Connect with us

Події

Помер лавреат Шевченківської премії художник-графік Василь Чебаник

Published

on



13 березня пішов із життя художник-графік майстер каліграфії, педагог, автор абеткової графіки «Рутенія», лавреат Шевченківської премії Василь Чебаник. Митцю був 91 рік.

Як передає Укрінформ, про це повідомила Національна академія мистецтв у Фейсбуці.

«13 березня на 92 році пішов із життя український художник-графік, майстер каліграфії, член-кореспондент відділення образотворчого мистецтва Національної академії мистецтв України, лавреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, професор Василь Чебаник. Колектив НАМ України глибоко сумує з приводу смерті Василя Яковича та висловлює щире співчуття рідним і близьким», – ідеться у повідомленні.

Василь Чебаник із 2001 року працював над проєктом із відновлення зображення літер української мови, на основі історичних прикладів української писемності та друкарства «Рутенія. Графіка української мови». Був автором оформлення церемоніального примірника «Конституції України» у 2001 році зі шрифтом «Рутенія» на обкладинці.

Зокрема, шрифти Чебаника використовує Національна академія мистецтв України, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, а також Національний університет «Києво-Могилянська академія».

Читайте також: У Львові помер видатний скульптор Ярослав Мотика

Митець працював у галузі книжкової графіки, мистецтва шрифту, створював художнє оформлення та ілюстрації до книг. Також Чебаник є лавреатом Шевченківської премії за проєкт «Графіка української мови» 2019 року.

Василь Чебаник народився 5 серпня 1933 року в селі Клішківці Чернівецької області. У 1963 році закінчив Київський художній інститут.

Як повідомляв Укрінформ, у тимчасово окупованому Криму на 78 році життя померла активістка кримськотатарського національного руху, педагогиня Гулізар Абдуллаєва.



Джерело

Події

Фільм про останній концерт Оззі Осборна і Black Sabbath вийде у прокат наступного року

Published

on



Фільм «Назад до початку: Останній уклін Оззі» про останній концерт легендарного рок-музиканта Оззі Осборна та гурту Black Sabbath вийде у прокат на початку 2026 року.

Про це повідомило Variety, передає Укрінформ.

100-хвилинний фільм, який знімає студія Mercury Studios, розповідатиме про концерт гурту «Назад до початку», що відбувся в Бірмінгемі на початку липня. Це був перший за 20 років спільний виступ оригінального складу Black Sabbath.

Ведучим заходу був голлівудський актор Джейсон Момоа. На сцені також виступали легендарні Metallica, Guns N’ Roses та інші.

Шоу відвідали близько 42 тисяч людей, ще три мільйони людей заплатили за перегляд прямої трансляції концерту.

Читайте також: У Парижі знайшли погруддя вокаліста гурту The Doors, вкрадене 37 років тому з його могили

Наприкінці ж нинішнього року має відбутися прем’єра документального фільму No Escape From Now, у якому Оззі Осборн, що страждає на хворобу Паркінсона і переніс кілька складних операцій на хребті, розповість про проблеми зі здоров’ям і свій останній концерт.

Як повідомляв Укрінформ, 5 липня в англійському Бірмінгемі відбувся концерт гурту Black Sabbath, що вважається одним із засновників хеві-металу. Колектив уперше за 20 років зібрався в оригінальному складі: Оззі Осборн, Тоні Айоммі, Ґізер Батлер, Білл Ворд.

Фото: Ross Halfin/Black Sabbath



Джерело

Continue Reading

Події

Російському музейнику оголосили підозру за незаконні розкопки у Криму

Published

on


Національна поліція повідомила про підозру російському музейнику, який організував незаконні археологічні розкопки на території тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомив Департамент комунікації Нацполіції, передає Укрінформ.

“Зловмиснику повідомили про підозру за ч. 4 ст. 298 Кримінального кодексу України (незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини). Фігуранту загрожує до п’яти років позбавлення волі”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що слідчі Головного управління Нацполіції АРК та міста Севастополь встановили, що під керівництвом завідувача відділу археології російського музею група археологів проводить незаконні розкопки на території архітектурно-археологічного комплексу “Стародавнє місто Пантікапей” у Керчі, що призвело до часткового руйнування культурної спадщини України.

У ході досудового розслідування поліцейські зібрали докази злочинної діяльності громадянина РФ, який, обіймаючи посаду завідувача відділу археології античного світу Державного музею образотворчих мистецтв у Москві, після тимчасової окупації півострова в лютому 2014 року розпочав незаконні археологічні розкопки на об’єкті культурної спадщини України з метою пошуку та привласнення цінних артефактів національного значення.

“Незаконні археологічні роботи тривають, а об’єкти, що мають неповторну цінність для історії України, зазнають непоправних руйнувань. Такі дії становлять загрозу українській історичній спадщині”, – наголошується в повідомленні.

За даними поліції, злочинні дії фігуранта призвели, зокрема, до часткового руйнування архітектурно-археологічного комплексу “Стародавнє місто Пантікапей”.

Читайте також: Мін’юст подав позов про стягнення активів ексдиректорки Херсонського музею, яка співпрацювала з РФ

Як повідомили Укрінформу в правоохоронних органах, йдеться про керівника Боспорської археологічної експедиції Володимира Толстікова.

Як повідомлялося, правоохоронці підозрюють завідувача сектору археології федерального закладу «Державний ермітаж» у Санкт-Петербурзі у проведенні незаконних розкопок у тимчасово захопленому Криму, які завдали понад ₴200 мільйонів збитків Україні.

Перше фото ілюстративне: ГУР, фото в тексті: Національна поліція



Джерело

Continue Reading

Події

ГУР презентувало документальний фільм про операції у Чорному морі

Published

on



Головне управління розвідки Міністерства оборони України презентувало документальний фільм режисера Олександра Небиловича “Боротьба за Чорне море” про унікальні морські операції.

Як передає Укрінформ, про це повідомила ГУР.

У документальному фільмі бійці підрозділу Nobody у складі “Спецпідрозділу Тимура” вперше розповідають про деталі морських операцій із повернення під контроль України стратегічно важливих острова Зміїного та “вишок Бойка”.

У фільмі вперше розвідники показали унікальні кадри висадки на газовидобувні платформи “Україна” та “Таврида”, розказали про підготовку бойових груп і медиків до морських операцій та поділилися емоціями від перебування під владою водної стихії.

Читайте також: У ГУР презентували фільм «Війна за розум» про роботу підрозділу стратегічних комунікацій

Документальний фільм “Боротьба за Чорне море” можна подивитися за посиланням.

Як повідомляв Укрінформ, на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського у Києві команди «Формула Перемоги» та «Збірна артистів України» провели благодійний матч Magura United на підтримку воєнної розвідки.

Фото: скріншот відео



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.