Connect with us

Одеса

Овочева криза в Україні – чи загрожує дефіцит продуктів

Published

on


Овочі на базарі. Фото: Новини.LIVE

Традиційно навесні вартість овочів зростає в кілька разів. Цей рік не став винятком. Але таких цін ще не було – борщовий набір став розкішшю та багатьом не по кишені. Причин ситуації, що склалася, кілька, але всі вони закономірні. Чи не допустить підвищення вартості овочів і що для цього робиться на державному рівні?

Про це журналісти Новини.LIVE запитали у заступника голови комітету Верховної ради з питань земельної та аграрної політики Степаном Чернявським.

Реклама

Читайте також:

Дефіцит овочів

Збільшення температурного режиму на Одещині дуже б’є по врожайності. Відсутність стабільного зрошення фактично позбавляє аграрія можливості планувати й прогнозувати обсяги виробництва. Насамперед це стосується овочів, які без води просто не виживають. У зв’язку з цим багато сільгосп виробники віддають перевагу більш надійним культурам, які не так вимогливі. 

“Сільське господарство завжди було ризикованим. І всі надіються на дощі, на вологу. Але це дуже важко спрогнозувати — будуть опади чи ні. Проте зараз є збільшення площ, які зрошуються. І там висаджуються саме овочі — це дозволить уникнути дефіциту в майбутньому”, — пояснює заступник голови комітету Верховної ради з питань земельної та аграрної політики Степан Чернявський. 

Заступник голови комітету ВР з питань земельної та аграрної політики Степан Чернявський про дефіцит овочів. Фото: Новини.LIVE

Це особливо актуально на фоні сезонного зростання цін. На ринках та в магазинах покупці дивуються вартості звичайної картоплі чи моркви. Однак в основі цих цін лежить складна логістика, вартість палива, людські ресурси. Але найголовніша проблема сьогодні — відсутність овочесховищ.

Недостатньо сховищ

До 80% вирощеної овочевої продукції втрачається через те, що фермери не мають де її зберігати. Це означає, що частина врожаю просто псується, а ринок залишається з дефіцитом, що автоматично веде до зростання цін. Але зараз цю проблему планують вирішити. 

“Уряд запропонував саме допомогу для будівництва овочесховищ. Це частково вирішить проблему стабілізації цін. Люди хочуть, щоб ціни були однакові й нижчі. Але поки є дефіцит  буде й висока ціна. Якщо ж вирощування стане системним, й покращиться зберігання, ціна стабілізується”, — каже експерт.

Експерт Степан Чернявський, про те що недостатньо сховищ. Фото: Новини.LIVE

Поява сучасних сховищ дозволить фермерам зберігати овочі місяцями, забезпечуючи поступове надходження продукції на базари та магазини. Це, своєю чергою, зменшить різкі цінові стрибки та зробить доступ до свіжих овочів більш стабільним упродовж всього  року. Навіть в умовах воєнного стану фермери готові вкладати в майбутнє, бо бачать підтримку з боку держави. 

Раніше ми писали, про актуальні ціни на одеському ринку в травні. А також, про поради дачникам щодо вирощування овочів



Джерело

Одеса

ГУР України знищило дронами системи ППО та винищувач Су-30 на аеродромі в Криму

Published

on


Вибухи у Криму. Фото ілюстративне: Слово і діло

Українська розвідка здійснила масовану атаку на протиповітряну оборону Криму та військовий аеродром на окупованому півострові. Влучними ударами було знищено не тільки дороговартісні системи ППО, але й винищувач ЗС РФ.

Про це повідомляє Головне управління розвідки України.

Реклама

Читайте також:

Атака на Крим

Головне управління розвідки здійснило атаку на Крим за допомогою дронів українського виробництва UJ-26, більш відомих як “Бобер”. Безпілотники ГУР застали росіян зненацька та успішно відпрацювали по аеродрому в Саках та по системах ППО півострову. Зокрема, під час бою було знищено:

  • ЗРГК “панцирь-С1” разом з обслугою,
  • РЛС “ніобій-СВ”,
  • берегової РЛС “пєчора-3”,
  • РЛС “протівнік-ГЕ”,
  • російський винищувач Су-30 на аеродромі в Саках. 

“Надійна зброя в руках спецпризначенців ГУР МО України перетворює критично важливі військові цілі держави-агресора в неробочий мотлох ― зокрема, дороговартісні системи ППО московитів, що їх ударні українські “Бобри” “гризують”, мов барбарис”,— йдеться у повідомлення Головного управління розвідки.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що росіяни глушили зв’язок у Саках, аби запобігти атаки ЗСУ по аеродрому. А також про те, навіщо РФ відроджує занедбану радянську базу підводних човнів у Криму.



Джерело

Continue Reading

Одеса

Братчук прокоментував заяву речника Путіна Пєскова про те, що Одеса — російське місто

Published

on


Одеський оперний театр. Фото ілюстративне: Новини.LIVE

В Росії мріють про захоплення Одеси кожного разу, коли у ЗС РФ щось іде не за планом. А скандальні заяви щодо нашого міста мають слугувати елементом тиску та відволікати спільноту від невдач на фронті.

Про це повідомив речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.

Реклама

Читайте також:

Навіщо згадали Одесу

Останнім часом у росіян все складається далеко не так, як їм би хотілось. За словами Сергія Братчука, здійснювати всі свої наміри у ЗС РФ поки не виходить, а ресурси поступово виснажуються. Тому згадка про Одесу покликана відволікти увагу від провалів на фронті та слугує своєрідним елементом тиску.

“У росіян складається далеко все не так, як заплановано. Складна ситуація на фронті, на лінії бойового зіткнення. Коли йде все не так, росіяни починають витягати якісь краплені карти. Одна з них — тема Одеси. І бачимо, що це періодично повторюється”, — каже Сергій Братчук.

Заява Пєскова

Додамо, йдеться про скандальну заяву речника Володимира Путіна Дмитра Пєскова, який сказав, що історія Одеси нерозривно пов’язана із Росією. Свої слова він адресував меру нашого міста Геннадію Труханову, який нещодавно заявив протилежне та порадив активістам менше слухати російського президента.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, які плани має РФ на Одесу. А також про те, що Росія хоче дійти до кордонів із Румунією та Молдовою.



Джерело

Continue Reading

Одеса

Відключення води в Одесі — які адреси та де знаходяться бювети

Published

on


Вода у бюветі. Фото ілюстративне: Новини.LIVE

Сьогодні, 1 липня, в Одесі відключили воду сотням абонентів через заплановані ремонтні роботи на мережах водоканалу. Постачання містянам обіцяють повернути до 16:00, однак час залежить від адреси проживання.

Про це повідомляє пресслужба “Інфоксводоканалу”.

Реклама

Читайте також:

В кого немає води

Через проведення ремонтних робіт води сьогодні немає за такими адресами:

До 15:00 водопостачання буде відсутнє:

  • вул. Олексія Маркевича, — частково;
  • пров. Сєченова — частково;
  • вул. Архітекторська — 20, 22.

До 16:00 води не буде у жителів:

  • вул. Стовпова, 1-19 — усі будинки;
  • вул. Новікова, 10-13 — усі будинки;
  • вул. Боженка, 1-19 — усі будинки;
  • вул. Партизанська, 7/9-10В — усі будинки.
Повідомлення Інфоксу. Фото: скриншот з сайту Інфоксводоканалу

Адреси бюветів в Одесі 

У місті функціонують 17 бюветів. Розташовані вони за такими адресами:  

 

Київський район: ​

  • Фонтанська дорога, 16; ​
  • Адміральський проспект, 31; 
  • ​Дача Ковалевського, 150; ​
  • проспект Небесної Сотні, 14.  

Приморський район: ​

  • Старобазарний сквер, 3; 
  • проспект Гагаріна, 33; 
  • ​Академічна, 11; ​
  • Ольгіївська, 37; 
  • ​Старопортофранківська, 105; ​
  • Академічна, 2; ​
  • Академічна, 30.  

Хаджибейський район:

  • ​Космонавтів, 15; 
  • ​Михайлівська площа, 19; 
  • Дальницька, 25; 
  • ​Інглезі, 1.   

Пересипський район: ​

  • Кримська, 71;  
  • Курорт Куяльник, 4.  

Працюють бюветні комплекси з 08:00 до 18:00 і до 20:00 щодня.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про тариф на УБПТ у липні. А також про вартість водопостачання для одеситів.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.