Політика
Шмигаль сподівається на відкриття переговорних кластерів у найближчі місяці

Україна очікує, що переговорні кластери про вступ держави до Європейського Союзу будуть офіційно відкриті у першій половині цього року.
На цьому наголосив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час форуму Ukraine’s EUmembership: not if, but when, передає кореспондент Укрінформу.
Глава уряду акцентував, що за останні три роки Українська держава досягла значного прогресу, від часу подання заявки на членство у ЄС до початку переговорів про вступ, «що наразі є найважливішим пріоритетом для нашого уряду».
Водночас Шмигаль нагадав, що українська сторона веде інтенсивні двосторонні зустрічі з європейською, а також завершує детальний перегляд українського законодавства, щоб забезпечити його узгодження із законодавством ЄС за 30 розділами.
«Наша галузева інтеграція також поглиблюється. Для Європейського Союзу це можливість зміцнити сильні сторони єдиного ринку в епоху зростаючої геополітичної конкуренції. Автономні торговельні заходи між Україною та ЄС, які дозволяють більшості українських товарів надходити до ЄС без тарифів і квот, значно посилили стійкість обох наших сторін і обох наших економік. Угода про лібералізацію транспорту скасувала потребу в спеціальних дозволах і стимулювала взаємну торгівлю. Це високоефективні інструменти економічної підтримки у воєнний час, і ми розраховуємо на їх розширення і зрештою перехід на постійні довгострокові механізми», – підкреслив Шмигаль.
Також він відзначив, що Україна прагне приєднатися до ініціативи «Роумінг як вдома», аби українці більше не платили додатково за послуги мобільного зв’язку та Інтернету в ЄС.
За його словами, цей крок посилив би зв’язки між українцями, які зараз проживають у ЄС, з їхньою батьківщиною.
«Іншою ключовою метою є приєднання України до угоди, яка полягає у прийнятті нашої промислової продукції, що підтримає зростання українського виробництва, пропонуючи європейським компаніям надійну та конкурентоспроможну альтернативу імпорту з третіх країн», – зауважив Прем’єр.
Він також повідомив, що Україна прагне приєднатися до єдиної зони платежів у євро – SEPA, «що дозволить українським підприємствам здійснювати платежі з європейськими партнерами так само легко, як і в самому ЄС».
«Ми вже завершили двосторонній скринінг у рамках трьох переговорних кластерів щодо основ внутрішнього ринку та зовнішніх відносин. Ми очікуємо, що ці переговорні кластери будуть офіційно відкриті в найближчі місяці. Власне, ми сподіваємося, що це станеться в першій половині цього року. У 2025 році наша мета – відкрити всі шість кластерів переговорів про вступ одночасно, і ми активно працюємо над досягненням цієї мети», – наголосив Шмигаль.
Прем’єр переконаний, що Україна до цього готова, адже довела, «що може рухатися з безпрецедентною швидкістю та досягати результатів за місяці замість років».
Він також підкреслив, що членство України в Європейському Союзі є не лише історичною необхідністю – це результат, від якого виграють усі.
«Для мене велика честь вітати сьогодні започаткування програми підтримки європейської інтеграції України «Україна в ЄС». Ця ініціатива чітко демонструє, що Європейський Союз залишається чудовим партнером, який іде пліч-о-пліч з Україною на нашому шляху до спільного європейського майбутнього», – зазначив Шмигаль.
Глава уряду наголосив, що приєднання України до європейської сім’ї – «це набагато більше, ніж просто стратегічна мета. Це відображення того, ким ми є, відображення відданості нашим найглибшим спільним цінностям і підтвердження історичного шляху, з якого немає шляху назад».
«Я твердо вірю, що Україна стане членом ЄС одразу після завершення повномасштабної війни», – підсумував Прем’єр.
Як повідомляв Укрінформ, Польське головування в ЄС переконує Угорщину у необхідності відкриття першого переговорного кластера про членство України в ЄС у цьому півріччі.
Політика
Угоду про надра ратифікують у Раді

Угода зі США про надра після підписання має бути ратифікована Верховною Радою, уряд планує завтра провести консультації з керівництвом парламенту, груп і фракцій щодо деталей документа.
Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у телеефірі, передає кореспондент Укрінформу.
“Вона (угода про надра – ред.) має статус міжнародного договору. Цей документ має силу закону та обов’язково буде ратифікуватися в парламенті. Вже завтра у нас передбачені консультації з головами груп та фракції, з керівництвом нашого парламенту щодо деталей цієї угоди”, – сказав глава уряду.
Шмигаль додав, що угода набере чинності після її ратифікації парламентом. Після цього стане можливим підписання подальших технічних документів.
Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив сподівання, що угода про надра між урядами України та США буде підписана протягом найближчої доби.
Політика
В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні

Вбивство журналістки Вікторії Рощиної, тіло якої було передано українській стороні зі слідами тортур, є ще одним свідченням нелюдської жорстокості російських загарбників щодо українців, життя та свобода яких на ТОТ України завжди залишаються під загрозою.
Про це сьогодні у Брюсселі під час брифінгу для преси заявила речниця Єврокомісії Аніта Гіппер, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Росія не втрачає жодної можливості продемонструвати свою невимовну жорстокість щодо українців, вбиваючи та застосовуючи тортури, як це було у випадку з Вікторією Рощиною, хороброю українською журналісткою, яка була не лише жорстоко вбитою, але також зазнала тортур перед цим. Це чітко демонструє, що життя під російською окупацією не є для українців безпечною опцією. Ця журналістка та її мужність завжди залишатимуться у пам’яті. Ми зробимо все можливе, що в наших силах, щоб забезпечити відповідальність Росії за всі ці скоєні воєнні злочини та звірства», – зазначила речниця Єврокомісії.
Як повідомляв Укрінформ, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець вчора проінформував міжнародних партнерів про встановлені факти застосування тортур до української журналістки Вікторії Рощиної, яка загинула в російському полоні.
Російська сторона після тривалого зволікання передала в Україну тіло загиблої без деяких внутрішніх органів, а у документах вона була вказана як «невстановлена особа чоловічої статі».
Вікторія Рощина зникла безвісти в серпні 2023 року під час поїздки на тимчасово захоплені Росією території. За даними правозахисників, у РФ журналістку утримували у двох найжорстокіших в’язницях.
Фото: Фесбук Вікторії Рощиної
Політика
Трамп має переконати Путіна припинити війну проти України

Президент США Дональд Трамп повинен переконати Володимира Путіна, аби той припинив злочинну агресію проти України. Якщо Україна перестане воювати, то вона перестане існувати.
На цьому під час зустрічі глав МЗС Нордично-Балтійської вісімки (NB8) і країн «Веймарського трикутника» (Польща, Німеччина, Франція) заявив у вівторок глава польської дипломатії Радослав Сікорський, передає Укрінформ з посиланням на польське зовнішньополітичне відомство.
«Дозвольте нагадати, що ця війна завершиться, якщо Путін перестане воювати. Якщо Україна перестане воювати, то це буде кінцем України. Що потрібно зробити: Путіну треба дати приводи до закінчення цієї катастрофічної, злочинної агресії. Ми намагатимемося переконати до цієї думки президента Трампа»,- наголосив Сікорський.
Як передавало агентство, глава МЗС Польщі Радослав Сікорський зазначив, що Польща вважає Гренландію територією Данії і не висловлює територіальних претензій на острів Борнгольм, попри те, «що він дуже гарний».
-
Суспільство1 день ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Політика1 тиждень ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події1 тиждень ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна1 тиждень ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий
-
Усі новини1 тиждень ago
Названо найкрасивішу людину світу за версією People (фото)