Connect with us

Події

Одеська національна опера вперше виступила в Японії

Published

on



У межах гастрольного туру симфонічний оркестр Одеської національної опери вперше виступив у Японії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій України

Зазначається, що перший концерт, який відбувся в місті Йокогама, розпочався виконанням Державного Гімну України.

Також український оркестр під керівництвом головного запрошеного диригента театру Хірофумі Йошіди виступить у містах Такасакі, Тотігі, Токіо, Кобе та Кітамі. 

Як зауважили у МКСК, концертна програма містить найкращі мелодії західноєвропейської класики, а окреме місце у репертуарі займають твори українських композиторів Миколи Лисенка, Платона Майбороди і Левка Колодуба.

Читайте також: У Варшаві з аншлагами пройшли покази антиросійської вистави «Дзяди» Франківського драмтеатру – МКСК

«Гастролі оркестру Одеської національної опери в Японії є важливою культурною подією, що має на меті популяризацію українського мистецтва на міжнародній арені та зміцнення культурних зв’язків між Україною та Японією», – зазначили у міністерстві й додали, що театр активно працює над інтеграцією української музичної спадщини у світовий культурний простір, створюючи спільні проєкти.

Як повідомляв Укрінформ, Одеська національна опера здійснила гастрольний тур, у межах якого представила свої вистави у Бельгії та Нідерландах.

Фото: Фейсбук / Одеська Національна Опера



Джерело

Події

У рамках міжнародної операції вилучили 104 підроблені картини Пікассо, Мунка та Клее

Published

on



Євроюст підтримав італійську владу в міжнародній операції з вилучення понад 100 підроблених творів мистецтва, що приписувалися пензлям всесвітньо відомих художників Пабло Пікассо, Едварда Мунка та Пауля Клее.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Євроюст.

“Після успішної масштабної операції у листопаді 2024 року з виявлення підроблених картин, Євроюст підтримав італійську владу в новій операції з вилучення понад ста підроблених творів мистецтва по всьому світу. У рамках цієї нещодавньої операції було вилучено 104 підроблені картини Пікассо, Едварда Мунка та Пауля Клее. Євроюст допомагав у виконанні європейських ордерів на розслідування, виданих Німеччині та Іспанії, з метою вилучення підроблених творів мистецтва та запобігання їх продажу на аукціонах”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у 2022 році спеціальний підрозділ італійських карабінерів із захисту культурної спадщини розпочав розслідування щодо певної групи фальсифікаторів, які підробляли твори трьох відомих художників.

Злочинці, які діяли з території Італії, використовували спеціальну програму графічного дизайну, щоб друкувати зображення оригінальних робіт. Згодом ці зображення переносилися на папір із підробленими водяними знаками та сфальсифікованими підписами художників.

Читайте також: Румунія та Нідерланди створили спільну слідчу групу для розслідування крадіжки артефактів

Для імітації старовини підробки зазнавали спеціальної обробки. Щоб надати підробкам вигляду справжності, папір штучно старили — занурювали у ванночки з кавою або чаєм. Картини супроводжувалися підробленими сертифікатами про вільний обіг, щоб обійти експертну перевірку автентичності. Потім твори відправляли на аукціони за межами Італії.

Завдяки розслідуванню вдалося запобігти продажу деяких підробок на аукціонах у Німеччині та Іспанії. Без втручання правоохоронців та підтримки Євроюст зловмисники могли б отримати щонайменше 1 мільйон євро прибутку.

Читайте також: У Фінляндії викрали дві бронзові скульптури вартістю майже €140 тисяч

Як повідомляв Укрінформ, у Нідерландах і Румунії затримали 13 осіб у рамках спецоперації щодо торгівлі людьми.



Джерело

Continue Reading

Події

До програми 31-го Сараєвського кінофестивалю увійшли чотири українські фільми

Published

on



До конкурсних програм 31-го Сараєвського кінофестивалю, що відбудеться з 15 по 22 серпня 2025 року, потрапили чотири українські стрічки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Суспільне Культура.

Загалом за нагороди фестивалю “Серце Сараєва” змагатимуться 50 фільмів у чотирьох категоріях: ігровий повнометражний фільм, документальний фільм, короткометражний фільм і студентське кіно. Ще одну стрічку покажуть поза конкурсом.

Україна представлена в документальному та студентському конкурсах, а також серед міжнародних копродукцій.

До конкурсної програми повнометражних документальних фільмів увійшли три українські проєкти. Усі вони вперше будуть показані в регіоні Південно-східної Європи:

  • Стрічка “Куба & Аляска” режисера Єгора Трояновського, створена у копродукції Україною, Бельгією та Францією, розповідає про українських парамедикинь. У всеукраїнський прокат фільм вийде 14 серпня.
  • Фільм “Дівія” Дмитра Грешка, створений у копродукції з Польщею, Нідерландами та США, розповідає про вплив війни на екологію.
Читайте також: У Польщі провели фестиваль української культури «На Івана, на Купала»

  • “Мілітантропос” — спільна робота Єлизавети Сміт, Аліни Горлової та Саймона Мозгового (у копродукції з Австрією та Францією). “Мілітантропос” — це “емоційна кіномедитація про вплив війни на повсякденне життя”. Назва поєднує латинське “milit” (солдат) і грецьке “antropos” (людина), вказуючи на те, як війна трансформує людську сутність і суспільство загалом.

Програмна директорка документального конкурсу Рада Шешич зазначила, що багато цьогорічних фільмів говорять про глобальні проблеми та кризи через сімейні чи військові історії.

“Навіть через ці, на перший погляд, лише родинні наративи ми багато дізнаємося про життя в певному середовищі”, — зауважила вона.

  • Стрічка “Комендантська година” (Curfew) Єлизавети Топтіхіної – єдиний український студентський фільм у програмі, де загалом змагатиметься 11 фільмів.

Sarajevo Film Festival, найбільший кінофестиваль на Балканах і один із наймасштабніших у Європі, заснований у Сараєві в 1995 році, коли місто було в облозі під час Боснійської війни. Найвища нагорода на фестивалі — премія “Серце Сараєва”.

Цьогорічна конкурсна програма фестивалю охоплює 15 світових прем’єр, 6 міжнародних, 28 регіональних і 2 боснійські прем’єри.

На переможців чекають грошові винагороди: від 16 тисяч євро за найкращий ігровий фільм до 1 тисячі євро за найкращий студентський проєкт.

Читайте також: У Варшаві відбудеться спецпоказ українського фільму «Редакція»

У 2023 році український кінорежисер Філіп Сотниченко отримав відзнаку “Серце Сараєва” у категорії “Найкращий кінорежисер” у конкурсі ігрових повнометражних фільмів.

У 2024 році українська режисерка Ольга Черних отримала головну нагороду за свою документальну стрічку “Фото на пам’ять”. Тоді ж у межах галузевої програми CineLink Industry Days відзначили фільми Times New Roman режисера Філіпа Сотниченка та “Дівія” Дмитра Грешка.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві вдруге відбудеться музичний фестиваль “Покоління”.

Фото надане командою фільму “Куба & Аляска”



Джерело

Continue Reading

Події

Музейників Мексики та Бразилії закликають не співпрацювати з установами в Криму

Published

on



Про це повідомляє Центр прав людини ZMINA, передає Укрінформ.

“Ми закликаємо музей Анахуакаллі (Мехіко, Мексика) і музей Лазара Сегала (Сан-Паулу, Бразилія) відмовитися від будь-яких форм співпраці з культурними установами, створеними або контрольованими Російською Федерацією на окупованих територіях України, та утриматися від участі в заходах за участі таких організацій. Це буде послідовним жестом солідарності з міжнародним правопорядком, постраждалими громадами й тими, хто намагається зберегти культурну спадщину в умовах війни”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що приводом для звернення стали підписані меморандуми про співпрацю між музеєм Лазара Сегала (Сан-Паулу, Бразилія), музеєм Анауакаллі (Мехіко, Мексика) і так званою «російською галереєю мистецтв», що розташована в Севастополі.

Автори звернення висловили занепокоєння тим, що подібна взаємодія може сприяти легітимізації російської окупації півострова та суперечить нормам міжнародного права – зокрема принципам суверенітету, територіальної цілісності та невизнання незаконних змін кордонів. У листі нагадали, що офіційні представники Мексики та Бразилії раніше висловлювалися на підтримку територіальної цілісності України.

Читайте також: Росія зруйнувала та пошкодила в Україні понад 3,8 тисячі памяток та об’єктів культури

Представники українського громадянського суспільства зазначили, що після анексії Криму 2014 року Росія використовує заклади культури в регіоні для просування пропаганди та підміни історичних і культурних наративів. Особливу тривогу викликають масштабні археологічні розкопки та переміщення музейних цінностей: від початку окупації було вилучено приблизно 14 мільйонів експонатів, зокрема твори українських митців, частину яких було переміщено до музеїв на території Росії.

Автори звернення наголосили, що навіть опосередкована співпраця з установами може бути розцінена як порушення принципу належної обачності в міжнародній співпраці та становити ризик мимовільного сприяння політиці окупації, порушенню прав на культурну ідентичність та перекручуванню історичної правди. Це також може суперечити зобов’язанням Мексики і Бразилії як членів міжнародної спільноти, що підтримує мирне врегулювання конфліктів і повагу до норм міжнародного права.

Читайте також: У Херсоні обстріли РФ знищили історичну будівлю

Заяву підписали : ГО “Кримський процес”, ГО “Регіональний центр прав людини”, Центр прав людини ZMINA, ГО “Медійна ініціатива за права людини”, International Partnership for Human Rights, ГО “Обʼєднання родичів політвʼязнів Кремля”, Кримська правозахисна група, Громадська спілка “Дім прав людини “Крим”, Українська правова консультативна група, Освітній дім прав людини – Чернігів та ГО “КримSOS”.

Раніше Укрінформ повідомляв, що Росія привласнює музеї на окупованих територіях та перетворює їх на «осередки ненависті».

Фото: Львівська міськрада



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.