Connect with us

Відбудова

Представники інституції Світового банку ознайомилися з відновленням зруйнованих будинків в Ірпені

Published

on


Представники Міністерства розвитку громад та територій відвідали місто Ірпінь на Київщині разом із делегацією Міжнародної фінансової корпорації (IFC) – однієї з п’яти інституцій Групи Світового банку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба міністерства.






Альона Шкрум разом із представниками IFC відвідала Ірпінь / Фото: Міністерства розвитку громад та територій України

“IFC є ключовим партнером України у процесі відбудови: корпорація сприяє залученню приватного сектору та бізнесу до відбудови України. Основна ідея – держава залучає бізнес до будівництва чи управління об’єктами, а бізнес – отримує вигоду: прибуток, довгострокову оренду, плату за обслуговування”, – зазначила перша заступниця міністра Альона Шкрум.

Крім того, IFC адмініструє донорський трастовий фонд, який співфінансує діяльність Фонду енергоефективності.

Перед візитом в Україну представники IFC розглядали можливість припинення адміністрування фонду, тому для української сторони було важливо показати партнерам, як саме працюють ці кошти.

У міністерстві зазначили, що на Київщині відновлено вже 70% зруйнованих об’єктів – це 21 тисяча з 30 тисяч будинків, шкіл, лікарень, об’єктів інфраструктури й доріг. Ірпінь – яскравий приклад цієї спільної роботи Мінрозвитку, Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури, а також підтримки донорів.

Відновлення, зокрема в Ірпені, відбувається і за програмою “ВідновиДІМ” Фонду енергоефективності. За її допомогою можна замінити вікна, балкони, фасади, дахи, провести протиаварійні роботи, облаштувати пандуси, оновити інженерні системи.

Читайте також: Інвестиції у відбудову: Свириденко зустрілася з регіональним директором Світового банку

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів 31 березня 2025 року ухвалив рішення про виділення додаткових 1,5 млрд грн для завершення вже розпочатих проєктів відбудови на Київщині.

За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, за останньою оцінкою Світового банку, потреби на відбудову Київської області становлять близько 37,6 млрд доларів.

Згідно з новим звітом Світового банку про оцінку збитків і потреб, на відновлення України упродовж наступного десятиліття необхідно 524 млрд доларів.



Джерело

Відбудова

У Росії треба конфіскувати всі заморожені активи і направити на відбудову України

Published

on



Вартість усіх заморожених російських активів має бути спрямована на відбудову України, яка потерпає від російської агресії.

Як передає Укрінформ, про це в Телеграмі повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, інформуючи про підсумки круглого столу «Мобілізація та узгодження внутрішніх державних ресурсів» 4-ї міжнародної конференції ООН з фінансування розвитку.

«Злочин агресії Росії проти України повинен мати фінансову відповідь — справедливе спрямування всієї вартості заморожених російських активів на відбудову нашої держави», – зазначив Шмигаль.

Він розповів про фінансові виклики, з якими стикається Україна через розв’язану Росією повномасштабну війну, та додав, що Україні, щоб надалі боротися, потрібні нові і більш гнучкі підходи до фінансової підтримки.

Читайте також: Шмигаль та президентка ЄБРР обговорили підготовку до Конференції з відновлення

Шмигаль також зазначив, що за оцінками Світового банку, ООН та Єврокомісії, потреби України у відновленні на найближчі роки вже перевищують 500 мільярдів доларів.

«Ми вважаємо, що створення механізму повної конфіскації російських активів — це найсправедливіший і найефективніший спосіб забезпечити фінансову підтримку України», – наголосив він.

Прем’єр-міністр відзначив, що навіть ці кошти не зможуть повністю покрити всі збитки, завдані війною. Тому Україна пропонує ще одне джерело фінансування відновлення — запровадження спеціального міжнародного збору на російський експорт.

«Це може бути додатковий податок або тариф на імпорт російських товарів — таких як нафта та інші ключові ресурси. Надходження від цього збору могли б поповнювати міжнародний фонд відновлення України. Це справедливо: Росія має заплатити за руйнування, які вона спричинила», – наголосив глава уряду.

Читайте також: Для відновлення України впродовж наступних 10 років потрібно близько $524 мільярдів – ПРООН

Він подякував всім державам, фінансовим установам і міжнародним партнерам, які впродовж останніх трьох років залишаються пліч-о-пліч з Україною.

Як повідомляв Укрінформ, у межах ініціативи Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) Канада надала Україні близько 1,7 млрд доларів (2,3 млрд канадських доларів), забезпечених доходами від заморожених активів Росії.

Фото: Шмигаль/Телеграм



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Міндовкілля презентувало євроінтеграційний законопроєкт про зелене відновлення України

Published

on


Міндовкілля презентувало рамковий проєкту Закону «Про засади зеленого відновлення України», який має стати правовою основою для екологічно сталої відбудови країни.

Презентація законопроєкту відбулася у понеділок у Києві, передає кореспондент Укрінформу.







Міндовкілля презентувало євроінтеграційний законопроєкт про зелене відновлення України / Фото: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

«Законопроєкт має дати чітке розуміння, що таке зелене відновлення і як воно має відбуватись. Також ми врахували питання залучення інвестицій: документ допоможе впровадити європейські підходи, щоб інвесторам було легше оцінювати та обирати проєкти», – зазначила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук.

За документом, зелене відновлення – це підхід до відбудови, за якого всі заходи здійснюються з урахуванням цілей та принципів переходу до зеленої економіки. Така відновлювальна діяльність має сприяти сталому розвитку, збереженню довкілля, раціональному використанню ресурсів і відповідати екологічним, соціальним та економічним критеріям.

У процесі зеленого відновлення має бути досягнуто таких ключових цілей як адаптація та пом’якшення наслідків зміни клімату, перехід до циркулярної економіки, запобігання та контроль забруднення, відновлення і збереження біорізноманіття та екосистем, а також стале використання водних та морських ресурсів.

Крім того, планується створити систему оцінки сталості, яка визначатиме, чи є проєкт безпечним для довкілля та сприяє сталому розвитку. Для фінансових установ така оцінка буде добровільною, її проводитимуть самостійно. У Міндовкіллі зазначили, що така практика вже діє в ЄС.

Для координації процесів зеленого відновлення пропонується створити Національну раду, яка допомагатиме формувати державну політику у цій сфері та оцінюватиме її ефективність. Також передбачено запуск цифрової платформи, що міститиме відкриту інформацію про всі заходи з відновлення.

Учасники презентації, серед яких були представники громадських організацій, експерти та міжнародні партнери, підтримали ініціативу, але також озвучили низку конкретних пропозицій і зауважень.

Читайте також: В Україні обсяг відходів руйнації вже перевищує 6 мільйонів тонн – Міндовкілля

Зокрема, екологи запропонували інтегрувати принципи зеленого відновлення в регіональну політику, адже саме на місцях реалізовуватимуть більшість проєктів, та підтримати реінтеграцію ветеранів через створення зелених робочих місць.

У Міндовкіллі наголосили, що законопроєкт є рамковим, його винесено на широке публічне обговорення, а доопрацювання документа відбуватиметься із залученням усіх зацікавлених сторін. Очікується, що восени проєкт закону буде представлений у Верховній Раді.

Як повідомлялось, із початку літа РФ випустила майже 2,5 тисячі повітряних цілей по Україні, що провокує дедалі більші збитки довкіллю, які мають наслідки і для всього континенту. Сукупні збитки довкіллю внаслідок бойових дій в Україні перевищують $94 мільярди.

Фото ілюстративне: rv.gov.ua 



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Шмигаль та президентка ЄБРР обговорили підготовку до Конференції з відновлення

Published

on



У межах робочого візиту до Іспанії Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зустрівся з президенткою Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо. Сторони обговорили співпрацю у державному та приватному секторах.

Про це Шмигаль повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Під час візиту до Іспанії на полях Конференції ООН з фінансування розвитку провели зустріч з Президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо», — написав він.

Шмигаль зазначив, що сторони розширюють співпрацю, зокрема через механізми гарантій Європейського Союзу. Під час зустрічі також обговорили підготовку до Конференції з відновлення, що відбудеться у Римі в липні.

«Опрацьовуємо підписання важливих документів щодо співпраці з ЄБРР як у державному, так і приватному секторах. Зокрема у сфері енергетики, зв’язку, транспорту. Готуються нові проєкти у містах та громадах. Продовжуємо втілювати наші попередні домовленості, досягнуті на Spring Meetings у Вашингтоні. Наголосив, що важливим джерелом фінансування відновлення мають стати конфісковані російські активи», — поінформував він.

Зі свого боку голова українського уряду подякував Оділь Рено-Бассо за особисту залученість у відновлення України.

«Подякував за майже 7 млрд євро інвестицій, залучених від початку повномасштабного вторгнення для підтримки української економіки, зокрема на реалізацію проєктів критичної інфраструктури. ЄБРР активно співпрацює з українськими державними компаніями, зокрема «Укрзалізницею», «Укренерго», «Нафтогазом». Особливо вдячний за ухвалення цього року 270 млн євро кредиту для «Нафтогазу» для екстрених закупівель газу», — додав прем’єр.

Читайте також: Шмигаль обговорив з іспанським колегою спільне виробництво дронів, відновлення та євроінтеграцію України

Як повідомляв Укрінформ 29 червня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розпочав свій робочий візит до Іспанії.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.