Відбудова
Розпочався прийом заявок від бізнесу на участь у конференції з відновлення України в Римі

Зазначається, що програма конференції буде зосереджена на чотирьох ключових напрямках: бізнес-вимір; людський вимір; місцевий та регіональний вимір; європейський вимір.
До участі запрошуються представники українського бізнесу, які готові презентувати свої успіхи, прагнуть налагодити міжнародне партнерство та долучитися до процесу відбудови України.
Конкурентну перевагу при відборі заявок матимуть бізнеси, які працюють в одному з секторів, визначених як ключові урядові пріоритети: енергетика/відновлювана енергетика, інфраструктура/транспорт/логістика, оборона/стратегічна промисловість, виробництво/переробка/сільське господарство, критичні матеріали/гірничодобувна промисловість, інновації/високі технології/цифрові технології.
Перевагу також матимуть компанії, які мають конкретні результати (наприклад, підписання меморандуму про співпрацю, B2B угоди з іноземними компаніями, інші міжнародні партнерства) для представлення своїх здобутків і обміну досвідом на URC.
Як повідомлялося, Ukraine Recovery Conference 2025 – це четверта щорічна високорівнева подія, присвячена відновленню та довгостроковій реконструкції України після повномасштабної російської агресії.
Відбудова
На оновлення морської інфраструктури України потрібні десятки мільйонів євро

Модернізація морської інфраструктури і оновлення флоту України потребуватиме десятків мільйонів євро інвестицій.
Про це йшлося під час робочої зустрічі керівництва ДП «Адміністрація морських портів України» з делегацією підкомітету з питань безпеки та оборони Європейського парламенту (SEDE), передає Укрінформ з посиланням на АМПУ.
«Українські морські порти продовжують функціонувати в умовах постійної загрози з боку Росії. Систематичні ракетні та дронові атаки спричинили пошкодження близько 400 об’єктів інфраструктури, в тому числі причалів, перевантажувального обладнання, суден та допоміжної техніки. Попри це українські порти зберігають операційну ефективність завдяки високому професіоналізму та стійкості працівників галузі», — наголосив голова АМПУ Олександр Семирга.
Ключовим завданням є забезпечення стабільності роботи портової системи. Паралельно ведеться активна робота над технічним оновленням флоту, цифровізацією процесів та підвищенням управлінської ефективності, що має забезпечити довгострокову стійкість галузі. Попередньо, вартість необхідного технічного оновлення оцінюється у десятки мільйонів євро.
Семирга також поінформував європейську делегацію про ситуацію в українських морських портах. Так, до початку повномасштабного вторгнення в Україні функціонувало 13 морських портів. Зараз залишаються операційними лише шість: три на Дунаї (порти у Рені, Ізмаїлі, Усть-Дунайську) та три в акваторії Чорного моря (в Одесі, Чорноморську, Південному).
Як повідомлялося, у січні – березні 2025 року морські порти України обробили 23 млн т вантажів; це на 4,8 млн т менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Фото: АМПУ
Відбудова
Японська компанія готова надавати обладнання для відновлювальних робіт в Україні

Японська компанія DENZAI, яка надає послуги з експлуатації важкопідйомного та габаритного обладнання, завершує підготовку до відкриття представництва в Україні і готова надати техніку для потреб відновлення.
Про це повідомило у Фейсбуці Агентство відновлення за результатами зустрічі голови Агентства Сергія Сухомлина з делегацією компанії DENZAI, передає Укрінформ.
«Ключовими напрямками роботи Агентства відновлення є відбудова житлової, транспортної, соціальної та комунальної інфраструктури в громадах та регіонах, що постраждали внаслідок збройної агресії РФ. Не менша увага приділяється реалізації проєктів для забезпечення стабільності енергетичної системи України. Співпраця з DENZAI допоможе оптимізувати час та зусилля під час відновлювальних робіт в Україні», – зазначив Сухомлин.
За словами народного депутата України, члена групи з міжпарламентських звʼязків з Японією Сергія Нагорняка, нині одна з державних компаній України вже розпочала процес залучення Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) для закупівлі у DENZAI вживаних гусеничних кранів вантажопідйомністю 350 т.
Своєю чергою, президент та генеральний директор DENZAI Кокі Уемора розповів про досвід компанії в реалізації проєктів високої складності інженерних умов в різних країнах світу. Він зауважив, що компанія готова надавати послуги для України та висловив наміри співпрацювати у найближчому майбутньому з урахуванням особливостей запиту від української сторони.
Як повідомлялося, DENZAI – одна з найбільших компаній в Азії, що спеціалізується на інженерних рішеннях для підйому і транспортування великогабаритних конструкцій та обладнання. Вона має 26 локацій у Японії та офіси в 11 країнах світу. В арсеналі компанії близько 530 одиниць кранів, включаючи гусеничний кран вантажопідйомністю 2 500 т.
Фото: Держагентство відновлення
Відбудова
Україна представила на виставці у Японії видання друкарні «Фактор-Друк», відновленої після обстрілу

Зазначається, що у виданні зібрані 20 історій українського бізнесу, який, попри війну, руйнування та релокацію, продовжує працювати і створювати робочі місця в Україні. Серед героїв — підприємства з Краматорська, Покровська, Нікополя, Гуляйполя, Харківщини та інших регіонів.
«Це видання, як і загалом павільйон України на EXPO 2025, розповідає світові про нашу силу та цінності. Український бізнес продовжує працювати попри надскладні обставини. І навіть саме по собі “Фактор Друк” є прикладом цієї стійкості. Ми горді, що можемо розповісти історії таких українських підприємців на таку велику аудиторію, адже цьогоріч очікується, що Expo2025 відвідає 23 мільйонів людей”, — наголосила перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко.
Видання створене у партнерстві з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні і є одним із перших продуктів, які «Фактор-Друк» виготовив повністю власними силами після знищення частини виробництва.
У міністерстві зауважують, що до війни «Фактор-Друк» друкував близько 40% українських шкільних підручників та іншу літературу, але після руйнування палітурного цеху працював лише частково. На початку 2025 року друкарня повністю відновила свою роботу, зокрема завдяки допомозі американського філантропа Говарда Баффета.
Серед підприємств, представлених у виданні, «Інтерпайп Ніко Тьюб», який продовжує працювати в Нікополі попри постійну загрозу обстрілів. Підприємства «Д Лайт» та UBC Group були змушені релокуватися з Харківщини, але змогли відновити свою діяльність на нових локаціях. Компанія Delta Food переїхала з Гуляйполя, а Ecosoft відновилася після значних руйнувань.
Попри близькість до фронту, «Крамтехцентр» продовжує працювати в Краматорську. Київський годинниковий завод випускає нові унікальні моделі українських годинників KLEYNOD у столиці. COLLAR Company з прикордонного з Росією Чернігова зростає і виходить на міжнародні ринки, а компанія Kronospan навіть під час війни відкриває нові виробничі потужності.
У виданні представлені історії «Керамічні маси Донбасу», більшість виробництва якого залишається у Слов’янську; ТОВ «Контакт», що релокувалося з Донеччини до центральних областей; «Сем Екопак», який запустив нову виробничу лінію попри війну; Ancientsmithy та Vitrage Art Souvenirs, які збільшили поставки своєї продукції по всьому світу; Цітіус-С та АЕРОМЕХ, що продовжують працювати після двох вимушених релокацій; та «Імпексмаш», що відновився після руйнувань. Ливарно-механізований завод у Покровську став прикладом незламності промисловості на прифронтових територіях.
Як повідомлялося, друкарня «Фактор-Друк» — найбільший в Україні поліграфічний комплекс повного циклу з виготовлення газетно-журнальної та книжкової продукції. Кожна третя книга, яка видавалась в країні, друкувалась цією типографією. Після ракетного обстрілу з боку Росії було зруйновано майже половину технологічних ліній компанії. Наразі триває відновлення повного циклу виробництва.
14 квітня Український павільйон «Not For Sale» офіційно відкрив свої двері на Всесвітній виставці EXPO 2025 в Осаці, представивши унікальну концепцію “Магазину, у якому нічого не можна купити”.
-
Усі новини1 тиждень ago
машинний зір не допоміг (відео)
-
Усі новини1 тиждень ago
у Китаї створили найкращий у світі елемент
-
Усі новини6 днів ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Політика6 днів ago
ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня
-
Події6 днів ago
Українка перемогла на конкурсі краси у США Miss Petite Universe
-
Усі новини6 днів ago
чоловік ремонтував будинок та виявив під підлогою щось невідоме (фото)
-
Відбудова6 днів ago
У Житомирі власники пошкодженого та зруйнованого обстрілами житла отримали понад ₴90 мільйонів компенсації
-
Політика6 днів ago
Майбутній уряд ФРН багато обіцяє Україні, але не вказує способи втілення планів