Connect with us

Політика

Слабка реакція США на ракетний удар по Кривому Рогу неприємно дивує

Published

on



Президент Володимир Зеленський подякував міжнародним партнерам за підтримку, висловлену після ракетних ударів по Кривому Рогу, та зазначив, що реакція США на трагедію була недостатньо сильною.

Про це глава держави написав у Телеграмі, передає Укрінформ.

“Трирічний Тимофій, на жаль, помер сьогодні в лікарні. Семирічний Радислав. Аріна, якій назавжди теж 7 років. Дев’ятирічний Герман. П’ятнадцятирічний Данило. П’ятнадцятирічний Микита. П’ятнадцятирічна Аліна. Костянтин, якому назавжди 16 років. Нікіта – 17 років. Це діти, які були вбиті ударом російської балістичної ракети по Кривому Рогу. Було лише кілька хвилин після запуску з району Таганрога на території ворога. Також загинули, на жаль, 9 дорослих. Мої співчуття всім рідним та близьким”, – написав Зеленський.

Він зазначив, що 62 людини постраждали від удару (за оновленими даними 72 – ред.), серед них 12 дітей. За його словами, росіяни застосували вчора проти Кривого Рогу й ударні дрони – просто під час рятувальної операції, через удар дронами 7 людей були поранені, одна людина загинула.

“Дуже важливо, щоб цей російський удар по людях, по місту і кожен такий удар не залишалися без реакції світу. Кривий Ріг і всю Україну вчора й сьогодні вже багато хто підтримав. Я вдячний за принципову позицію міністрам закордонних справ Чехії, Фінляндії, Литви, Латвії, Естонії та Австрії. Дякую за позицію та підтримку Високій представниці Євросоюзу з питань закордонних справ і політики безпеки. Ми цінуємо, що принципово висловилися посольства Японії, Великої Британії, Швейцарії та Німеччини. На жаль, неприємно дивує реакція посольства Америки: така сильна країна, такий сильний народ – і така слабка реакція. Навіть слово “російська” бояться сказати, говорячи про ракету, що вбила дітей”, – написав Зеленський.

Читайте також: «Ось чому ця війна має завершитися»: посол США відреагувала на атаку по Кривому Рогу, не згадавши Росію

Він наголосив, що для завершення війни необхідно не боятися називати речі своїми іменами та чинити тиск на того, хто продовжує агресію і ігнорує всі міжнародні пропозиції щодо її припинення.

“Треба тиснути на Росію, яка обирає вбивства дітей замість припинення вогню. Треба запроваджувати додаткові санкції проти тих, хто не може існувати без ударів балістики по сусідньому народу. Треба робити все можливе для порятунку життів. І ми говорили, зокрема, з американською стороною щодо додаткових систем ППО для захисту якраз від подібних ракетних ударів. Розраховуємо на наші домовленості з президентом Сполучених Штатів, який обіцяв допомогти з пошуком додаткових “петріотів”. І розраховуємо на те, що сила світу все ж подолає це зло – цю війну, цю російську агресію”, – написав Президент.

Зеленський додав, що зупинити вбивства людей, зберегти життя дітей і встановити тривалий мир можна лише завдяки силі та скоординованій роботі партнерів.

Читайте також: Кількість постраждалих від ракетного удару по Кривому Рогу зросла до 72

Як повідомлялось, увечері ворог випустив балістичну ракету по житловому кварталу Кривого Рогу. 



Джерело

Політика

Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії

Published

on


Президент України Володимир Зеленський та Премʼєр-міністерка Латвії обговорили підтримку України зброєю, а також пошук додаткових джерел фінансування за допомогою таких європейських інструментів як SAFE.

Про це Глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

“Зустрівся з Прем’єр-міністеркою Латвії Евікою Сілінею. Дуже символічно, що ця зустріч відбулася саме в День Української Державності. Дякую за цей жест, знак солідарності з нашим народом”, – заявив Зеленський.

Президент відзначив, що на зустрічі обговорювалась оборонна підтримка України.

“Обговорили оборонну підтримку для наших воїнів та її фінансування за допомогою європейських інструментів, зокрема в межах SAFE. А також дрони, євроінтеграцію та відкриття переговорних кластерів. Справедливість у цьому процесі має бути забезпечена. Вдячний народу та уряду Латвії за вагому допомогу й новий оборонний пакет”, – додав глава держави.

Зеленський звернув увагу, що Латвія робить великий внесок у посилення української армії.

“Дякую за лідерство й готовність виділяти навіть більше ніж 0,25% ВВП на підтримку України”, – підкреслив він.

Читайте також: Латвія виступає за посилення санкційного тиску на російський тіньовий флот

Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня прибула у вівторок, 15 липня, до української столиці на запрошення Президента Володимира Зеленського.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Політика

Шмигаль обговорив з латвійською колегою поглиблення оборонного партнерства

Published

on


Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів зустріч із прем’єр-міністеркою Латвії Евікою Сілінею, під час якої обговорили новий пакет оборонної підтримки, поглиблення партнерства та санкції проти Росії.

Про це Шмигаль повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ

«Радий вітати в Києві Прем’єр-міністерку Латвії Евіку Сіліню. Провели хорошу та змістовну розмову щодо нашої двосторонньої співпраці. Подякував за особисту підтримку, за лідерську позицію Латвії та системну допомогу Україні у військовій, політичній, гуманітарній і санкційній сферах. Цінуємо, що Латвія залишається серед лідерів підтримки за відсотком ВВП», – зазначив він.

Водночас очільник українського уряду подякував Латвії за новий пакет допомоги, зокрема постачання важкої броньованої техніки Patria.

Зі свого боку премʼєрка Латвії повідомила, що перша партія БТР уже прибула в Україну, а наступна – на шляху.

«Загалом ідеться про 42 одиниці такої та іншої техніки загальною вартістю близько 70 млн євро», – уточнив Шмигаль.

У рамках зустрічі політики домовилися поглиблювати співпрацю між виробниками держав, зокрема у сферах оборонної промисловості, інновацій і спільного виробництва техніки та дронів.

Також очільники урядів держав обговорили можливості використання європейського інструменту SAFE для фінансування спільних проєктів.

«Порушили питання санкційної політики. Очікуємо схвалення 18-го пакета санкцій ЄС, що ще більше вдарить по економічних спроможностях Росії фінансувати війну. Маємо нарощувати тиск на агресора», – підкреслив український Прем’єр-міністр.

Читайте також: Зеленський: Досвід Шмигаля буде корисним на позиції міністра оборони

За його словами, було приділено увагу також темі відновлення.

«Подякував за допомогу у відбудові Чернігівщини. Обговорили потенційну співпрацю з латвійськими компаніями в галузі критичної інфраструктури. Дякую уряду та народу Латвії за солідарність і послідовну підтримку України», – додав Шмигаль.

Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністерка Латвії Евіка Сіліня прибула у вівторок, 15 липня, до української столиці на запрошення Президента Володимира Зеленського.

Фото: Телеграм Денис Шмигаль



Джерело

Continue Reading

Політика

Рада сьогодні планує розглянути денонсацію конвенції про заборону протипіхотних мін

Published

on



Верховна Рада на пленарному засіданні у вівторок, 15 липня, розгляне кілька важливих законодавчих ініціатив, серед яких – про вихід України з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін, а також продовження воєнного стану і загальної мобілізації.

Про це Укрінформу повідомило джерело серед народних депутатів.

«Сьогодні у порядку денному багато важливих ініціатив, продовження воєнного стану та загальної мобілізації, зміни до держбюджету щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони, багато питань ратифікації», – поінформував парламентарій.

Зокрема, співрозмовник агентства зазначив, що сьогодні парламент планує розглянути законопроєкт про ратифікацію Угоди між Україною та Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

«Це важлива у наш час ініціатива, яку необхідно підтримати, аби російське зло було покарано», – наголосив депутат.

Також, за його словами, парламент планує розглянути законопроєкт про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення.

«Впевнений, що колеги підтримають відповідну ініціативу, адже маємо зробити усе, щоб зберегти українські території, життя наших людей та дати гідну відсіч ворогу, який з першого дня війни застосовує проти нас різні види мін», – додав депутат.

Читайте також: Україна зможе застосувати протипіхотні міни через пів року після виходу з Оттавської конвенції – Веніславський

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 29 червня підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про вихід України з Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін.

До Верховної Ради 11 липня надійшов законопроєкт про зупинення для України дії Конвенції про заборону застосування протипіхотних мін.

Фото: facebook.com/kondratiukolena



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.