
-
Політика3 дні ago
Цінна зустріч у критичний момент