Connect with us

Війна

Путін не хоче припинення вогню, поки ЗСУ перебувають у Курській області

Published

on



Президент Володимир Зеленський заявив, що російський диктатор Володимир Путін не хоче припинення вогню, поки українські війська знаходяться в Курській області.

Про це Президент Володимир Зеленський заявив під час онлайн-брифінгу, передає Укрінформ.

«Він (Путін – ред.) не хоче, щоб ми залишилися хоч навіть одним нашим військовим на території Курської області. Він не хоче припинення вогню, доки наші війська є на території Курської області», – підкреслив Зеленський.

Він також зазначив, що Путін не хоче припинення вогню, бо «не знаходиться у слабкій позиції».

На думку Зеленського, припинення вогню завдяки посиленому міжнародному тиску на Росію можна досягти, але «припинення вогню на роки» створить заморожений конфлікт.

«Я вважаю, якщо це припинення вогню на роки, то це заморожений конфлікт. І я вважаю, тоді це не закінчення війни. Це постійний такий заморожений конфлікт. Тоді ми з вами не знаємо, коли буде той чи інший вибух, і війна прийде знову», – сказав Зеленський.

За його словами, припинення вогню має стати першим кроком до початку мирних переговорів.

Як повідомляв Укрінформ, 18 березня президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським лідером Путіним.

Читайте також: Зеленський у розмові з Трампом погодився на часткове припинення вогню і анонсував чергові переговори

В адміністрації Трампа заявили, що російська сторона погодилася на обмежене припинення вогню по об’єктах енергетики та інфраструктури в Україні в межах ініціативи, запропонованої США щодо встановлення миру в Україні.

Зеленський 19 березня під час спілкування з представниками ЗМІ разом із президентом Фінляндії Александром Стуббом заявив, що не можна довіряти Росії, яка здійснила обстріл енергетичної та цивільної інфраструктури України відразу після оголошення про домовленості Трампа і Путіна припинити відповідні повітряні удари.

Фото: Офіс президента



Джерело

Війна

9 травня по урядовій будівлі у Бєлгороді влучив дрон — відео

Published

on



Безпілотник поцілив у будівлю уряду Бєлгородської області. Місцева влада звинуватила в атаці Україну.

Кадрами з моментом удару 9 травня поділився губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков.

“У День перемоги ЗСУ вдарили безпілотником літакового типу по будівлі уряду Білгородської області”, — написав він.

Губернатор повідомив, що в результаті атаки отримали поранення двоє осіб. Співробітник Росгвардії був госпіталізований зі сліпим уламковим пораненням стегна. Заступник Гладкова Олександр Лоренц був оглянутий медиками після покладання квітів до Вічного вогню. У нього діагностували струс та акубаротравму, тобто травму від акустичної вибухової хвилі (в народі називають контузією). Чиновник продовжить лікування амбулаторно.

Про удар стало відомо о 8:43. Гладков підтверджував влучання в урядову будівлю, але повідомляв, що ніхто не постраждав. Попри атаку дрона росіяни проводили святкові заходи до 9 травня згідно з планом, але губернатор запевняв, що було вжито заходів для максимальної безпеки.

У Генеральному штабі ЗСУ не підтверджували, але й не спростовували інформацію про удар по Бєлгороду. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський також коментарів не публікував.

Нагадаємо, 9 травня проходив святковий парад у Москві. Серед гостей Кремля був лідер КНР Сі Цзіньпін. Президент РФ Володимир Путін продемонстрував йому зброю, якою окупанти б’ють по Україні.

Москва оголошувала перемир’я на три дні до 9 травня і, зі слів українських бійців, підрозділи отримали наказ відкривати вогонь лише у відповідь. Однак, як повідомили в ОСУВ “Хортиця” ще 8 травня, загарбники не дотримувались обіцянки.



Джерело

Continue Reading

Війна

ЄС оголосив про намір виділити майже €1,9 мільярда на військову підтримку України

Published

on


“Сьогодні ЄС офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України. Це історичне рішення, адже зброя для України буде закуплена за рахунок прибутків від заморожених російських активів через Європейський фонд миру”, – написав глава уряду.

Прем’єр-міністр додав, що 1 мільярд євро з цієї суми буде спрямовано на закупівлю зброї за так званою данською моделлю — безпосередньо в українських виробників. За його словами, це не просто посилить здатність України до захисту, а й стимулюватиме економіку та інновації в оборонно-промисловому комплексі.

“Щиро дякуємо Європейському Союзу за це далекоглядне рішення, лідерство та підтримку. Особлива вдячність Данії, Франції, Нідерландам та Італії, які реалізуватимуть закупівлі української зброї на суму 1 мільярд євро. Разом — сильні. Разом забезпечимо справедливий мир для України й безпеку для всієї Європи”, — зазначив він.






Церемонія підписання угоди про виплату другого траншу прибутків від заморожених активів РФ / Фото: Анастасія Смольєнко, Укрінформ

Читайте також: Сибіга назвав теми зустрічі європейських міністрів у Львові

Шмигаль поінформував, що ще понад 600 мільйонів євро буде спрямовано на артилерію та боєприпаси, понад 200 мільйонів євро — на посилення української ППО.

Як повідомляв Укрінформ, Європейський Союз, Данія, Франція, Італія домовилися про передачу на підтримку української оборонної промисловості 1 млрд євро фінансування, наданого Європейському фонду миру з надзвичайних чистих доходів від заморожених активів Росії.



Джерело

Continue Reading

Війна

сертифікували український дистанційний комплекс розмінування «ГАРТ 5100»

Published

on


В Україні сертифікували вітчизняний дистанційний комплекс гуманітарного розмінування “ГАРТ 5100”.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони.

Це перший важкий дистанційний комплекс розмінування виробництва української інженерної компанії XTI Engineering, який пройшов процедуру державної сертифікації та вже готується до серійного виробництва.

Сертифікат видав Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки.

Машина призначена для знешкодження різних типів мін та інших вибухонебезпечних предметів шляхом детонування і руйнування молотками ланцюгового агрегата або фрезою.

Це повністю вітчизняні розробка і виробництво. Усі етапи виготовлення здійснюються в Україні, що спрощує логістику, забезпечує швидке постачання, технічне обслуговування та ремонт.

Машина керується дистанційно на відстані до 600 м, що забезпечує безпеку оператора. За умови встановлення ретранслятора безпечну відстань можна збільшити до понад 1 км. Комплекс оснащений системою камер з широким кутом огляду.

Читайте також: Як розміновують південь: вибухівку шукають дрони, що «бачать» під землею

Робоча швидкість машини – 1,5 км за годину. За один світловий день вона здатна розмінувати понад 2 га забруднених вибухонебезпечними предметами територій. При цьому глибина розмінування становить 300 мм. Змінне обладнання дозволяє адаптувати роботу під різні типи ґрунтів.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони три модифікації гладкоствольних помпових рушниць українського виробництва.

Фото: Міноборони



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.