Суспільство
Паска, яйця та зелена цибуля: суботні ціни на одеському Привозі – Новини Одеси

Кореспондент Одеса Онлайн пройшовся по ринку та дізнався актуальні ціни.
Кореспондент Одеса Онлайн пройшовся по ринку та дізнався актуальні ціни на овочі, фрукти, м’ясо, молочку та яйця.
Овочі
Кілограм огірків на ринку коштує 100–130 гривень.
Помідори продають по 80 – 130 грн.
Солодкий перець на ринку можна купити 170-230 гривень за кіло, а гострий можна придбати по 10 гривень за штуку.
Картоплю на ринку продають по 40-45 гривень за кілограм. Молода картопля на “Привозі” коштує 230-250 грн за кіло.
Цибулю продають – по 30, моркву віддають по 35, буряки – 40 гривень за кілограм.
Печериці на ринку коштують 100-130 гривень, вішанки 170 гривень за кіло.
Білокачанну капусту продають по 65-85, цвітну по 100, броколі 100-130, цвітну по 130, броколі по 160-180 за кілограм.
Кіло часнику на “Привозі” коштуватиме 70-100 за кілограм, молодий часник 280 гривень за кіло.
Зелена цибуля на ринку коштує 10 гривень за пучок, салат – 15, щавель по 10, шпинат по 10-20 за пучок, зелений часник по 20, черемша по 10.
Кабачок на ринку продають по 80-120 грн, сині по 120 гривень за кілограм.
Авокадо продають 30-60 гривень за штуку.
Редиску продають по 80-100 гривень за кілограм.
Фрукти
Лимон на ринку коштує по 70-80 гривень за кіло, банани по 80-100 грн.
Ківі на ринку продають по 80-100 гривень за кіло.
Апельсини продають по 50-60 грн, мандарин 60, грейпфрут – 80.
Кіло груші продають по 70 грн, яблука 30-40 за кілограм.
Імбир продають по 100–250 грн.
Полуниця на ринку коштує 230-250 гривень за кіло.
Паску продають від 50 гривень за штуку, домашню від 200, рулет із маком по 300 гривень за кілограм, сирна паска – 600 гривень за кіло.
Молочні продукти
У молочному корпусі кіло бринзи коштує 170–250 гривень. Сир – по 100-140 гривень за кілограм.
Літр сметани можна купити від 100 гривень, вершків від 300 грн. Молоко продають по 50-60 гривень за літр.
Ціна десятка курячих яєць варіюється від 55 до 90 грн. Домашні продають по 90-100 грн.
М’ясо
Як повідомив продавець м’яса Руслан Миронов, ціни на яловичину у м’ясному корпусі “Привозу” залишилися незмінними, а свинина подорожчала.
Так, теляча задня частина коштує 250-280 гривень, теляча лопатка – 240-260, а теляча шия – 200-220 гривень.
Антрекот коштує 200–220 гривень за кілограм, ребра віддають за 150–160.
Язик яловичий продають по 450 гривень за кіло.
Кілограм свинячої шиї продають по 250-350 гривень, задню частину свині – по 220-250, свинячу лопатку – по 200-220, ребра – по 220-250 гривень, биток –250-300.
Обрізки – 100-200 грн.
Голяшка – 150 гривень.
Сало тонке коштує 100-130 грн, а товсте 170-220 гривень за кіло.
У молочному корпусі копчений підчеревок продають по 250 гривень за кілограм. Кров’янку віддають за 150-170 гривень, сало солоне – від 150 до 300 гривень.
Домашня курка коштує від 150 гривень за кіло, а бройлер продають за 94.50.
Крупи
Кіло гречки на ринку коштує 50-60 гривень. Рис продають від 70 грн (басматик від 100 гривень) за кілограм.
Булгур коштуватиме 60 гривень за кіло. Кускус продають за 75 грн.
Кіло нуту коштує 60 гривень, а сочевиці – 80 грн.
Суспільство
Глава УГКЦ запросив Папу Римського Лева XIV відвідати Україну

Предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав під час зустрічі у Ватикані із новообраним Папою Римським Левом XIV запросив його приїхати в Україну.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба УГКЦ.
«На одній із перших приватних аудієнцій свого понтифікату Папа Лев XIV прийняв Блаженнішого Святослава, главу УГКЦ. Зустріч відбулася у приміщенні бібліотеки Апостольського палацу», – ідеться у повідомленні.
Предстоятель УГКЦ привітав Папу Лева XIV з обранням і подякував за перші слова та жести, які він зробив щодо України.
«Український народ уже охарактеризував Вас як Папу миру. Минулої неділі ми почули Ваші слова про те, що біль українського народу є у Вашому серці. Ваш заклик про справжній, справедливий і довготривалий мир особливо актуальний у цей час, а турбота про полонених та депортованих дітей виявляє Вашу особливу батьківську увагу до перших жертв війни в Україні».
Глава УГКЦ розповів Папі Леву XIV, що його заклики про припинення війни надзвичайно важливі для українського народу.
«Вони є справжнім духовним бальзамом для зраненої душі українського народу, уприсутнюють нас у пам’яті міжнародної спільноти та надають нам ім’я, якого нас хочуть позбавити та заперечити наше право на існування», – зауважив Святослав.
Глава УГКЦ запросив Папу Лева XIV здійснити Апостольський візит в Україну: «Коли до нас приїхав святий папа Іван Павло ІІ, українці вірили, що комунізм більше ніколи не повернеться на нашу землю. Сьогодні ми віримо, що приїзд Папи допоможе зупинити війну в Україні».
«Очевидно, час і нагоду визначає Господь, але вважаю своїм обов’язком передати Вам запрошення від мільйонів українців, які чекають Вас», — наголосив Святослав.
Папа Лев XIV запевнив предстоятеля УГКЦ, що «є з українським народом. Святий Престол і надалі сприятиме та створюватиме всі необхідні умови для діалогу й супроводжуватиме український народ у цей страшний час історії».
Глава УГКЦ передав Папі Левові XIV списки українців, які перебувають у російському полоні. Відтак розповів про співпрацю з папою Франциском у справі звільнення полонених різних категорій і попросив продовжувати її.
«Щоразу, коли я відвідую наші парафії в різних регіонах України, зустрічаюся з родинами військовополонених і зниклих безвісти, вони передають мені імена їхніх рідних із проханням передати особисто в руки Папи Римського», – підкреслив глава УГКЦ.
Святослав відзначив, що Святий Престол докладає чимало зусиль у цій справі.
«Коли російська сторона отримує ці списки з Ватикану, маємо свідчення, що ставлення до цих полонених покращується».
На завершення аудієнції предстоятель УГКЦ подарував Папі символічну картину, яка зображає біль українського народу. Її автором є художник Богдан Пилипів, батько загиблого українського воїна Андрія.

Святослав пояснив Папі символіку зображення: «Картина називається «Молитва-реквієм». Ембріон у годинниковій пружині — символ ненароджених дітей через війну. Механізм годинника відлічує бездонні миті втрат, ріки крові, які забирають найголовніше — людські життя. Стрілка годинника у вигляді короткого меча римського легіонера — знак воєнного часу, лихоліття, яке нависло над Україною і світом».

Глава УГКЦ також запросив Папу Лева XIV зустрітися з українськими паломниками, які прибудуть до Рима 28 червня на ювілей Української греко-католицької церкви.
Святослав пояснив, що це паломництво супроводжуватимуть єпископи УГКЦ зі всього світу і «ця подія буде унікальною нагодою молитви за мир в Україні при гробі верховного апостола Петра».
Як повідомляв Укрінформ, Папа Римський Лев XIV заявив про готовність Святого Престолу стати посередником між «ворогами», щоб покласти край війнам у світі.
Фото: УГКЦ
Суспільство
В Одесі розгорнули великий прапор України Анонси

15 травня одесити вбралися у вишиті сорочки та сукні й вийшли на вулиці міста, щоб відзначити День вишиванки, який святкують щороку у третій четвер травня.
Як повідомив кореспондент Інтента, біля сотні людей зібралися на Європейській площі, де влаштували фотосесію в національному вбранні. Після цього учасники вирушили ходою. Їх маршрут пролягав від Європейської площі (колишній пам’ятник Катерині II) до пам’ятника Дюку, далі — Приморським бульваром до будівлі міської ради. Потім учасники піднялися до Оперного театру, пройшли вулицями Європейською та Дерибасівською. Там знову фотографувалися, а згодом отримали великий український прапор, який розгорнули та понесли Дерибасівською до Міського саду.
Протягом усієї ходи учасники співали українські народні пісні та вигукували патріотичні гасла: “Слава Україні!”, “Героям слава!”, “Смерть ворогам!”, “Україна понад усе!” та інші. Захід пройшов мирно та піднесено, об’єднавши одеситів у святкуванні національної ідентичності.
“Ми не очікували, що буде стільки людей, але протягом всього дня ми бачили дуже багато людей у вишиванках. Дуже приємно, що люди зібралися. Це не було анонсовано, але суперприємно, що люди поважають, відчувають, люблять це день. Будемо продовжувати організовувати такі події, збирати людей. Дякуємо, що прийшли”, – розповіла організаторка заходу Світлана.
Всесвітній День вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти давні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. Свято не прив’язане до жодного державного чи релігійного. До нього може долучитися будь-хто, одягнувши вишиванку.
Це свято започаткували у 2006 році студенти Чернівецького національного університету, які вирішили одного дня просто одягнути вишиті сорочки на знак поваги до традицій. Ідея швидко поширилася по всій країні й навіть за її межами. Сьогодні День вишиванки відзначають не лише в Україні, а й українці в усьому світі — від Канади до Австралії.
Фото: Інтент/Олексій Кравчук.
Суспільство
Комунальники проводять весняне впорядкування кладовищ у селах Сергіївської громади

Силами комунальних підприємств Сергіївської громади Білгород-Дністровського району проведено весняні роботи з благоустрою на кладовищах та прилеглих територіях.
Про це повідомляють у громаді.
Зокрема, у селах Чабанське, Косівка, Попаздра, Вільне, Приморське, Курортне та Миколаївка було здійснено обкошування трави, зібрано та вивезено сухе гілля, опале листя та сміття. У селі Вільне проведено роботи з розширення території кладовища, замінено огорожу, а також відремонтовано вбиральню. Крім того, відремонтовано та пофарбовано вбиральні у Чабанському та Курортному, а в Миколаївці проведено сезонні побілкові роботи.
Після Великодніх свят, з понеділка по четвер наступного тижня, заплановано виконання додаткових робіт:
-
Чабанське: часткова заміна огорожі, вивезення залишків сміття;
-
Попаздра: фарбування воріт, побілка арок;
-
Косівка: фарбування в’їзних воріт і арок, часткова заміна огорожі;
-
Вільне: фарбування в’їзних воріт і арок;
-
Приморське: фарбування в’їзних воріт, вивезення залишків сміття;
-
Курортне: частковий ремонт огорожі, фарбування воріт, вивезення сміття;
-
Миколаївка: роботи з фарбування, покіс трави, вивезення сміття.
«Щира подяка всім співробітникам комунальних підприємств за сумлінне виконання обов’язків, охайність, турботу про благоустрій і піклування про чистоту в наших населених пунктах!» – зазначили у громаді.
-
Політика1 тиждень ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика1 тиждень ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Політика1 тиждень ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Події1 тиждень ago
Євробачення-2025: головне про пісенний конкурс
-
Усі новини1 тиждень ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Суспільство1 тиждень ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Суспільство1 тиждень ago
ДНК-дослідження ексгумованих у Пужниках останків проводитимуть у Польщі
-
Україна1 тиждень ago
про що розповідають українські військові після російського полону