Одеса
Скільки потрібно грошей, аби відновити Одещину та інші регіони після атак РФ

Пошкоджений будинок. Фото ілюстративне: Новини.LIVE
Інфраструктура Одеської області, як і інших регіонів України, отримала значні ушкодження від чисельних обстрілів з боку РФ. Аби відновити наш регіон після атак, необхідно 10,4 млрд доларів.
Про це повідомляють журналісти каналу UA War Infographics.
Реклама
Читайте також:
Відновлення регіонів після обстрілів
Найбільше серед усіх регіонів постраждала Донецька область. Аби відновити її інфраструктуру після війни, необхідно буде 77,8 млрд доларів протягом 10 років. Лише за умови, якщо війна зупиниться зараз і Україна поверне окуповані території під свій контроль. На другому місці опинилася Харківщина (потребує 59, 2 млрд доларів). Третє місце посіло Запоріжжя (40,1 млрд доларів). Для столиці потрібно 11,1 млрд доларів, а для Київської області — ще 37,6 млрд доларів.
“З часом ці суми будуть зростати, та і станом на зараз не доводиться говорити, що це повна вартість відновлення — інформація про те, що відбувається на окупованих територіях, обмежена”, — йдеться у повідомленні UA War Infographics.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що Італія дасть гроші на реставрацію одеських пам’яток. А також про те, які регіони відновлюватимуть першими.
Одеса
Овочева криза в Україні – чи загрожує дефіцит продуктів

Овочі на базарі. Фото: Новини.LIVE
Традиційно навесні вартість овочів зростає в кілька разів. Цей рік не став винятком. Але таких цін ще не було – борщовий набір став розкішшю та багатьом не по кишені. Причин ситуації, що склалася, кілька, але всі вони закономірні. Чи не допустить підвищення вартості овочів і що для цього робиться на державному рівні?
Про це журналісти Новини.LIVE запитали у заступника голови комітету Верховної ради з питань земельної та аграрної політики Степаном Чернявським.
Реклама
Читайте також:
Дефіцит овочів
Збільшення температурного режиму на Одещині дуже б’є по врожайності. Відсутність стабільного зрошення фактично позбавляє аграрія можливості планувати й прогнозувати обсяги виробництва. Насамперед це стосується овочів, які без води просто не виживають. У зв’язку з цим багато сільгосп виробники віддають перевагу більш надійним культурам, які не так вимогливі.
“Сільське господарство завжди було ризикованим. І всі надіються на дощі, на вологу. Але це дуже важко спрогнозувати — будуть опади чи ні. Проте зараз є збільшення площ, які зрошуються. І там висаджуються саме овочі — це дозволить уникнути дефіциту в майбутньому”, — пояснює заступник голови комітету Верховної ради з питань земельної та аграрної політики Степан Чернявський.
Це особливо актуально на фоні сезонного зростання цін. На ринках та в магазинах покупці дивуються вартості звичайної картоплі чи моркви. Однак в основі цих цін лежить складна логістика, вартість палива, людські ресурси. Але найголовніша проблема сьогодні — відсутність овочесховищ.
Недостатньо сховищ
До 80% вирощеної овочевої продукції втрачається через те, що фермери не мають де її зберігати. Це означає, що частина врожаю просто псується, а ринок залишається з дефіцитом, що автоматично веде до зростання цін. Але зараз цю проблему планують вирішити.
“Уряд запропонував саме допомогу для будівництва овочесховищ. Це частково вирішить проблему стабілізації цін. Люди хочуть, щоб ціни були однакові й нижчі. Але поки є дефіцит буде й висока ціна. Якщо ж вирощування стане системним, й покращиться зберігання, ціна стабілізується”, — каже експерт.
Поява сучасних сховищ дозволить фермерам зберігати овочі місяцями, забезпечуючи поступове надходження продукції на базари та магазини. Це, своєю чергою, зменшить різкі цінові стрибки та зробить доступ до свіжих овочів більш стабільним упродовж всього року. Навіть в умовах воєнного стану фермери готові вкладати в майбутнє, бо бачать підтримку з боку держави.
Раніше ми писали, про актуальні ціни на одеському ринку в травні. А також, про поради дачникам щодо вирощування овочів.
Одеса
Путінська Росія та Україна вели таємні перемовини протягом війни – Гончаренко

Перемовини РФ та України. Фото ілюстративне: EPA/UPC
Україна протягом усієї війни неодноразово вела прямі переговори з Росією, однак результату вони не принесли. Останній раз зустріч між представниками конфліктуючих сторін відбулася у грудні 2024 року.
Про це повідомив нардеп Олексій Гончаренко.
Реклама
Читайте також:
Таємні перемовини
За словами Олексія Гончаренко, переговори проходили таємно, але на високому рівні. На початках ключовою фігурою з російського боку був олігарх Роман Абрамович, через якого погоджували важливі рішення. Нардеп додає, що до контрнаступу (і навіть після) нам пропонували умови кращі, ніж ті, що є зараз. Але десь вкінці 2023-го Абрамович зник з процесу, і дипломатичні функції перейшли до одного з високих чиновників РФ, максимально наближеного до Путіна.
“Тому вся ця історія з російського боку про “заборонили перемовини” просто цирк для приїжджих. Росіяни виходили на перемовини, просили про перемовини і готові були йти на поступки”, — пише Олексій Гончаренко.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про деталі нещодавніх перемовин із США. А також про те, що Росія ігнорує перемир’я.
Одеса
На Одещині викрили схему незаконного переправлення ухилянтів у Молдову

Затримані на кордоні. Фото: Південне регіональне управління Держприкордонслужби України
Чоловік відвозив ухилянтів з Одеси до прикордонних районів області, звідки їх човном переправляли до невизнаного Придністров’я. Однак під час надання послуг одному з клієнтів його затримали прикордонники.
Про це повідомляє Південне регіональне управління Держприкордонслужби України.
Реклама
Читайте також:
Подробиці справи
За даними слідства, 36-річний чоловік підшукував клієнтів через соцмережі, обіцяючи кожному з них гарантований і безпечний виїзд за кордон. Фігурант діяв за чітко налагодженим планом: зустрічав військовозобов’язаних в Одесі та особисто доставляв їх на електрокарі до прикордоння. А вже біля річки на них мав очікувати човен, який надалі повинен був переправити їх до невизнаного ПМР. Вартість такого сервісу становила 8 тисяч доларів США з авансовим платежем у 500 доларів. Правоохоронці затримали ділка з клієнтом біля узбережжя річки під час спроби перетину кордону. У перевізника вилучено гроші, отримані злочинним шляхом, транспортний засіб, мобільний телефон та інші докази, які підтверджують протиправну діяльність.
Яке покарання загрожує
Перевізнику повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України). Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 60 тисяч 560 гривень. Ділку загрожує до 7 років позбавлення волі.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про прикордонницю, яка випускала ухилянтів у Молдову. А також про одеситку, яка торгувала водійськими правами.
-
Політика1 тиждень ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика1 тиждень ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль
-
Політика3 дні ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Усі новини1 тиждень ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Суспільство1 тиждень ago
В Одесі за гроші запускали салюти під час атаки росіян Анонси
-
Політика1 тиждень ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Усі новини3 дні ago
Розв'яжуть важливу проблему: старим ядерним датчикам знайшли нове застосування
-
Війна3 дні ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру