Connect with us

Відбудова

Представники інституції Світового банку ознайомилися з відновленням зруйнованих будинків в Ірпені

Published

on


Представники Міністерства розвитку громад та територій відвідали місто Ірпінь на Київщині разом із делегацією Міжнародної фінансової корпорації (IFC) – однієї з п’яти інституцій Групи Світового банку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба міністерства.






Альона Шкрум разом із представниками IFC відвідала Ірпінь / Фото: Міністерства розвитку громад та територій України

“IFC є ключовим партнером України у процесі відбудови: корпорація сприяє залученню приватного сектору та бізнесу до відбудови України. Основна ідея – держава залучає бізнес до будівництва чи управління об’єктами, а бізнес – отримує вигоду: прибуток, довгострокову оренду, плату за обслуговування”, – зазначила перша заступниця міністра Альона Шкрум.

Крім того, IFC адмініструє донорський трастовий фонд, який співфінансує діяльність Фонду енергоефективності.

Перед візитом в Україну представники IFC розглядали можливість припинення адміністрування фонду, тому для української сторони було важливо показати партнерам, як саме працюють ці кошти.

У міністерстві зазначили, що на Київщині відновлено вже 70% зруйнованих об’єктів – це 21 тисяча з 30 тисяч будинків, шкіл, лікарень, об’єктів інфраструктури й доріг. Ірпінь – яскравий приклад цієї спільної роботи Мінрозвитку, Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури, а також підтримки донорів.

Відновлення, зокрема в Ірпені, відбувається і за програмою “ВідновиДІМ” Фонду енергоефективності. За її допомогою можна замінити вікна, балкони, фасади, дахи, провести протиаварійні роботи, облаштувати пандуси, оновити інженерні системи.

Читайте також: Інвестиції у відбудову: Свириденко зустрілася з регіональним директором Світового банку

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів 31 березня 2025 року ухвалив рішення про виділення додаткових 1,5 млрд грн для завершення вже розпочатих проєктів відбудови на Київщині.

За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, за останньою оцінкою Світового банку, потреби на відбудову Київської області становлять близько 37,6 млрд доларів.

Згідно з новим звітом Світового банку про оцінку збитків і потреб, на відновлення України упродовж наступного десятиліття необхідно 524 млрд доларів.



Джерело

Відбудова

У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами

Published

on



Під час повномасштабного вторгнення РФ у Києві пошкоджень зазнали 195 закладів освіти, з них 130 об’єктів уже відновили.

Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація, передає Укрінформ.

«130 об’єктів уже відновили, а на 65 роботи тривають. Лише в червні від атак ворога були пошкоджені ще 38 освітніх закладів. Переважно фасади, вікна, двері, а в окремих випадках – покрівлі. Наразі ці заклади обстежують фахівці КП «Київекспертиза». Також готують відповідну проєктно-кошторисну документацію, після чого Київрада виділить кошти з резервного фонду. Після цього розпочнуться ремонтні роботи», – сказав заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час виїзної наради до початкової школи «Кияночка».

Читайте також: У Києві відновили вже 25 багатоповерхівок, пошкоджених через російські атаки

Серед пошкоджених об’єктів: 75 закладів дошкільної освіти (з них 1 приватний); 87 закладів загальної середньої освіти (з них 4 приватні); 16 спеціальних закладів; 2 позашкільні заклади; 1 міжшкільний навчально-виробничий комбінат; 9 закладів професійної (професійно-технічної) освіти; 4 коледжі; 1 заклад вищої освіти.

Як повідомлялося, у пʼяти прифронтових регіонах України планується побудувати 76 підземних шкіл.

Фото: КМДА



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ

Published

on



Під’їзд багатоповерхівки у Луцьку на вулиці Озерецькій, який найбільше постраждав внаслідок російської ракетної атаки 6 червня, комісія визнала технічно непридатним для експлуатації, його потрібно демонтувати, щоб збудувати новий.

Про це повідомила Луцька міськрада, передає Укрінформ.

“Науково-дослідна лабораторія експлуатаційної надійності будівель і споруд Національного університету водного господарства та природокористування надала технічний звіт про проведення обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж будинку на вулиці Озерецька, 12, який постраждав внаслідок ракетного обстрілу 6 червня. Експерти оглянули будинок, вивчили його стан та дійшли висновку, що секція № 1 не придатна для проживання і підлягає демонтажу. Секція №2 має пошкодження технічного поверху, який можна відновити”, – йдеться у повідомленні.

У міськраді зазначили, що будинок складається з двох секцій (під’їздів). Перша секція будинку зазнала значних руйнувань. Тому після демонтажу аварійної частини будинку проведуть додаткову експертизу другої секції. Це необхідно для перевірки конструкцій, щоб упевнитись у відсутності можливих прихованих пошкоджень, що нині неможливо виявити. Лише після цього стане відомо, чи зможуть жителі будинку безпечно повернутися в свої квартири.

Читайте також: Садовий про відбудову музею Шухевича: Чекаємо на проєкт з експертизи

Нині жителі почергово вивозять речі з другої секції будинку. А жителі першої секції зможуть це зробити лише після проведення робіт з підсилення будівельних конструкцій та у супроводі працівників ДСНС.

Наступним етапом стане розроблення проєктно-кошторисної документації для відновлення будинку.

Як повідомляв Укрінформ, у Луцьку внаслідок ворожої атаки 6 червня зафіксовані численні руйнування та пожежі. Серед уражених об’єктів – житловий дев’ятиповерховий будинок. Повідомлялося про 30 постраждалих і двох загиблих.

Фото: Артур Лучик – про Луцьк, Телеграм



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Кабмін виділив понад 700 мільйонів на проєкти в галузі енергетики для громад

Published

on



Кабінет міністр ухвалив рішення про виділення 700 млн грн на 35 проєктів у сфері енергетики, зокрема, для Харківської, Запорізької та Сумської областей.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 25 червня, передає Укрінформ із посиланням на його Телеграм.

“Сьогодні ухвалюємо рішення про виділення понад 700 млн грн на 35 проєктів у сфері енергетики, які критично важливі для проходження зими в окремих громадах”, — сказав він.

Шмигаль зазначив, що йдеться про будівництво альтернативних джерел тепла та енергії, реконструкцію котелень та мереж теплопостачання, будівництво і встановлення газопоршневих та когенераційних установок. За його словами, найбільше коштів піде на проєкти в Харківській, Запорізькій та Сумській областях.

Читайте також: Уряд пропонує збільшити фінансування Сил безпеки та оборони на ₴412 мільярдів

Як повідомляв Укрінформ, уряд утворив штаб з підготовки до наступного опалювального сезону, який очолить віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.

Фото: КМУ



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.