Суспільство
Одеські енергетики допомогли відновити електропостачання для майже 2 тисяч жителів Херсона

Одеські енергетики допомогли відновити та ввести в роботу енергетичне обладнання на Херсонщині після російських атак у лютому. Світло повернули майже для 2 тисяч жителів Херсона.
Про це повідомили на сторінці ДТЕК Одеські електромережі.
Зазначається, що 26 працівників відновлювали зруйновану через обстріли російських військових електроінфраструктуру Херсона. Бригади приїхали до міста вахтовим методом у середині березня.
“Лінія фронту пролягала від 3 до 10 кілометрів від місця ремонту. Енергетикам довелося працювати в бронежилетах та спецкасках з міркувань безпеки та надзвичайно швидко, адже ворог продовжує обстрілювати Херсон з лівого берега Дніпра”, – йдеться в повідомленні.
Фахівцям вдалося заживити три високовольтні лінії та підстанцію, щоб подати напругу першочергово на об’єкти водоканалу, інформують в ДТЕК.
- Війська РФ 4 квітня 2025 року FPV-дроном влучили в Херсонську ТЕЦ.
- Зранку 1 квітня 2025 року в Херсоні знову пошкодили енергооб’єкт. Унаслідок російської атаки в місті без світла залишилося 45 тисяч абонентів.
- 27 березня російські війська завдали ударів по енергетичній інфраструктурі в Херсоні та Полтаві, порушивши домовленості про перемир’я. Зокрема, Кремль раніше погодився на припинення атак на енергетичні об’єкти, проте ці удари свідчать про зрив домовленостей.
- Президент Зеленський заявив, що Україна відповідатиме на такі порушення та закликав міжнародну спільноту відреагувати на дії Росії.
Суспільство
Де чекають на «добровольців 18-24»

Кількість бригад, до яких добровольці можуть приєднатися за проєктом «Контракт 18-24», збільшено з 16 до 24
Джерело
Суспільство
У селах на Миколаївщині знайшли тонни небезпечних хімікатів часів СРСР Анонси

У Миколаївській області знайшли залишки старих хімікатів, які залишилися ще з радянських часів. Екологи перевірили два склади — в межах Первомайської громади та Синюхино-Брідської — і виявили небезпечні речовини, якими раніше обробляли рослини від шкідників.
Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.
Інспектори розповіли, що перевірку провели 24 квітня. Як з’ясувалося, ці хімікати зберігаються у складських приміщеннях уже багато років. Разом із забрудненими каністрами їх вага становить приблизно 3 тонни.
Усю зібрану інформацію фахівці передали до центральної екоінспекції, щоб ці місця внесли до спеціального реєстру небезпечних об’єктів. Це передбачено Національним планом управління відходами на 2025–2033 роки.
В інспекції закликали громадян, у разі виявлення небезпечних залишків хімікатів або тари з-під них, одразу повідомляти відповідні служби.
Нещодавно у межах Арбузинської громади екологи виявили майже 100 тонн заборонених хімікатів і забрудненого ґрунту, захоронених ще у 1989 році.
Також у Миколаєві тривають роботи з ліквідації наслідків забруднення Південного Бугу, спричиненого розливом рослинної олії після атаки ворожих безпілотників. Інцидент стався в ніч на 28 грудня 2024 року, коли уламки російського дрона впали на територію агропідприємства та пошкодили резервуар із соняшниковою олією.
Для очищення річки фахівці застосовують сорбенти, що прискорюють поглинання маслянистих речовин. Також із матеріального резерву громади було передано сорбівні бонові загородження — їх встановили рятувальники ДСНС у місцях фіксації забруднення.
Спершу забруднення охоплювало близько 1000 квадратних метрів, а товщина шару олії сягала одного сантиметра. Проте вже до 2 січня площа поширення зросла до 9000 квадратних метрів, а в окремих місцях товщина масляного шару досягала 10 сантиметрів. Орієнтовна сума збитків, завданих довкіллю внаслідок цієї аварії, оцінюється в 6,7 мільйона гривень.
Суспільство
В Одесі побудують новий собор Православної церкви України

Під будівництво собору Православної церкви України виділять територію у сквері Лесі Українки (раніше сквер Космонавтів).
Про це повідомляє «Думська».
Новий храм зведуть на місці Свято-Троїцької церкви Одеської єпархії ПЦУ на ділянці площею близько 25 соток. До революції 1917 року там розташовувався Центральний військовий храм Одеси. Пізніше його зруйнували і побудували літній кінотеатр «Супутник».
На минулій сесії депутати дали згоду на розробку проєкту відведення земельної ділянки під собор.
«У 2000 році це приміщення передали Православній церкві України для його переобладнання і будівництва храму, — розповіла депутатка міськради Жанна Мандриченко. — За 25 років було багато судових справ щодо цього об’єкта, арешти. Але станом на зараз він чистий і під нього можна відводити землю. Ми дали старт цьому процесу, після його завершення буде розпочато будівництво. Там хочуть звести великий храм, який би відповідав потребам громади, оскільки зараз приміщення дуже маленьке. До того ж, в Одесі дуже мало церков, які належать ПЦУ».
Вона також зазначила, що після розроблення проєкту землеустрою його мають затвердити на сесії, і після цього можна буде починати будівництво. Планується, що вестися воно буде за кошти меценатів і пожертви парафіян, тому поки складно сказати, коли саме завершаться роботи.
Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa
-
Політика6 днів ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна6 днів ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події6 днів ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
-
Усі новини1 тиждень ago
стюардеса показала, що носить під зручною уніформою (відео)
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова6 днів ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна6 днів ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий