Війна
Розвідка і ЦПД опублікували дані про ще 11 роспропагандистів

Головне управління розвідки Міністерства оборони України і Центр протидії дезінформації при РНБО опублікували на порталі War&Sanctions дані щодо 11 російських пропагандистів, серед яких – Віталій Авер’янов і Юрій Котьонок.
Про це у Телеграмі повідомила пресслужба ГУР, передає Укрінформ.
“ГУР МО України та Центр протидії дезінформації при РНБО оприлюднили дані щодо 11 російських пропагандистів, які поширюють кремлівські наративи та виправдовують війну проти України. До переліку увійшли представники пропагандистських медіа, воєнні кореспонденти та наближені до влади РФ особи, зокрема засновник “Ізборського клубу” Віталій Авєр’янов, воєнкори Юрій Котьонок і Дєніс Кулага, ведуча “пєрвого канала” Єкатеріна Андрєєва та керівники російських пропагандистських телеканалів “Спас” і “Звєзда”, – поінформували у пресслужбі.


Зазначається, що ці особи відіграють ключову роль в інформаційній війні РФ, поширюючи дезінформацію серед міжнародної аудиторії та виправдовуючи агресивні дії Кремля проти України.
“Загалом у розділі “Рупори Кремля” на порталі War&Sanctions міститься інформація про 94 представників російської пропагандистської машини”, – йдеться у повідомленні.
Як повідомлялося, ГУР МОУ опублікувало на порталі War & Sanctions нові дані про іноземні компоненти в російській зброї, зокрема в ударних безпілотниках.
Війна
Просування РФ в Україні – скільки росіянам потрібно штурмів, щоб захопити 1 кілометр території

Щоб просунутися на 1 км української території, російським окупантам доводиться в середньому провести понад 17 штурмів.
Такий підрахунок зробили аналітики проєкту DeepState.
Вони відмінусували штурмові дії та просування ворога, які були на Курщині та на Запоріжжі, та вивели змінну — кількість штурмових дій для захоплення одного квадратного кілометра територій.
“В листопаді к*цапам, щоб просунутися на 1 квадратний кілометр треба було в середньому провести 7,1 атак. В грудні та січні після комплексу заходів по стабілізації вдалося підняти цей показник до 15,9 і 15,7 відповідно. В лютому вже з новим командувачем показник піднявся до 17,1”, — йдеться в повідомленні.
Аналітики зазначили, що до складу ОСУВ “Хортиця” входять 4 оперативно-тактичних угруповання — “Харків”, “Старобільськ”, “Луганськ” та “Донецьк”. Це вся Харківська, Луганська та Донецькі області.
В DeepState зауважили, що під час підрахунку використали нову схему. Якщо раніше зіткненням вважалося навіть те, коли окупанти наближалися і втікали, то зараз — ні.
“Вже в березні цей показник для просування на 1 кв км, виріс до 36,4 атак. Якщо порівнювати кількість штурмів у листопаді (найважчому місяці) та березні, то при різниці у 20% атак, кількість втрачених територій тоді була у 7 разів більше. Ми бачимо позитивну динаміку не тільки в статистиці втрачених територій, а й у методах та підходах загалом”, — зауважили аналітики.
Вони кажуть, що проблеми в армії нікуди не поділися, їх досі багато і їхнє вирішення — це тривалий процес, але вважають, що позитивним моментом є вдалі кадрові призначення в Силах оборони.
Нагадаємо, що ЗС РФ намагалися вийти до кордону Дніпропетровської області штурмом взявши позиції Сил оборони в районі Срібного. Під час штурму вони втопили танк.
Війна
Дрони ГУР уразили два десантні катери і зенітно-ракетний комплекс росіян у Криму

Головне управління розвідки Міністерства оборони України показало, як дрони спецпідрозділу Prymarу уразили десантні катери 02510 БК-16 та «Раптор» і зенітно-ракетний комплекс «ТОР-М2» російських загарбників у тимчасово окупованому Криму.
Як передає Укрінформ, про це ГУР повідомило у Фейсбуці та оприлюднило кадри бойової роботи розвідників.
«Дрони воїнів спецпідрозділу ГУР Prymarу майстерно ухиляються від ворожих зенітних ракет та вражають десантні катери 02510 БК-16 та «Раптор». Згодом завдають удару і по зенітно-ракетному комплексу «ТОР-М2», – ідеться у повідомленні.
Відео: ГУР
Як повідомляв Укрінформ, у ГУР показали, як знищують радіолокаційні станції росіян у Криму.
Фото ілюстративне
Війна
На півночі росіяни значно зменшили застосування ударних БПЛА

У зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання військ “Сіверськ” російські війська значно зменшили застосування ударних безпілотних літальних апаратів.
Як передає Укрінформ, про це в телеефірі повідомив речник оперативно-тактичного угруповання військ “Сіверськ” Вадим Мисник.
“Якщо брати саме авіаційну компоненту, то ворог не припиняє застосовувати керовані авіабомби. Але ми бачимо, що погодні умови дещо погіршились, тож є певне зменшення FPV-дронів, скидів з БПЛА, але незначне. Також ми бачили за останню добу значне зменшення застосування ударних безпілотних літальних апаратів, ввечері і вночі їх не фіксували”, – сказав Мисник.
Він зауважив, що окупанти продовжують обстріли прикордонних громад Чернігівщини, Сумщини та частини Харківської області, проте за останню добу спостерігається незначне зниження кількості цих обстрілів. Також щодоби не припиняються обстріли керованими авіабомбами прикордонних громад Сумщини, зокрема Сумського району.
“Також ми фіксували один випадок застосування реактивних систем залпового вогню. Ворог випустив 40 реактивних боєприпасів і один раз застосував некеровані авіаракети з гелікоптера”, – зазначив речник.
Як повідомляв Укрінформ, за минулу добу на Покровському напрямку українські захисники зупинили 79 наступальних дій агресора. Загалом на фронті відбулося 216 бойових зіткнень.
Фото: Генштаб ЗСУ, ілюстративне
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика1 тиждень ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика7 днів ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Суспільство6 днів ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Усі новини1 тиждень ago
Блогери спустили камеру в «найглибшу печеру Америки»: що вони побачили (відео)
-
Суспільство1 тиждень ago
Під час нічної атаки на Київ пошкоджений офіс видання OBOZ.UA
-
Відбудова6 днів ago
У НАЗК чекають єдиного закону про відбудову і відновлення