Суспільство
Суд арештував причали “Чорноморського рибного порту” на Одещині

Суд наклав арешт на сім державних причалів ТОВ «Чорноморський рибний порт», розташованих у селі Бурлача Балка міста Чорноморська Одеської області.
Про це редакція 368.media дізналася з ухвали Київського райсуду за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 362 КК.
Скандал розгорнувся навколо ТОВ «Чорноморський рибний порт» (ТОВ «ЧРП»), яке, за даними слідства, у змові з державними реєстраторами незаконно зареєструвало право приватної власності на операційні акваторії причалів № 1, 2, 3, 4, 5, 6 та 4 (до реконструкції причали № 7-10). Ці об’єкти є частиною гідротехнічних споруд Сухого лиману в акваторії морського порту Чорноморськ і належать державі, перебуваючи в суборенді у ТОВ «ЧРП» на підставі договору від 23 червня 1997 року.
За версією слідства, у лютому 2019 року службові особи ТОВ «ЧРП» змовилися з державним реєстратором КП «Агенція державної реєстрації» для заволодіння операційними акваторіями з метою отримання доходів від корабельного збору. У квітні 2019 року на підставі сфабрикованих документів, зокрема технічних паспортів від ТОВ «Пром-Строй лтд», було незаконно зареєстровано право власності на акваторії за ТОВ «ЧРП». Державний реєстратор, усвідомлюючи протиправність дій, вніс зміни до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, хоча законних підстав для цього не було, адже майно належить державі в особі Фонду державного майна України (ФДМУ).
Слідство встановило, що причали та їхні операційні акваторії є нероздільними об’єктами, які не можуть функціонувати окремо. У лютому 2025 року причали № 1–6 та № 4 (колишні № 7–10) визнано речовими доказами у справі. Прокуратура наполягала на арешті майна з забороною відчуження та розпорядження, щоб запобігти його незаконному переоформленню чи використанню.
Представники ТОВ «ЧРП» заперечували проти арешту, стверджуючи, що причали перебувають у державній власності, а розслідування стосується лише акваторій, а не самих причалів. Вони також наголосили, що заборона експлуатації призведе до зриву роботи підприємства, яке має статус критично важливого, та міжнародних контрактів. ФДМУ, як орендодавець, не висловив претензій до ТОВ «ЧРП» і залишив рішення на розсуд суду.
Суддя, врахувавши аргументи сторін, дійшов висновку, що причали є речовими доказами, а їх арешт необхідний для збереження майна та забезпечення розслідування. Арешт не передбачає заборони на користування, а лише обмежує відчуження та розпорядження, що, на думку суду, відповідає принципам пропорційності та законності.
Компанія належить ПрАТ «Антарктика», яке, своєю чергою, має офшорне коріння. За даними порталу Opendatabot засновниками фірми є Espert Holdings ltd, Meidcom ltd та ZAO Ukrtransitservice ltd.
Суспільство
«ЛЮДИНА РОКУ-2024»: церемонія нагородження

29-а урочиста церемонія вручення премії «Людина року-2024».
Нагородження лавреатів премії дивіться на YouTube-каналі Укрінформу.
«Країна героїв. Достойні слави!» – саме під таким гаслом проходить цьогорічна урочиста церемонія вручення премії.
Це – вшанування всіх, хто бореться за Україну: на фронті, в лікарнях, у волонтерських центрах, на культурному, дипломатичному та економічному фронтах. Відважні військові, медики, волонтери, митці, спортсмени, дипломати – гордість за кожного, хто творить сучасну історію України!
Фото організаторів заходу
Суспільство
Колаборант з Каховки створив власну катівню для жителів Херсонщини Анонси

Колаборант із Каховки перетворився на справжнього мисливця за проукраїнськими мешканцями на Херсонщині. Він викрадає, б’є та здає людей російським окупантам. Його ім’я – Сергій Четвергов.
Про це пише Центр журналістських розслідувань.
За даними видання, 50-річний Сергій Четвергов із Каховки з 2022 року співпрацює з російськими окупантами у ролі поліцая. Він безпосередньо причетний до викрадень і жорстоких катувань місцевих жителів, заявляючи, що прагне повністю “зачистити” місто від проукраїнськи налаштованих громадян.
Жителі Каховки, серед яких і постраждалі, розповіли журналістам, що Четвергов особисто затримує людей, доставляє їх до власної катівні, де б’є до непритомності та жорстоко знущається. Декого він передає російським військовим. Частина викрадених досі перебуває в полоні.
За словами потерпілих і їхніх родичів, Четвергов не лише зраджував знайомих, написавши на них доноси, але й координував їхнє викрадення. У місцевих окупаційних пабліках він відкрито погрожує активістам, АТОвцям, партизанам і проукраїнським аграріям, скаржачись, що його “підвал порожній”.
Також Четвергов брав участь у пропагандистських заходах російських військових до 9 травня у Каховці.
За інформацією ЦЖР, до війни він працював керуючим на місцевій фермі, потім торгував горілкою та мав магазин автозапчастин.
На додаток, у цій цинічній схемі Четвергову активно сприяє його земляк Роман Лежев — уродженець Каховки, який нині ховається в Індонезії. Попри тисячі кілометрів, він залишається на зв’язку з окупантами: постачає Четвергову інформацію про проукраїнських жителів, які потім зникають у його катівні.
Тим часом у межах обміну полоненими росії передали 70 колаборантів, серед яких є представник з Херсона — Віктор Кирилов. Він був засуджений за колабораціонізм до 9 років ув’язнення. Зрадник працював поліціянтом — водієм чергової частини окупаційної поліції Корабельного району Херсона. Кирилов очікував на виїзд до росії понад 11 місяців і 9 днів. 23 травня його передали росії в рамках обміну.
Суспільство
«Людина-епоха»: помер голова наглядової ради «Одесагазу» Ігор Учитель

Про це повідомила ввечері 11 червня 2025 року заступниця міського голови з питань ЖКГ, колишня керівниця КП «Теплопостачання міста Одеси» Анна Позднякова.
«Не віриться… Пішов з життя Ігор Учитель – Голова наглядової ради «Одесагазу». Сильна, мудра людина. Людина, що залишила по собі не просто підприємство, а цілу історію», – написала вона на своїй сторінці у Facebook.
Анна Позднякова також згадує, як співпрацювала з Ігорем Учителем у часи її керівництва КП «ТГО»: «Не завжди одразу знаходили спільну мову, але завжди знаходили спільну мету. Спільно прийняті рішення стали ключовими для початку нового старту у розвитку підприємства. У найскладніші часи він одним із перших підставляв надійне плече».
За її словами, покійний голова наглядової ради ПАТ «Одесагаз» був з тих людей, хто багато й відповідально працював замість пафосних промов.
«Людина – епоха. Пройшов шлях від найнижчої сходинки до голови підприємства, яке стало його другою домівкою. Совсім недавно вітали його з 70-річчям… Він був у гарній формі, з блиском в очах, як завжди – з гумором і впевненістю. І ось– така тиша», – додала заступниця мера.
Причина смерті Ігоря Учителя на момент публікації цієї новини невідома. Про день і місце прощання з ним також поки не повідомляється.
Нагадаємо, напередодні Всесвітній клуб одеситів повідомив про смерть одеського письменника, краєзнавця та найстарішого члена клубу Анатолія Горбатюка.
А 8 червня загинув соліст Одеської національної опери, тенор світового рівня, заслужений артист України та волонтер Владислав Горай.
-
Одеса1 тиждень ago
У липні запустять додатковий потяг з Вінниці до Одеси – Укрзалізниця
-
Війна1 тиждень ago
На фронті від початку доби сталися 69 зіткнень, третина з них
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл
-
Війна1 тиждень ago
Дрони на оптоволокні несуть загрозу вглиб лінії фронту на 50 кілометрів
-
Політика1 тиждень ago
ВАКС призначив ₴120 мільйонів застави Чернишову
-
Події5 днів ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Відбудова1 тиждень ago
за рік банки профінансували проєктів майже на 25 мільярдів
-
Відбудова1 тиждень ago
Для відновлення України впродовж наступних 10 років потрібно близько $524 мільярдів